Jump to content

onDSL by Otenet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στο forum!Έχω ένα φίλο ο οποίος έχει το πακέτο ondsl kit.Κανονικά η σύμβαση του, θα έπρεπε να λήξει από τις 3 Σεπτεμβρίου και μέχρι και σήμερα έχει internet!Τι μπορεό να συμβαίνει;Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!:)

 

Το ίδιο ακριβώς συνέβει και σε ένα φίλο μου. Απλώς δε το έχουν ακόμα κόψει:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το ίδιο ακριβώς συνέβει και σε ένα φίλο μου. Απλώς δε το έχουν ακόμα κόψει:)

 

Υπάρχει περίπτωση να πληρώσει τον μήνα Οκτώβριο!!!:worry:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να πληρώσει τον μήνα Οκτώβριο!!!:worry:

 

Γιατί; Απο τη στιγμή που έκανε την αίτηση για τη διακοπή της σύνδεσης είναι απόλυτα καλυμένος. Το ότι δε του τη διακόψαν ακόμη δε σημαίνει πως θα πληρώσει κιόλας. Γιατί είσαι τόσο σίγουρος πως θα πληρώσει και τον μήνα Οκτώβριο;

Link to comment
Share on other sites

σε μενα οχι απλα δεν αναβαθμιστηκε αλλα μου κανει κ νερα...οποτε θελει συνδεετε!
Link to comment
Share on other sites

Petran , ακου και το αλλο το ωραιο.

Σημερα το μεσημερι για 1-2 λεπτα επεσε η γραμμη.

Μολις καταφερα τελικα να επανασυνδεθω ειχε γινει ο ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΜΟΣ της

γραμμης.Οποτε τωρα συμβαινει το εξης γελοιο , που αναδεικνυει ΑΚΟΜΑ

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ την ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑ τους.

Εχω λοιπον γραμμη 1024 (απο 512) αλλα ταχυτητα 24!! καλο Ε;

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είπαμε. Σε όλους τα ίδια γίνονται. Φαντάζομαι δεν υπάρχει κανείς (ακόμα) που να έχει στην πραγματικότητα, την ταχύτητα της αναβάθμισης. Στην καλύτερη περίπτωση.
Link to comment
Share on other sites

Petran , ακου και το αλλο το ωραιο.

Σημερα το μεσημερι για 1-2 λεπτα επεσε η γραμμη.

Μολις καταφερα τελικα να επανασυνδεθω ειχε γινει ο ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΜΟΣ της

γραμμης.Οποτε τωρα συμβαινει το εξης γελοιο , που αναδεικνυει ΑΚΟΜΑ

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ την ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑ τους.

Εχω λοιπον γραμμη 1024 (απο 512) αλλα ταχυτητα 24!! καλο Ε;

 

Φιλε μου,ακου κι εσυ το ωραιο!!Και σε μενα εγινε αναβαθμιση πριν απο κανα 3ωρο απο τα 1048 στα 2048 και ταχυτητα στα 40-43kb!Πηρα λοιπον,τηλ.την οτενετ και μου ειπαν οτι θα με παρει τεχνικος,για να δουνε λει,που οφειλεται αυτο(που αραγε!!)!Παντως το πρωι (με 1024)επιανα,ω του θαυματος,60-70kb!Αρα,μου καναν υποβαθμιση και οχι αναβαθμιση!!Οι ανθρωποι ειναι οντος για γελια

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είπαμε. Σε όλους τα ίδια γίνονται. Φαντάζομαι δεν υπάρχει κανείς (ακόμα) που να έχει στην πραγματικότητα, την ταχύτητα της αναβάθμισης. Στην καλύτερη περίπτωση.

 

Συμφωνω φιλε μου και δεν εχω την απαιτηση να πιασω τα 2048(μετα την αναβαθμιση που μου καναν μολις πριν 3 ωρες),αλλα τουλαχιστον θα επρεπε να τα 1024 που αγορασα,να τα πιανω(download:85-95kbs/s)!!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Σωστη απαντηση petran στο φιλο geofil.

