Jump to content

onDSL by Otenet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο dl μια χαρά είναι και σε μένα απο 38 - 40 αλλά τι να το κάνω που θέλω να παίξω και κανα παιχνιδάκι στον ελεύθερο χρόνο μου ή να πάρς κανα τηλεφωνάκι.

Πιστέυω πάντος πως φταίει ο ΟΤΕ αν έχει κανεις πρόβλημα και σε άλλους isp ας το πεί γιατί τελειώνει το 3μηνο και θέλω να αλλάξω .

Για forthnet με βλέπω ή Vivodi

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν είναι ρε παιδιά κατάσταση αυτή ήμαρτον πιά :mad:

Ποια δηλαδή; Μας την εξηγείς λίγο; :confused: :worry:

Link to comment
Share on other sites

Ποια δηλαδή; Μας την εξηγείς λίγο; :confused: :worry:

 

Αναφέρομαι στα "κοψίματα" και LAG της γραμμής καθώς επίσης και στην ταχύτητα που ποτέ δεν είναι ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΩ !!!!!! :mad: :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ εδώ και ένα μήνα που έχω βάλει ADSL (OnDsl Kit 384) έχω σοβαρά προβλήματα ταχύτητας πιστεύω ότι πρέπει να οργανωθούμε και να κάνουμε κάποια καταγγελία σε κάποια υπηρεσία (1510 νομίζω) επειδή ούτε η OteNet αλλά ούτε και ο ΟΤΕ έχουν δώσει καμία ουσιαστική σημασία στις διαμαρτυρίες που κάνω σχεδόν κάθε δυο μέρες. Μάλιστα κάποιος τεχνικός που με πείρε από ΟΤΕ μου είπε «Τσάμπα διαμαρτύρεσαι γιατί στο DSLAM που είσαι και είναι 10Mpbs είναι και άλλοι 450 και δεν προβλέπεται να αλλάξει σύντομα επομένως εσύ με τις ταχύτητες (maximum 200Kbps)που έχεις θα πρέπει να είσαι και ευχαριστημένος»

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους κι εγώ αποφάσισα να μπω στο club του aDSL, έκανα την αιτησούλα μου στο 134 (όπου και εργάζομαι) τη Πέμπτη και περιμένω ενημέρωση για να πάρω modem και να κάνω τα σχετικά! Αλήθεια καλώδιο για σύνδεση μεταξύ modem και pc καμιά 15αριά μέτρα παίρνω από πλαίσιο και σχετικά καταστήματα;; Δε θα χρειαστώ τίποτα άλλο φαντάζομαι; Αλήθεια το πρόβλημα που λέτε για μειωμένες ταχύτητες υπάρχει ακόμα βλέπω, όλες τις ώρες ή κυρίως τις μεσημεριανές;

 

ΥΓ: Τελικά έβαλα αορίστου στα 384 αν και πρακτικά πόσο GB χρησιμοποιείται το μήνα;; Είπα αρχικά να βάλω το economy 3000 ή 5000 αλλά τελικά έβαλα τοι αορίστου

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους κι εγώ αποφάσισα να μπω στο club του aDSL, έκανα την αιτησούλα μου στο 134 (όπου και εργάζομαι) τη Πέμπτη και περιμένω ενημέρωση για να πάρω modem και να κάνω τα σχετικά! Αλήθεια καλώδιο για σύνδεση μεταξύ modem και pc καμιά 15αριά μέτρα παίρνω από πλαίσιο και σχετικά καταστήματα;; Δε θα χρειαστώ τίποτα άλλο φαντάζομαι; Αλήθεια το πρόβλημα που λέτε για μειωμένες ταχύτητες υπάρχει ακόμα βλέπω, όλες τις ώρες ή κυρίως τις μεσημεριανές;

 

ΥΓ: Τελικά έβαλα αορίστου στα 384 αν και πρακτικά πόσο GB χρησιμοποιείται το μήνα;; Είπα αρχικά να βάλω το economy 3000 ή 5000 αλλά τελικά έβαλα τοι αορίστου

 

Αν απλώς χρησιμοποιούσες το ιντερνετ για περιήγηση χωρίς να κατεβάζεις πράγματα τότε ίσως να σε συνέφερε καλύτερα 3000. Ούτως ή άλλως αορίστου είσαι όποτε θες αλλάζεις...

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους κι εγώ αποφάσισα να μπω στο club του aDSL, έκανα την αιτησούλα μου στο 134 (όπου και εργάζομαι) τη Πέμπτη και περιμένω ενημέρωση για να πάρω modem και να κάνω τα σχετικά! Αλήθεια καλώδιο για σύνδεση μεταξύ modem και pc καμιά 15αριά μέτρα παίρνω από πλαίσιο και σχετικά καταστήματα;; Δε θα χρειαστώ τίποτα άλλο φαντάζομαι; Αλήθεια το πρόβλημα που λέτε για μειωμένες ταχύτητες υπάρχει ακόμα βλέπω, όλες τις ώρες ή κυρίως τις μεσημεριανές;

 

ΥΓ: Τελικά έβαλα αορίστου στα 384 αν και πρακτικά πόσο GB χρησιμοποιείται το μήνα;; Είπα αρχικά να βάλω το economy 3000 ή 5000 αλλά τελικά έβαλα τοι αορίστου

ελπιζω να πηρες ρουτερ και οχι μοντεμ σκετο...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,ελεος!Εχω παρει το onDslkit 384/128 + το ρουτερ της linksys που δινει ο γερμανος.Κατα τα λεγομενα της οτενετ (εχω παρει 7 φορες τηλ. μεσα σε δυο μερες)ειναι συνδεδεμενα τα παντα σωστα και τα λαμπακια adsl και internet ειναι αναμενα στο ρουτερ.Το ιντερνετ στον υπολογιστη μου κυριολεκτικα σερνεται.Εκανα το τεστ που εχει στην σελιδα http://www.adslguide.org.uk/tools/speedchart.asp και πηρα τα παρακατω αποτελεσματα!!!

