Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτή έχω. Είσαι σίγουρος;

Την τελευταια 1540D?

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

όχι την 1.13

 

ειναι τελειως διαφορετικο στην 1540, δεν εχει με τελιες το μενου, αλλα αν δεν τις βαλω με σειρα επιθετου ειναι λογος να αλαξω ρομ......

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι σοβαρό ούτε εγώ θα το ήθελα. Δοκίμασες να κάνεις αλλαγή από το google; Μήπως δεν είναι ταξινομημένες κατά επίθετο;
Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι σοβαρό ούτε εγώ θα το ήθελα. Δοκίμασες να κάνεις αλλαγή από το google; Μήπως δεν είναι ταξινομημένες κατά επίθετο;

 

Για καντο λιγο λιανα αυτο..... αντε και θα σου κανω αγαλμα :lol:

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

ειναι τελειως διαφορετικο στην 1540, δεν εχει με τελιες το μενου, αλλα αν δεν τις βαλω με σειρα επιθετου ειναι λογος να αλαξω ρομ......
Μήπως είναι πιο απλό αντί για ρομ να αλλάξεις dialer? ;)
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι πιο απλό αντί για ρομ να αλλάξεις dialer? ;)

 

Για καντο και εσυ λιγο πιο λιανα αυτο..... αντε και θα σου κανω αγαλμα :lol:

εχεις δουλεψει καποιον?

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Για καντο λιγο λιανα αυτο..... αντε και θα σου κανω αγαλμα :lol:

 

πας στο gmail με το pc. Είσαι στις επαφές - πατάς το κουμπί ''περισσότερα'' - ταξινόμηση κατά. Έχει επιλογή με όνομα και επίθετο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εχθές το βράδυ μετά την εγκατάσταση μιας εφαρμογής assistant το κινητό τα έχει παίξει δηλαδή κάνει συνεχώς επανεκκίνηση ανοίγει βάζω το pin και μόλις ανοίξει και ο launcher κολλάει και ξανακάνει επανεκκίνηση. Αυτό έχει γίνει 50 φορές και σταματάει μόνο αν βγάλω την μπαταρία. Προσπάθησα να μπω σε recovery αλλά δεν με αφήνει και βγάζει ένα μήνυμα ότι είμαι beta mode και πρέπει να ανοίξει το κινητό με τον κανονικό τρόπο. Φαντάζομαι ότι ο μόνος τρόπος για να κάνω κάτι είναι μέσω Flashtool αλλά ποια ROM θα πρέπει να περάσω?? Γίνεται εργοστασιακές μέσω Flashtool?? Για βοηθήστε λίγο γιατί έχω μείνει χωρίς κινητό.. ξέχασα να πω είχα την Sansation

 

Καμιά βοήθεια παιδιά??

Link to comment
Share on other sites

πας στο gmail με το pc. Είσαι στις επαφές - πατάς το κουμπί ''περισσότερα'' - ταξινόμηση κατά. Έχει επιλογή με όνομα και επίθετο.

 

κατα επιθετο ειναι στο gmail, ευχαριστω

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Για καντο και εσυ λιγο πιο λιανα αυτο..... αντε και θα σου κανω αγαλμα :lol:

εχεις δουλεψει καποιον?

Νομίζω ότι όλοι (ή σχεδόν όλοι) οι dialers έχουν ταξινόμηση επαφών με επίθετο. Εγώ χρησιμοποιούσα τον exdialer.
Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορα το gps,στην androium 5,ειναι χαλια.

Εχει glonass με αποτελεσμα να μη κλειδωνει ουτε με αιτηση.

Μεσα στο αυτοκινητο 5 λεπτα το αφησα ,δε κλειδωσε.

Μετα απο καμια ωρα ξαναπροσπαθησα,αποφασισε και κλειδωσε και η ακριβεια εν κινησει,στα 30 μετρα.

Αρα και εδω θελουμε το fix που αφαιρει το glonass.

Απο οτι εχω καταλαβει οι μονες ρομ που το gps παει σφαιρα ειναι οσες ειναι με βαση την κινεζικη official rom.

Link to comment
Share on other sites

Την έχουμε δοκιμάσει ήδη κάποιοι. Σαν την ltt 1540 είναι. Ουσιαστικά η official 1540 με έξτρα γλώσσες μικροδιορθωσεις και επιπλέον πράγματα από τον Ιταλό. Παίζει μια χαρά 3-4 μέρες που την έχω. Απλά κάποιοι είχαν θεματακι με το ξυπνητήρι και κάποια google apps γι αυτό χθες έβγαλε την ίδια διορθωμένη απλά

 

Εγώ είμαι πιστός στην LTT μιας και είναι πολύ σταθερή και με λίγα προβλήματα.