Αυτη ακριβως την απαιτηση εχω και εγω και ειμαι εξαλλος και με την κατασταση και με την συμπεριφορα τους.

 

Τι να σου πω τωρα χαιρομαι για την αναβαθμιση σου ή λυπαμαι για την

υποβαθμιση σου?

 

με 24 εγω με 43 εσυ ενταξει εισαι στα διπλα μου.ΕΓΙΝΕ ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΜΟΣ!

Και εγω πηρα την ΟΤΕνετ και αφου τους υπενθυμισα να μην το κανουν το πραγμα πιο γελοιο , να αφησουν τους διπλασιασμους και να φτιαξουν τις ταχυτητες!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω φιλε μου και δεν εχω την απαιτηση να πιασω τα 2048(μετα την αναβαθμιση που μου καναν μολις πριν 3 ωρες),αλλα τουλαχιστον θα επρεπε να τα 1024 που αγορασα,να τα πιανω(download:85-95kbs/s)!!

 

Στα ίδια είμαι και εγώ. Με 2048 κατεβάζω με ταχύτητες 70 έως 80 kbs/s.

Και από ότι φαίνεται αυτό θα συνεχιστεί μέχρι να τελειώσει η ιστορία με τις αναβαθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά που ακούω δεν ξέρω αν θα πρέπει να αισθάνομαι τυχερός ή άτυχος. Εχω 512 (περιμένω διπλασιασμό να γίνω 1024) αλλά αντί να κατεβάζω με 50-53, κατεβάζω περί τα 20-30. Λίγες φορές 40 ενώ σπανιώτατα 50.. :mad:

 

Ακούω για παράπονα αλλά.. πιστευεται ότι θα έχουν αποτέλεσμα... Υπάρχει άτομο που επειδή παραπονέθηκε κατεβάζει από 25 σε 50.. :lol: :cry:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,πηρα το 1242 και μου ειπαν οτι η Καλαμαρια,εχει Alkatel Dslam και ειναι το μοναδικο που δεν εχει αναβαθμιστει!!Οταν ειπα στον υπαλληλο,οτι το modem γραφει 2048 απο 1024,δηλ.εχω αναβαθμιστει αλλα εχω αρκετα χαμηλοτερη ταχυτητα και απο τα 1024(277kb/s),μου συνεστεισε υπομονη!!!Τα συμπερασματα δικα σας...

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,πηρα το 1242 και μου ειπαν οτι η Καλαμαρια,εχει Alkatel Dslam και ειναι το μοναδικο που δεν εχει αναβαθμιστει!!Οταν ειπα στον υπαλληλο,οτι το modem γραφει 2048 απο 1024,δηλ.εχω αναβαθμιστει αλλα εχω αρκετα χαμηλοτερη ταχυτητα και απο τα 1024(277kb/s),μου συνεστεισε υπομονη!!!Τα συμπερασματα δικα σας...

 

Καλησπερα φιλε.Δηλαδη τι ειδους υπομονη;

 

Τι θα κανουν για να διορθωθει η ταχυτητα;

Θα αναβαθμισουν τα αποτυχημενα DSLAM τους; Ποιος ξερει απο που

και πως τα προμηθευτηκαν.Αυτα και με τη βροχη χαλανε.

 

Θα τα αλλαξουνε ή θα προσθεσουνε και αλλα για να αποσυμφορηθουμε;

 

Βλεπεις δεν τολμαει να σου απαντησει κατι.

Και μενα ετσι μου απαντανε.ΥΠΟΜΟΝΗ

Οι ανθρωποι ειναι ΑΝΙΚΑΝΟΙ.

Χωρις σχεδιο,χωρις προγραμματισμο,χωρις αξιοπιστο εξοπλισμο.

Τωρα αυτο εγινε ακομη πιο φανερο φιλε Petran γιατι τωρα που δεν μπορουν

να μας πουν οτι θα διπλασιαστει η γραμμη δεν ξερουν τι να πουν και τι να κανουν.

