Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οσοι έχετε θέμα με τα data στις τελευταίες vibeui και δεμ θέλετε να ενεργοποιείτε το roaming(Κλάιν Μαιν για μενα) φλασαρετε παλιότερο modem και θα είστε οκ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδες,

εχω παραγγειλει για μια φιλη μου το κινητο απο minideal.net.

Στην αρχη ολα καλα

μετα απο ενα διαστημα χωρις να πειραξουμε τπτ το κινητο αρχισε να σβηνει στα καλα καθουμενα...

εδω και 3-4 βδομαδες το κανει σχεδον καθε μερα

Σβηνει , βγαζουμε βαζουμε μπαταρια και ανοιγει ολα κομπλε παλι

Δεν τιθεται σε καμια απο αυτες τις περιπτωσεις θεμα χαμηλης μπαταριας.

Εχει κανεις το ιδιο θεμα?

ξερεις κανενας τι γινεται και το παθαινει αυτο?

κριμα γτ το κινητο την ενθουσιασε και ειναι καινουργιο

Samsung Galaxy S4

Xiaomi redmi 3 note

Xiaomi redmi 3

Lenovo K3 note

Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα το κινητο απο gearbest eu warehouse και τα μεταφορικα εγραφε 5-7 εργασιμες μερες οτι θα διαρκεσουν αλλα ειναι ηδη παραπανω (με flat rate 6$). Το εχει παραγγειλει κανεις με τα ιδια χαρακτηριστικα να μου πει ποσο διηρκησαν τα μεταφορικα; Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Εγώ παράγγειλα 4-11 σήμερα είναι η ...7η εργάσιμη τα ΕΛΤΑ λένε Αντικείμενα σε συσκευασία (Ουγγαρία εννοεί) και η Magyar Post item sent abroad από 9-11. Μάλλον θα έχει κίνηση στο δρόμο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην LTT 1544 παντως,εγω δεν εχω καποιο θεμα με τα δεδομενα και το roaming.

 

Πρόσθετη γλώσσα έχει μόνο Ισπανικά ή και Ελληνικά;

Link to comment
Share on other sites

Στην LTT 1544 παντως,εγω δεν εχω καποιο θεμα με τα δεδομενα και το roaming.

 

Θα μπορουσες να μου πεις πως πας απο μπαταρια στην 1544 ltt και να αναφερεις χρονο οθονης και τι χρηση κανεις??? Το λεω γιατι εμενα σε αυτο το θεμα με εχει ψιλοαππγοητευσει...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παράγγειλα 4-11 σήμερα είναι η ...7η εργάσιμη τα ΕΛΤΑ λένε Αντικείμενα σε συσκευασία (Ουγγαρία εννοεί) και η Magyar Post item sent abroad από 9-11. Μάλλον θα έχει κίνηση στο δρόμο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πρόσθετη γλώσσα έχει μόνο Ισπανικά ή και Ελληνικά;

 

Καλημερα σας,ειμαι καινουριος στην παρεα και ηθελα να ρωτησω,εκανα κι εγω μια αναζητηση σε ΕΛΤΑ και μου λεει ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 11-11-2015 13:43 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ.Αυτο τι σημαινει σε ποσο διαστημα να το πειμενουμε εδω?ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας,ειμαι καινουριος στην παρεα και ηθελα να ρωτησω,εκανα κι εγω μια αναζητηση σε ΕΛΤΑ και μου λεει ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 11-11-2015 13:43 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ.Αυτο τι σημαινει σε ποσο διαστημα να το πειμενουμε εδω?ευχαριστω εκ των προτερων

 

Καλημέρα,είσαι σε λάθος θέμα.Ρίξε μια ματιά εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,είσαι σε λάθος θέμα.Ρίξε μια ματιά εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

ευχαριστω πολυ,κατατοπιστικοτατος οδηγος, μπραβο παιδια

Edited by wolf_35
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες,

εχω παραγγειλει για μια φιλη μου το κινητο απο minideal.net.

Στην αρχη ολα καλα

μετα απο ενα διαστημα χωρις να πειραξουμε τπτ το κινητο αρχισε να σβηνει στα καλα καθουμενα...

εδω και 3-4 βδομαδες το κανει σχεδον καθε μερα

Σβηνει , βγαζουμε βαζουμε μπαταρια και ανοιγει ολα κομπλε παλι

Δεν τιθεται σε καμια απο αυτες τις περιπτωσεις θεμα χαμηλης μπαταριας.

