Jump to content

Ταινίες/σειρές που ψάχνετε και δεν ξέρετε τον τίτλο


ckck20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ και δύο μέρες ψάχνω μια ταινία που έβλεπα στο λεωφορείο Θεσσαλονίκης-Αθήνας.Όπως καταλαβαίνετε ήμουν άυπνος πάρα πολλές ώρες και δεν θυμάμαι τον τίτλο.Τον διάβασα αλλά το μόνο που θυμάμαι είναι ότι είχε κόκκινα γράμματα.Τέλος πάντων η ταινία έχει υπόθεση έναν γιατρό που τον προσλαμβάνει κάποιος αρχηγός στρατιωτικής ομάδας και του αναθέτει μια δουλεια : Να «κατασκευάσει» στρατιώτες που δεν θα πεθαίνουν όταν τους πυροβολάς και θα έχουν ισχυρή δύναμη.Αυτός απο ότι θυμάμαι ναρκώνει τους υποψήφιους στρατιώτες παρά τη θέληση τους και τους μετατρέπει σε αυτά τα πλάσματα.Οποιος την ξέρει παρακαλώ να μου απαντήσει :rolleyes: :rolleyes:

 

μήπως λές το universal soldier?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μια ταινία που ειχα δει μικρός και το μονο που θυμαμαι είναι οτι κατι ελεγε Για τον κλέφτη της Βαγδάτης και μια σκηνή με ενα μεγαλο αυγο που μεσα ειχε αλλο αυγο και παει λέγοντας. Θυμαμαι και ένα ματι στην πλατη του ενος. Αν λεει σε κάποιον κατι θα ειναι θαυμα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα, ψαχνω τον ξενο τιτλο της σειρας "διπλη ταυτοτητα"!!! παιζοταν παλια στον ΑΝΤ1 κ ειχε να κανει με εναν οικογενειαρχη που σκοτωθηκε πεφτωντας στις ραγες του μετρο για να σωσει μια αλλη γυναικα νομιζω, αλλα σωθηκε ο εγκεφαλος του κ καποιοι ομοσπονδιακοι αν θυμαμαι καλα πηραν τον εγκεφαλο κ εκαναν ενα πειραμα βαζοντας τον σε ενα τελειο σωμα κ εκεινος οταν ξυπνησε τα θυμοταν ολα!!! προυποθεση για να τον αφησουν να ζησει εξω απτο πειραματικο σταδιο ηταν να μην παει ποτε σε καποιον παλιο γνωστο του να του πει τι εγινε κ ποιος ειναι... μπορουσε να συναντησει οικεια προσωπα αν ηταν μερος της αποστολης που του εβαζαν, αλλα δεν επρεπε να πει τιποτα!!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, ψαχνω τον ξενο τιτλο της σειρας "διπλη ταυτοτητα"!!! παιζοταν παλια στον ΑΝΤ1 κ ειχε να κανει με εναν οικογενειαρχη που σκοτωθηκε πεφτωντας στις ραγες του μετρο για να σωσει μια αλλη γυναικα νομιζω, αλλα σωθηκε ο εγκεφαλος του κ καποιοι ομοσπονδιακοι αν θυμαμαι καλα πηραν τον εγκεφαλο κ εκαναν ενα πειραμα βαζοντας τον σε ενα τελειο σωμα κ εκεινος οταν ξυπνησε τα θυμοταν ολα!!! προυποθεση για να τον αφησουν να ζησει εξω απτο πειραματικο σταδιο ηταν να μην παει ποτε σε καποιον παλιο γνωστο του να του πει τι εγινε κ ποιος ειναι... μπορουσε να συναντησει οικεια προσωπα αν ηταν μερος της αποστολης που του εβαζαν, αλλα δεν επρεπε να πει τιποτα!!!!

 

"Now and Again"

http://www.imdb.com/title/tt0212395/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω ψαχνω να βρω μια παλια ταινια τρομου εδω και πολλαααα χρονια και αν δεν κανω λαθος την ειχα πετυχει καποτε στο new channel για οποιον το θυμαται.

