Jump to content

Ταινίες/σειρές που ψάχνετε και δεν ξέρετε τον τίτλο


ckck20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ζητήσω κι εγώ μια ταινία που ψάχνω χρόνια κι ακόμα δεν κατάφερα να βρω. Πρέπει να είχα ρωτήσει και παλιότερα αλλά το ξαναβάζω μην τυχόν την ξέρει κανένα από τα νεότερα μέλη.

 

Η ταινία είναι γυρισμένη σίγουρα πριν το 1995 γιατί τότε την είδα στην τηλεόραση. Δε μπορώ να πω ότι θυμάμαι καθαρά την υπόθεση αλλά πρόκειται για κάποιον που έχει μυστήριο παρελθόν και κάποιος είναι στα ίχνη του. Αυτό που θυμάμαι καθαρά είναι μία σκηνή: στα υπόγεια κάποιου πύργου υπάρχουν τρύπες στο πάτωμα σαν πηγάδια κι εκεί μέσα είναι "τέρατα", άμορφες μάζες που θυμίζουν ανθρώπους. Έχω την εντύπωση ότι ο τύπος με το μυστήριο παρελθόν προσπαθούσε να φτιάξει το ελιξίριο της ζωής και τα "τέρατα" είναι τα πειράματα που δεν είχαν καλό αποτέλεσμα...

 

Όποιος μπορεί να βοηθήσει, την ψάχνω χρόνια ολόκληρα!

Edited by anarxaki
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ζητήσω κι εγώ μια ταινία που ψάχνω χρόνια κι ακόμα δεν κατάφερα να βρω. Πρέπει να είχα ρωτήσει και παλιότερα αλλά το ξαναβάζω μην τυχόν την ξέρει κανένα από τα νεότερα μέλη.

 

Η ταινία είναι γυρισμένη σίγουρα πριν το 1995 γιατί τότε την είδα στην τηλεόραση. Δε μπορώ να πω ότι θυμάμαι καθαρά την υπόθεση αλλά πρόκειται για κάποιον που έχει μυστήριο παρελθόν και κάποιος είναι στα ίχνη του. Αυτό που θυμάμαι καθαρά είναι μία σκηνή: στα υπόγεια κάποιου πύργου υπάρχουν τρύπες στο πάτωμα σαν πηγάδια κι εκεί μέσα είναι "τέρατα", άμορφες μάζες που θυμίζουν ανθρώπους. Έχω την εντύπωση ότι ο τύπος με το μυστήριο παρελθόν προσπαθούσε να φτιάξει το ελιξίριο της ζωής και τα "τέρατα" είναι τα πειράματα που δεν είχαν καλό αποτέλεσμα...

 

Όποιος μπορεί να βοηθήσει, την ψάχνω χρόνια ολόκληρα!

Για τσεκαρε

: "Τhe Resurrected" (a.k.a. Shatterbrain )
Link to comment
Share on other sites

Για τσεκαρε
: "Τhe Resurrected" (a.k.a. Shatterbrain )

 

Δε μπορώ να πω ότι θυμάμαι αρκετές σκηνές για να βοηθήσει το τρέιλερ αλλά από την περιγραφή του IMDB νομίζω ότι πρόκειται για αυτή την ταινία. :w00t:

 

Σε ευχαριστώ πάρα πάρα πάρα πάρα πολύ! Δε φαντάζεσαι πόσα χρόνια την έψαχνα! :up::up::up:.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα κι απο μενα

ρε παιδες ψαχνω ενα θριλερ πολυ παλιο,,,,θυμαμε οτι τους

σκοτωναν κι επερναν το λιπος...αυτο μου χει μεινει...οποιος την θυμηθει

:cool:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ψαχνω ενα θριλερ που ειδα πριν καιρο δεν θυμαμαι πολλα το μονο που θυμαμαι ειναι οτι μια εικογενεια εμενε σε ενα σπιτι οπατερας η κορη και ο υιος κατι γινοταν και η κορη υποψιαζοταν τον πατερα αλλα στο τελος εδειχνε την μανα σε ψυχιατρειο δεν ξερω αν βοηθησα γιατι δεν θυμαμαι και πολλα.μια σκηνη που θυμαμαι ειναι που η κορη ανεβαινε μια σκαλα και νομιζε οτι την χουφτωνε ο πατερας της δεν θυμαμαι κατι αλο ευχαριστω εκ τον προτερων
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα κι απο μενα