Δεν ειμαι τεχνικος αλλα ειμαι σιγουρος οτι δεν εκαναν ουτε μια μελετη

αν ο εξοπλισμος και το δικτυο που εχουν , μπορει να σηκωσει τις νεες

αυξημενες ταχυτητες.

 

Εγω φιλε μου ειμαι σιγουρος οτι ο διπλασιασμος της ταχυτητας των συνδεσεων θα επιφερει μεγαλυτερα προβληματα απο τα ωφελη που υποτιθεται

θα μας προσφερε ΔΩΡΕΑΝ !!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε.Δηλαδη τι ειδους υπομονη;

 

Τι θα κανουν για να διορθωθει η ταχυτητα;

Θα αναβαθμισουν τα αποτυχημενα DSLAM τους; Ποιος ξερει απο που

και πως τα προμηθευτηκαν.Αυτα και με τη βροχη χαλανε.

 

Θα τα αλλαξουνε ή θα προσθεσουνε και αλλα για να αποσυμφορηθουμε;

 

Βλεπεις δεν τολμαει να σου απαντησει κατι.

Και μενα ετσι μου απαντανε.ΥΠΟΜΟΝΗ

Οι ανθρωποι ειναι ΑΝΙΚΑΝΟΙ.

Χωρις σχεδιο,χωρις προγραμματισμο,χωρις αξιοπιστο εξοπλισμο.

Τωρα αυτο εγινε ακομη πιο φανερο φιλε Petran γιατι τωρα που δεν μπορουν

να μας πουν οτι θα διπλασιαστει η γραμμη δεν ξερουν τι να πουν και τι να κανουν.

Δεν ειμαι τεχνικος αλλα ειμαι σιγουρος οτι δεν εκαναν ουτε μια μελετη

αν ο εξοπλισμος και το δικτυο που εχουν , μπορει να σηκωσει τις νεες

αυξημενες ταχυτητες.

 

Εγω φιλε μου ειμαι σιγουρος οτι ο διπλασιασμος της ταχυτητας των συνδεσεων θα επιφερει μεγαλυτερα προβληματα απο τα ωφελη που υποτιθεται

θα μας προσφερε ΔΩΡΕΑΝ !!

 

Ενα ειναι βεβαιο!Δεν ξερω αν ειναι τοσο ανικανοι,αλλα σιγουρα ειναι ΑΣΧΕΤΟΙ!!Πχ.Ο οτενετ μου λεει οτι μεχρι τις 15/11,συμφωνα με τον Οτε,θα εχουν αναβαθμιστει ολες οι γραμμες και φυσικα με αναλογες ταχυτητες και το 1242 μου λεει οτι δεν γνωριζουν ποτε ακριβως θα αναβαθμιστει η περιοχη μου(Καλαμαρια alkatel dslam)!!!!!Tι να πω τωρα δεν ξερω,οτι ειναι μονο ασχετοι η ανικανοι,η ειναι και απατεωνες,αφου μας πουλανε το ondsl kit 1024,104€(μεχρι 30/9) και με δωρεαν αναβαθμιση στα 2048 και δεν μας προσφερουν ουτε καν 384!!Το κακο ειναι οτι ειμαστε Ελλαδα(μαλλον Μ******υανα ειμαστε που λεει κι ο Τραγκας)και δεν μπορουμε να βρουμε το δικιο μας.Γι αυτο,οπως λενε κι αυτοι,τελικα ενα πραμμα μας μενει να κανουμε!ΥΠΟΜΟΝΗ...!!

*Υ.Γ.Ειμουν με Telepasport στα 384 μεχρι πριν ενα μηνα και ηταν ολα μια χαρα,αλλα βλεπεις επεσα θυμα κι εγω,της διαφημισης.