Η ταινια πρεπει να ηταν των 70's η 80's το πολυ και ειχε να κανει με μια παρεα νεων οι οποιοι δεν θυμαμαι πως ακριβως εμπλεξαν σε αυτη την ιστορια αλλα συναντουσαν μονιμως μια κοριτσιστικη κουκλα στον δρομο τους, οποτε την συναντουσαν ακουγονταν μια περιεργη ανατριχιαστικη μελωδια και αμεσως καποιος απο την παρεα πεθαινε απο καποιο ατυχημα σαν να τους εφερνε κακη τυχη η κατι τετοιο.

Θυμαμαι επισης την τελευταια σκηνη αμυδρα, οπου υποτιθεται οτι οσοι εζησαν απο την παρεα και καταφεραν να βγυν ζωντανοι απο την περιπετεια τους, νομιζοντας πως κατεστρεψαν την κουκλα, καποιος απο αυτους την συναντησε στην βιτρινα ενος μαγαζιου, παιζει παλι αυτη η περιεργη ανατριχιαστικη μελωδια και σκοτωνεται αν δε κανω λαθος απο λεωφορειο.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια ταινία... Της εποχής του 90 και μετά..

Που ηταν με έναν παιδεραστη και εκανε αποπλανηση ανηλίκων ενα κοριτσάκι 14 χρόνων που τελικά κατάφεραν να βρεθουνε και καναν σεξ. Και κάπως έτσι.... Δεν θυμάμαι αλλα... Δεν την έχω δει την ταινία εγώ ειναι για μια μητέρα που ψάχνει αυτή την ταινία η παρόμοιες τέτοιου είδους.

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια ταινία... Της εποχής του 90 και μετά..

Που ηταν με έναν παιδεραστη και εκανε αποπλανηση ανηλίκων ενα κοριτσάκι 14 χρόνων που τελικά κατάφεραν να βρεθουνε και καναν σεξ. Και κάπως έτσι.... Δεν θυμάμαι αλλα... Δεν την έχω δει την ταινία εγώ ειναι για μια μητέρα που ψάχνει αυτή την ταινία η παρόμοιες τέτοιου είδους.

η μονη που μου ερχεται στο μυαλο ειναι αυτη http://www.imdb.com/title/tt1529572/?ref_=nm_flmg_act_12 βεβαια ειναι παραγωγης 2010
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

έχω την εντύπωση ότι η ταινία που ψάχνω λέγεται werewolves, ή κάπως έτσι, αλλα δεν ειμαι σιγουρος γιατι δεν την βρισκω στο imdb.

λοιπόν, σε γενικές γραμμές η ιστορία έχει ως εξής, έχουμε κλασσικά κάποιους εφήβους στην Αμερική, ξαφνικά δολοφονείται ένας, μετά και άλλος κλπ. ψάχνουμε να βρουμε τον δολοφόνο.

 

στο τέλος αποδεικνύεται οτι ολο αυτο ηταν μια πλακα, οργανωμένη απο καποιους της παρεας

 

 

μολις εφαγα φλασιά, η ταινία που ψάχνω ειναι το cry wolf (http://www.imdb.com/title/tt0384286/?ref_=fn_tt_tt_1)

οποτε μην διαβάσετε το spoiler :P

Link to comment
Share on other sites

Να ζητησω για μια σειρα? Λοιπον ηταν στο σταρ. Ο πρωταγωνιστης του ειχαν κανει πειραματα με υδραργυρο και καλο και γινοταν αορατος ενω καθε λιγο και λιγακι του βαρουσαν κατι ενεσεις για να αποφυγουν την τοξικοτητα του υδραργυρου γιατι ο πρωταγωνιστης τρελενοταν.

Και τελος για μια ταινια ψαχνω. Ο πρωταγωνιστης (μαυρος-νεγρος) τον εχουν καλεσει στο εξοχικο κατι πλουσιοι κυνηγοι για να κυνηγησουν ζωα αλλα στην πορεια ανακαλυπτει πως αυτος ειναι το θηραμα και οι πλουσιοι κυνηγανε να τον σκοτωσουν αυτος στηνει μερικες παγιδες αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Και τελος για μια ταινια ψαχνω. Ο πρωταγωνιστης (μαυρος-νεγρος) τον εχουν καλεσει στο εξοχικο κατι πλουσιοι κυνηγοι για να κυνηγησουν ζωα αλλα στην πορεια ανακαλυπτει πως αυτος ειναι το θηραμα και οι πλουσιοι κυνηγανε να τον σκοτωσουν αυτος στηνει μερικες παγιδες αυτα.

