Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κυκλοφόρησαν οι Ισπανοί την αναβάθμιση της LTT με βάση την επίσημη 1540

 

Κατεβάζω για δοκιμή να δω αν έχει τα θέματα της 1537 με πολλές ασυμβατότητες.

Θα τη περασω πάνω από την 1532 που εχω ήδη

 

VIBEUI_V2.8_1540_LTT_LEMONADE

Features

 

Super His by Chainfire

gapps 5.1 & arm64 by Google

Busybox

Lspeed 3.0 by Paget96

by BigTinCan AdFree

MobileUncleTools

android terminal for

Dolby Atmos

Viper4Android

Music App without Chinese

without Chinese FM App

Video App without Chinese Lenovo

SD Fix the deed restriction to avoid

New boot animation

Xposed installer by rovo89

 

Bugs found:

 

The app Btnotification It is not compatible.

The printing services give fc

 

Recommendations

 

Install Xposed v75 if you use it, it was excluded in this release.

Lower animations in settings Developer 0.5

In settings Date and Time put automatic time zone.

Configure AdFree

 

Installation procedure:

 

Make wipe of data (forced)

flash the zip through TWRP by Xancin

 

http://www.mediafire.com/download/wmqxiw976vny3ay/VIBEUI_V2.8_1540_LEMONADE.zip

 

Φαίνεται να παίζει κανονικά και η μετάφραση της 1537 που έχει και ελληνικά. Το πέρασα και δε βλέπω κάποιο θέμα ως τώρα

http://www.mediafire.com/download/781dzvvw6xpjnou/Parche+traduccion+LLT_LEMONADE_1537.zip

Μου το έκανε και το δικό μου αυτό όταν είχα την 1520. Κάποιο bug θα είναι.

Καμιά ανησυχία απλά αγνοείς το μήνυμα και μένα το βγάζει στην 1532 LTT μόνο στο wifi του σπιτιού το κάνει και μένα

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επανερχομαι εχοντας στα χερια μου την δευτερη συσκευη αφου στην πρωτη μου παρουσιασε θεμα με την οθονη αυτο που εχει αναφερθει και απο αλλους εδω-σταματησε να λειτουργει στην δεξια πλευρα κατ αρχην-και μετα σχεδον ολη η οθονη..Ειχε αγοραστει απο το καταστημα Δικαρτο και πρεπει να πω οτι ηταν αψογος στην αποκατασταση..Επειδη καθυστερουσε το ανταλλακτικο μου εστειλε καινουριο κινητο!!!

Ολα ενταξει πλεον και θελω να πω οτι μετα απο πολλες δοκιμες σε ROM κατεληξα στην S121 VISNU LEMONADE που την βρισκω -τουλαχιστον για μενα ΑΨΟΓΗ..Δεν εχω βρει κατι να μην λειτουργει-συμπεριλαμβανομενου του xposed, gravity box(που ειναι προεγκατεστημενα) και πολλα αλλα modules που εχω κατεβασει-καθως και πολλες εφαρμογες που χρησιμοποιω. Συμπεριφορα μπαταριας και θερμοκρασιας πολυ καλη και μεχρι στιγμης δεν εχω αντιμετωπισει προβλημα Lag(κολημματος). Ειναι η τριτη μερα που την εχω φορτωμενη και την παρακολουθω..αυτα προς το παρον και οποιος θελει λεπτομερειες για συγκεκριμενα πραγματα ρωτηστε με...

Καλημερα και παλι

Link to comment
Share on other sites

 

Mετά από δοκιμή της μπορώ να πω ότι δεν έχει τα προβλήματα της 1537

paypal, translate, winbank που δεν έπαιζαν παίζουν όλα κανονικά πλέον.

Facebook msg παίζει κανονικά πλέον η τελευταία έκδοση με ειδοποιήσεις και όλα κομπλέ.

Ακόμα και μετά από εκκαθάριση και κλείσιμο όλων των εφαρμογών ήρθαν κανονικά ειδοποιήσεις σε viber/msg που πολλές φορές κόλλαγε με τη 1532

και επρεπε να ανοιξω την εφαρμογή μια φορά έστω για να έρθουν.

