Jump to content

Χρεώσεις ADSL - Προσοχή


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

by the way

 

τον ειπα ΡΕΜΑΛΙ , ΑΝΕΥΘΥΝΟ , ΑΠΑΤΕΩΝΑ , και ΚΛΕΦΤΗ , και π¨ηγε να μου φερει το 100 :)

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 137
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kάλεσε το ΙΝ.ΚΑ. και την Ε.Κ.ΠΟΙ.ΖΩ. μια από τις δύο (δεν θυμαμαι ποια) έχει νομικούς συμβούλους για προβλήματα με Τηλεπικοινωνιακούς Φορείς.

 

Και πίστεψε με, οι άνθρωποι πραγματικά μεσολαβούν και βρίσκουν λύση. Επικοινώνησε τηλεφωνικά μαζί τους. Όχι μεσω web.

 

Κι άσε τον άλλον να σου φέρει όχι το 100 αλλά και το 1000

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Hunter

 

by the way

 

τον ειπα ΡΕΜΑΛΙ , ΑΝΕΥΘΥΝΟ , ΑΠΑΤΕΩΝΑ , και ΚΛΕΦΤΗ , και π¨ηγε να μου φερει το 100 :)

 

 

Λυπαμαι ειλικρινα που δε σου το εφερ το 100, λυπαμαι που δε σου εκανε μηνηση. :mad: :mad: :mad:

 

Ειναι σοβαρα πραγματα αυτα? Με ποιο δικαιωμα βριζεις ετσι εναν κατα πολλα χρονια μεγαλυτερο σου υπαλληλο του Οργανισμου για ενα λαθος που εκανε ενας υπολογιστης?

 

Σε τελικη σημερα πηγες πρωτη φορα. Δε σε τραβανε κανα μηνα χωρις να δινουν λυση.

 

Τετοιες συμπεριφορεσ ειναι απαραδεχτες και παντα κατακριτεες. Λιγοι τροποι και λιγη ευγενεια ποτε δεν εβλαψε κανενα....

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

φιλε Κωστα,

 

επειδη δεν ειναι προθεση μου να γυρισω το θεμα στο εαν η συμπεριφορα μου ηταν σωστη η οχι, πρεπει να σκεφτουμε οτι εαν μου λεγανε απο την αρχη οτι ΝΑΙ ηταν λαθος απο υπολογιστη , ολλα μια χαρα , αλλα δεν ειναι ετσι , Η κυρια αυτη μου ειπε ξεκαθαρα " ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΡΑΤΟΣ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΥΡΙΕ " , το ονομα της το εχω και το εχω πει και στην καταγγελια που εγινε στο ΙΝΚΑ σημερα το μεσιμερι , επισης ο διευθυντης εδω στο τοπικο καταστημα του ΟΤΕ την υποστιρυζει , ΑΥΤΟ ειναι που με τσατιζει αφανταστα , και πιστευω θα σε τσατιζε και εσενα , εγω απλως προσπαθω να βγαλω μια ακρη εδω και να μην πληρωνω εγω και ο κεθε ενας φιλος εδω τα καραγκιοζιλικια του καθε ανευθυνου υπαλλυλου του αρχηκλεφτη των Ελληνων

 

Αυτα

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

για τους φιλους που δεν τον ειδαν το λογαριασμο

 

http://www.solsoftnet.com/scan.JPG

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς αναφέρεσαι στα αναδρομικά τέλη πρόσβασης, §§ 1.2.6, 1.2.7 και 1.2.8. Αν εξαιρέσεις αυτά, οι υπόλοιπες χρεώσεις "φαίνονται" κανονικές. Απορίες:

1. Τι σύνδεση έκανες (384 μάλλον);

2. Πότε έγινε η ενεργοποίηση - έναρξη χρέωσης της υπηρεσίας; Μήπως από εκεί προέρχονται τα αναδρομικά;

3. Μήπως γνωρίζεις τι είναι τα Π1, Π2, Π3, που γράφονται στις παρενθέσεις;

 

Υ.Γ. : Όσο τσατισμένος κι αν είσαι, δεν δικαιολογείσαι να βρίζεις οποιονδήποτε, ακόμη κι όταν η συμπεριφορά του δεν είναι η ενδεδειγμένη. Εκείνος άλλωστε δεν σ' έβρισε, έτσι δεν είναι;