ρε παιδες ψαχνω ενα θριλερ πολυ παλιο,,,,θυμαμε οτι τους

σκοτωναν κι επερναν το λιπος...αυτο μου χει μεινει...οποιος την θυμηθει

:cool:

 

Μου θυμίζει το άρωμα,η ιστορία ενός δολοφόνου,σίγουρα δεν ειναι αυτο αλλα μου το θυμίζει κάπως.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μου θυμίζει το άρωμα,η ιστορία ενός δολοφόνου,σίγουρα δεν ειναι αυτο αλλα μου το θυμίζει κάπως.

 

oxi φιλε μου δεν ειναι αυτη η ταινια.....ταινιαρα αυτη παντως

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείτε να μου πείτε την υπόθεση της ταινίας "Η απρόσκλητη", γιατί δεν μπορώ να συνδέσω τον τίτλο με το περιεχόμενο της ταινίας.

 

Επίσης μήπως ξέρετε πώς λέγεται η ταίνια που ήταν ένας και είχε μείνει μόνος στη γη μαζί με το σκύλο του και μία νύχτα δέχτηκαν επίθεση απο σκυλιά ζομπι και αυτός μετα αναγκάστηκε να πνίξει το σκύλο του επειδή είχε "μολυνθεί"

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείτε να μου πείτε την υπόθεση της ταινίας "Η απρόσκλητη", γιατί δεν μπορώ να συνδέσω τον τίτλο με το περιεχόμενο της ταινίας.

 

Επίσης μήπως ξέρετε πώς λέγεται η ταίνια που ήταν ένας και είχε μείνει μόνος στη γη μαζί με το σκύλο του και μία νύχτα δέχτηκαν επίθεση απο σκυλιά ζομπι και αυτός μετα αναγκάστηκε να πνίξει το σκύλο του επειδή είχε "μολυνθεί"

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Η Απρόσκλητη - The Uninvited (2009)

"Δυο αδελφές μόλις έχουν βγει από το ψυχιατρείο και επιστρέφουν στο σπίτι του πατέρα τους ο οποίος έχει ξαναπαντρευτεί. Η μητριά τους είναι μια άπονη γυναίκα που φέρεται πολύ σκληρά στα δυο κορίτσια ενώ την ίδια στιγμή στο σπίτι κυκλοφορεί ένα φάντασμα..."

Πηγή: cine.gr

Δεν την έχω δει την ταινία για να σου πω παραπάνω. :(

 

Η άλλη που ψάχνεις είναι το "I Am Legend".

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω αν ξερεις κανεις...ενα θριλερ ειχα δει καποτε με ενα πειραματοζωο (τυπου yeti) το οποιο ξεφυγε και εψαχνε εναν σκυλο ή πηγαινε στα μερη που πηγαινε και ο σκυλος.θυμαμαι οτι υπηρχε και μια επιστημονας που το εψαχνε.εχει κανεις ιδεα ποιο ειναι? :p:p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Εγώ θελώ να μάθω το όνομα δύο ταινιών

1. Στην ταινία αυτή που είναι πολύ γνωστή αλλά έχει κολλήσει το μυαλό μου, όλο τα φυτά οδηγούσαν τους ανθρώπους στην τρέλα. Ήταν ενός γνωστού σκηνοθέτη από την Ινδία. Θυμάμαι μόνο δύο σκηνές. Στη μία ένας έβαλε σε λειτουργία τη μηχανή του γκαζόν, ξάπλωσε κάτω και η μηχανή πέρασε από πάνω του και στην άλλη ένας ανθρωπος μίλαγε σε ένα φυτό αλλά μετά κατάλαβε ότι ήταν ψεύτικο.

 

2. Στη δεύτερη ταινία που την είχα δει όταν ήμουν 5 ετών, μου είχε φανεί πολύ περίεργη και θυμάμαι από αυτή ότι ήταν μία γυναίκα που είχε ανακαλύψει ένα φαντασμα στο σπίτι της και ήθελε να μάθει γιατί το φαντασμα πέθανε και την επισκέφτηκε και μετα απο πολυ καιρο κατάλαβε ότι εκείνη ήταν η δολοφόνος όταν σε έναν αγώνα πυγμαχίας, μποξ ή κάτι τέτοιο, είχε κάνει περιέργως τα πάντα να κινούνται πολύ αργά και τους ανθρώπους να πέφτουν. Το φαντασμα είχε πεθάνει όταν ένας χοντρός άντρας επεσε πανω του.... Πολυ περίεργη ταινία.....