Εχει κανεις το ιδιο θεμα?

ξερεις κανενας τι γινεται και το παθαινει αυτο?

κριμα γτ το κινητο την ενθουσιασε και ειναι καινουργιο

 

Ναι το έχω πάθει κι εγώ για κάποια διαστήματα και δε μπορούσα να καταλάβω γιατί έσβηνε κάθε μέρα. Μάλιστα πέρασα άλλη version και συνέχιζε το ίδιο οπότε τελευταία σκέψη ήταν ότι θα έφταιγε κάποια εφαρμογή οπότε ξανά φορμάτ και πέρασμα μιας μίας εφαρμογής λίγες λίγεςς κάθε μέρα και όντως το τελευταίο μήνα+ δε μου έχει κλέισει. Εμένα μου έκανε και το κορυφαίο να ανάβει το λαμπάκι ειδοποίησης ότι έχω κάτι και να μην ανάβει το κινητό οπότε πατώντας το power συνεχώς έκανε σαν restart

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παράγγειλα 4-11 σήμερα είναι η ...7η εργάσιμη τα ΕΛΤΑ λένε Αντικείμενα σε συσκευασία (Ουγγαρία εννοεί) και η Magyar Post item sent abroad από 9-11. Μάλλον θα έχει κίνηση στο δρόμο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πρόσθετη γλώσσα έχει μόνο Ισπανικά ή και Ελληνικά;

Ολες τις γλωσσες εχει.

Απλα δεν ειναι πληρως μεταφρασμενες.στα settings πχ ειναι αγγλικα.

 

Θα μπορουσες να μου πεις πως πας απο μπαταρια στην 1544 ltt και να αναφερεις χρονο οθονης και τι χρηση κανεις??? Το λεω γιατι εμενα σε αυτο το θεμα με εχει ψιλοαππγοητευσει...

Μια χαρα μου φαινεται.εχω πιασει 4,5 ωρες οθονη και 2 μερες αναμονη.

Πινει τη μπαταρια πολυ γρηγορα οταν παιζεις με εφαρμογες βαριες που το ζοριζουν.εκει ναι,τρωει τη μπαταρια πιο γρηγορα σε σχεση με αλλες ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη τα επαιξε το 650 μου λεω να παω σε αυτο

Φωτιζομενα πληκτρα εχει ?

Notification led?

Απο μεγεθος πως ειναι ?

Χωραει σε τσεπη ?

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη τα επαιξε το 650 μου λεω να παω σε αυτο

Φωτιζομενα πληκτρα εχει ?

Notification led?

Απο μεγεθος πως ειναι ?

Χωραει σε τσεπη ?

 

Φωτιζόμενα όχι

notification led ναι

από μέγεθος αρκετά λεπτό για 5,5 ιντζο σε μήκος/πλάτος όπως τα περισσότερα

Εξαρτάται τη τσέπη, στους μπουφάν σίγουρα ναι :lol::lol::lol:

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καθαρή εγκατάσταση 15.44 St με cwm,εδώ και μία βδομάδα περίπου δεν έχω δει πρόβλημα με roaming και data που βλέπω πολλούς να έχουν.Το play store μου βγάζει σταμάτησε να λειτουργεί αλλά ανοίγει κανονικά
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να το αγορασω απο vickmall αλλα σκεφτομαι να μην το ρουταρω παραπανω τι προβληματα μπορω να αντιμετωπισω και τι πρεπει να προσεξω κατα την παραγγελια να τους γραψω;
Link to comment
Share on other sites

Φωτιζόμενα όχι

notification led ναι

από μέγεθος αρκετά λεπτό για 5,5 ιντζο σε μήκος/πλάτος όπως τα περισσότερα

Εξαρτάται τη τσέπη, στους μπουφάν σίγουρα ναι :lol::lol::lol:

 

Εμένα τα notification LED μονο για calls και messages δουλευουν...Messenger και facebook ουτε λογος δυστηχως..Το μονο παραπονο για κινητο :(

Link to comment
Share on other sites

Καθαρή εγκατάσταση 15.44 St με cwm,εδώ και μία βδομάδα περίπου δεν έχω δει πρόβλημα με roaming και data που βλέπω πολλούς να έχουν.Το play store μου βγάζει σταμάτησε να λειτουργεί αλλά ανοίγει κανονικά

 