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ενα ειναι βεβαιο!Δεν ξερω αν ειναι τοσο ανικανοι,αλλα σιγουρα ειναι ΑΣΧΕΤΟΙ!!Πχ.Ο οτενετ μου λεει οτι μεχρι τις 15/11,συμφωνα με τον Οτε,θα εχουν αναβαθμιστει ολες οι γραμμες και φυσικα με αναλογες ταχυτητες και το 1242 μου λεει οτι δεν γνωριζουν ποτε ακριβως θα αναβαθμιστει η περιοχη μου(Καλαμαρια alkatel dslam)!!!!!Tι να πω τωρα δεν ξερω,οτι ειναι μονο ασχετοι η ανικανοι,η ειναι και απατεωνες,αφου μας πουλανε το ondsl kit 1024,104€(μεχρι 30/9) και με δωρεαν αναβαθμιση στα 2048 και δεν μας προσφερουν ουτε καν 384!!Το κακο ειναι οτι ειμαστε Ελλαδα(μαλλον Μ******υανα ειμαστε που λεει κι ο Τραγκας)και δεν μπορουμε να βρουμε το δικιο μας.Γι αυτο,οπως λενε κι αυτοι,τελικα ενα πραμμα μας μενει να κανουμε!ΥΠΟΜΟΝΗ...!!

*Υ.Γ.Ειμουν με Telepasport στα 384 μεχρι πριν ενα μηνα και ηταν ολα μια χαρα,αλλα βλεπεις επεσα θυμα κι εγω,της διαφημισης.

 

Και εγω φιλε μου στη Forthnet ημουνα και ηταν ΟΛΑ ΚΑΛΑ αλλα και εγω απο διαφημιση πηγα...

Οντως δεν εχουμε αλλη επιλογη πλην της ΥΠΟΜΟΝΗΣ αφου και μεταξυ τους

δεν μπορουν να συνεννοηθουν αλλα ειτε τους παρεις τηλ., ειτε τους γραψεις και τους φωναξεις,τους βρισεις κλπ. το αυτακι δεν..ιδρωνει

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Sory, αλλά είναι ανήκουστο να βρίζουμε κάποιους που προσφέρουν δωρεάν αναβάθμιση...:blink: Σκέψου και να την πληρώναμε δηλ. τί θα κάναμε....:lol:
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Sory, αλλά είναι ανήκουστο να βρίζουμε κάποιους που προσφέρουν δωρεάν αναβάθμιση...:blink: Σκέψου και να την πληρώναμε δηλ. τί θα κάναμε....:lol:

 

Φιλε μου

1ο Η ΔΩΡΕΑΝ αναβαθμιση που διαφημιζει οτι μας προσφερει ο ΟΤΕ

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΠΡΟΣΦΟΡΑ αλλα αποτελεσμα αλλων (πιεσεις απο ΕΕ,κατασταση αγορας,ανταγωνισμος κλπ)

2ο Αποτελεσμα του 1ου ειναι το γεγονος οτι δεν μπορουν στην πραξη να προσφερουν τις νεες ταχυτητες γιατι αλλιως θα υπηρχε μελετη,υποδομη,οργανωση,επενδυσεις κλπ.

3ο Αυτο που λες ειναι ενα ωραιο ΑΛΛΟΘΙ για να σου λενε τι φωναζεις αφου στο δωσαμε και τσαμπα! και σου λενε να κανεις και ΥΠΟΜΟΝΗ μεχρι να διπλασιαστει η γραμμη σου λες και θα λυθουν ετσι τα προβληματα.

4ο Εγω προσωπικα δεν φωναζω και δεν βριζω για το διπλασιασμο ή οχι της γραμμης μου αλλα για να εχω ΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΩ

και αντιστοιχει στην συνδεση μου (512)

Επισημως τους εχω ζητησει να φτιαξουν πρωτα τη γραμμη μου και μετα οι διπλασιασμοι,τα ΔΩΡΕΑΝ κλπ.

 

Εσυ προτιμας να εχεις μια γραμμη 2000 με διπλασιασμους,τριπλασιασμους ΔΩΡΕΑΝ με π.χ το 1/5 της ταχυτητας ή μια γραμμουλα 512 με ταχυτητα 52-53

 

ΕΓΩ προσωπικα το 2ο.

