Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M9)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eγραψα 99% θα εμφανιστουν, και αν δεν εμφανιστουν προτεινα το MoreLocale 2

αν προσεξεις ο φιλος λεει οτι με hard reset τα ελληνικα σε συσκευη παραεισαγωγης

θα χαθουν , ελα ομως που στην συσκευη του φιλου zots με hard reset εμφανιστικαν.

 

Τώρα τι ακριβώς παίζει και σε άλλους βγαίνουν και σε άλλους οχι δεν ξέρω. Μόνο με το morelocale είναι στάνταρ ότι θα έχεις ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το τσιμπησα και εγω το τηλεφωνακι...Πανεμορφο!!

Φανταζομαι θα προκυψουν αρκετες αποριες.

Ασφαλης τροπος root ωστε να μη χαθει η εγγυηση υπαρχει;

Link to comment
Share on other sites

Το τσιμπησα και εγω το τηλεφωνακι...Πανεμορφο!!

Φανταζομαι θα προκυψουν αρκετες αποριες.

Ασφαλης τροπος root ωστε να μη χαθει η εγγυηση υπαρχει;

Kαλοριζικο το τερατακι :) nope εγγυηση και root δεν πανε παρεα.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Το τσιμπησα και εγω το τηλεφωνακι...Πανεμορφο!!

Φανταζομαι θα προκυψουν αρκετες αποριες.

Ασφαλης τροπος root ωστε να μη χαθει η εγγυηση υπαρχει;

Καλοδουλευτο το εργαλείο....να ξέρεις ότι σε σχέση με το s6 υπερτερεί σε όλα εκτός από την πίσω κάμερα.... Τα είχα και τα δύο ...... Ακόμα και η οθόνη του m9 στα μάτια τα δικά μου είναι ανώτερη με πιο πραγματικά χρώματα.......

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε μου...

 

Λοιπον μια απορια που παει να μου σπασει τα νευρα.Θελω να ρυθμισω το μην ενοχλειτε.Θελω να το ρυθμισω ωστε ο ηχος κλησης οταν δεχομαι κλησεις απ τις 23 το βραδυ ως τις 6 το πρωι να χτυπαει μονο οταν δεχομαι κλησεις απ τα αγαπημενα.

 

Το ρυθμιζω πχ τωρα που ειναι 21.30.Με το που το ρυθμιζω να ειναι προτεραιοτητας αμεσως μου πεταει το αστερακι πανω χωρις να ειναι ακομα 23.Καλα μεχρι εκει.Κανω κληση απο αγαπημενο και χτυπαει κανονικα.Κανω κληση με αποκρυψη και δεν ακουγεται ηχος!!

 

Γιατιιιιιιιι;;;;Αφου υποτιθεται οτι το πλανο ξεκινα απ τις 23...

 

Ειναι καποιο bug??Θελω απλα να βαλω ο ηχος απο κλησεις και μηνυματα να χτυπα μονο απ τα αγαπημενα μεταξυ 23-6.Πως γινεται αυτο;;Εκτος και αν ειναι bug.

Ευχαριστω

 

Edit: Μετα την επανεκκινηση παιζει απο οτι φαινεται καλα.

 

Επισης υπαρχει καποιος τροπος οταν ανοιγω τον dialer να με πηγαινει απευθειας στο ιστορικο κλησεων και οχι στην καρτελα πληκτρολογησης του αριθμου;

Edited by eddiedimitris
Link to comment
Share on other sites

 

Επισης υπαρχει καποιος τροπος οταν ανοιγω τον dialer να με πηγαινει απευθειας στο ιστορικο κλησεων και οχι στην καρτελα πληκτρολογησης του αριθμου;

 

Από όσο ξέρω δεν γίνεται. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να πας στα settings και να διαλέξεις το big dialer pad (βρες το αντίστοιχο στα ελληνικά). Έτσι βγάζει μεγαλύτερα τα νούμερα, αλλά από πάνω έχει το ιστορικό (τα πρώτα 1-2). Κάνοντας swipe προς τα κάτω ανοίγει κανονικά. Λογικά θα σε βολέψει.