 

 

http://m.imdb.com/title/tt0111323/

 

Νομίζω υπάρχει και μια πιο πρόσφατη.. Αλλά δε θυμάμαι τίτλο

Link to comment
Share on other sites

http://m.imdb.com/title/tt0111323/

 

Νομίζω υπάρχει και μια πιο πρόσφατη.. Αλλά δε θυμάμαι τίτλο

 

Εισαι απλως Θεος!Σε ευχαριστω!!!!

 

Εαν καποιος ξερει ας πει. Νομιζω επαιζε πριν η μετα το Largo Winch

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Κάνουμε χρήση της τροποποίησης μηνύματος όταν θέλουμε να προσθέσουμε κάτι στο ποστ που έχουμε κάνει.
Link to comment
Share on other sites

Ο πρωταγωνιστης του ειχαν κανει πειραματα με υδραργυρο και καλο και γινοταν αορατος ενω καθε λιγο και λιγακι του βαρουσαν κατι ενεσεις για να αποφυγουν την τοξικοτητα του υδραργυρου γιατι ο πρωταγωνιστης τρελενοταν.

 

http://www.imdb.com/title/tt0164052/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ψαχνω ταινια! Λοιπον πρωταγωνιστης αυτος απο τα xfiles και ηταν πυροσβεστης και αναβε φωτιες νομιζω με το δαχτυλο του κατι τετοιο
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω ταινια! Λοιπον πρωταγωνιστης αυτος απο τα xfiles και ηταν πυροσβεστης και αναβε φωτιες νομιζω με το δαχτυλο του κατι τετοιο

 

Δε δίνεις και πολλά στοιχεία... Χρονιά; Υπόθεση; Είδος ταινίας;

 

Αλλά μιας και λες ότι παίζει ο Duchovny, βρήκα αυτό που δείχνει να ταιριάζει λίγο με την περιγραφή σου: http://www.imdb.com/title/tt0251075/?ref_=nm_flmg_act_24

 

Αλλιώς ρίξε μια ματιά εδώ που είναι όλη η φιλμογραφία του: http://www.imdb.com/name/nm0000141/?ref_=tt_cl_t2

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προκειται για μια ταινια φαντασιας θα ελεγα.! οικογενειακη ταινια προς παιδικη..προκειται για μια οικογενεια που μετακομιζει σε ενα σπιτι απομακρο και ακουγονται καποιοι θορυβοι..και εμφανιζονται καποια τερατα και τα παιδια της οικογενειας περικυκλωνουν το σπιτι απο αλατι για να μην πλησιασουν τα τερατα κτλ.. η ταινια περιπου του 2007 εώς 2011 παρακατω ή παραπανω δεν πιστευω να εγινε..Αν καταλαβατε για ποια ταινια λεω,πειτε μου!Επισης θυμαμαι οτι ο πατερας εμπλεκεται σαν κακος στην ιστορια αλλα με μαγια νομιζω!
Link to comment
Share on other sites

Προκειται για μια ταινια φαντασιας θα ελεγα.! οικογενειακη ταινια προς παιδικη..προκειται για μια οικογενεια που μετακομιζει σε ενα σπιτι απομακρο και ακουγονται καποιοι θορυβοι..και εμφανιζονται καποια τερατα και τα παιδια της οικογενειας περικυκλωνουν το σπιτι απο αλατι για να μην πλησιασουν τα τερατα κτλ.. η ταινια περιπου του 2007 εώς 2011 παρακατω ή παραπανω δεν πιστευω να εγινε..Αν καταλαβατε για ποια ταινια λεω,πειτε μου!Επισης θυμαμαι οτι ο πατερας εμπλεκεται σαν κακος στην ιστορια αλλα με μαγια νομιζω!

 

The Spiderwick Chronicles.

