Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Όσον αφορά κινέζικα θέματα, κάπου διάβασα ότι μπορώ να ζητήσω τα παρακάτω από το κατάστημα αγοράς και να είμαι καλυμμένη.

Please do the following:

1. Install Greek language and greek keyboard.

2. Root the phone (latest firmware).

3. Remove all Chinese applications.

4. Instal Google Play Store and google apps.

5. Send me the tracking number.

6. Make sure that the item is well packed.

7. Send me a European charger.

8. Check if it works properly.

9. Mark it as a low price GIFT.

10. Send the gifts.

Δεν χρειάζεται να ζητήσεις τίποτα από όλα αυτά, ξέρουν οι ίδιοι πολύ καλά τι πρέπει να κάνουν.

 

Για τα υπόλοιπα που ρώτησες ας απαντήσει κάποιος άλλος καθώς εγώ δεν έχω άποψη για τις άλλες συσκευές εκτός του Κ3 ΝΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα φοραω την androinum και μου έβγαλε ΟΤΑ update αν κανω update χάνω τα πάντα στο κινητό ή όχι?

Προχώρα άφοβα , απλά οταν κατέβει το update και θα κάνει setup να ξεκλικάρεις την επιλογή wipe cash.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα,

Αποφάσισα να προβώ σε αγορά κινητού και είμαι ανάμεσα σε Lenovo k3 Note, A7000, P70, Lenovo VIBE Z2(K920mini) και S90. Σκέφτομαι να κάνω τη αγορά από το minideal.

Η διαφορά του LENOVO K3 NOTE από το Lenovo K3 NOTE Teana Angelic Voice έχει να κάνει με την ποιότητα του ηχείου;

Δεν έχω γνώσεις στα κινητά. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι η καλή ποιότητα κάμερας, η διάρκεια της μπαταρίας και ο δυνατός επεξεργαστής.

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω, υπάρχει περίπτωση να έχω θέμα οικονομικό (να πληρώσω έξτρα) με εκτελωνισμό λόγω ποσού ή μέγεθος πακέτου;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Για να μην έχεις εκπλήξεις με το τελωνείο θα πρέπει κατά την ολοκλήρωση της παραγγελίας να επιλέξεις ΑΠΛΟ ταχυδρομείο ,

αποφεύγοντας τις επιλογές γρήγορης αποστολής.

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ μετά το update είναι πάλι έτσι.... Τι έκανα λάθος?

 

Η συγκεκριμένη ROM αν και μπορείς να την στήσεις με το απλό TWRP , εάν θέλεις να δουλεύει το ΟΤΑ (update)

θα πρέπει να βάλεις την ισπανική TWRP .

Εγω είχα την απλή TWRP έστησα την Androium , έβαλα με flasify την ισπανική, έκανα κανονικά το update και

μετά ξανάβαλα το κανονικό TWRP.

Οταν θα βγεί το επόμενο update θα ξαναλλάξω τις TWRP.

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

εβαλα το kingroot για να το ρουταρω και αφου ετρεξε εβαλα το superSU-me για να βαλει το superSU στη θεση του KingRoot.

Εκανε reboot και τωρα εχει μεινει κολλημενο στην startup οθονη που λεει Lenovo please HELP !!!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε δοκιμασε την VibeUI ROW S121 δουλευει αψογα τα κανει ολα και συμφερει ....!!!!!

 

Έχουμε ξαναπεί ότι η s121 row εχει lag όταν είσαι στο ιντερνετ και όταν φορτωθεί με εφαρμογές. Δεν τα κανει απο την αρχή αλλα σε μερικές μερες χρήσης. (τουλάχιστον σε μένα) Ειδικά όταν πας να πληκτρολογήσεις κατι πχ σε φορουμ λαγκάρει το πληκτρολόγιο ή καθυστερεί στο νετ.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

εβαλα το kingroot για να το ρουταρω και αφου ετρεξε εβαλα το superSU-me για να βαλει το superSU στη θεση του KingRoot.

Εκανε reboot και τωρα εχει μεινει κολλημενο στην startup οθονη που λεει Lenovo please HELP !!!!

βγαλε την μπαταρια και ξαναβαλτη.κρατωντας πατημενα τα volume up-down πατησε το power bouton και μολις γραψει recovery αφησε το.

αν εχεις καποιο backup κανε επαναφορα.αλλοιως κανε factory reset.