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω δεν γίνεται. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να πας στα settings και να διαλέξεις το big dialer pad (βρες το αντίστοιχο στα ελληνικά). Έτσι βγάζει μεγαλύτερα τα νούμερα, αλλά από πάνω έχει το ιστορικό (τα πρώτα 1-2). Κάνοντας swipe προς τα κάτω ανοίγει κανονικά. Λογικά θα σε βολέψει.

Μαλιστα.Επισης απ οτι καταλαβα και την οθονη κλειδωματος δεν μπορω να την πολυ πειραξω.Ειδικα το ρολοι και τον καιρο...Εννοω εξω απ τα θεματα της Htc.

 

Το screensaver που βγαζει ειδησεις και καιρο που ακριβως εχει εφαρμογη.Το ενεργοποιησα αλλα δε το βλεπω καπου.

Edited by eddiedimitris
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα.Επισης απ οτι καταλαβα και την οθονη κλειδωματος δεν μπορω να την πολυ πειραξω.Ειδικα το ρολοι και τον καιρο...Εννοω εξω απ τα θεματα της Htc.

 

Το screensaver που βγαζει ειδησεις και καιρο που ακριβως εχει εφαρμογη.Το ενεργοποιησα αλλα δε το βλεπω καπου.

Tα θεματα του καιρου μπορεις να τα αλλαξεις μονο με custom recovery

Aν καταλαβα καλα εννοεις την προφυλαξη οθονης ,πατα τις 3 τελιτσες - θα δεις την λειτουργια προφυλαξης οθονης θα σου βγαλει

3 επιλογες εβαλα το κατα την φορτιση και δουλευη , το ειτε 3τη επιλογη δεν καταλαβα τι ειναι:O

Edited by nek46

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδες για αλλαγή γλώσσας με morelocale 2 χρειάζεται root?

Νομιζω πως ναι θελει, εκανες hard reset και δεν στα εμφανισε ?

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως ναι θελει, εκανες hard reset και δεν στα εμφανισε ?

 

Ναι, δεν τα εμφανίζει.Βασικά το τηλέφωνο είναι branded Vodafone(DE). Όσο το είχα στην κατοχή μου το είχα στα Αγγλικά και δεν το είχα προσέξει. Τώρα το πούλησα σε ενα φίλο και θέλει να βάλει Ελληνικά και δεν μπορεί. Μόνο στο μενού, σαν γλώσσα στο πληκτρολόγιο την έχει. Είχα την εντύπωση ότι με το που μπαίνει η Ελληνική sim αναγνωρίζει τη γλώσσα αυτόματα αλλά δεν..

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν τα εμφανίζει.Βασικά το τηλέφωνο είναι branded Vodafone(DE). Όσο το είχα στην κατοχή μου το είχα στα Αγγλικά και δεν το είχα προσέξει. Τώρα το πούλησα σε ενα φίλο και θέλει να βάλει Ελληνικά και δεν μπορεί. Μόνο στο μενού, σαν γλώσσα στο πληκτρολόγιο την έχει. Είχα την εντύπωση ότι με το που μπαίνει η Ελληνική sim αναγνωρίζει τη γλώσσα αυτόματα αλλά δεν..

Δεν ξερω αν παιζει ρολο δεν δοκιμαζεις να κανεις factory reset απο τον bootloader το ιδιο ειναι με το hard με την sim μεσα.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδες για αλλαγή γλώσσας με morelocale 2 χρειάζεται root?

 

Όχι δεν χρειάζεται.. Χρειάζεται όμως pc και adb για να τρέξεις μια εντολή και να δώσεις δικαιώματα στην εφαρμογή για να αλλάξει τη γλώσσα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δοκιμασα να φορτισω το m9 με το φορτιστη του s6 αλλα η φορτιση ηταν πολυ αργη. Ξερει κανεις φορτιστη συμβατο με το quick charge του m9;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δοκιμασα να φορτισω το m9 με το φορτιστη του s6 αλλα η φορτιση ηταν πολυ αργη. Ξερει κανεις φορτιστη συμβατο με το quick charge του m9;

 

Τσέκαρε από εδώ τα αξεσουάρ και μετά μπορείς να τα ψάξεις και σε ebay/amazon για καλύτερες τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι και εγώ πλέον κάτοχος αυτού του καταπληκτικού κινητού ...μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένος ,ειδικά από την ποιότητα κατασκευής και το πολύ καλό smoothness !