Μια από τα ίδια και για μένα! Είμαι πολύ ευχαριστημένος με την 1544ST, αν και μου βγάζει που και που το play store σαν πρόβλημα.... :)

Link to comment
Share on other sites

Οταν βγαζει αυτο το μηνυμα τι γινεται ;; Δυστυχώς ή εφαρμογή υπηρεσίες exchange έχει σταματήσει
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρει κάποιος να μου πει τι ρύθμιση πρέπει να κάνω και που, έτσι ώστε όταν μιλάω με την κάρτα sim 1, που είναι η wind και εκείνη την ώρα κάποιος με καλέσει στη κάρτα sim 2 που είναι η cosmote, του λέει ότι η κάρτα sim 2 είναι απενεργοποιημένη. Υπάρχει κανένας τρόπος να το ρυθμίσω έτσι ώστε όταν μιλάω με την sim 1, να δείχνει και στη sim 2 ότι μιλάει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρει κάποιος να μου πει τι ρύθμιση πρέπει να κάνω και που, έτσι ώστε όταν μιλάω με την κάρτα sim 1, που είναι η wind και εκείνη την ώρα κάποιος με καλέσει στη κάρτα sim 2 που είναι η cosmote, του λέει ότι η κάρτα sim 2 είναι απενεργοποιημένη. Υπάρχει κανένας τρόπος να το ρυθμίσω έτσι ώστε όταν μιλάω με την sim 1, να δείχνει και στη sim 2 ότι μιλάει;

 

Δεν ειναι θεμα ρυθμισης απλα οταν μιλας η αλλη καρτα κλεινει ουσιαστικα οποτε βγαινει και το αντιστοιχο μηνυμα. Μονο αν βαλεις εκτροπη απο τη μια σιμ στην αλλη μπορεις να το αποφυγεις

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θεμα ρυθμισης απλα οταν μιλας η αλλη καρτα κλεινει ουσιαστικα οποτε βγαινει και το αντιστοιχο μηνυμα. Μονο αν βαλεις εκτροπη απο τη μια σιμ στην αλλη μπορεις να το αποφυγεις

 

Δηλαδή αν βάλω εκτροπή από την μία κάρτα στην άλλη και με καλέσουν στην δεύτερη κάρτα, τότε αυτοί που με καλούν θα τους δείχνει ότι μιλάει το τηλέφωνο ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν βάλω εκτροπή από την μία κάρτα στην άλλη και με καλέσουν στην δεύτερη κάρτα, τότε αυτοί που με καλούν θα τους δείχνει ότι μιλάει το τηλέφωνο ή όχι.

Αν βάλεις εκτροπή θα στέλνει τη κλήση στην άλλη γραμμή οπότε η θα έρχεται σαν δεύτερη γραμμή ενώ μιλάς ή θα βουίζει αν έχεις απενεργοποιήσει την αναμονή. Πρόσεξε όμως γιατί αν ξεχαστείς και το σηκώσεις από εκτροπή θα χρεώνεσαι κι εσύ τη κλήση σαν κλήση σε κινητό

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις εκτροπή θα στέλνει τη κλήση στην άλλη γραμμή οπότε η θα έρχεται σαν δεύτερη γραμμή ενώ μιλάς ή θα βουίζει αν έχεις απενεργοποιήσει την αναμονή. Πρόσεξε όμως γιατί αν ξεχαστείς και το σηκώσεις από εκτροπή θα χρεώνεσαι κι εσύ τη κλήση σαν κλήση σε κινητό

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Μάλλον θα το αφήσω έτσι όπως είναι και δεν θα κάνω εκτροπή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να βάλει ένα link με τα αρχεία

που χρειάζονται για να βάλω xposed στην Androium?

Το αρχείο για φλασαρισμα και το apk.

Δεν τα βρίσκω ποια είναι συμβατά με την rom.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να βάλει ένα link με τα αρχεία

που χρειάζονται για να βάλω xposed στην Androium?

Το αρχείο για φλασαρισμα και το apk.

Δεν τα βρίσκω ποια είναι συμβατά με την rom.

Ευχαριστώ

 

Και εγω θα ηθελα αυτα τα αρχεια!Για την ρομ του Ιταλου ποια εκδοση ειναι συμβατη?

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει miracast η κατι αναλογο?οπως βλεπω υπαρχει πληθωρα rom και αναβαθμισεων.ειστε ευχαριστημενοι?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...