Jump to content

Ταινίες/σειρές που ψάχνετε και δεν ξέρετε τον τίτλο


ckck20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια χαρα!ψαχνω αρκετο καιρο μια ταινια που ειδα πριν απο αρκετα χρονια.ειναι για την τελευταια μερα του κοσμου.ο κοσμος καταστρεφεται γιατι πλησιαζει ο ηλιος.Δεν εχει εφε.πρωταγωνιστρια ειναι μια γυναικα που προσπαθει να φτασει σπιτι της την τελευταια μερα αλλα επειδη γινεται χαμος ξεμενει στο σπιτι καποιου.αποφασιζουν πριν το τελος να σκοτωσει ο ενας τον αλλον αλλα τελικα φιλιουνται.επαιζε το τραγουδι quanta na mera! Αυτα!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

(εφηβικο θριλερακι, λιγο αθλιο, το ειδα πριν 2-4 χρονια)

Ενα αγορι,νεος στη σχολη του, κολλαει με μια μαυρομαλλα κοπελα στυλ goth/emo..

Οι μαθητες γινονται ολοι ζομπι εκτος απο αυτους..

Μετα απο ισως καποιο κυνηγητο, ξυπνανε σε ενα εργαστηριο με ανθρωπινα πειραματα..

Μετα απο κυνηγητο με τα ζομπι δραπετευουν, φευγουν με ενα αυτοκινητο αλλα παλι τους παιρνουν απο πισω τα ζομπι, τα οποια πεφτουν απο ενα γκρεμο (; )

Πεθαινουν (χαχα) ολα, αλλα ενα δεν επεσε, αρα εμεινε ζωντανο (χα!)

Το βρήκα και λέγεται Disturbing Behavior (1998)!

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα!ψαχνω αρκετο καιρο μια ταινια που ειδα πριν απο αρκετα χρονια.ειναι για την τελευταια μερα του κοσμου.ο κοσμος καταστρεφεται γιατι πλησιαζει ο ηλιος.Δεν εχει εφε.πρωταγωνιστρια ειναι μια γυναικα που προσπαθει να φτασει σπιτι της την τελευταια μερα αλλα επειδη γινεται χαμος ξεμενει στο σπιτι καποιου.αποφασιζουν πριν το τελος να σκοτωσει ο ενας τον αλλον αλλα τελικα φιλιουνται.επαιζε το τραγουδι quanta na mera! Αυτα!!!

μηπως είναι αυτή?

Last night

trailer: http://www.imdb.com/video/imdb/vi1870924057/

Link to comment
Share on other sites

μηπως είναι αυτή?

Last night

trailer: http://www.imdb.com/video/imdb/vi1870924057/

αν και δεν εκανα εγω την ερωτηση:p.Ναι αυτη ειναι:)Tην ειχα δει και γω και προσπαθουσα να θυμηθω τον τιτλο παση θυσια.ευκαιρια να το ξαναδω το εργακι,αν και καπιες σκηνες μου φανηκαν καπως χαζεs
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,τι μου ήρθε,παλιότερα είχα δει ένα θρίλερ,80s λογικά ήταν γυρισμένο.

Ήταν μία οικογένεια και είχε αν θυμάμαι καλά ένα πανδοχείο κάπου στην ερημιά,παράλληλα είχαν και μία αποθήκη όπου έφτιαχναν παραδοσιακό καπνιστό μπέικον,μονο πού το μπέικον δεν ήταν από χοιρινό,αλλά από ανθρώπους πού πετσοκοβαν και μετά έφτιαχναν το μπέικον πού λάτρευε πολύς κόσμος.

Μου θύμιζε μία φάση του στυλ ο σχιζοφρενής δολοφόνος με το πριόνι,γενικά μου άρεσε τότε πού το είδα αλλά τίτλο δεν ξέρω,κάποια βοήθεια?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ταξιδιωτη22 , μήπως λες το Delicatessen (1991) ?