 

Θέλω να κάνω μια ερώτηση αν ξέρει κάποιος...Θέλω να έχω απενεργοποιημενες τις υπηρεσίες τοποθεσίας και στην οθόνη κλειδώματος ,όταν τις κλείνω ,δεν μου δείχνει τον καιρό..πως θα γίνει να είναι κλειστή η τοποθεσία και να μου δείχνει το καιρό της πόλης μου χειροκινητα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι και εγώ πλέον κάτοχος αυτού του καταπληκτικού κινητού ...μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένος ,ειδικά από την ποιότητα κατασκευής και το πολύ καλό smoothness !

 

Θέλω να κάνω μια ερώτηση αν ξέρει κάποιος...Θέλω να έχω απενεργοποιημενες τις υπηρεσίες τοποθεσίας και στην οθόνη κλειδώματος ,όταν τις κλείνω ,δεν μου δείχνει τον καιρό..πως θα γίνει να είναι κλειστή η τοποθεσία και να μου δείχνει το καιρό της πόλης μου χειροκινητα;

Καλοριζικο το εργαλειο:) δεν γινεται αυτο που ζητας ,το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να το εχεις στην εξοικονομηση ενεργειας μπαταριας.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο το εργαλειο:) δεν γινεται αυτο που ζητας ,το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να το εχεις στην εξοικονομηση ενεργειας μπαταριας.

 

Ευχαριςτω!

 

Κρίμα..στο προηγούμενο γινόταν ,αλλά οκ Κλάιν..:)

Link to comment
Share on other sites

Άφησα για 3 μέρες το edge plus στην άκρη και πήρα το Μ9 και το δούλευα μαζί με το s6. Ήθελα να πάρω το Μ9 αλλά στην αρχή είχε αρκετά θέματα και δεν έκανα την αγορα.Πίστευα αυτές τις 3 μέρες να με πείσει το Μ9 και να δώσω το s6 και να κρατήσω το Μ9 μαζί με το edge plus.

Ειλικρινά απογοήτευση μεγάλη αντικρησα.

Μπαταρία ίδια επίπεδα. Οθόνη μέρα με νύχτα διαφορά υπέρ του s6.Smoothnes ελάχιστα καλύτερο το Μ9. Σε αρκετό ζορισμα το Μ9 ανεβαζε παραπάνω θερμοκρασία αλλά όχι να φοβάμαι ότι θα κάψω τα χέρια μου.ΚΆΜΕΡΑ ?διάβαζα ότι με κάτι update θα είχε γίνει καλύτερη.αυτό που αντικρησα ήτα τραγικό.Νύχτα ούτε λόγος να βγάλεις φωτογραφίες, ακόμα και την ημέρα δύσκολα να πάρεις ωραίο αποτέλεσμα. Ωραίος ήχος του Μ9, κατασκευή και κράτημα στο χέρι. Με λίγα λόγια δεν με συγκίνησε το κινητό.περίμενα πολλά περισσότερα για ναυαρχίδα. Πιο πίσω διάβασα ότι βγάζει ισαξιες φωτογραφίες με το s6 και ότι είναι η ποίο αδικημενη ναυαρχίδα του 2015. Εγώ δεν μπόρεσα να δω κάτι τέτοιο.στο θέμα κάμερας είναι χειρότερο και από sony z2 z3 και ειδικά με τα θέματα που είχε πολλοί δεν το πήραν στα σοβαρά το κινητό.Λογικό κιόλας.

(δεν μπήκα για να κραξω την συσκευή, απλά αυτό που αντικρησα δεν με έπεισε καθόλου)

Link to comment
Share on other sites

Οχι, δυστυχώς. Αν η κάμερα ειναι βασικός παράγοντας, το Μ9 δεν ειναι επιλογή.

Του εδωσα και εγω μια δεύτερη ευκαιρία, τωρα που πίστευα οτι θα εχει οριμασει σαν συσκευή αλλά δεν .....

Χρειάζομαι την sd και ερχόμενος απο το s5, το s6 αυτόματα βγηκε εκτός. Οποτε ήθελα κάποιο με καλη κάμερα, sd και σαν option (αλλά οχι deal breaker) την αποσπωμενη μπαταρία.