 

Φιλικά

Μάνος

Link to comment
Share on other sites

φιλε Hunter μηπως σου εξηγησαν για ποιο λογο ειναι τα αναδρομικα?? πως δικαιολογουνται?? δεν καταλαβαινω κοιταζοντας το λογαριασμο..
Link to comment
Share on other sites

δεν μου ειπαν απο που ηρθαν τα τελη αυτα , η γραμμη ενεργοποιηθηκε στις 2 αυγουστου , ο λογαριασμος αναφερει οτι η περιοδος παροχης υπηρεσιων ειναι απο 04/07/2003 εως και 03/09/2003 , ημερομηνια εκδοσης 15/9/2003 , τα Π1 , Π2 , Π3 ΔΕΝ μου λενε τι ειναι , το μονο που λενε ειναι οτι αυτα τα συμβολα ειναι εσωτερικη κωδικοι , καλα καλα τα εχω παιξει παιδια , δεν προκεται να τους δωσω ουτε μια δεκαρα τσακιστη!!

 

PS: η PSTN γραμμη παιδια ειναι ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ , 4/7/2003 ενεργοποιηθηκε και εκεινη την ημερα εκανα την αιτηση για DSL

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

σωστα , αλλα 800 ευρα??????????????????????? χοντρα χοντρα τα λεω τωρα
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Εχειs απόλυτο δίκιο που τουs έβρησεs και απορώ με τουs συνέλληνεs ποιό πάνω που έχουν αντίθετη γνώμη λέs kαι δεν γνωρίζουμε όλοι για το ανάλγητο κράτοs που μόνο να κατατρέχει τον πολίτη ξέρει.Και βέβαια τουs Δ.υπαλλήλουs που αντι να σου βρήσκουν λύσειs σε κάνουν να νοιώθειs χαμένοs και αβοήθητοs και ένοχοs απο πάνω.!!!!
Link to comment
Share on other sites

Απορώ με μερικούς.

 

Αν σας ερχόταν εσάς 1,400 ευρώ η ληπυτερή πόσο ήρεμοι θα ήσασταν;;;

 

Και από πάνω να ακούς και το "ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΡΑΤΟΣ......"

 

Εγώ όχι μόνο θα τους έβριζα, θα τους γύρναγα τα γραφεία ανάποδα κι ας ερχόταν όχι ο ΤΣΙΛΙΜΙΔΗΣ αλλά και η Τατιάνα στο καπάκι.

 

Είναι δυνατόν να έρχετε (ξαναλέω) 1,400.... και να είσαι ήρεμος;;; Και το πόρισμα τους να είναι του στυλ "ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ ΚΑΝΟΥΜΕ?" Ω, ρεεεε!!!! ΕΕΤΤ, ΙΝΚΑ, ΕΚΠΟΙΖΩ που τους χρειάζεται.

 

Αν έχεις φίλε hunter το κουράγιο, χτύπα πόρτες στα κανάλια. Κάτι τέτοια θέματα ψάχνουν οι δημοσιογράφοι για να φωτίζουν την ανελγησία των υπηρεσιών. Και δεν χρειάζεται να αναφέρω ότι θα βρεις το δίκαιο σου... με πολύ μεγαλύτερη ευκολία!

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον supernet

 

Απορώ με μερικούς.

 

Αν σας ερχόταν εσάς 1,400 ευρώ η ληπυτερή πόσο ήρεμοι θα ήσασταν;;;

 

Και από πάνω να ακούς και το "ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΡΑΤΟΣ......"

 

Εγώ όχι μόνο θα τους έβριζα, θα τους γύρναγα τα γραφεία ανάποδα κι ας ερχόταν όχι ο ΤΣΙΛΙΜΙΔΗΣ αλλά και η Τατιάνα στο καπάκι.

 

Είναι δυνατόν να έρχετε (ξαναλέω) 1,400.... και να είσαι ήρεμος;;; Και το πόρισμα τους να είναι του στυλ "ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ ΚΑΝΟΥΜΕ?" Ω, ρεεεε!!!! ΕΕΤΤ, ΙΝΚΑ, ΕΚΠΟΙΖΩ που τους χρειάζεται.

