Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω το τηλέφωνο για τον υιό μου, αξίζει να δώσω τα 220€ από skroutz για να το πάρω; Θα με διευκόλυνε να μου απαντήσετε.

 

Σου έστειλα πμ.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι?? Σε αλλα κινητα το ειχανε κανει παλιοτερα :) πως το κανανε?

 

Γινεται σε οσα κινητα εχουν παρομοιο hardware.

Εδω μιλας για εντελως διαφορετικα κινητα αρα οχι.

Link to comment
Share on other sites

Γινεται σε οσα κινητα εχουν παρομοιο hardware.

Εδω μιλας για εντελως διαφορετικα κινητα αρα οχι.

 

Α οκ.Τι φαση παιζει με την καμερα τλκ στις νεες ρομ?? Ειναι γρηγορη?? Τραβαει καλα?? Την βελτιωσαν καθολου??( Εχω καιρο να παρακολουθησω το θεμα και εμεινα πισω)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

εχω αγορασει το κινητο απο το vickmall (VIBEUI_V2.5_11520_5.827.1_ST_K50-t5) και μου εχουν αφησει yellow pages κινεζικα.

για να απαλλαγω μου εστειλαν την rom:

K50a40_112_150610_ROW

ακολουθωντας τις οδηγιες της πρωτης σελιδας εχω το παρακατω προβλημα:

οταν το τηλεφωνο ειναι σε Meta Mode o υπολογιστης το αναγνωριζει κανονικα!

αφου κανω την διαδικασια με Flash tool, παταω download και συνδεω στο usb οπως περιγραφετε στον οδηγο.

το τηλεφωνο ξεκιναει μονο φορτιση και τιποτα αλλο (δεν το αναγνωριζει)

εχω αλλαξει και usb αλλα τιποτα

 

μπορει καποιος να βοηθησει (ειμαι οπως καταλαβαινετε ασχετος)

 

υπαρχει αλλος τροπος να αφαιρεσω το yellow pages

 

ευχαριστω

 

μπορει καποιος να βοηθησει

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

εχω αγορασει το κινητο απο το vickmall (VIBEUI_V2.5_11520_5.827.1_ST_K50-t5) και μου εχουν αφησει yellow pages κινεζικα.

για να απαλλαγω μου εστειλαν την rom:

K50a40_112_150610_ROW

ακολουθωντας τις οδηγιες της πρωτης σελιδας εχω το παρακατω προβλημα:

οταν το τηλεφωνο ειναι σε Meta Mode o υπολογιστης το αναγνωριζει κανονικα!

αφου κανω την διαδικασια με Flash tool, παταω download και συνδεω στο usb οπως περιγραφετε στον οδηγο.

το τηλεφωνο ξεκιναει μονο φορτιση και τιποτα αλλο (δεν το αναγνωριζει)

εχω αλλαξει και usb αλλα τιποτα

 

μπορει καποιος να βοηθησει (ειμαι οπως καταλαβαινετε ασχετος)

 

υπαρχει αλλος τροπος να αφαιρεσω το yellow pages

 

ευχαριστω

 

μπορει καποιος να βοηθησει

 

Βασικα πες μας πρωτα αν εκανες εηκατασταση τους drivers στον υπολογιστη σου, που υπαρχουν ειδικα για τη συσκευη μας.

Εδω ειναι για κατεβασμα: https://drive.google.com/file/d/0B5oTMOqjH0_TVFZqU0pEZ3AzbUk/view

 

Μετα πες μου τι εννοεις με τις yellow pages γιατι ιδια φαση ειναι η συσκευη μου απο vickmall με την (VIBEUI_V2.5_11520_5.827.1_ST_K50-t5) αλλα δεν βλεπω τιποτα κουλο εκτος τα Font Style που ειναι μονο κινεζικα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ειπα σημερα να κανω ενα backup με το titanium και μου εβγαλε οτι δεν υπαρχει αρκετη μνημη στην sd. Αφου ειδα οτι εχω 42gb ελευθερα ειπα οτι με τρολαρει. Το εψαξα και ειδα οτι η sd ειναι write-only και οχι rewritable. Πηγα να το αλλαξω απο με το root explorer και στην εγκατασταση του busybox εκανε reboot και δεν ξανανοιξε ποτε. Το αλλαξα ρομ και ολα οκ αλλα αναρωτιεμαι γιατι εγινε αυτο.. Αφηστε που δεν εκανε και restore το data και ξανα απο την αρχη. :mad: Εχει τυχει σε κανεναν?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το light flow, δουλευει μια χαρα, αλλα το led παραμενει αναμενο και δεν αναβοσβηνει ας πουμε σε μια αναπαντητη , σε εσας αναβοσβηνει οταν ερθει κατι?