Ή το Parents (1989)?

Μπορεί και αυτό --> μοιάζει και η περιγραφή που λες --> Blood Diner (1987) !!

Ρίξε και εδώ μια ματιά, έχει ένα τοπ 100 list των καλύτερων ""φαγώσιμων" έργων!!:p

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ταξιδιωτη22 , μήπως λες το Delicatessen (1991) ?

Ή το Parents (1989)?

Μπορεί και αυτό --> μοιάζει και η περιγραφή που λες --> Blood Diner (1987) !!

Ρίξε και εδώ μια ματιά, έχει ένα τοπ 100 list των καλύτερων ""φαγώσιμων" έργων!!:p

Πω πω, δεν ειχα συνειδητοποιήσει ποσες ταινιες ειναι με αυτη την πλοκή

Μήπως ψάχνουμε αυτή Motel Hell Ειναι και στη λίστα που δίνεις

Link to comment
Share on other sites

Πω πω, δεν ειχα συνειδητοποιήσει ποσες ταινιες ειναι με αυτη την πλοκή

Μήπως ψάχνουμε αυτή Motel Hell Ειναι και στη λίστα που δίνεις

 

Νομίζω είναι αυτή

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά.... Μια ταινία, καμιά δεκαριά {;} χρόνια πριν. Ξεκινούσε με έναν τύπο που βρισκότανε στο κρεββάτι με τη δικιά του και κάνανε παιχνιδάκια. Τότε, άρχισε να γαβγίζει στον κήπο ο σκύλος. Ο τύπος, αφού επέμενε η γκόμενα, βγήκε να δει τι συμβαίνει. Πλησίασε στο πηγάδι, επειδή εκεί γάβγιζε ο σκύλος και, τότε, πετάχτηκε από το πηγάδι φωτιά και τον έκαψε...

Στην πορεία της ταινίας, θυμάμαι φωτιά - λάβα να τρέχει στους δρόμους, μάλλον του Λος Άντζελες...

Μπορεί να θυμηθεί κανείς τον τίτλο;;;

Ευχαριστώ.

Edited by Giannis1619
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.... Μια ταινία, καμιά δεκαριά {;} χρόνια πριν. Ξεκινούσε με έναν τύπο που βρισκότανε στο κρεββάτι με τη δικιά του και κάνανε παιχνιδάκια. Τότε, άρχισε να γαβγίζει στον κήπο ο σκύλος. Ο τύπος, αφού επέμενε η γκόμενα, βγήκε να δει τι συμβαίνει. Πλησίασε στο πηγάδι, επειδή εκεί γάβγιζε ο σκύλος και, τότε, πετάχτηκε από το πηγάδι φωτιά και τον έκαψε...

Στην πορεία της ταινίας, θυμάμαι φωτιά - λάβα να τρέχει στους δρόμους, μάλλον του Λος Άντζελες...

Μπορεί να θυμηθεί κανείς τον τίτλο;;;

Ευχαριστώ.

 

1η περίπτωση. - link -

2η περίπτωση. - link -

3η περίπτωση. - link -

 

Για να δούμε. :)

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική προσπάθεια, Vampyre.... :clap:

 

Προς στιγμήν, νόμισα πως ήταν το Volcano! Επειδή το είχα δει παλιά .... και, βλέποντας τώρα το trailer, το θυμήθηκα....

Και μοιάζει το ύφος - στυλ της ταινίας.

 

Όμως....δεν είναι αυτό. Τα άλλα δύο, εντελώς άσχετα σε κλίμα, στυλ κλπ....

 

:dizzy: ¨Εχω σπάσει το κεφάλι μου να θυμηθώ πιο πολλά..... Αυτή η χαρακτηριστική σκηνή που περιγράφω από την αρχή της ταινίας, είναι το μόνο πράγμα που θυμάμαι ολοκληρωμένο....

