Jump to content

onDSL by Otenet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως μπορω να δω απο τον υπολογιστη μου?...εντωμεταξυ πηρα τηλ την otenet και τους ειπα οτι εχω 1024 αλλα το dslmon μου βγαζει line rate 768 kb ps.....απο εκει ξεκινησε το ερωτημα μου στην οτενετ....

 

Πιθανόν έχεις την γραμμή 768, αλλά όταν τους πήρες τηλέφωνο, τι σου είπαν;;;:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πιθανόν έχεις την γραμμή 768, αλλά όταν τους πήρες τηλέφωνο, τι σου είπαν;;;:confused:

 

 

Οτι εχω δηλωμενη στα κομπιουτερ τους κανονικα την 1024, μου ζητησαν και το σειριακο του μόντεμ και από εκεί είδαν ότι κ εκεί κανονικά είναι 1024 το μόντεμ ......τωρα τι να πω και εγω?μου ειπαν κιολας οτι να το δω......βεβαια υπαρχουν στιγμες που κανει καμμια εξαρση και φτανει στα 110 η 120 κβς αλλα αυτο για ενα δευτερολεπτο και συνηθως στην αρχη του downloading........αυτοι απο οτενετ μου ειπαν οτι αν φτανει σε αυτες τις ταχυτηττες τοτε ειναι οκ........παντως κατεβαζω γυρω στο 80

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου στη θεση σου θα ελεγα και ευχαριστω....

29 Αυγουστου κανω τηλεφωνικη αιτηση στην οτενετ οπου και μου λενε οτι δεσμευω την τελευταια πορτα στο dslam.

27 Σεπτεμβριου παιρνω τηλ στον οτε και μου λενε οτι ενεργοποιηθηκε 2 μερες πριν και οτι φυσικα επρεπε να ειδοποιηθω.(ναι καλα!) το modem ερχεται 3 οκτωβριου.

Η συνδεση μου ηταν μεχρι πριν 5 μερες 512 και ημουν ευχαριστημενος γιατι κατεβαζα νε 49-53. αναβαθμιστηκε στα 1024 και κατεβαζω με 27...

Τι διαολο?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου στη θεση σου θα ελεγα και ευχαριστω....

29 Αυγουστου κανω τηλεφωνικη αιτηση στην οτενετ οπου και μου λενε οτι δεσμευω την τελευταια πορτα στο dslam.

27 Σεπτεμβριου παιρνω τηλ στον οτε και μου λενε οτι ενεργοποιηθηκε 2 μερες πριν και οτι φυσικα επρεπε να ειδοποιηθω.(ναι καλα!) το modem ερχεται 3 οκτωβριου.

Η συνδεση μου ηταν μεχρι πριν 5 μερες 512 και ημουν ευχαριστημενος γιατι κατεβαζα νε 49-53. αναβαθμιστηκε στα 1024 και κατεβαζω με 27...

Τι διαολο?

 

Ναι αλλα να μην ξερω τελικα τι αγορασα? 1024 ή 768?

Link to comment
Share on other sites

αυτο θα ξεκαθαρισει μαλλον τον Νοεμβρη, που θα εχουν τελειωσει οι αναβαθμισεις.. Μεχρι τοτε για να καταλαβεις τι εχεις πρεπει να να δεις τι θα πληρωνεις το μηνα..
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου στη θεση σου θα ελεγα και ευχαριστω....

29 Αυγουστου κανω τηλεφωνικη αιτηση στην οτενετ οπου και μου λενε οτι δεσμευω την τελευταια πορτα στο dslam.

27 Σεπτεμβριου παιρνω τηλ στον οτε και μου λενε οτι ενεργοποιηθηκε 2 μερες πριν και οτι φυσικα επρεπε να ειδοποιηθω.(ναι καλα!) το modem ερχεται 3 οκτωβριου.