 

Στις προσθήκες δε πρόλαβα να δω και πολλά αλλά μου αρκεί ότι επιτέλους όταν

χαμηλώνεις τον ηχο από τα πλαινά κουμπιά σου βγάζει όλους τους ήχους(ειδοποιήσεις, ξυπνητήρια, πολυμέσα)

πλέον να μπορείς να τους προσαρμόσεις κατευθείαν από κεί. Κάτι που πραγματικά μου έλειπε.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Με ποιόν τρόπο, ή εφαρμογή μπορώ να μεταφέρω εφαρμογές στην κάρτα sd? Είμαι με την androium.

 

Με την εφαρμογή link2sd

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mετά από δοκιμή της μπορώ να πω ότι δεν έχει τα προβλήματα της 1537

paypal, translate, winbank που δεν έπαιζαν παίζουν όλα κανονικά πλέον.

Facebook msg παίζει κανονικά πλέον η τελευταία έκδοση με ειδοποιήσεις και όλα κομπλέ.

Ακόμα και μετά από εκκαθάριση και κλείσιμο όλων των εφαρμογών ήρθαν κανονικά ειδοποιήσεις σε viber/msg που πολλές φορές κόλλαγε με τη 1532

και επρεπε να ανοιξω την εφαρμογή μια φορά έστω για να έρθουν.

 

Στις προσθήκες δε πρόλαβα να δω και πολλά αλλά μου αρκεί ότι επιτέλους όταν

χαμηλώνεις τον ηχο από τα πλαινά κουμπιά σου βγάζει όλους τους ήχους(ειδοποιήσεις, ξυπνητήρια, πολυμέσα)

πλέον να μπορείς να τους προσαρμόσεις κατευθείαν από κεί. Κάτι που πραγματικά μου έλειπε.

 

Το led λειτουργει κανονικα?? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τους καλούς φίλους της κοινότητας.

Αγόρασα από το e-bay ένα Lenovo K3 Note με Android 5 Lilipop και 2GB RAM 16 GB ROM. Στο κινητό μόνο εγώ δεν ήμουν προεγκαταστημένος, συνέχεια pop up μηνύματα που στην πραγματικότητα καθιστούν άχρηστο το τηλέφωνο.

Καλές όλες αυτές οι τεχνικές συμβουλές του forum αλλά για έναν "κουρασμένο" χρήστη θα ήταν προτιμότερη η σύσταση κάποιου αξιόπιστου τεχνικού ή καταστήματος service που να μεταφέρει το κινητό σε οποιαδήποτε έκδοση Android χωρίς κινέζους μέσα.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

:)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τους καλούς φίλους της κοινότητας.

Αγόρασα από το e-bay ένα Lenovo K3 Note με Android 5 Lilipop και 2GB RAM 16 GB ROM. Στο κινητό μόνο εγώ δεν ήμουν προεγκαταστημένος, συνέχεια pop up μηνύματα που στην πραγματικότητα καθιστούν άχρηστο το τηλέφωνο.

Καλές όλες αυτές οι τεχνικές συμβουλές του forum αλλά για έναν "κουρασμένο" χρήστη θα ήταν προτιμότερη η σύσταση κάποιου αξιόπιστου τεχνικού ή καταστήματος service που να μεταφέρει το κινητό σε οποιαδήποτε έκδοση Android χωρίς κινέζους μέσα.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

:)

 

Προφανώς σου έχουν περάσει κάποια rom κινέζικη με εφαρμογές κλπ. Εσύ χρειάζεσαι ευρωπαϊκή.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω δοκιμασει, αλλαβγαζει σφάλμα. Πως το ξεπερναμε;

Πρέπει να φτιάχνεις partition στην SD σου και μετά πατάς link2sd όχι move to SD card

Link to comment
Share on other sites

Το led λειτουργει κανονικα?? :worry:

 

To led λειτουργούσε κανονικά και την 1532. Kι εδώ τουλάχιστον για κλήσεις/sms/viber/whatsapp/email που χρησιμοποίησα παίζει κανονικά

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να φτιάχνεις partition στην SD σου και μετά πατάς link2sd όχι move to SD card

 

Ευχαριστω...