 

Πάντως, από όσο θυμάμαι, δεν έπαιζε κανένας πολύ γνωστός - καλός ηθοποιός.....

 

Καταραμένο Αλτσχάιμερ...... :dash:

Link to comment
Share on other sites

Αν η σκηνή θυμίζει κάτι σε κάποιον... Να την ξαναπεριγράψω, με περισσότερες λεπτομέρειες...

Νύχτα..... Ο τύπος στο κρεββάτι, παίζει χαζά με την κοπέλα. Επάνω που πάει να προχωρήσει, ο σκύλος έξω γαυγίζει. Η κοπέλα του λέει να βγει να δει τι τρέχει. Αυτός προσπαθεί να το αποφύγει.... Εκείνη επιμένει πολύ. Αποφασίζει να το κάνει.

Βγαίνει σε ένα κήπο καθαρό, με γκαζόν..... Μέσα στη μέση το πηγάδι. Ο σκύλος, δίπλα στο πηγάδι, γαυγίζει συνέχεια. Εκείνος, σκύβει πάνω από το πηγάδι να δει τι τρέχει. Και πετάγεται η φλόγα από τη λάβα που ανεβαίνει μέσα και τον καίει..

Έτσι άρχιζε η ταινία....

 

Δεν ήταν καμμιά ταινία για .... oscar... Aλλά, ξέρετε πώς είναι. Σαν να προσπαθείς να θυμηθείς ένα όνομα, και να μη μπορείς. Σε τρελαίνει!! Και το παλεύω μήνες..............

Link to comment
Share on other sites

Αν η σκηνή θυμίζει κάτι σε κάποιον... Να την ξαναπεριγράψω, με περισσότερες λεπτομέρειες...

Νύχτα..... Ο τύπος στο κρεββάτι, παίζει χαζά με την κοπέλα. Επάνω που πάει να προχωρήσει, ο σκύλος έξω γαυγίζει. Η κοπέλα του λέει να βγει να δει τι τρέχει. Αυτός προσπαθεί να το αποφύγει.... Εκείνη επιμένει πολύ. Αποφασίζει να το κάνει.

Βγαίνει σε ένα κήπο καθαρό, με γκαζόν..... Μέσα στη μέση το πηγάδι. Ο σκύλος, δίπλα στο πηγάδι, γαυγίζει συνέχεια. Εκείνος, σκύβει πάνω από το πηγάδι να δει τι τρέχει. Και πετάγεται η φλόγα από τη λάβα που ανεβαίνει μέσα και τον καίει..

Έτσι άρχιζε η ταινία....

 

Δεν ήταν καμμιά ταινία για .... oscar... Aλλά, ξέρετε πώς είναι. Σαν να προσπαθείς να θυμηθείς ένα όνομα, και να μη μπορείς. Σε τρελαίνει!! Και το παλεύω μήνες..............

 

Δε βρίσκω τίποτα... :(

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

H προσπάθεια μετράει, φίλε Vampyre...!!! ;)

Για την οποία και ευχαριστώ πολύ....!!!! :)

Πού θα πάει;;;;; Μικρός είναι ο κόσμος!!! Κάπου θα ... "τρακαριστούμε" με αυτή την στιγμή της 7ης τέχνης.... σε χρόνο ανύποπτο, όπως πάντα συμβαίνει!!!