 

Όποιος μπορει να με βοηθήσει ας το κάνει. Ειδικά τη δευτερη ταινία την ψάχνω πολλά χρόνια. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by nosferatu_8_Jim
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...εδω και καιρο σπαω το κεφαλι μου να θυμηθω μια ταινια που ηταν η τριλογια η τηλεταινια που παιζοτανε γυρω στο 2002 στον Alpha...Ητανε εποχης η ταινια και ειχε μια κοπελα που ηταν πριγκιπισσα και ειχε ντυθει ιπποτης (καρε μαυρο μαλλι) για να προστατεψει το βασιλειο της...ειχε τερατα και δρακους σαν παραμυθι....κλασικα ειχε και τον πριγκιπα της...την εβαζαν αργουτσικα το βραδι πρεπει να ηταν παραγωγης 1995-2000
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους.

Πριν από περίπου 10 χρόνια είχα δει μία ταινία η οποία μου είχε φανεί πολύ περίεργη και θυμάμαι από αυτή ότι ήταν μία γυναίκα που είχε ανακαλύψει ένα φαντασμα στο σπίτι της και ήθελε να μάθει γιατί το φαντασμα πέθανε και την επισκέφτηκε. Μετα απο πολυ καιρο κατάλαβε ότι εκείνη ήταν η δολοφόνος όταν σε έναν αγώνα πυγμαχίας, μποξ ή κάτι τέτοιο, είχε κάνει περιέργως τα πάντα να κινούνται πολύ αργά και τους ανθρώπους να πέφτουν. Το φαντασμα είχε πεθάνει όταν ένας χοντρός άντρας επεσε πανω του.... Πολυ περίεργη ταινία.....

Θα σας είμαι ευγνώμων αν με βοηθήσετε.

 

Ευχαριστώ για την προσοχή σας

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα κι εγω με τη σειρα μου να σας ζητησω αν μπορειτε να με βοηθησετε!Οταν ημουν μικρη,τελος δεκαετιας 70 αρχες 80 το πολυ,ειδα ενα θριλερ το οποιο εχω την εντυπωση οτι λεγοταν "το χερι του διαβολου" κι αφορουσε εναν μουσικο νομιζω ο οποιος αποκτησε ενα χερι το οποιο τον βοηθουσε να παιζει θαυμασια,νομιζω πιανο.Μετα ομως διαπιστωσε οτι ηταν σατανικο αλλα δεν μπορουσε να το ξεφορτωθει με τιποτα!Επειδη ημουν πολυ μικρη μου διαφευγουν αρκετα στοιχεια.Το ψαχνω χρονια αλλα βρισκω μονο καποια με αναλογο τιτλο!Σας παρακαλω,βοηθειστε την κατασταση...ειναι παιδικο απωθημενο! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας...εδω και καιρο σπαω το κεφαλι μου να θυμηθω μια ταινια που ηταν η τριλογια η τηλεταινια που παιζοτανε γυρω στο 2002 στον Alpha...Ητανε εποχης η ταινια και ειχε μια κοπελα που ηταν πριγκιπισσα και ειχε ντυθει ιπποτης (καρε μαυρο μαλλι) για να προστατεψει το βασιλειο της...ειχε τερατα και δρακους σαν παραμυθι....κλασικα ειχε και τον πριγκιπα της...την εβαζαν αργουτσικα το βραδι πρεπει να ηταν παραγωγης 1995-2000

 

Μήπως είναι η ταινία "Dungeons & Dragons";

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ήταν ταινία ή επεισόδιο σειράς τύπου Mission Impossible.

Σκοπός είναι να έρθουν κοντά σε κάποιον εγκληματία Ελληνικής καταγωγής. Για να το καταφέρουν, πυροβολούν έναν δικό τους πολύ κοντά στην καρδιά, τη στιγμή που κατεβαίνει από το αεροπλάνο. Το αεροπλάνο είναι του Έλληνα, γνωρίζει τον τραυματία και αρχίζουν να κάνουν παρέα.