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου

1ο Η ΔΩΡΕΑΝ αναβαθμιση που διαφημιζει οτι μας προσφερει ο ΟΤΕ

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΠΡΟΣΦΟΡΑ αλλα αποτελεσμα αλλων (πιεσεις απο ΕΕ,κατασταση αγορας,ανταγωνισμος κλπ)

2ο Αποτελεσμα του 1ου ειναι το γεγονος οτι δεν μπορουν στην πραξη να προσφερουν τις νεες ταχυτητες γιατι αλλιως θα υπηρχε μελετη,υποδομη,οργανωση,επενδυσεις κλπ.

3ο Αυτο που λες ειναι ενα ωραιο ΑΛΛΟΘΙ για να σου λενε τι φωναζεις αφου στο δωσαμε και τσαμπα! και σου λενε να κανεις και ΥΠΟΜΟΝΗ μεχρι να διπλασιαστει η γραμμη σου λες και θα λυθουν ετσι τα προβληματα.

4ο Εγω προσωπικα δεν φωναζω και δεν βριζω για το διπλασιασμο ή οχι της γραμμης μου αλλα για να εχω ΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΩ

και αντιστοιχει στην συνδεση μου (512)

Επισημως τους εχω ζητησει να φτιαξουν πρωτα τη γραμμη μου και μετα οι διπλασιασμοι,τα ΔΩΡΕΑΝ κλπ.

 

Εσυ προτιμας να εχεις μια γραμμη 2000 με διπλασιασμους,τριπλασιασμους ΔΩΡΕΑΝ με π.χ το 1/5 της ταχυτητας ή μια γραμμουλα 512 με ταχυτητα 52-53

 

ΕΓΩ προσωπικα το 2ο.

 

Συμφωνω απολυτα μαζι σου φιλε gesamfunai!Αν ο φιλος μας πιο πανω,τον αρεσει να τον δουλευουν,δικαιωμα του...Αν του πουλουσαν μια μερσεντες ας πουμε,2000 κυβικα με 240 τελικη περιπου και ανακαλυπτε οτι εχει κινητηρα 1200 και τελικη 160,θα του αρεσε?Η θα επαιρνε στο κινηγι τον πωλητη...Υποθετικο ειναι το παραδειγμα,αλλα πιστευω οτι ταιριαζει με την περιπτωση.

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι δυστυχως φιλε Petran

Καποιοι φαινεται δεν μπορουν να καταλαβουν οτι οι

Ευρυζωνικες Υπηρεσιες αναπτυσσονται και εξελισσονται ραγδαια εκτος

απο τη χωρα μας.

Για αυτο ΠΟΥΛΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΟΥΜΕ

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μια από τα ίδια...δυσαρεστημένος με την σύνδεση της Καλαμαριάς. Χθές αναβαθμίστηκα από 512 σε 1024 και εκεί που κατέβαζα με 20 περίπου τώρα κατεβάζω με 10...

Από ανέβασμα πάει καλύτερα... φτάνει τα 25 χαλαρά. Το up speed μου είναι γρηγορότερο από το down.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα Σάββατο 7 όλο το πρωί κατέβαζα με στην 512 μου με 12kbytes/sec, λιγο λιγότερο από μία 128 ISDN (14 περίπου).. :mad: Το τεστ με πολλά downloads για να μην υπάρχει θέμα από πού κατεβάζω (υπολογισμός μέσου συνολικού).