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ...ΨΑΧΝΩ ΜΙΑ ΤΑΙΝΙΑ ΛΟΓΙΚΑ ΤΟΥ 70-80..ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΘΡΙΛΕΡ..ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΝΤΡΟΓΥΝΟ , Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΓΕΜΑΤΟΥΛΑ ΚΑΙ ΑΣΧΗΜΟΥΛΑ, ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΠΩΣ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΤΗΣ ΤΗΝ ΑΠΑΤΑΕΙ ΜΕ ΜΙΑ ΔΙΜΕΤΡΗ ΘΕΑ..ΧΩΡΙΖΟΥΝ..ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ ΑΥΤΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΧΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΠΡΩΗΝ ΤΟΥ (ΑΠΟΜΟΝΩΜΕΝΟ ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΔΑΣΟΣ) ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΕΙ, Η ΠΡΩΗΝ ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ. ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΚΗΝΕΣ ΛΙΓΟ ΠΟΥ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΥΤΗ ΚΡΑΤΑΕΙ ΕΝΑ ΤΣΕΚΟΥΡΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΚΑΘΕΤΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΣΕ ΑΝΑΠΗΡΙΚΟ ΚΑΡΟΤΣΑΚΙ. ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΓΝΩΣΤΗ ΤΑΙΝΙΑ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΣΚΑΛΩΣΕΙ.
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ...ΨΑΧΝΩ ΜΙΑ ΤΑΙΝΙΑ ΛΟΓΙΚΑ ΤΟΥ 70-80..ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΘΡΙΛΕΡ..ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΝΤΡΟΓΥΝΟ , Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΓΕΜΑΤΟΥΛΑ ΚΑΙ ΑΣΧΗΜΟΥΛΑ, ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΠΩΣ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΤΗΣ ΤΗΝ ΑΠΑΤΑΕΙ ΜΕ ΜΙΑ ΔΙΜΕΤΡΗ ΘΕΑ..ΧΩΡΙΖΟΥΝ..ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ ΑΥΤΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΧΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΠΡΩΗΝ ΤΟΥ (ΑΠΟΜΟΝΩΜΕΝΟ ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΔΑΣΟΣ) ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΕΙ, Η ΠΡΩΗΝ ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ. ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΚΗΝΕΣ ΛΙΓΟ ΠΟΥ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΥΤΗ ΚΡΑΤΑΕΙ ΕΝΑ ΤΣΕΚΟΥΡΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΚΑΘΕΤΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΣΕ ΑΝΑΠΗΡΙΚΟ ΚΑΡΟΤΣΑΚΙ. ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΓΝΩΣΤΗ ΤΑΙΝΙΑ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΣΚΑΛΩΣΕΙ.

 

Misery; Αν και δεν πολυταιριάζει η υπόθεση...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Misery; Αν και δεν πολυταιριάζει η υπόθεση...

 

Φοβερή ταινία

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά!!! ψάχνω μια ξένη παιδική ταινία που την έχω δει περίπου 90-98. Το μονο που θυμάμαι είναι ότι ήταν 2 παιδάκια στο σπίτι, μια κοπέλα και ένα μωρό (αδέλφια μεταξύ τους) και τα άφησαν μονα τους οι γονείς τους και ένας κακός μάγος έκλεψε το μωρό και το πήγε στο κάστρο του. Η κοπέλα πήγε στο κάστρο για να το πάρει αλλα αυτός διαμόρφωνε το κάστρο σε σκακιέρα ka το μωρό μπουσούλαγε στο ταβάνι χωρίς να πέφτει και σε κάτι σκαλοπάτια ανάποδα .... μακάρι να μου βρείτε τον τίτλο!!!!!!! ευχαριστώ "πολυυυυυυυυυυυ"!!!! Edited by vampyre
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά!!! ψάχνω μια ξένη παιδική ταινία που την έχω δει περίπου 90-98. Το μονο που θυμάμαι είναι ότι ήταν 2 παιδάκια στο σπίτι, μια κοπέλα και ένα μωρό (αδέλφια μεταξύ τους) και τα άφησαν μονα τους οι γονείς τους και ένας κακός μάγος έκλεψε το μωρό και το πήγε στο κάστρο του. Η κοπέλα πήγε στο κάστρο για να το πάρει αλλα αυτός διαμόρφωνε το κάστρο σε σκακιέρα ka το μωρό μπουσούλαγε στο ταβάνι χωρίς να πέφτει και σε κάτι σκαλοπάτια ανάποδα .... μακάρι να μου βρείτε τον τίτλο!!!!!!! ευχαριστώ "πολυυυυυυυυυυυ"!!!!