Δε θυμάμαι αν ο σκοπός τους ήταν να τον σκοτώσουν (τον Έλληνα) ή να τον συλλάβουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!ειμαι καινουργια σρο forum και θα ηθελα πολυ την βοηθεια σας!Εδω και καιρο ο κολλητος μου ψαχνει μια τανια χωρις αποτελεσματα..

Η ταινια αφορα ενα ζευγαρι που η γυναικα απαταει τον αντρα της με εναν νεοτερο.Η γνωριμια εγινε μετα απο ενα μικροατυχημα της γυναικας στον δρομο.Η γυναικα βλεποταν συχνα με τον εραστη και(σορρυ κιολας) κανανε ερωτα.Καποια στιγμη η γυναικα ειδε τον εραστη της σε μια βιβλιοθηκη με μια αλλη γυναικα αλλα τελικα την επεισε οτι ειναι φιλη του και την ξαναπαρεσυρε σε ερωτα.Οταν το εμαθε ο αντρας πηγε σπιτι του εραστη και τον σκοτωσε χτυπωντας τον με ενα βαζο στο κεφαλι και μετα συνεχισαν την ζωη τους.Αρκευες φορες κανανε ερωτα σε καφετερια και συνηθωσς στο σπιτι του.

 

σας παρακαλω πολυ την ψαχνουμε καιρο...:cry:

Link to comment
Share on other sites

μπορεί καποιος να με βοηθησει???ψαχνω μια σειρα που έπαιζε παλια το σταρ,ξένη σειρα,που οι πρωταγωνιστες ηταν gay.

θυμαται κανεις πως λεγοταν η σειρα?

Link to comment
Share on other sites

μπορεί καποιος να με βοηθησει???ψαχνω μια σειρα που έπαιζε παλια το σταρ,ξένη σειρα,που οι πρωταγωνιστες ηταν gay.

θυμαται κανεις πως λεγοταν η σειρα?

 

Μάλλον το Queer as Folk.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από εμένα...

Ψάχνω μια αμερικάνικη σειρά που παιζόταν πριν περίπου 10 χρόνια (ίσως και περισσότερο) κάθε κυριακή μεσημέρι από το σταρ. Ήταν με κάποιους νέους που έμεναν σε κάτι παραθαλάσσια σπίτια, νομίζω στην καλιφόρνια. To california teens κάτι μου έλεγε σαν τίτλος, αλλά δεν ήταν αυτό... Μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

Edited by anty3
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν είχα πολύ χρόνο...αν δεν βαριέσαι, ψάξε εδώ...σίγουρα θα τη βρείς.

http://www.imdb.com/search/title?num_votes=5000,&sort=year&title_type=tv_series

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν είχα πολύ χρόνο...αν δεν βαριέσαι, ψάξε εδώ...σίγουρα θα τη βρείς.

http://www.imdb.com/search/title?num_votes=5000,&sort=year&title_type=tv_series

 

Σε ευχαριστώ πολύ, ήταν πολύ χρήσιμο το link. Βρήκα ένα σωρό σειρές που μου άρεσαν γενικώς.

Αυτή που έψαχνα είναι ή το Dawson' s Creek, που μου μοιάζει σαν εικόνα και το έπαιζε το Mega, ή το πιο πιθανό το One Tree Hill (Φίλοι για πάντα), γιατί κάτι σαν να μου θυμίζει το όνομα Πέιτον (νομίζω ότι ήταν κακιά) και το έπαιξε το σταρ.

 

Θα κατεβάσω ένα επεισόδιο από το καθένα και θα δω :)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ, ήταν πολύ χρήσιμο το link. Βρήκα ένα σωρό σειρές που μου άρεσαν γενικώς.

Αυτή που έψαχνα είναι ή το Dawson' s Creek, που μου μοιάζει σαν εικόνα και το έπαιζε το Mega, ή το πιο πιθανό το One Tree Hill (Φίλοι για πάντα), γιατί κάτι σαν να μου θυμίζει το όνομα Πέιτον (νομίζω ότι ήταν κακιά) και το έπαιξε το σταρ.

 

Θα κατεβάσω ένα επεισόδιο από το καθένα και θα δω :)

 

Αν και τείνω προς το Dawson's Creek (τα άλλα είναι πολύ πιο πρόσφατα), δες και το "The O.C.". Νεανική σειρά, διαδραματίζεται στο Orange Country της Καλιφόρνια...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...