είδα κάτι βιντεάκια...

θα το δοκιμάσω.

 

Σε κάρτα 32 gb πόσο χώρο να δώσω περίπου στο διαμέρισμα που θα φτιάξω?

Edited by alexgr4444
Link to comment
Share on other sites

Ρύθμισες τις επιλογές Τοποθεσία και Number match bits; Λοιπόν στην αρχική οθόνη πάνε στο εικονίδιο τηλέφωνο, μετά πάτα πάνω δεξιά τις 3 τελίτσες που έχει, πατάς εκεί που γράφει περισσότερα, μετά More Display features, Τοποθεσία (κλείνεις τον μπλε διακόπτη), επιστροφή και μετά πάτα στο Number match bits και βάλτο στον αριθμό 7.

 

Έτσι το έλυσα εγώ το πρόβλημα. Φοράω την ROM 1520.

 

 

Την τοποθεσια την εχω κλεισει αλλα το match bitsδεν το βρησκω μαλλον εχω αλλη εκδοση

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικα την 1520 εχω και εγω με firmware 1.0 cuogo92 του ιταλου μα πιυ ειναι αυτα πιυ λες; στο τηλ μεσα στο πανω μερος δεξια εχει discovery οπου εκει μεσα εχει το διακοπτη για location αλλα match Number πουθενά

Link to comment
Share on other sites

παιδια με τα καπιταλ κοντρολ τι γινεται ? ξαιρει κανεις αν μπορούμε να αγοράσουμε από κινα η γερμανια τωρα με χρεωστικη καρτα ?
Link to comment
Share on other sites

παιδια με τα καπιταλ κοντρολ τι γινεται ? ξαιρει κανεις αν μπορούμε να αγοράσουμε από κινα η γερμανια τωρα με χρεωστικη καρτα ?

 

Ακόμα ισχύουν τα καπιταλ κοντρολ.υπάρχει ένα παραθυράκι με την paypal .πρέπει να μπεις στο λογαριασμό σου της paypal και να ζητήσεις χρήματα (request money) από κάποιον γνωστό σου και να μεταφερθούν τα χρήματα στο balance της paypal.έτσι μπορείς να αγοράσεις από οποιοδήποτε site του εξωτερικού που δέχεται συναλλαγές με την paypal

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα ισχύουν τα καπιταλ κοντρολ.υπάρχει ένα παραθυράκι με την paypal .πρέπει να μπεις στο λογαριασμό σου της paypal και να ζητήσεις χρήματα (request money) από κάποιον γνωστό σου και να μεταφερθούν τα χρήματα στο balance της paypal.έτσι μπορείς να αγοράσεις από οποιοδήποτε site του εξωτερικού που δέχεται συναλλαγές με την paypal

 

αυτος ο γνωστος σου μπορει να εισαι κι εσυ ο ιδιος...χεχεχε, με αλλη καρτα ομως σε αλλον λογαριασμό πειπαλ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα,

 

Αγορασε προσφατα φιλος μου το συγκεκριμενο κινητο απο το newfrog, και μιας και ειμαι παλια καραβανα στο android ειπα να του το σεταρω. Καταρχας το εκανα root με την μεθοδο KingRoot και πεταξα απο μεσα ολες τις κινεζιες (baidu browser,browser, levoice, lenovo video που το αντικατεστησα με mx player, youtube που το ξανακατεβασα απο το play store και user experience), με τις οποιες φυγανε μαζι και τα ακυρα pop-ups που πεταγε οταν ανοιγε το wifi.

 

Αυτο που παρατηρω ομως ειναι οτι καθε φορα που θα ανοιξω το play store για να κατεβασουμε κατι, το κινητο εγκαθιστα απο μονο του 2-3 ακυρες εφαρμογες. Αφου μπουνε οι εφαρμογες, πεταγεται μετα και το DU Booster και μου λεει να κανω optimize. Πως μπορει να λυθει το θεμα με τις ακυρες εφαρμογες χωρις να του ξυλωσω την ρομ που εχει ηδη επανω?