αν δεν υπαρχει ουτε recovery κατεβασε τα sp flash tools και μια rom και ακολουθησε τις οδηγιες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επιλογη για factory reset δεν εχει εκτος αν εννοεις το wipe user data
δεν θυμαμαι αν εχει το μαμίσιο,αλλα το δικο μου twrp εχει και factory reset.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη που σας ταλαιπωρω αλλα μηπως θα μπορουσατε να μου δωσετε λινκ για μια καλη rom οτι βρισκω σερνεται στο κατεβασμα
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη που σας ταλαιπωρω αλλα μηπως θα μπορουσατε να μου δωσετε λινκ για μια καλη rom οτι βρισκω σερνεται στο κατεβασμα
εγω εχω αυτην

εδω ειναι πολλες για να βρεις ισως καποια να σου αρεσει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε ξαναπεί ότι η s121 row εχει lag όταν είσαι στο ιντερνετ και όταν φορτωθεί με εφαρμογές. Δεν τα κανει απο την αρχή αλλα σε μερικές μερες χρήσης. (τουλάχιστον σε μένα) Ειδικά όταν πας να πληκτρολογήσεις κατι πχ σε φορουμ λαγκάρει το πληκτρολόγιο ή καθυστερεί στο νετ.

 

Της εχω βαλει καμια 60αρια εφαρμογες, δεν εχω αντμετωπισει κανενα λαγκαρισμα ουτε σε πληκτρολογηση, για μενα ειναι η καλυτερη μακραν και δουλευουν ολα

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Της εχω βαλει καμια 60αρια εφαρμογες, δεν εχω αντμετωπισει κανενα λαγκαρισμα ουτε σε πληκτρολογηση, για μενα ειναι η καλυτερη μακραν και δουλευουν ολα

Πως το κάμετε και σας δουλεύει σωστά ή ινδική ρε παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Πως το κάμετε και σας δουλεύει σωστά ή ινδική ρε παιδιά.

 

τι εννοεις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για πεστε γνωμες...

http://www.e-smartbuy.gr/eshop/mobiles/%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%B1%CF%81/_542fb253ceae5/lenovo-1/mofi-lenovo-k3-note-k50-t5-metal-aluminum-bumper-pu-leather-back-cover-skin-case-black-detail

 

http://www.e-smartbuy.gr/eshop/mobiles/%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%B1%CF%81/_542fb253ceae5/lenovo-1/nillkin-sparkle-lenovo-k3-note-a7000-black-detail

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Εννοω δεν πιστεύω πως δεν σας λαγκαρει. Ειδικά το multitasking πήγαινε σερνοντας.

Link to comment
Share on other sites

Εννοω δεν πιστεύω πως δεν σας λαγκαρει. Ειδικά το multitasking πήγαινε σερνοντας.

 

Δηλαδη τι οφελος εχω να πω ψεματα οτι δεν λαγκαρει , δεν καταλαβαινω την λογικη σου και πως εβγαλες το συμπερασμα......:mad:

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

dedalos80, μαλλον μονο σε εμας τους 2 παιζει αψογα η s121 :lol:

 

Μαλλον φιλε, ειμαστε τυχεροι....

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τι οφελος εχω να πω ψεματα οτι δεν λαγκαρει , δεν καταλαβαινω την λογικη σου και πως εβγαλες το συμπερασμα......:mad:

Μη νευριαζεις βρε. Απλά θα ήθελα να έχω την ίδια εμπειρία με εσάς.

Link to comment
Share on other sites

Το "άψογο" είναι υποκειμενικό....

 

ισα ισα αντικειμενικοτατο ειναι, μιλαμε για αυτα που εχουμε στα χερια μας οποτε ειναι τελειως αντικειμενικο.

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

 

για την 1η επιλογη ,την ειχα αλλα ειναι βαρια και το κινητο γινεται λιγο κουμουτσα οποτε ...

για την 2η δεν εχω αποψη.

 

το καλυτερο ειναι μια TPU SILICONE SOFT S CASE .Και δεν βαραινει αλλα και προστατευει αρκετα μαζι με ενα tempered glass καλης ποιοτητας.:!:

 

επισης πολυ καλη ;http://www.aliexpress.com/item/2015-New-hot-Luxury-High-quality-100-original-ipaky-brand-silicone-tpu-pc-cover-case-for/32376369299.html

Link to comment
Share on other sites

ισα ισα αντικειμενικοτατο ειναι, μιλαμε για αυτα που εχουμε στα χερια μας οποτε ειναι τελειως αντικειμενικο.

Υποκειμενικό είναι. Εσύ μπορείς να αντέχεις το stuttering στα recents και τα μικροκολληματακια στο keyboard και στην αλλαγή των apps. Εγώ όχι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...