Η συνδεση μου ηταν μεχρι πριν 5 μερες 512 και ημουν ευχαριστημενος γιατι κατεβαζα νε 49-53. αναβαθμιστηκε στα 1024 και κατεβαζω με 27...

Τι διαολο?

 

Φίλε μου αυτό ξαναπέστο!Είχα για 4 μήνες ταχύτητα 512 και κατέβαζα σφαίρα στα 50!Έγινε αναβάθμιση και κατεβάζω με την ίδια ταχύτητα!Απλώς το δίκτυο του 1mbit είναι πιο επιβαρημένο!Με λίγα λόγια δεν είδα διαφορά με την αναβάθμηση!!!Αστα να πάνε!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Hi kids!Άγορασα κι εγώ το ΚΙΤ στα 1024 και κατεβάζει περίπου με 35kb/sec:wacko:

Είναι φυσιολογικό?Περίμενα τουλάχιστον 80,αλλά μούφα...

Μάλιστα έχω το wireless και δεν μπορώ να το κάνω να λειτουργήσει ασύρματα:mad:

Help me:cry:

Link to comment
Share on other sites

Hi kids!Άγορασα κι εγώ το ΚΙΤ στα 1024 και κατεβάζει περίπου με 35kb/sec:wacko:

Είναι φυσιολογικό?Περίμενα τουλάχιστον 80,αλλά μούφα...

Μάλιστα έχω το wireless και δεν μπορώ να το κάνω να λειτουργήσει ασύρματα:mad:

Help me:cry:

 

Για την ώρα καλά είναι..Οι περισσότεροι έχουν πρόβλημα λόγω των αναβαθμίσεων..υπομονή:O

 

Μπορείς να πάρεις τηλ την τεχνική υποστήριξη στην otenet να σε βοηθήσουν με το router σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα είδα άσπρη μέρα!!!Μετά την αναβάθμηση είχα 1mbit και κατέβαζα με 50, δηλαδή όσο και με την 512!Σήμερα κατεβάζω με 90 μέσο όρο (80 min και 100 max)!!!Φοβερό!!!:) Πάντως κάποια στιγμή σε όλους θα φτιάξει η ταχύτητα, γιατί έχουν τις αναβαθμίσεις που θα καθηστερίσουν μέχρι τέλος Νοέμβρη!!!:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.....λοιπον ελυσα το προβλημα με την ταχυτητα μου για το αν εχω 1024 ή 768.

Λοιπον οταν συχρονιζεται και αυτο το βλεπω απο το τριγωνακι που υπαρχει γραφει 768.

Πηρα την Οτενετ και μου ειπαν οτι λογω των αναβαθμησεων ο ΟΤΕ αναβαθμιζει πρωτα στην αμεσως χαμηλοτερη και μετα στην κανονικη.....βεβαια επειδη εκανα εγω αρχικη κατευθειαν στα 1024 απο το κιτ που ειχα μου ειπαν οτι κατι τετοιο δεν θα επρεπε να υπαρχει σε εμενα και οτι θα επρεπε να εχω 1024......ειναι προβλημα του ΟΤΕ και θα το δουνε κ θα μου πουνε εντος της εβδομαδας......θα ενημερωσω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.....λοιπον ελυσα το προβλημα με την ταχυτητα μου για το αν εχω 1024 ή 768.

Λοιπον οταν συχρονιζεται και αυτο το βλεπω απο το τριγωνακι που υπαρχει γραφει 768.

Πηρα την Οτενετ και μου ειπαν οτι λογω των αναβαθμησεων ο ΟΤΕ αναβαθμιζει πρωτα στην αμεσως χαμηλοτερη και μετα στην κανονικη.....βεβαια επειδη εκανα εγω αρχικη κατευθειαν στα 1024 απο το κιτ που ειχα μου ειπαν οτι κατι τετοιο δεν θα επρεπε να υπαρχει σε εμενα και οτι θα επρεπε να εχω 1024......ειναι προβλημα του ΟΤΕ και θα το δουνε κ θα μου πουνε εντος της εβδομαδας......θα ενημερωσω

Καλά μάλλον θα περιμέεεενεις πολύ .....