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

τους drivers τους εχω εγκαταστηση

 

στο yellow pages ειναι ολα κινεζικα, τους ζητησα βοηθεια και μου εστειλαν τηνROM

υπαρχει κατι αλλο που μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Μετα πες μου τι εννοεις με τις yellow pages γιατι ιδια φαση ειναι η συσκευη μου απο vickmall με την (VIBEUI_V2.5_11520_5.827.1_ST_K50-t5) αλλα δεν βλεπω τιποτα κουλο εκτος τα Font Style που ειναι μονο κινεζικα.
Εννοεί στον dialer όταν τον ανοίγεις έχει μια καρτέλα ο dialer, μία οι επαφές, μία τα sms και μία yellow pages.

 

στο yellow pages ειναι ολα κινεζικα, τους ζητησα βοηθεια και μου εστειλαν τηνROM

υπαρχει κατι αλλο που μπορω να κανω?

Αν το πρόβλημα είναι μόνο αυτό θα σου πρότεινα απλώς να αγνοήσεις την καρτέλα με τα yellow pages. Είναι κινέζικος χρυσός οδηγός γι' αυτο είναι στα κινέζικα.
Link to comment
Share on other sites

@nikolaos73: Αν εισαι root οπως ειμαι κι εγω με την ιδια Rom απο vickmall με τη Stock Lenovo-Recovery,

μπορεις να κατεβασεις το Flashify και να περασεις την TWRP 2.8.7.0 by cheshkin & SevenMaxs

και μετα μπορεις πανευκολα να φλασαρεις οποια Custom Rom θελεις.

 

@letom: Ευχαριστω για τη διευκρινηση, ουτε που το ειχα προσεξει οτι υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το light flow, δουλευει μια χαρα, αλλα το led παραμενει αναμενο και δεν αναβοσβηνει ας πουμε σε μια αναπαντητη , σε εσας αναβοσβηνει οταν ερθει κατι?

Δεν πρόκειται να αναβοσβησει όχι

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από τόσους μήνες κυκλοφορίας του κινητού και μετά από τόσες ROM που έχουν βγει υπάρχει κάποια που να μην έχει κάποιο ελάττωμα;; Γιατί απ'οτι βλέπω φτιάχνουν κάτι αλλά χαλάει κάτι άλλο. εγώ έχω την sansation με 2 ελαττώματα 1) κολλαει συχνα το ρολάρισμα της οθόνης σε σελίδες όπως του facebook και 2) Κατεβάζει από μόνο του τις γνωστες σπαστικες εφαρμογές. Αν έχετε να προτείνεται κάποια άλλη που να λειτουργεί το 2 tap wake up θα ήμουν υπόχρεος αλλιώς απλά θα περιμένω μερικούς μήνες ακόμη...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από τόσους μήνες κυκλοφορίας του κινητού και μετά από τόσες ROM που έχουν βγει υπάρχει κάποια που να μην έχει κάποιο ελάττωμα;; Γιατί απ'οτι βλέπω φτιάχνουν κάτι αλλά χαλάει κάτι άλλο. εγώ έχω την sansation με 2 ελαττώματα 1) κολλαει συχνα το ρολάρισμα της οθόνης σε σελίδες όπως του facebook και 2) Κατεβάζει από μόνο του τις γνωστες σπαστικες εφαρμογές. Αν έχετε να προτείνεται κάποια άλλη που να λειτουργεί το 2 tap wake up θα ήμουν υπόχρεος αλλιώς απλά θα περιμένω μερικούς μήνες ακόμη...

Νομίζω ή 1535 stable δεν εχει θεματα. Βεβαια αναγκαστικα έχεις αγγλικα και κινέζικα μόνο. ( Δεν θυμάμαι και να έχει βγει κάποια custom με γλωσσες)

 

Απο εκει και πέρα σταθερή και feature complete ειναι η ινδικη. (Αλλά αργή)

 

Ή πολύ απλά δοκίμασε την τύχη σου με την Lemonade LTT 1540

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς την χθεσινή (dev νομίζω είναι) του Ιταλού??

 

Για δωσε λινκ.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

http://www.androidiani.com/forum/lenovo-modding/467838-lenovo-k3-note-firmware-cuoco92.html

Πηγαίνεις στο SEZIONE FIRMWARE και την βρίσκεις, είναι η τελευταία με ημερομηνία 22/10/2015.

Δεν ξέρω ιταλικά οπότε δεν είμαι σίγουρος τι δουλεύει και τι όχι.

Άρα δεν την δοκιμάζω μέχρι να έχω feedback από τολμηρούς ή γνώστες...