 

ευχαιρστω

Edited by DarksonDAP
Knight Rider, a shadowy flight into the dangerous world of a man who does not exist.
Link to comment
Share on other sites

Για androium δεν θες gaps κτλ.

Θα προσπαθήσω να βρω τι είχα κάνει εγώ με τα adb commands. Ελπίζω αυτά τουλάχιστον να δουλεύουν

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν σε ενδιαφέρει ακόμα η andrium τότε αφου σου δουλεύει βάλε flashify και πέρνα το twrp από εκεί και συνέχισε!

 

για να βαλω flashify νομιζω πως πρεπει να ειμαι root??

Link to comment
Share on other sites

για να βαλω flashify νομιζω πως πρεπει να ειμαι root??

Ναι πρεπει να εισαι root για να βαλεις το flashify...και μετα ολα πανε ρολοϊ.. ;)

Μην κανεις ποτε στους αλλους, αυτο που δεν θα ηθελες να σου κανουν...
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησαν οι Ισπανοί την αναβάθμιση της LTT με βάση την επίσημη 1540

 

Κατεβάζω για δοκιμή να δω αν έχει τα θέματα της 1537 με πολλές ασυμβατότητες.

Θα τη περασω πάνω από την 1532 που εχω ήδη

 

VIBEUI_V2.8_1540_LTT_LEMONADE

Features

 

Super His by Chainfire

gapps 5.1 & arm64 by Google

Busybox

Lspeed 3.0 by Paget96

by BigTinCan AdFree

MobileUncleTools

android terminal for

Dolby Atmos

Viper4Android

Music App without Chinese

without Chinese FM App

Video App without Chinese Lenovo

SD Fix the deed restriction to avoid

New boot animation

Xposed installer by rovo89

 

Bugs found:

 

The app Btnotification It is not compatible.

The printing services give fc

 

Recommendations

 

Install Xposed v75 if you use it, it was excluded in this release.

Lower animations in settings Developer 0.5

In settings Date and Time put automatic time zone.

Configure AdFree

 

Installation procedure:

 

Make wipe of data (forced)

flash the zip through TWRP by Xancin

 

http://www.mediafire.com/download/wmqxiw976vny3ay/VIBEUI_V2.8_1540_LEMONADE.zip

 

Φαίνεται να παίζει κανονικά και η μετάφραση της 1537 που έχει και ελληνικά. Το πέρασα και δε βλέπω κάποιο θέμα ως τώρα

http://www.mediafire.com/download/781dzvvw6xpjnou/Parche+traduccion+LLT_LEMONADE_1537.zip

 

Καμιά ανησυχία απλά αγνοείς το μήνυμα και μένα το βγάζει στην 1532 LTT μόνο στο wifi του σπιτιού το κάνει και μένα

 

Και εγω χθες την περασα την 1540 από 1532 που ημουν. Αλλά η απογοήτευση ειναι ότι έχουν βγαλει τα ελληνικα σχεδόν απο παντού.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Και εγω χθες την περασα την 1540 από 1532 που ημουν. Αλλά η απογοήτευση ειναι ότι έχουν βγαλει τα ελληνικα σχεδόν απο παντού.

 

H LTT lemonade δεν είχε ποτέ ελληνικά είναι βασισμένη πάνω στην official κινέζικη οπότε έχει αγγλικά και κινέζικα. Απλά λίγες μέρες μετά βγάζουν ένα αρχείο με translation έτσι είχε γίνει με την 1537. Η ρομ από μόνη της είναι καθαρή. Από ότι είδα το αρχείο που έβαλα και στο ποστ μου με μετάφραση παίζει μεν κάνει τις ρυθμίσεις και όλα στα ελληνικά αλλά έχει θέματα (δε δουλεύει μετά η stock εφαρμογή μηνυματων και δε παίζει η αυξομείωση όλων των ήχων με τα πλαινά το γυρίζει στο παλιό που ήταν μόνο για την ένταση κλήσεων). Οπότε το αφαίρεσα και περιμένω να βγάλουν καινούργιο συμβατό με την 1540.

Πάντως μέχρι τώρα η ρομ πετάει μπορώ να πω χωρίς κανένα κόλλημα

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...