μηπως ειναι αυτη;http://www.imdb.com/title/tt0091369/

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω παλια ελληνικη ταινια (νομίζω με Κωνστανταρα) στην οποία ένας τύπος χύνει μια μπουκάλα πετρέλαιο στο πηγάδι του γείτονα κι αυτός (ο γείτονας) χαίρεται ότι έχει πετρελαιοπηγή και επενδύει όλα του τα λεφτά για να κάνει γεώτρηση :p
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω παλια ελληνικη ταινια (νομίζω με Κωνστανταρα) στην οποία ένας τύπος χύνει μια μπουκάλα πετρέλαιο στο πηγάδι του γείτονα κι αυτός (ο γείτονας) χαίρεται ότι έχει πετρελαιοπηγή και επενδύει όλα του τα λεφτά για να κάνει γεώτρηση :p

 

 

Νομίζω αυτή εδώ ψάχνεις

 

http://www.youtube.com/watch?v=TVFX6Jp363w

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αυτή εδώ ψάχνεις

 

http://www.youtube.com/watch?v=TVFX6Jp363w

 

Α γεια σου! αυτη ειναι (με τις αντλιες που κάνουν "νταπα-ντουπα - ντάπα-ντούπα" :lol:) θεενκς!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Ψαχνω να βρω μια παλια παιδικη ταινια της δεκαετιας του '90 ισως και '80 δε θυμαμαι ακριβως....Ειναι με ενα παιδακι λιγο κακομαθημενο που βρισκεται με ενα μαγικο τροπο σε ενα δασος και εκει βλεπει τα λουλουδια να ζωντανευουν,στην αρχη ειναι πολυ δυσπιστο αλλα μετα γινεται νομιζω ξωτικο και αυτο και αλλαζει,γινεται πιο καλο... Στο τελος με ενα μαγικο τροπο γυρναει σπιτι του και βρισκεται στο κρεβατι του οπως οταν αρχιζει η ταινια,αλλα εχει γινει πια ''καλο παιδι''...Δεν ξερω αν σας βοηθαει η περιγραφη,αλλα ειναι ο,τι μπορω να θυμηθω απο τοτε...:)
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω τιτλο ταινιας ,3 ωρες διαρκεια, εχει προβληθει σε ελληνικη τηλεοραση .θεμα ενας αμερικανος κατασκευαστης ερχεται σε αγγλικη εξοχη να αγορασει εκτασεις και συναντιεται με ξωτικα και νανους και νεραιδες που θελουν να τον εμποδισουν και μενουν στο σπιτι του. . καποια στιγμη ξεσπαει πολεμος αναμεσα σε ξωτικα και νεραιδες και αυτος οργανωνει το στρατο των ξωτικων. φυσικα ερωτευετα μια ντοπια και ....
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Ψαχνω να βρω μια παλια παιδικη ταινια της δεκαετιας του '90 ισως και '80 δε θυμαμαι ακριβως....Ειναι με ενα παιδακι λιγο κακομαθημενο που βρισκεται με ενα μαγικο τροπο σε ενα δασος και εκει βλεπει τα λουλουδια να ζωντανευουν,στην αρχη ειναι πολυ δυσπιστο αλλα μετα γινεται νομιζω ξωτικο και αυτο και αλλαζει,γινεται πιο καλο... Στο τελος με ενα μαγικο τροπο γυρναει σπιτι του και βρισκεται στο κρεβατι του οπως οταν αρχιζει η ταινια,αλλα εχει γινει πια ''καλο παιδι''...Δεν ξερω αν σας βοηθαει η περιγραφη,αλλα ειναι ο,τι μπορω να θυμηθω απο τοτε...:)

 

Γεια σου! :-)

 

Μήπως λες αυτήν εδώ;

http://www.imdb.com/title/tt0386117/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...