Την έχουμε δοκιμάσει ήδη κάποιοι. Σαν την ltt 1540 είναι. Ουσιαστικά η official 1540 με έξτρα γλώσσες μικροδιορθωσεις και επιπλέον πράγματα από τον Ιταλό. Παίζει μια χαρά 3-4 μέρες που την έχω. Απλά κάποιοι είχαν θεματακι με το ξυπνητήρι και κάποια google apps γι αυτό χθες έβγαλε την ίδια διορθωμένη απλά

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Την έχουμε δοκιμάσει ήδη κάποιοι. Σαν την ltt 1540 είναι. Ουσιαστικά η official 1540 με έξτρα γλώσσες μικροδιορθωσεις και επιπλέον πράγματα από τον Ιταλό. Παίζει μια χαρά 3-4 μέρες που την έχω. Απλά κάποιοι είχαν θεματακι με το ξυπνητήρι και κάποια google apps γι αυτό χθες έβγαλε την ίδια διορθωμένη απλά

 

Αυτή είναι διορθωμένη δηλαδή;; Τι διορθώνει;; Βασικά και εγώ την πέρασα προχθες μαζί με σενα pan. Εγώ είχα θέμα με το gmail. Ουτε με το music ουτε με το paypal που ανέφεραν κάποιοι εδώ μέσα. Αλλά για να πω την αλήθεια στις 3 μέρες που την έχω μου πάγωσε το κινητό 2 φορες και εβγαλα μπαταρια. Γιαυτό ρωταω...τι διορθώνει η καινούρια μπας και την περάσω.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

androium VS row s121 ποιος κερδίζει και γιατί?

Νομίζω απόσο έχω διαβάσει η πρώτη είναι μεν πιο γρήγορη αλλά με bugs και η δεύτερη πιο αργή αλλά δουλεύουν όλα

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει καταφέρει κανείς να συνδέσει Xbox 360 χειριστήριο με OTG? Δεν μου τι αναγνωρίζει με τίποτα

 

Επίσης έχω μια απορία. Χρησιμοποιώ πλέον το alpha safe access app για το ebanking. Αν αλλάξω ρομ θα έχω θέμα; Ή βλέπει το IMEI?

Edited by psarogen
Link to comment
Share on other sites

Παίδες στην ρομ του Ιταλού πως βάζουμε τις επαφές, κατά επίθετο, δεν το βρίσκω και μου έχει σπάσει τα νεύρα

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχω παρει το τηλεφωνο δεν θελω να περασω αλλες ρομ απλα πως μπορω να απενεργοποιησω τις διαφημισεις οταν μπαινω στο ιντερνετ καποια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εχθές το βράδυ μετά την εγκατάσταση μιας εφαρμογής assistant το κινητό τα έχει παίξει δηλαδή κάνει συνεχώς επανεκκίνηση ανοίγει βάζω το pin και μόλις ανοίξει και ο launcher κολλάει και ξανακάνει επανεκκίνηση. Αυτό έχει γίνει 50 φορές και σταματάει μόνο αν βγάλω την μπαταρία. Προσπάθησα να μπω σε recovery αλλά δεν με αφήνει και βγάζει ένα μήνυμα ότι είμαι beta mode και πρέπει να ανοίξει το κινητό με τον κανονικό τρόπο. Φαντάζομαι ότι ο μόνος τρόπος για να κάνω κάτι είναι μέσω Flashtool αλλά ποια ROM θα πρέπει να περάσω?? Γίνεται εργοστασιακές μέσω Flashtool?? Για βοηθήστε λίγο γιατί έχω μείνει χωρίς κινητό.. ξέχασα να πω είχα την Sansation
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι διορθωμένη δηλαδή;; Τι διορθώνει;; Βασικά και εγώ την πέρασα προχθες μαζί με σενα pan. Εγώ είχα θέμα με το gmail. Ουτε με το music ουτε με το paypal που ανέφεραν κάποιοι εδώ μέσα. Αλλά για να πω την αλήθεια στις 3 μέρες που την έχω μου πάγωσε το κινητό 2 φορες και εβγαλα μπαταρια. Γιαυτό ρωταω...τι διορθώνει η καινούρια μπας και την περάσω.

Νομίζω όπως λέει διορθώνει το ξυπνητήρι ή μάλλον το αφαιρεί γιατί είχε θέμα στα ιταλικά και τις google εφαρμογές που είχαν θέμα. Εγώ μόνο στο gmail έχω θέμα όποτε προς το παρόν μένω με αυτή. Δε μου έχει κάνει τίποτα περίεργο ακόμα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Παίδες στην ρομ του Ιταλού πως βάζουμε τις επαφές, κατά επίθετο, δεν το βρίσκω και μου έχει σπάσει τα νεύρα, κανείς;;;;;;;;;;;

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Παίδες στην ρομ του Ιταλού πως βάζουμε τις επαφές, κατά επίθετο, δεν το βρίσκω και μου έχει σπάσει τα νεύρα

πας στις επαφές- ρυθμίσεις (πάνω δεξιά στις 3 τελείες-επιλογές εμφάνισης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

χρησιμοποιεί κανείς το cyta4u; με είχε βολέψει πολύ με το άλλο κινητό αλλά σε αυτό έχω πρόβλημα. Ενώ δουλεύει μια χαρά με wifi δε συνδέεται με δεδομένα κινητής. έχω τη Cuoco92 και έχω αναβαθμίσει στην 1.13.

Link to comment
Share on other sites

πας στις επαφές- ρυθμίσεις (πάνω δεξιά στις 3 τελείες-επιλογές εμφάνισης.

 

 

δεν υπαρχει αυτο στου ιταλου.....

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...