Έχω μείνει πίσω όμως, είμαι ακόμα στην LLT 1532 όπου τα προβλήματα που υπάρχουν είναι τα εξής:

 

 

  1. Δεν λειτουργει το messenger εκτός από μια παλιά έκδοση που λειτουργεί όμως δεν δίνει ειδοποιήσεις.
  2. Τα πλήκτρα ενεργοποιήσης/απενεργοποίησης στο notification bar δεν λειτουργούν αν δεν κάνεις πλήρη έκτασή του και γενικά ψιλοκολάνε.
  3. Και το γνωστό-ανεξήγητο και τραγικό πρόβλημα με το κολημένο notification bar (και γενικά νομίζω όλο το σύστημα) που ανανεώνεται 1-2 seconds αφού ανοίγω την οθόνη και το παρατηρώ από το ρολόι που προχωράει απότομα.

Δεν με πειράζουν πάρα πολύ όλα αυτά καθώς αποζημιώνομαι από την εξαιρετική ταχύτητα και σταθερότητα και την λειτουργία όλων των άλλων λειτουργιών.

 

 

Στην 1540 τα 1 και 2 είναι οκ?

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ως προς την σπασμένη μου οθόνη,

τελικά παρήγγειλα αυτό και μόλις το παραλάβω θα το πάω στον τεχνικό που βρήκα.

Αυτό που με προβλημάτισε είναι πως ο έμπορος με προειδοποίησε να ενημερώσω τον τεχνικό πως η επισκευή με το συγκεκριμένο ανταλλακτικό θέλει προσοχή και εμπειρία στο ξεκόλημα καθώς είναι σκέτο τζάμι και όχι τζάμι με οθόνη μαζί.

Ρώτησα τον τεχνικό και μου είπε πως δεν διακρίνει κάποια δυσκολία και πως μπορεί να το κάνει.

Οπότε ελπίζω να πάνε όλα καλά.

http://bataria.gr/images/thumbnails/280/460/detailed/20/KOMSLEN0037.JPG

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι πιστός στην LTT μιας και είναι πολύ σταθερή και με λίγα προβλήματα.

Έχω μείνει πίσω όμως, είμαι ακόμα στην LLT 1532 όπου τα προβλήματα που υπάρχουν είναι τα εξής:

 

 

  1. Δεν λειτουργει το messenger εκτός από μια παλιά έκδοση που λειτουργεί όμως δεν δίνει ειδοποιήσεις.
  2. Τα πλήκτρα ενεργοποιήσης/απενεργοποίησης στο notification bar δεν λειτουργούν αν δεν κάνεις πλήρη έκτασή του και γενικά ψιλοκολάνε.
  3. Και το γνωστό-ανεξήγητο και τραγικό πρόβλημα με το κολημένο notification bar (και γενικά νομίζω όλο το σύστημα) που ανανεώνεται 1-2 seconds αφού ανοίγω την οθόνη και το παρατηρώ από το ρολόι που προχωράει απότομα.

Δεν με πειράζουν πάρα πολύ όλα αυτά καθώς αποζημιώνομαι από την εξαιρετική ταχύτητα και σταθερότητα και την λειτουργία όλων των άλλων λειτουργιών.

 

 

Στην 1540 τα 1 και 2 είναι οκ?

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ως προς την σπασμένη μου οθόνη,

τελικά παρήγγειλα αυτό και μόλις το παραλάβω θα το πάω στον τεχνικό που βρήκα.

Αυτό που με προβλημάτισε είναι πως ο έμπορος με προειδοποίησε να ενημερώσω τον τεχνικό πως η επισκευή με το συγκεκριμένο ανταλλακτικό θέλει προσοχή και εμπειρία στο ξεκόλημα καθώς είναι σκέτο τζάμι και όχι τζάμι με οθόνη μαζί.

Ρώτησα τον τεχνικό και μου είπε πως δεν διακρίνει κάποια δυσκολία και πως μπορεί να το κάνει.

Οπότε ελπίζω να πάνε όλα καλά.

http://bataria.gr/images/thumbnails/280/460/detailed/20/KOMSLEN0037.JPG

 

Το 2 ναι λειτουργει και στην 1540 ltt και στην 1540 του ιταλου

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Ως προς την σπασμένη μου οθόνη,

 

απο οσο ξερω ...το κινητο μας εχει OGS οθονη.....διλαδη ειναι κολλημενη οθονη και τατσ....

 

για να καταλαβεις λιγο το ποσο δισκολο ειναι να αλλαξεις ΜΟΝΟ το τατσ...κανε μια αναζητηση στο youtube "digiter galaxy s3"

ή κοιτα αυτο...

 

δεν νομιζω να σιμφερει να αλλαξεις μονο το τατσ...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, να σας πω και εγώ την περιπέτειά μου με τη δοκιμή των ρομ. πέρασα τη vibeui 2.5 1522 cuoco92 και άφησα για recovery το cwm ,μου βγάζει ειδοποίηση για αναβάθμιση τη vibeui 2.8 1542_7.282.1DEV_k50-T5 την οποία και εγκατέστησα. απ ότι είδα αναβαθμίστηκε σε android 5.1. για να την κάνω root φλασάρισα το cwm με flash tool και και μέσω αυτού εγκατέστησα

το supersu. η ρομ ειναι καταπληκτική. έχει λίγα κινέζικα τα οποία διέγραψα. το gps κλειδώνει σε 10 δεύτερα και γενικά το κινητό πετάει. το μόνο που περιμένω είναι να γίνει πλήρως ελληνικό το menu με κάποια αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να πεις στο κινητό να αλλάξει ποια sim θεωρεί αυτή που θα έχει 4g?

