Jump to content

Χρεώσεις ADSL - Προσοχή


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον supernet

 

Εγώ ξαναλέω. ΝΑ δω την ηρεμία σας και την νηφαλιότητα αν λάβετε τέτοιου ύψους λογαριασμό.

 

Sorry αλλά εγώ μόνο ήρεμος δεν θα είμαι. Ο καθείς με τον τρόπο του ;)

 

Εμενα παντως αν ερθει ενας τετοιος.......δε θα με ξαναδειτε ποτε!!!! :p

:tease:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 137
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον porcupine

 

dioti aytoi 8a antimetwpizan amesa ton epiteidio trambouko :

 

 

 

Φιλε porcupine . Αν εσυ βλεπεις το παλληκαρι που του κανανε την ψυχη του κουβαρι με τα ανοητα λαθη τους τραμπουκο και επιτηδειο εισαι λαθος.

Καλα εκανε. Ξερω απο δημοσιουπαλληλικι και μονο ετσι καταλαβαινει. Η ακομα καλυτερα καταλαβαινει απο εγγραφες αναφορες.

http://img64.photobucket.com/albums/v195/oikono79/acropolis/07230045.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ομολογουμένως, αν δε διάβαζα αυτό το θρεντ δε θα μου μπαίναν και μένα υποψίες για το δικό μου λογαριασμό. Πήγα τον έλεγξα λοιπόν και μου΄χει και μένα ένα χαράτσι αξίας 51.33€. Όποιος θέλει μπορεί να τον τσεκάρει εδώ . Ήθελα να'ξερα και γω τί ελληνικές εφευρέσεις είναι δαύτες... Μήπως είναι εξόφληση για το τζέτσκι500ι, μήπως κάτι άλλο ή είναι πραγματικά ποτεχαράτσι? Εσένα πάντως Χάντερ σου χώσαν την Άρτα και τα Γιάννενα να'πουμε, άκου εκεί αναδρομικά μέχρι και για Π2 και Π3 :!: :!: :!:

Αίσχος και πάλι αίσχος απ'τον πΟΤΕ και λίγα τους είπες κατά τη γνώμη μου. Αν ο Χάντερ δηλαδή πέρασε τα πρέποντα όρια τότε τί να πούμε για τον πΟΤΕ που μ'αυτά τα χαράτσια ασελγεί όχι μόνο εις βάρος της οικονομικής μας κατάστασης αλλά και της προσωπικότητας/νοημοσύνης/πίστης στην εταιρεία/ψυχικής μας ηρεμίας κλπ κλπ... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sallax

 

Ομολογουμένως, αν δε διάβαζα αυτό το θρεντ δε θα μου μπαίναν και μένα υποψίες για το δικό μου λογαριασμό. Πήγα τον έλεγξα λοιπόν και μου΄χει και μένα ένα χαράτσι αξίας 51.33€. Όποιος θέλει μπορεί να τον τσεκάρει εδώ . Ήθελα να'ξερα και γω τί ελληνικές εφευρέσεις είναι δαύτες... Μήπως είναι εξόφληση για το τζέτσκι500ι, μήπως κάτι άλλο ή είναι πραγματικά ποτεχαράτσι? Εσένα πάντως Χάντερ σου χώσαν την Άρτα και τα Γιάννενα να'πουμε, άκου εκεί αναδρομικά μέχρι και για Π2 και Π3 :!: :!: :!:

Αίσχος και πάλι αίσχος απ'τον πΟΤΕ και λίγα τους είπες κατά τη γνώμη μου. Αν ο Χάντερ δηλαδή πέρασε τα πρέποντα όρια τότε τί να πούμε για τον πΟΤΕ που μ'αυτά τα χαράτσια ασελγεί όχι μόνο εις βάρος της οικονομικής μας κατάστασης αλλά και της προσωπικότητας/νοημοσύνης/πίστης στην εταιρεία/ψυχικής μας ηρεμίας κλπ κλπ... :mad:

 

 

Η αλήθεια είναι οτι δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με ADSL και μου έκανε εντύπωση οι κλήσεις προς Internet! Αν έχεις DSL πληρώνεις και για τις κλήσεις, αφού μπορείς να το έχεις on όλη μέρα! :confused:

