Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aυτή είναι παλιά (8/15) και την έχουμε δοκιμάσει όλοι σχεδόν εδώ μέσα μιας και είναι η πρώτη ROW που κυκλοφόρησε για την Ινδία. Κανένας δε την άντεξε πάνω από βδομάδα, εγώ ο ήρωας 8 ημέρες είναι τόσο αργή που πετάς το κινητο στο τέλος από τα νεύρα σου :lol:

 

Τι να πω φιλε μου...εγω τη βρισκω μια χαρα...ελληνικα κανονικα,επαφες,xposed(με διαφορα modules),gravity box,ολα δουλευουν...απο τις πιο καινουριες τελος παντων ποια τα εχει αυτα να δουλευουν και να ειναι και γρηγορη??οκ δεν επιμενω γιατι δεν τις εχω ψαξει και ολες και φυσικα τι ειναι καλο για τον καθενα ειναι υποκειμενικο...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πέρασα την 1544 πάνω από την 1540 ltt και όντως το paypal δε λειτουργεί. Άλλες διαφορές δεν έχω δεί ακόμα.

Παιδιά οι DEV εκδόσεις όλες έχουν κάποια bugs ή δυσλειτουργίες σε σχέση με τις STable, απλά κάποιες φορές είναι ελαφρώς πιο γρήγορες λόγω του ότι δεν είναι ακόμα ολοκληρωμένες.

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 1544 πάνω από την 1540 ltt και όντως το paypal δε λειτουργεί. Άλλες διαφορές δεν έχω δεί ακόμα.

Έχω δει και κάποια αλλά apps που δεν δουλεύουν. Πάει σφαίρα ή rom πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Το PayPal και το alphabank web banking μου crashαρουν στην 1544 dev LTT. Είναι η rom ή το dirty flash? Μπορεί να δει κάποιος;

 

Ξενερωσα λίγο

Το ίδιο πρόβλημα δεν είχε και η 1537 LTT? Κάτι τέτοιο θυμάμαι.
Link to comment
Share on other sites

Η 1540 του Ιταλού πάντως μέχρι τώρα είναι πολύ καλη.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Η 1540 του Ιταλού πάντως μέχρι τώρα είναι πολύ καλη.
οντως πολυ καλη του ιταλου.την ειχα μεχρι χθες που εβαλα την καινουρια lemonade 1544 που ειναι λιγο πιο γρηγορη και κλειδωνει αστραπιαια το gps.

τελικα μετα απο τοσες rom που εχω δοκιμασει,κατεληξα στο συμπερασμα οτι για το συγκεκριμενο κινητο οι πιο καλες rom προερχονται απο τις εργοστασιακες VIBE U.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γενικα μια vibe ui ροοταρισμενη και χωρις τις κινεζιες ειναι οτι πρεπει.

Δε χρειαζεται κατι παραπανω νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά δεν είναι καλό να κανεις OTA updates στις κινεζικές dev εκδόσεις γιατί χανεις τα gapps. Flashαρε νέα ρομ και όταν είσαι στο TWRP κάνε wipe και το internal storage ώστε να φύγουν αυτά τα misc files.

 

Αν δε φλασαρω αλλη ρομ και μπω twrp και wipe μου λεει not internal storage included. Και δε θελω να αλλαξω ρομ μ εχει βολεψει αυτη. Σε τετοια περιπτωση τι κανω φιλε.? Ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας δοκιμάσει όλες τις ρομ σχεδόν θεωρώ ότι η ομάδα πίσω από τις κινεζικες vibe ui ξέρει τι κάνει. Ακόμα και οι aosp που θα έπρεπε να είναι πιο γρήγορες για εμένα μένουν πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Με ψησατε παντως και κατεβαζω 1544 lemonade να περασω.

Τωρα ειμαι με androium 5.

Δεν ξέρω ρε φιλέ. Νοιωθω ότι σε αυτό το κινητό δεν ταιριάζουν καθόλου οι aosp roms. Το Vibeui είναι όμορφο γρήγορο και σε κάνει να νοιωθεις ότι έχεις σοβαρό κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε φιλέ. Νοιωθω ότι σε αυτό το κινητό δεν ταιριάζουν καθόλου οι aosp roms. Το Vibeui είναι όμορφο γρήγορο και σε κάνει να νοιωθεις ότι έχεις σοβαρό κινητό.

 

Οντως η aosp καλη χρυση αλλα πολυ απλη.

Εγω παντα της εβαζα αλλο launcher μπας και εχει κανα εφε γιατι δε παλευεται σκετη.

Ειδικα αφου με τη vibeui πεταει και το gps δε βλεπω λογο να δοκιμαζω αλλες.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι έγινε με την 1544 και το paypal app? Επειδή βλέπω λέτε για 1544 lemonade αλλά έχει αναφερθεί αυτό το πρόβλημα (που το θεωρώ σοβαρό).
Link to comment
Share on other sites

Χαζη ερωτηση αλλα οι row εννοειται πως ειναι vibeui ετσι;

Όχι ακριβώς. Έχουν κάποια στοιχεία αλλά δεν είναι vibeui....

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο καθαρή εγκατάσταση (full wipe cache , data) της official 1544 μέσω ισπανικής TWRP,

έβαλα την BETA SuperSU 2.52, επανεκκίνησα και μετά εγκατάσταση Slim mini gapps beta 5.1 .