 

Ξέρω ότι στην περίπτωσή μου, μου φταίει το DSLAM και όχι η OTENET και το απέδειξα (στον εαυτό μου) με το να ξεσυνδεθώ από OTENET και να ξανασυνδεθώ για λίγο με Forthnet χρησιμοποιόντας μία NETKEY (5 ευρώ από το περίπτερω δουλευει και σε ADSL). Την ίδια ταχύτητα είχα στα ίδια ακρηβώς download. Παίρνω τηλ στο 801 11 35555 και εξηγώ την κατάσταση. Λέω τι πράγματα είναι αυτά αγόρασα 512 και έχω 128, γιατί να μην αγόραζα ΑΡΑ μία 386 να ήταν και φθηνότερη. Αφού διαπίστωσε ότι είμαι σχετικώς (ελεγε μήπως κόλισα spyware αλλά εγώ δουλευω στην "ασφάλεια πληροφοριών" και του εξήγησα ότι α) δεν έχω γιατι, sygate, netstat, link μπλα μπλα και β) το upload επιρεάζεται κυρίως από spyware οχι το download τρομάρα τους.

 

Μου έιπαν θα το δούμε θα σε πάρουμε τηλέφωνο γιατί το 12κβυτες είναι πολύ χαμηλό. Δεν με πείραν αλλά μετά από λίγο επανήλθα στα "φυσιολογικά μου" (25-35kbyte/sec) δηλαδή μία 256 καθαρή:lol: :p :cry: :mad:

 

εντομεταξύ τι γίνεται και με το limeware πεθαίνει το browsing σε εμένα. Τοσο επιθετικό είναι. Εντ΄'αξυ καταλαμβ'ανει όλο το bandwith αλλά όταν πάω να νοίξω σελίδες να μην έρχεται τίποτα... :confused: να μην αφίνει να πάρει bandwith τίποτα άλλο.. (καλό και αυτό). Τελικά του έβαλα περιορισμό στο download στα 15kbyte/sec και ησύχασα... τώρα μπορώ να σερφάρω ταυτόχρονα... ουφ :spider:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

εντομεταξύ τι γίνεται και με το limeware πεθαίνει το browsing σε εμένα. Τοσο επιθετικό είναι. Εντ΄'αξυ καταλαμβ'ανει όλο το bandwith αλλά όταν πάω να νοίξω σελίδες να μην έρχεται τίποτα... :confused: να μην αφίνει να πάρει bandwith τίποτα άλλο.. (καλό και αυτό). Τελικά του έβαλα περιορισμό στο download στα 15kbyte/sec και ησύχασα... τώρα μπορώ να σερφάρω ταυτόχρονα... ουφ :spider:

 

Εγώ έχω ταχύτητα 768 και ευτυχώς μέχρι στιγμής δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα στο download και upload. Όσο για το Limewire, δεν με εμποδίζει καθόλου στο άνοιγμα των σελίδων ακόμη και όταν κατεβάζω ένα αρχείο με full speed. Αναρωτιέμαι τι μπορεί να φταίει και να σου κόβει το browsing..:confused:

Link to comment
Share on other sites

εντομεταξύ τι γίνεται και με το limeware πεθαίνει το browsing σε εμένα. Τοσο επιθετικό είναι. Εντ΄'αξυ καταλαμβ'ανει όλο το bandwith αλλά όταν πάω να νοίξω σελίδες να μην έρχεται τίποτα... :confused: να μην αφίνει να πάρει bandwith τίποτα άλλο.. (καλό και αυτό). Τελικά του έβαλα περιορισμό στο download στα 15kbyte/sec και ησύχασα... τώρα μπορώ να σερφάρω ταυτόχρονα... ουφ :spider:

 

Σε ήδη πιταρισμένες γραμμές τα προγράμματα που ανοίγουν πολλές συνδέσεις (π.χ. p2p) ή/και χρησιμοποιούν πολλά πακέτα, δυσχεραίνουν ακόμα περισσότερο την κατάσταση.

Στα πόσα τελικιάζει η γραμμή σας?:X
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Επειδη ειμαι καινουριος (ή αλλιως ασχετος) σε οτι εχει σχεση με ευρυζωνικοτητα θα ηθελα να σας ρωτησω αν ειναι λογικο με μια συνδεση ΟΤΕΝΕΤ 2048 να πιανω ταχυτητες download μεχρι 60 και σε ολα τα ιντερνετικα τεστς που μετρανε την ταχυτητα μου να δεινουν αποτελεσμα μεχρι και 302kbits/sec;:(
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...