Σε ρωτάω γιατί σκεφτομαι να βάλω αυτές τις μέρες!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον johner

 

Αν έχεις DSL πληρώνεις και για τις κλήσεις, αφού μπορείς να το έχεις on όλη μέρα! :confused:

 

:worry: :confused: :worry:

 

Ποιες κλήσεις;;; Σαν να λέμε Dial Up κλησεις;;;

 

Που τις είδες;;; :blink:

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sallax

 

Ομολογουμένως, αν δε διάβαζα αυτό το θρεντ δε θα μου μπαίναν και μένα υποψίες για το δικό μου λογαριασμό. Πήγα τον έλεγξα λοιπόν και μου΄χει και μένα ένα χαράτσι αξίας 51.33€. Όποιος θέλει μπορεί να τον τσεκάρει εδώ . Ήθελα να'ξερα και γω τί ελληνικές εφευρέσεις είναι δαύτες...

 

Ομολογουμένως δεν κοίταξες καλά την ανάλυση :p :lol:

 

Αν και ένα zoom παραπάνω θε ήταν καλύτερο, έχουμε και λέμε.

 

(1) Στο 1.2.3 σου χρεώνουν 51,33 Ευρώ. Το οποίο ονομάζει Αναδρομικό ΜΗΝΙΑΙΟ ΤΕΛΟΣ ADSL ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ (Π1) . Όμως πιο κάτω...

 

Στην παράγραφο Γ σου λέει :blink: Έκπτωση ΜΗΝΙΑΙΟ ΤΕΛΟΣ ADSL (Π1) -55,00 Ευρώ. ΟΠΟΤΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ :)

 

(2) Στην παράγραφο 1.1.4 το "Προς IΝΤΕΡΝΕΤ" να υποθέσω ότι αναφέρεται στην προ DSL σύνδεση σου;;;; Όταν έμπενες με ISDN;

 

(3) Και αυτό που εμένα με προβλημάτισε είναι η παράγραφος 1.2.2. που στο χρεώνει 110,00 €υρώ. Το αναφέρει ως "Μηνιαίο ΤΕΛΟΣ ADSL ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ (Π1)" και έχει κάποια ημερομηνία :blink: 1/6/2003 έως 30/9/2003 i think.

 

Αυτό το ποσό πως το δικαιολογείς;;; Από πότε ενεργοποιήθηκε/έχεις την γραμμή σου; Σε τι ακριβώς αναφέρεται αυτή η χρέωση. Γνωρίζεις;;;

 

Mήπως στο 27,50 χαράτσι x 4 μήνες;;; Καλά, κάθε πότε βγαίνει πλέον ο λογαριασμός;; Ανά 4 μήνες; :wacko:

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον supernet

 

:worry: :confused: :worry:

 

Ποιες κλήσεις;;; Σαν να λέμε Dial Up κλησεις;;;

 

Που τις είδες;;; :blink:

 

 

Την παράγραφο 1.1.4 εννοούσα, όπως έγραψες και εσύ πιο πάνω!

Link to comment
Share on other sites

Αν και θα'πρεπε να στ'απαντάω και γω ένα ένα όπως εσύ Σούπερνετ για να είμαστε ακριβείς, θα πω τα εξής κι ελπίζω να σε καλύψω σ'ολα:

Στο Γ η Έκπτωση ΜΗΝΙΑΙΟ ΤΕΛΟΣ ADSL (Π1) -55,00 Ευρώ είναι το 50% του 1.2.2. Τα 110€ (2x55 κι όχι 4x27.5 για να μη μπερδεύεσαι) είναι στην ουσία 55€ (2x27.5) λόγω της έκπτωσης που'χει ανακοινώσει ο ποτε, αλλά δεν παύουν ν'αναφέρουν ότι πρώτα είναι 110€ και μετά -55€. Όπως το μάντεψες κι εσύ στο ποστ σου. Τίποτα απ'ολα αυτά όμως δεν έχει να κάνει με το χαράτσι στο 1.2.3. Τ'οποίο απ'οτι καταλαβαίνω είναι το 1/6 απ'τις δόσεις για το τζέτσκι των 211.73€+φπα=249.84€ (στην ουσία 2/12 καθότι επίσημα σου βάζει ο ποτε να το ξοφλήσεις σε 12 δόσεις αλλά φυσικά ο μπιλ είναι 2μηνος. Τώρα που κάνω τις πράξεις βέβαια μου βγαίνει 41.64€ κι όχι 51.33 αλλά ένηγουεη...