 

Αν έχεις φίλε hunter το κουράγιο, χτύπα πόρτες στα κανάλια. Κάτι τέτοια θέματα ψάχνουν οι δημοσιογράφοι για να φωτίζουν την ανελγησία των υπηρεσιών. Και δεν χρειάζεται να αναφέρω ότι θα βρεις το δίκαιο σου... με πολύ μεγαλύτερη ευκολία!

 

 

Απορώ κι εγώ πράγματι με μερικούς, που νομίζουν ότι με φωνές και βρισιές μπορούν να βρουν το δίκιο τους. :wacko:

Ναι στο ΙΝΚΑ, ναι στην ΕΕΤΤ, ναι στο ΕΚΠΟΙΖΩ, ναι και στην Τατιάνα (ναι! ναι! ναι! ) :)

ΟΧΙ όμως σε βρισιές, ΟΧΙ σε φωνές, ΟΧΙ σε αναποδογυρίσματα γραφείων. :!:

Έτσι όχι μόνο δεν βρίσκεις το δίκιο σου, αλλά βρίσκεσαι και μπλεγμένος. Όσοι δικαιολογείτε τέτοιες συμπεριφορές, να είστε σίγουροι ότι δίνετε λάθος συμβουλές.

Ας τυλίξει τους "είμαστε το κράτος" σε μια κόλλα χαρτί, ας τους τραβήξει και μια αγωγή για αποζημίωση και να τους δεις πως θα τρέχουν μετά...

 

Φιλικά

Μάνος

 

Υ.Γ.: Η "επιπλέον" χρέωση δεν ξεπερνά τα 750 Ευρώ. Ας μη δημιουργούνται λάθος εντυπώσεις. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μάλλον το έχουν κάνει σύστημα αυτό στον ΟΤΕ γιατί το ίδιο έπαθαν και άλλοι 2 στο adsgr.com. Η απάντηση που πήραν είναι οτι "ο ΟΤΕ είχε ένα πρόβλημα με το λογισμικό χρέωσης" και φυσικά δε θα σε υποχρεώσει κανείς να το πληρώσεις... Απλά συνέχισε να πηγαίνεις στον ΟΤΕ της περιοχής μέχρι να βρείς άκρη.

 

vbm

Link to comment
Share on other sites

Ωχ! Τίποτα άλλο....

 

Τι μας περιμένει.

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

κατι που μολις εμαθα απο το adslgr.com forum

Το Π1, Π2, Π3 είναι τα αντίστοιχα πακέτα πρόσβασης Α.ΡΥ.Σ, δηλαδή Π1=384/128, Π2=512/128 & Π3=1024/256.

 

θα παρω δευτερα το πρωι τηλεφωνο στο ΙΝΚΑ που εκανα την καταγγελια να προσθεσουν ΚΑΙ τις χρεωσεις που εχω δεχτει για 512 και 1024 γραμμες τις οποιες ΔΕΝ εχω εγω

 

Supernet φιλε μου , την τριτη θα ερθει σε επαθη μαζι μου καποιος κυριος απο το επιτελειο του ΤΣΙΛΙΜΙΔΗ ( σωστα αυτη την φορα ε? ) :) , θα δουμε και απο εκει τι θα γινει

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια , αμα εχει τυχει το ιδιο η παρομοιο πραγμα σε κανεναν φιλο απο το φορουμ , τον.την παρακαλω να μου στειλει pm η να το αναφερει εδω στο thread γιατι αποτι διχνει το κακο ειναι παντου και καποιος πρεπει να αρχισει να τους κραζει αυτους τουσ γνωστους αγνωστους
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Aν είσαι Αθήνα...πέρνα μια βόλτα από τον ΟΤΕ Άρεως (Πεδίο του Άρεως). Εκεί θα βρεις λύση. Όπως βρήκα και γω........όταν στον ΟΤΕ της ΝΙΚΑΙΑΣ τα ξύνανε ολημερίς. Για DSL θέματα...πάντα!!!

 

Η είσοδος από Πατησίων. Όχι αυτή από 3ης Σεπτεμβρίου. PM αν θες να σου δώσω και όνομα.