Link to comment
Share on other sites

εδώ στην σπαρτη εχω μία 1024 η οποία είναι 256 (128 το μεσημέρι). Είναι απίστευτο το upload και το download είναι 256 και στα δύο... (αντί 1024down 256up) Γιατι απλα το download είναι μπουκομένο.... Τα έχουν παίξει τα dislam τους.. :mad: Είναι απαράδεκτο πληρώνουμε 1024 και έχουμε 256 (τότε γιατί να μην πάρουμε μία 256 ή 386 ή 512 και να πληρώνουμε μία 1024 για να έχουμε 128) :mad: :mad:

 

Δεν πιστευω φτέει η ΟΤΕΝΕΤ αλλά ο ΟΤΕ και τα dislam του... και η ΟΤΕΝΕΤ που δεν τους πιέζει να βρούνε λύση.

 

Αν συνεχίσει έτσι εγώ την OTENET θα πάρω να ξανα-βρίσω, όταν πουλάν 1024 να δίνουν 1024 έστω και στο μισό την ημέρας. Γιατί αν δεν βλέπεις ποτέ 1024 όλο το 24h τότε τι 1024 έχουμε.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Εγω ρε παιδια εχω κι αλλο προβλημα.. Μπορει να συμβαινει σε ολους δεν ξερω, αλλα το πρωι συνηθως με πεταει εξω και για κανα 10λεπτο δεν μπορω να ξανα συνδεθω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα μου ήρθε ο πρώτος λογαριασμός για το ADSL μετά από τους 4 δωρεάν μήνες και παρατήρησα οτι η τιμή είναι 25,97 Ευρώ και όχι 20,50 που μου είχαν πει ότι θα πλήρωνα..:mad: Τι γίνεται ρε παιδιά???

 

Υ.Γ:Η σύνδεση μου ήταν 384 και μου την έκαναν 768:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα μου ήρθε ο πρώτος λογαριασμός για το ADSL μετά από τους 4 δωρεάν μήνες και παρατήρησα οτι η τιμή είναι 25,97 Ευρώ και όχι 20,50 που μου είχαν πει ότι θα πλήρωνα..:mad: Τι γίνεται ρε παιδιά???

 

Υ.Γ:Η σύνδεση μου ήταν 384 και μου την έκαναν 768:)

 

Και σε 'μενα είχε συμβεί κάτι αντίστοιχο ,στο λογαριασμό που σου έχουν στείλει πληρώνεις και κάποιες μέρες από τον άλλο μήνα.

Αν παρατηρήσεις της ημερομηνίες βγαίνει παραπάνω από 1 μήνας.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ρε παιδια εχω κι αλλο προβλημα.. Μπορει να συμβαινει σε ολους δεν ξερω, αλλα το πρωι συνηθως με πεταει εξω και για κανα 10λεπτο δεν μπορω να ξανα συνδεθω!

 

Και εγώ το έχω πάθει κανα δυό φορές!Δεν είναι τίοποτα, απλώς λόγω αναβαθμίσεων υπάρχουν τεχνικά προβλήματα!:)

Link to comment
Share on other sites

Και σε 'μενα είχε συμβεί κάτι αντίστοιχο ,στο λογαριασμό που σου έχουν στείλει πληρώνεις και κάποιες μέρες από τον άλλο μήνα.

Αν παρατηρήσεις της ημερομηνίες βγαίνει παραπάνω από 1 μήνας.

 

 

Μακάρι να συμβαίνει αυτό που λες και να μην φταίει τίποτα άλλο...:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου ηρθε ο λογαριασμος και οι αλητες με χρεωσαν για τον αυγουστο και τον σεπτεμβριο! Εν τω μεταξυ εγω συνδεθηκα 25 σεπτεμβριου!

Ειναι απιστευτοι!