Η κάμερά του δυστυχως με απογοήτευσε. Του Μ8 ηταν πολυ κοντύτερα στις ανάγκες μου αλλα εκεί δυστυχώς η ανάλυση της ήταν μόνον για σελφι και τιποτα περισσότερο.

 

Τελικά πηρα το Ρ8.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Άφησα για 3 μέρες το edge plus στην άκρη και πήρα το Μ9 και το δούλευα μαζί με το s6. Ήθελα να πάρω το Μ9 αλλά στην αρχή είχε αρκετά θέματα και δεν έκανα την αγορα.Πίστευα αυτές τις 3 μέρες να με πείσει το Μ9 και να δώσω το s6 και να κρατήσω το Μ9 μαζί με το edge plus.

Ειλικρινά απογοήτευση μεγάλη αντικρησα.

Μπαταρία ίδια επίπεδα. Οθόνη μέρα με νύχτα διαφορά υπέρ του s6.Smoothnes ελάχιστα καλύτερο το Μ9. Σε αρκετό ζορισμα το Μ9 ανεβαζε παραπάνω θερμοκρασία αλλά όχι να φοβάμαι ότι θα κάψω τα χέρια μου.ΚΆΜΕΡΑ ?διάβαζα ότι με κάτι update θα είχε γίνει καλύτερη.αυτό που αντικρησα ήτα τραγικό.Νύχτα ούτε λόγος να βγάλεις φωτογραφίες, ακόμα και την ημέρα δύσκολα να πάρεις ωραίο αποτέλεσμα. Ωραίος ήχος του Μ9, κατασκευή και κράτημα στο χέρι. Με λίγα λόγια δεν με συγκίνησε το κινητό.περίμενα πολλά περισσότερα για ναυαρχίδα. Πιο πίσω διάβασα ότι βγάζει ισαξιες φωτογραφίες με το s6 και ότι είναι η ποίο αδικημενη ναυαρχίδα του 2015. Εγώ δεν μπόρεσα να δω κάτι τέτοιο.στο θέμα κάμερας είναι χειρότερο και από sony z2 z3 και ειδικά με τα θέματα που είχε πολλοί δεν το πήραν στα σοβαρά το κινητό.Λογικό κιόλας.

(δεν μπήκα για να κραξω την συσκευή, απλά αυτό που αντικρησα δεν με έπεισε καθόλου)

Επειδή είχα το s6 κάνα τρίμηνο και τώρα εδώ και ένα μήνα δουλεύω το m9 μπορώ να πω με σιγουριά ότι το s6 στο μόνο πράγμα που υπερτερεί είναι η πίσω κάμερα και τίποτε αλλο. ;)

Link to comment
Share on other sites

Με τις τελευταίες αναβαθμίσεις το s6 έχει στρώσει πολύ και γενικά και στην μπαταρία. Επίσης και το s6 και το edge plus όσο και να τα ζωρησα ήταν ποιο κρύα από το Μ9. Αυτός ο 810 δεν έκανε μόνο στο Μ9 κακό,έκανε και σε άλλες συσκευές. Πχ.sony...

Ας ήταν μόνο στην κάμερα που υπερτερεί το s6...Αλλά ο καθένας βγάζει άλλες απόψεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έπεσε το μάτι μου σε ένα μοντέλο που λέγεται HTC One ME 32GB Dual SIM. Το γνωρίζετε; Το έχει κάποιος; Από χαρακτηριστικά φαίνεται πολύ ενδιαφέρον!

Επίσης, άλλο ένα που λέγεται HTC One M9+ Supreme Camera (με καλύτερη από το Μ9 κάμερα). Αυτό;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Επειδή είμαι σε αναζήτηση νέου κινητού ξέρει κάποιος να μου πει εάν κάποιο από τα τελευταία μοντέλα είναι DUAL SIM ACTIVE????

πχ HTC one E9+dual

HTC one ME dual

http://pdadb.net/index.php?m=specs&id=7817&c=htc_one_m9plus__one_m9_plus_dual_sim_td-lte_m9pw_htc_hima_ultra

Link to comment
Share on other sites

Το m9 plus δεν νομιζω να ερθει ελλαδα..ειναι πολυ καλυτερο απο το απλο m9
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...