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω την άισθηση οτι ΔΕΝ είναι ΛΑΘΟΣ:

 

http://www.insomnia.gr/phpBB2/viewtopic.php?t=359819

 

:!: :!:

Ότι αρχίζει, πάντα πρέπει να τελειώνει. Είναι φυσικός νόμος...:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Jheremias

 

Παιδιά έχω την άισθηση οτι ΔΕΝ είναι ΛΑΘΟΣ:

 

http://www.insomnia.gr/phpBB2/viewtopic.php?t=359819

 

:!: :!:

 

 

 

Και τί λέει εκεί (για μάς που δέν είμαστε μέλη του Insomnia);;

Link to comment
Share on other sites

Vlepw thn stash orismenwn filwn apo edw mesa pou nomizoun oti mporoun na lunoun me thn bia to ka8eti stravo pou symvainei stous idious gia na vroune to dikio tous.Gia onoma tou 8eou re paidia,opos den 8a 8elate na er8ei enas magkakos mprosta sas kai na sas arxisei ta tsalimakia mhn deixnete to yfos tou magka,sto katw katw gnwrizete oti yparxoun diaforoi tropoi gia na vrei kaneis thn lysh tou.Ean deite oti den ginete douleia me inka ktl tote yparxei kai o synhgoros tou politi kai ta kentra e3yphrethshs politwn.Oloi mas gnwrizoume thn katastash pou epikratei sthn agora eite ayth einai dhmosi eite idiwtiki.Kai mhn mou peite oti oi idiwtikes sas sevontai perissotero giati kati tetoio dyskola isxyei.Isa isa pou oi idiwtikes etaireies afou petyxoun ton skopo tous epididontai se ena aney prohgoumenou alisverisi eis varos mas.A nai...Tsamboukas se idiotiki etaireia den 8a ginotan dioti aytoi 8a antimetwpizan amesa ton epiteidio trambouko :confused:

Katalavainete loipon ti ginete....

Ligh sygkrathsh sta neyra xreiazete kai tipote parapanw.

 

filika

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον porcupine

 

sto katw katw gnwrizete oti yparxoun diaforoi tropoi gia na vrei kaneis thn lysh tou.Ean deite oti den ginete douleia me inka ktl tote yparxei kai o synhgoros tou politi kai ta kentra e3yphrethshs politwn.Oloi mas gnwrizoume thn katastash pou epikratei sthn agora eite ayth einai dhmosi eite idiwtiki.

 

Τα Κ.Ε.Π. που κολλάνε;;;;;; :eek:

 

Συμφωνώ σ'αυτό που λές, ότι οι ιδιωτικές εταιρίες αντιμετωπίζουν άμεσα τον επιτήδειο τραμπούκο :blink: Ακου εκεί τραμπούκο. :whistle:

 

Εγώ ξαναλέω. ΝΑ δω την ηρεμία σας και την νηφαλιότητα αν λάβετε τέτοιου ύψους λογαριασμό.

 

Sorry αλλά εγώ μόνο ήρεμος δεν θα είμαι. Ο καθείς με τον τρόπο του ;)

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonP800/R101 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την porcupine

Vlepw thn stash orismenwn filwn apo edw mesa pou nomizoun oti mporoun na lunoun me thn bia to ka8eti stravo pou symvainei stous idious gia na vroune to dikio tous.Gia onoma tou 8eou re paidia,opos den 8a 8elate na er8ei enas magkakos mprosta sas kai na sas arxisei ta tsalimakia mhn deixnete to yfos tou magka,sto katw katw gnwrizete oti yparxoun diaforoi tropoi gia na vrei kaneis thn lysh tou.Ean deite oti den ginete douleia me inka ktl tote yparxei kai o synhgoros tou politi kai ta kentra e3yphrethshs politwn.Oloi mas gnwrizoume thn katastash pou epikratei sthn agora eite ayth einai dhmosi eite idiwtiki.Kai mhn mou peite oti oi idiwtikes sas sevontai perissotero giati kati tetoio dyskola isxyei.Isa isa pou oi idiwtikes etaireies afou petyxoun ton skopo tous epididontai se ena aney prohgoumenou alisverisi eis varos mas.A nai...Tsamboukas se idiotiki etaireia den 8a ginotan dioti aytoi 8a antimetwpizan amesa ton epiteidio trambouko :confused:

Katalavainete loipon ti ginete....

Ligh sygkrathsh sta neyra xreiazete kai tipote parapanw.

 

filika

 

ego oute magkia prospatho na pouliso , oute bia , to mono pou thelo einai na antistatho sto karagioziliki merikon pou nomizoun oti epidei exoun mia x thesi mporoun na bazoun diples kai triples xreoseis se anipsopsiastous polites san kai emas

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...