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου ηρθε ο λογαριασμος και οι αλητες με χρεωσαν για τον αυγουστο και τον σεπτεμβριο! Εν τω μεταξυ εγω συνδεθηκα 25 σεπτεμβριου!

Ειναι απιστευτοι!

 

Ψυχραιμια παιδια!

Εχουμε μπλεξει ασχημα.

 

Θεσσαλονικη Συνδεση 512 απο 18/7 Ταχυτητα απο την 1η εβδομαδα 30

 

Αρχες Οκτωβρη ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΧΑ ΧΑ!!! σε 1024 Ταχυτητα 23-25!!

 

Επισης προσεξτε το ΟΤΕΝΕΤ Security Kit

EINAI ΔΩΡΕΑΝ τους 4 πρωτους μηνες και μετα ΣΕ ΧΡΕΩΝΟΥΝ (σιγα την υπηρεσια) ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΦΑΞ για να διακοψεις.

 

ΠΟΥΛΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΟΥΜΕ !!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου ηρθε ο λογαριασμος και οι αλητες με χρεωσαν για τον αυγουστο και τον σεπτεμβριο! Εν τω μεταξυ εγω συνδεθηκα 25 σεπτεμβριου!

Ειναι απιστευτοι!

 

Δε ειναι απιστευτοι μαλ.... ειναι... Παρε τους τηλ και ζητα εξηγησεις και αμα θελεις ενημερωσε μας να μας πεις τι απαντηση εδωσαν.. Και η γνωμη μου ειναι να μην βαζετε το adsl να χρεωνετε μεσω λογαριασμου οτε.. Ξεχωριστα!

Link to comment
Share on other sites

Δε ειναι απιστευτοι μαλ.... ειναι... Παρε τους τηλ και ζητα εξηγησεις και αμα θελεις ενημερωσε μας να μας πεις τι απαντηση εδωσαν.. Και η γνωμη μου ειναι να μην βαζετε το adsl να χρεωνετε μεσω λογαριασμου οτε.. Ξεχωριστα!

Για ποιο λόγο να έχουμε ξεχωριστούς λογαριασμούς και όχι μαζί?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Paidia, exw akousei oti mporeis na anoikseis portes sto modem sou oste na trexei me ti megisti taxitita. Diladi na mporw na ekmetalleyto oli tin taxitita pou exo agorasei(1024 kbps). Akousa gia mia istoselida, http://www.portforward.com legetai. Kai episis mou eipan oti einai megali diadikasia gia na ginei ayto. Any ideas...?

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Γιατι εχεις να κανεις με οτε και ο οτε σε λογαριασμους πολλες φορες κανει λαθοι και χρεωνει παραπανω οπως στον φιλο μας που ανεφερε το προηγουμενο περιστατικο!! Την γνωμη μου ειπα αν και καλυτερο ειναι να τα χεις ολα σε ενα.. Αλλα λογω οτε εγω θα ηθελα ξεχωριστους λογαριασμους!
Link to comment
Share on other sites

Ψυχραιμια παιδια!

Εχουμε μπλεξει ασχημα.

 

Θεσσαλονικη Συνδεση 512 απο 18/7 Ταχυτητα απο την 1η εβδομαδα 30

 

Αρχες Οκτωβρη ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΧΑ ΧΑ!!! σε 1024 Ταχυτητα 23-25!!

 

Επισης προσεξτε το ΟΤΕΝΕΤ Security Kit

EINAI ΔΩΡΕΑΝ τους 4 πρωτους μηνες και μετα ΣΕ ΧΡΕΩΝΟΥΝ (σιγα την υπηρεσια) ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΦΑΞ για να διακοψεις.

 

ΠΟΥΛΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΟΥΜΕ !!

 

Συγνώμη αλλά κάνεις λάθος.. Το sekurity kit είναι δωρεάν τους 4 πρώτους μήνες και μετά αν δε στείλεις φαχ για να στο αναννεώσουν στο διακόπτουν μετά τον 4ο μήνα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...