Σύνοψη: Το 1.2.1 είναι τα τέλη της Άηεσντηεν, ΟΚ. Το 1.2.2 είναι το τέλος της Έηντηεσελ και στο Γ του γίνεται έκπτωση 50%, ΟΚ. Τα 1.2.4 & 1.2.5 επίσης ΟΚ. Το 1.2.3 πάλι τί στο μπέο είναι???

 

Και για πληρέστερη ανάλυση, παραθέτω εδώ και την απόδειξη που μου στείλανε για το τζέτσκι του θείου και τ'οποίο δε γνωρίζω πως το ξοφλάω, εκτός αν είναι όντως το 1.2.3.

 

ΥΓ1: Το ζουμ που ζητήθηκε από Σούπερνετ για το μπιλ, έγινε πράξη ;)

ΥΓ2 (και κυρίως@τζόνερ): Το 1.1.4 δηλ. οι κλήσεις προς Ίντερνετ ΔΕΝ έχουν καμία σχέση με το Έηντηεσελ. Είναι του γέρου μου κλήσεις σε μια Άηεσντηεν σύνδεση που έχει - και σωστά υποθέσατε (σιγά μην του'δινα απ'το δικό μου μπάντγουιντθ λολ). Παρακαλώ αγνοήστε τες :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sallax

 

Στο Γ η Έκπτωση ΜΗΝΙΑΙΟ ΤΕΛΟΣ ADSL (Π1) -55,00 Ευρώ είναι το 50% του 1.2.2. Τα 110€ (2x55 κι όχι 4x27.5 για να μη μπερδεύεσαι)

 

 

Δεν μπερδεύομαι. Εσύ έχεις μπερδευτεί. Αν δεις, δίπλα σου γράφει ΧΡΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ απο Ιούνιο έως τέλος Σεπτέμβρη. Που είναι 4 μήνες και όχι 2. Άρα 27,50 x 4 ΜΗΝΕΣ = ????? ΠΟΣΟ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ? :p

 

Tο modem σου χρεώνεται στο 2.1 "ΕΞΟΦΛΗΣΗ ΑΓΟΡΑΣ....." 41,64. Όσο λες ότι περίμενες και συ δηλαδή.

 

ΤΕΛΟΣ..............Στο Γ, έχουν την ευχαίρια να διορθώνουν χρεώσεις που δεν πρέπει να σε βαρύνουν. Συνεπώς γι αυτό και το ΜΕΙΩΝ μπροστά από το ποσό.

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπερδεύομαι. Εσύ έχεις μπερδευτεί. Αν δεις, δίπλα σου γράφει ΧΡΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ απο Ιούνιο έως τέλος Σεπτέμβρη. Που είναι 4 μήνες και όχι 2. Άρα 27,50 x 4 ΜΗΝΕΣ = ????? ΠΟΣΟ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ? :p
Σούπερνετ σόρυ κι όλας αλλά που λέει από Ιούνιο? Πληζ πες μου, πραγματικά κόλλησα και δεν το βρίσκω
Tο modem σου χρεώνεται στο 2.1 "ΕΞΟΦΛΗΣΗ ΑΓΟΡΑΣ....." 41,64. Όσο λες ότι περίμενες και συ δηλαδή.
Παράβλεψη και μαλακία μου αυτό, σωστός και δεν ξανασχολούμαστε με την εξόφληση του τζέτσκι.
ΤΕΛΟΣ..............Στο Γ, έχουν την ευχαίρια να διορθώνουν χρεώσεις που δεν πρέπει να σε βαρύνουν. Συνεπώς γι αυτό και το ΜΕΙΩΝ μπροστά από το ποσό.
Γι'αυτό δεν είπε κανείς το αντίθετο, είναι πλήρως κατανοητό :o
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sallax