Το είχε και σχετικά πρόσφατα στην τηλεόραση.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Μήπως ξέρετε πώς λέγεται μια ταινία που ήταν μια παρέα σε ένα πλοίο και ξαφνικά το πλοίο άρχισε να βουλιάζει. Μετά, έγιναν διάφορες περιπέτειες, ένας μεσήλικας πνίγηκε επειδή σταμάτησε κάτι μηχανές για να περάσουν από μέσα οι φίλοι του και να βγουν έξω. Ακόμα, ένα παιδί εγκλωβίστηκε σε ένα κλουβί αλλά τελικά σώθηκε. Στο τέλος, πήδηξαν σε μια βάρκα και γλίτωσαν.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Μήπως ξέρετε πώς λέγεται μια ταινία που ήταν μια παρέα σε ένα πλοίο και ξαφνικά το πλοίο άρχισε να βουλιάζει. Μετά, έγιναν διάφορες περιπέτειες, ένας μεσήλικας πνίγηκε επειδή σταμάτησε κάτι μηχανές για να περάσουν από μέσα οι φίλοι του και να βγουν έξω. Ακόμα, ένα παιδί εγκλωβίστηκε σε ένα κλουβί αλλά τελικά σώθηκε. Στο τέλος, πήδηξαν σε μια βάρκα και γλίτωσαν.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Πρέπει να εννοείς το Poseidon.

http://www.imdb.com/title/tt0409182/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είχα δει μια ταινία πριν από χρόνια στην οποία γινότανε πόλεμος.

Πρωταγωνιστούσε ένας έφηβος (ή και λίγο μεγαλύτερη ηλικία, δε θυμάμαι καλα) ο οποίος φορούσε συνέχεια ένα καπέλο.

Αυτός λογικά πολεμούσε ή κάτι τέτοιο πάντως, τον είχανε πάρει από την πόλη του και είχε χωριστεί με την κοπέλα του.

Σας παρακαλώ όποιος κατάλαβε ποια ταινία εννοώ ή έστω, του θυμίζει κάποια ή έχει κάποια στο μυαλό του ας με βοηθήσει!:)

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω να βρω τιτλους 2 ταινιων:

η πρωτη μια ταινια τρομου με ζομπι στην εποχη της βιντεοκασετας που με εκανε να κοιμαμαι μια βδομαδα με τη μαμα αγκαλια και κανα χρονο με το φως το βραδυ αναμμενο. και την αδερφη μου σε ψυχολογους και θεραπεια με χαπια, πιθανον ηρεμιστικα! εγω γυρω στα 10 και η αδερφη 3 χρονια μικροτερη. τωρα πως μας αφηναν να βλεπουμε τετοιες ταινιες δεν ειναι της παρουσης. λογω της ασθενους μνημης που εχω αλλα και τους σοκ που ειχα υποστει θυμαμαι ελαχιστα απ την ταινια αλλα θυμαμαι καθαρα τη σκηνη που εμφανιζεται αποτομα στο παραθυρο το προσωπο του ζομπι, μια σκηνη που σε καποιον τρυπανε το κεφαλι του με τρυπανι, επισης σε μια σκηνη σκουλικια να εχουν κατακλυσει ενα δωματιο (να βγαινουν απο μυτες ματια κλπ) και τα ζομπι να σκοτωνουν πιανοντας τα μαλλια του θυματος απο πισω και να ξηλωνουν το σκαλπ! ελπιζω να βοηθησα αρκετα!

 

οσο για τη δευτερη ταινια ειναι σχεδον αδυνατο να τη βρειτε γιατι το μονο που θυμαμαι ειναι οτι την ειδα σε κρατικο καναλι γυρω στο 90 η λιγο πριν, επαιζαν εφηβοι, και πρωταγωνιστρια ηταν ενα κοριτσι που στο τελος τη δειχνει μακιγιαρισμενη και ομορφοτερη φυσικα, νομιζω φορουσε ασπρο φορεμα και ειχε happy end, δηλαδη νομιζω ειχε βρει τον ερωτα της η κατι τετοιο. που θυμιζε τη winona ryder αλλα απ οσο εψαξα δε βρηκα τετοια ταινια της. χλωμο να το βρει κανει αλλα το εγραψα μηπως και...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...