Ολα δουλεύουν τέλεια, GPS σφαίρα, πιο συχνά έχω πλέον σήμα 4G, μόλις δοκίμασα Paypal app

και δουλεύει κανονικά. Για αποφυγή εκπλήξεων καλό θα ήταν να αποφύγεται dirty flash.

Οσο αφορά τις Λεμονάδες των Ισπανών είμαι λίγο επιφυλακτικός στο τι αφαιρούν και πως

μαγειρεύουν την ROM.

Root γίνεται εύκολα, οι κινεζιές γίνονται freeze απο το Titanium Backup άρα προτείνω

να βάλεται την official 1544 DEV.

Προσοχή με το νέο SecurityIt. Εάν πατήσετε το κεντρικό Button με το πύραυλο

κάνει καθαρισμό (βαθύ) και θα σας σβήσει τα backup της TWRP.

Επιλέξτε στο δεύτερο παράθυρο Clean device και στη λίστα που εμφανίζει βγάλτε οτι σας ενδιαφέρει να μην σβηστεί.

Edited by kontax
Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Όχι ακριβώς. Έχουν κάποια στοιχεία αλλά δεν είναι vibeui....

 

Του needrom η row s121 δεν ειναι ας πουμε;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι, έχω δει κάποια σχετικά βίντεο στο YouTube. Τα κουμπάκια κάτω δεν ανάβουν, είναι συνεχώς σβηστά;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Aυτή είναι παλιά (8/15) και την έχουμε δοκιμάσει όλοι σχεδόν εδώ μέσα μιας και είναι η πρώτη ROW που κυκλοφόρησε για την Ινδία. Κανένας δε την άντεξε πάνω από βδομάδα, εγώ ο ήρωας 8 ημέρες είναι τόσο αργή που πετάς το κινητο στο τέλος από τα νεύρα σου :lol:

 

Πήγα διακοπές μ αυτή τη rom 20 ολόκληρες ημέρες. ΗΡΩΑΣ.

Link to comment
Share on other sites

Όχι ακριβώς. Έχουν κάποια στοιχεία αλλά δεν είναι vibeui....

Vibeui είναι αλλά παλιά έκδοση. 2.5

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πήγα διακοπές μ αυτή τη rom 20 ολόκληρες ημέρες. ΗΡΩΑΣ.

Όλο μου το καλοκαίρι το πέρασα με την ινδική και έβγαλα ερπη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά απο καθαρή εγκατάσταση (full wipe cache , data) της official 1544 μέσω ισπανικής TWRP,

έβαλα την BETA SuperSU 2.52, επανεκκίνησα και μετά εγκατάσταση Slim mini gapps beta 5.1 .

Ολα δουλεύουν τέλεια, GPS σφαίρα, πιο συχνά έχω πλέον σήμα 4G, μόλις δοκίμασα Paypal app

και δουλεύει κανονικά. Για αποφυγή εκπλήξεων καλό θα ήταν να αποφύγεται dirty flash.

Οσο αφορά τις Λεμονάδες των Ισπανών είμαι λίγο επιφυλακτικός στο τι αφαιρούν και πως

μαγειρεύουν την ROM.

Root γίνεται εύκολα, οι κινεζιές γίνονται freeze απο το Titanium Backup άρα προτείνω

να βάλεται την official 1544 DEV.

Προσοχή με το νέο SecurityIt. Εάν πατήσετε το κεντρικό Button με το πύραυλο

κάνει καθαρισμό (βαθύ) και θα σας σβήσει τα backup της TWRP.

Επιλέξτε στο δεύτερο παράθυρο Clean device και στη λίστα που εμφανίζει βγάλτε οτι σας ενδιαφέρει να μην σβηστεί.

Φιλέ πάντα κάνω full wipe αλλά πλέον έχω το αναθεματισμενο token app της τράπεζας για το web banking και αν βάλω νέα ρομ νομίζω θα μπλεξω με καινούριες αιτήσεις πάλι. Έχουμε καμία λύση με το app?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή vibeui 3.0 μόνο στην 1544?

Από ελληνικά και vibeui 3.0 δεν υπάρχει κάτι?

Σόρι για την ζαλούρα αλλά το κινητό λογικά Δευτέρα-Τρίτη θα το έχω και θέλω να το στήσω καλά από την αρχή

Με την 1520 έρχεται από vickmall

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταφέρει να κάνω restore με titanium σε αυτο το κινητό. Δεν ξέρω τι κάνω λάθος. Μπορώ να κάνω restore μόνο τα data.

 

Με ποιο πρόγραμμα μπορούμε να κάνουμε back up και restore εφαρμογές με data χωρίς προβλήματα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ξέρω οτι μια ερώτηση του τύπου "Ανάβουν τα κουμπάκια πλοήγησης κάτω" σε σχέση με αυτά που συζητάτε εδώ μπορεί να φαίνεται γελοία, όμως για εμένα είναι σημαντικό επειδή ψάχνομαι για να αγοράσω το κινητό. Οπότε σας παρακαλώ μια σύντομη απάντηση σε αυτή μου την ερώτηση δεν νομίζω να σας πάρει πολύ χρόνο.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...