 

Σούπερνετ σόρυ κι όλας αλλά που λέει από Ιούνιο? Πληζ πες μου, πραγματικά κόλλησα και δεν το βρίσκωΠαράβλεψη και μαλακία μου αυτό, σωστός και δεν ξανασχολούμαστε με την εξόφληση του τζέτσκι.Γι'αυτό δεν είπε κανείς το αντίθετο, είναι πλήρως κατανοητό :o

 

 

1.2.2 ΜΗΝΙΑΙΟ ΤΕΛΟΣ ADSL ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ (Π1) (1/06/03-30/9/03)

 

Bρες την παραγραφούλα 1.2.2 και θα το δεις και συ. :p

 

110 Ευρώπουλα ΔΙΑ 4 Μηνάκια μας κάνουν 27,50 Ευρώπουλα. Σωστός!?!?

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον supernet 1.2.2 ΜΗΝΙΑΙΟ ΤΕΛΟΣ ADSL ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ (Π1) (1/06/03-30/9/03)

 

Bρες την παραγραφούλα 1.2.2 και θα το δεις και συ. :p

 

110 Ευρώπουλα ΔΙΑ 4 Μηνάκια μας κάνουν 27,50 Ευρώπουλα. Σωστός!?!?

Σωστός αλλά δυστυχώς λέει 01/08/03 κι όχι /06/ :o

Άρα είναι 2 μηνάκια από 55€ κι έχει να κάνει και με την έκπτωση στο Γ. Το 1.2.3 όμωςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sallax

 

Σωστός αλλά δυστυχώς λέει 01/08/03 κι όχι /06/ :o

Άρα είναι 2 μηνάκια από 55€ κι έχει να κάνει και με την έκπτωση στο Γ. Το 1.2.3 όμωςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς?

 

 

Ok ας το πάρουμε αλλιώς.

 

Σου επιβάλει το 110 και μετά στο Γ.1. σου κάνει την έκπτωση :wacko: ΟΤΕ είναι αυτός.

 

Τώρα όσον αφορά το 1.2.3. Πότε έκανες αίτηση μετατροπής της γραμμής σου? Βρε μπας και οι μπαγλαμάδες να σου χρεώνουν από την ημέρα που έγινε η μετατροπή (που μπορεί να γίνει και σε 5-10 ημέρες από την αίτηση σου) ΕΝΩ ΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ήρθε μετά από 1 μήνα και εσύ νομίζεις ότι χρεώνεσε από τότε?

 

Τι να πω..........I quit!!!! :alien:

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Σου επιβάλει το 110 και μετά στο Γ.1. σου κάνει την έκπτωση :wacko: ΟΤΕ είναι αυτός.
Αυτά είναι λογικά που κάνει ο ποτές. Η επίσημη τιμή είναι 55€/μήνα αλλά λόγω της (ισόβιας πλέον?) 50% έκπτωσης, αφαιρούν τα μισά στο τέλος κι από 2x55 γίνεται 2x27.5.
Τώρα όσον αφορά το 1.2.3. Πότε έκανες αίτηση μετατροπής της γραμμής σου? Βρε μπας και οι μπαγλαμάδες να σου χρεώνουν από την ημέρα που έγινε η μετατροπή (που μπορεί να γίνει και σε 5-10 ημέρες από την αίτηση σου) ΕΝΩ ΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ήρθε μετά από 1 μήνα και εσύ νομίζεις ότι χρεώνεσε από τότε? Τι να πω..........I quit!!!! :alien:
Κι εγώ κουίτ αν και θα ρίξω κι ένα τηλεφωνάκι στον ποτέ της γειτονιάς μου, έτσι για ν'ακούσω την κοσμοθεωρία του υπαλλήλου :cool:

Και μόνο πάντως που αναλύουμε τέτοια ζητήματα και προβληματίζεται ο κοσμάκης, είναι μεγάλο κέρδος...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Jheremias

 

Παιδιά έχω την άισθηση οτι ΔΕΝ είναι ΛΑΘΟΣ:

 

http://www.insomnia.gr/phpBB2/viewtopic.php?t=359819

 

:!: :!:

 

 

μου βγαζει error , δεν παιζει το λινκ κτλ

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

αντε γιατι κοντευα να τρελαθω μιλαμε ρε παιδια υπαρχουν κι΄αλλα τετοια εδω :mad:
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Buggiazei to phpbb sto Insomnia....**** to kerato tou! Pigainete sto Forum ADSL-ISDN-Δορυφορικά και δείτε το thread με τίτλο 384/128 ADSL -> KOSTOS STO LOGARIASMO: 1113,33 EURO (me f

 

Εγώ που είμαι μόνιμα logged In τη βλέπω κανονικά!

Ότι αρχίζει, πάντα πρέπει να τελειώνει. Είναι φυσικός νόμος...:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον supernet

 

Τώρα όσον αφορά το 1.2.3. Πότε έκανες αίτηση μετατροπής της γραμμής σου? Βρε μπας και οι μπαγλαμάδες να σου χρεώνουν από την ημέρα που έγινε η μετατροπή (που μπορεί να γίνει και σε 5-10 ημέρες από την αίτηση σου) ΕΝΩ ΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ήρθε μετά από 1 μήνα και εσύ νομίζεις ότι χρεώνεσε από τότε?

 

Τι να πω..........I quit!!!! :alien:

 

 

Το 1.2.3 πρέπει να είναι τα αναδρομικά από την ενεργοποίηση της adsl. Εκτιμώ ότι αυτό πρέπει να έγινε στο πρώτο 10ήμερο του Ιουνίου (; ) sallax;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον vbm

 

Παιδια μάλλον το έχουν κάνει σύστημα αυτό στον ΟΤΕ γιατί το ίδιο έπαθαν και άλλοι 2 στο adsgr.com. Η απάντηση που πήραν είναι οτι "ο ΟΤΕ είχε ένα πρόβλημα με το λογισμικό χρέωσης" και φυσικά δε θα σε υποχρεώσει κανείς να το πληρώσεις... Απλά συνέχισε να πηγαίνεις στον ΟΤΕ της περιοχής μέχρι να βρείς άκρη.

 

vbm

 

 

το να εχει προβλημα στο λογισμικο χρεωσης ο ΟΤΕ ΔΕΝ συμαινει οτι δεν μπορει να ενημερωσει τους πελατες του με μια επιστολη λαμβανοντας την ευθηνη για αυτα τα λαφος τιμολογια που εκδιδουν , το θεωρω ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ αυτο το πραγμα που γινεται , υμαρτον πια ρε παιδια ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ εχουμε σε μερικουσ μηνες και μαλιστα ο πΟΤΕ ειναι μεγας χορηγος , ποιος μας κλαιει οταν ερθει το χαρατσι για τους αγωνες

 

Επιμενω στην αποψη μου οτι ΟΛΟΙ τους ειναι ανευθυνη , ρεμαλια , κλεφτες και απατεωνες , ξεκινωντας απο τον υππαληλο , μεχρι και τον προεδρο τους , και οποιος απο αυτους τους κυριους η κυριες εχουν προβλημα με αυτην την δηλωση ας μου στειλουν PM ( διοτι ξερω πολυ καλα οτι μερικοι ειναι μελη στο φορουμ μας ) να μου κανουν με την σειρα τους μυνησιες κτλ. αλλα το ξαναλεω , ΑΛΙΜΟΝΟ στον κακομοιρη που θα μου κοψει το τηλεφωνο για μη πληρωμη μετα τις 15/10/2003

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Hunter

 

ΑΛΙΜΟΝΟ στον κακομοιρη που θα μου κοψει το τηλεφωνο για μη πληρωμη μετα τις 15/10/2003

 

Δηλαδή θα πας και θα πληρώσεις στον ΟΤΕ όλα τα υπόλοιπα πλην του "καπέλου"??? :o Αυτό δεν γίνεται.

 

Ως τότε, τι θα κάνεις;;; Τι ενέργειες έχεις κάνει; Πήγες ξανά από τον ΟΤΕ? (πιο νηφάλιος αυτή τη φορά).