Έτσι όπως είναι τώρα, αν θες να μεταφέρεις το 4g από την sim1 στην sim2 και να παραμείνεις με dual sim τότε πρέπει

να κλείσεις το κινητό

  1. να βγάλεις την sim1 που είναι στο 4g
  2. να ανοίξεις το κινητό μα γίνει η αλλαγή από μόνη της στο λειτουργικό. Τώρα η sim2 είναι 4g
  3. να κλείσεις το κινητό
  4. να ξαναβάλεις την sim1 που έβγαλες
  5. να ανοίξεις το κινητό. Το κινητό έχει κράταει την ανάθεση του 4g στην sim2

Το παραπάνω μου ήρθε μετά από μια μέρα troubleshooting ενώ είχα κολήσει στα 2g το καλοκαίρι.

Προφανώς για να ξαναγυρίσεις στην sim1/4g κατάσταση πρέπει να κάνεις το αντίστοιχο.

 

Ο λόγος που ρωτώ είναι γιατί εγώ χρησιμοποιώ δύο διεθνείς sim. Τώρα την αλλαγή πρέπει να την κάνω ενώ οδηγώ και το βγάλε βάλε, αυτές τις μικρές sim στο αυτοκίνητο δεν είναι και το καλύτερο.

 

Μπορεις εαν βαλεις ρομ που να το υποστηριζει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ξαναρωτησω άλλη μια φορά. Έχει παρατηρήσει κανένας περίεργη συμπεριφορά με το GPS?

 

Τι εννοώ: καθώς προχωραω στον δρόμο η κουκίδα μου στο GPS είναι κάποια μέτρα πίσω από εκεί που είμαι εγώ. Δηλαδή περναω έναν δρόμο στα αριστερά μου και στο GPS app φαίνεται ότι τον πέρασα μετά από 3-5 δευτερόλεπτα. Είναι φυσιολογικό αυτό;

 

Σαν να αργεί να ενημερώσει την θέση μου με αποτέλεσμα να μένει πάντα πίσω

Link to comment
Share on other sites

απο οσο ξερω ...το κινητο μας εχει OGS οθονη.....διλαδη ειναι κολλημενη οθονη και τατσ....

 

για να καταλαβεις λιγο το ποσο δισκολο ειναι να αλλαξεις ΜΟΝΟ το τατσ...κανε μια αναζητηση στο youtube "digiter galaxy s3"

ή κοιτα αυτο...

 

δεν νομιζω να συμφερει να αλλαξεις μονο το τατσ...

 

Τι???

 

Ρώτησα τον τεχνικό 800 φορές αν είναι οκ αυτό το ανταλλακτικό και του είπα και τι μου είπε ο έμπορος και ο τεχνικός με διαβεβαίωσε πως είναι οκ και με έβαλε να το παραγγείλω. Τώρα το έχω πληρώσει ήδη και θα το παραλάβω από βδομάδα.

Δεν προτίμησα αυτό επειδή τι έκρινα πιο συμφέρον αλλά επειδή είναι το μοναδικό που βρήκα στην Ελλάδα.

Είναι ασφαλής αυτός ο τρόπος επισκευής μόνο με το τζάμι ή μπορεί να έχω πρόβληματα με την ποιότητα της οθόνης?

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ξαναρωτησω άλλη μια φορά. Έχει παρατηρήσει κανένας περίεργη συμπεριφορά με το GPS?

 

Τι εννοώ: καθώς προχωραω στον δρόμο η κουκίδα μου στο GPS είναι κάποια μέτρα πίσω από εκεί που είμαι εγώ. Δηλαδή περναω έναν δρόμο στα αριστερά μου και στο GPS app φαίνεται ότι τον πέρασα μετά από 3-5 δευτερόλεπτα. Είναι φυσιολογικό αυτό;

 

Σαν να αργεί να ενημερώσει την θέση μου με αποτέλεσμα να μένει πάντα πίσω

 

Δοκιμασε και κανενα αλλο προγραμμα.

Τι ρομ εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ εχεις?

Δεν εχει επιλογη για δεδομενα μεταξυ των καρτων?

Εγω εχω την androium 5.

Διαλεγεις με ποια καρτα θες να εχεις δεδομενα και τη γυρναει σε 4g και τελος.

1 λεπτο δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Το να σε δειχνει λιγο παραπισω λογικο ειναι,αλλα τα 3 δευτερολεπτα ειναι αρκετα οποτε κατι παιζει...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...