 

Μη ξεχνάς ότι πήγες και 2 παρά, ημέρα Παρασκευή. Δύσκολη μέρα και ώρα για να σε καταλάβουν οι ΟΤΕτζήδες. :whistle: ;)

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩΣΩ ΔΕΚΑΡΑ ΤΣΑΚΙΣΤΗ

 

επισης εχω ακουσει απο αλλουσ εδω στην Λιβαδεια οτι ειμαι πλεων ανεπιθυμητος στα ματια του κυριου διευθυντη στο τοπικο καταστημα

 

Μη ξεχνάς ότι πήγες και 2 παρά, ημέρα Παρασκευή. Δύσκολη μέρα και ώρα για να σε καταλάβουν οι ΟΤΕτζήδες

 

φιλε super , αυτο δεν το θεωρω δικιαολογια , ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να εξυπηρετησουνε το κοινο , στην τελικη τι ειναι ? ΤΡΑΠΕΖΑ?

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Hunter

 

ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩΣΩ ΔΕΚΑΡΑ ΤΣΑΚΙΣΤΗ

 

επισης εχω ακουσει απο αλλουσ εδω στην Λιβαδεια οτι ειμαι πλεων ανεπιθυμητος στα ματια του κυριου διευθυντη στο τοπικο καταστημα

 

ΩΧΧΧΧΧ!!! :eek: Για τέτοιου επιπέδου σχέση Οργανισμού-Πελάτη μιλάμε λοιπόν? Ως προσωπική κόντρα το εξέλαβε? :wacko: Α, ρε αθάνατη επαρχία!!! Τι να πω.......

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον manoz Το 1.2.3 πρέπει να είναι τα αναδρομικά από την ενεργοποίηση της adsl. Εκτιμώ ότι αυτό πρέπει να έγινε στο πρώτο 10ήμερο του Ιουνίου (; ) sallax;
Μάνο μάλλον έκανες την καλύτερη μαντεψιά απ'ολους γι'αυτό ξανατσέκαρα προσεχτικά το λογαριασμό με βάση τα λόγια σου. Καταρχάς ο λογαριασμός εκδόθηκε στις 29/7. Στο 1.2.2 με χρεώνει τα μηνιαία τέλη της Π1 για την περίοδο 01/08 εώς 30/09. Εγώ όμως έβαλα εηντηεσέλ στις 03/07. Άρα το 1.2.3 είναι λογικά τα τέλη από 03/07 ως 01/08. Αν κι άμα ίσχυε αυτό θα'πρεπε να με χρέωναν ~27.5€ κι όχι 51.33... :confused:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Hunter

 

ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩΣΩ ΔΕΚΑΡΑ ΤΣΑΚΙΣΤΗ

 

 

Απλά θα τους δώσεις το δικαίωμα να σου κόψουν το τηλέφωνο και, ίσως, να κινηθούν δικαστικά εναντίον σου. Εξάλλου, πέρα από τις αναδρομικές χρεώσεις για τα Π2 και Π3, οι υπόλοιπες χρεώσεις δεν είναι αμφισβητούμενες, έτσι δεν είναι;

Η συμβουλή μου, αν δεν διευθετηθεί το θέμα σου με ανώτερα κλιμάκια του ΟΤΕ, είναι η εξής:

Να προσφέρεις με εξώδικο, που θα πάει με δικαστικό επιμελητή, τα χρήματα του λογαριασμού στον ΟΤΕ, πλην των αμφισβητούμενων χρεώσεων. Αν τα πάρουν, έχεις εξοφλήσει. Αν δεν τα πάρουν, παρακατέθεσέ τα στο Ταμείο Παρακαταθηκών και Δανείων και κοινοποίησέ τους το γραμμάτιο κατάθεσης. Με αυτόν τον (δαπανηρό ξέρω) τρόπο δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Αντιλαμβάνομαι την οργή σου και τη θεωρώ δικαιολογημένη. Πρόσεχε μόνο μη γυρίσει εναντίον σου.

 

Φιλικά

Μάνος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...