 

Actual Speed True Speed (estimated)

Downstream ____ 40 Kbps (5.0 KB/sec) ___ 43 Kbps (inc. overheads)

Upstream ______ 95 Kbps (11.9 KB/sec) _ 102 Kbps (inc. overheads)

 

Το upload δειχνει να μην εχει μεγαλη αποκλιση απο το 128 αλλα το download ειναι τραγικο.Εχει κανεις αντιμετωπισει το ιδιο προβλημα?Εχει κανεις καμια ιδεα?

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

File na se rotiso kati? pio linksis dini o germanos. Ego agorasa to adsl kit tin paraskevi kai akoma den exo pari to router apo ton germano. Apla thelo na do an ontos aksizi 120 euro pou lene. Pantos ego akoma perimeno na me sindesoun :cry:
Link to comment
Share on other sites

File na se rotiso kati? pio linksis dini o germanos. Ego agorasa to adsl kit tin paraskevi kai akoma den exo pari to router apo ton germano. Apla thelo na do an ontos aksizi 120 euro pou lene. Pantos ego akoma perimeno na me sindesoun :cry:

 

 

router linksys den 8a pareis....

h prosfora exei lhksh edo kai 3 bdomades toulaxiston!

steilan mail kai thn kopsan!

 

opoios prolabe phre!

Link to comment
Share on other sites

Mou eipan oti to prolava. Apla o germanos konta mou den eixe se stock. Shmera tha tous paro tilefono giati mou eipan oti shmera tha ta feroun apo ta kentrika.

Ego ksero pos to prolava kai h idioi mou eixan pi gia tin prosfora. As kopsoun to kefali tous. simfonite?

Link to comment
Share on other sites

Η προσοφορα στο Γερμανο ισχυει ακομα. Εκανα συνδεση το Σαββατο και οπως λεει ο φιλος dedicator δεν ειχαν σε stock και θα μου το φερουν σε 1 εβδομαδα.
SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Kalispera paidia. An ipothesoume oti pros to paron den me endiaferei i diktiosi, tote an to modem den einai router alla mporei na sindethei KAI me usb KAI me ethernet , iparxei problima? Giati prepei na paro KAI router? Stin agglia eixa cable internet sta 2 mbit kai i NTL eixe dosei ena modemaki pou sindeotan kai me tous dio gnostous tropous. Se kanenan den antimetopisa problima. Mporeitai na me diafotisetai? Dioti isos sto ADSL einai allios ta pragmata...Thanks!!
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Αν μετά το πέρας του τριμήνου του OnDsl kit, θέλεις να κάνεις διακοπή, σου ζητάνε το modem πίσω(όπως άλλωστε γίνεται και με το isdn της intracom αν ζητήσεις να κάνεις διακοπή γραμμής ή μετατροπή της isdn γραμμής από isdn σε pstn)?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,ελεος!Εχω παρει το onDslkit 384/128 + το ρουτερ της linksys που δινει ο γερμανος.Κατα τα λεγομενα της οτενετ (εχω παρει 7 φορες τηλ. μεσα σε δυο μερες)ειναι συνδεδεμενα τα παντα σωστα και τα λαμπακια adsl και internet ειναι αναμενα στο ρουτερ.Το ιντερνετ στον υπολογιστη μου κυριολεκτικα σερνεται.Εκανα το τεστ που εχει στην σελιδα http://www.adslguide.org.uk/tools/speedchart.asp και πηρα τα παρακατω αποτελεσματα!!!

 

Actual Speed True Speed (estimated)

Downstream ____ 40 Kbps (5.0 KB/sec) ___ 43 Kbps (inc. overheads)

Upstream ______ 95 Kbps (11.9 KB/sec) _ 102 Kbps (inc. overheads)

 

Το upload δειχνει να μην εχει μεγαλη αποκλιση απο το 128 αλλα το download ειναι τραγικο.Εχει κανεις αντιμετωπισει το ιδιο προβλημα?Εχει κανεις καμια ιδεα?

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Υπάρχει κ η γνωστή περίπτωση των προβλημάτων λόγο πακέτων...Δοκίμασε σε p2p ένα αρχείο που το δίνουν πολλοί καθώς δν εηρεάζεται αυτο..Ακόμα πανε ftp.otenet.gr κ κατέβασε το μεγάλο το αρχείο κ δες ταχύτητες..Άμα είναι κάτω απο 30ΚΒ πάρε τηλ τον οτε κ πες οτι έχεισ ταχύτητες απο τον ftp κάτω απο 10ΚΒ γιατί αλλιώς ούτε που θα το δούν :D

Iphone 2G / Iphone 3Gs / Iphone 4 / iPhone 5 / Thl W8 / Galaxy S5 / iPhone 5S / iPhone 6 / iPhone 6S Plus / iPhone 8 Plus

iMac 21,5 / MacBook Pro

iPad 2 3G / iPad mini 2 / iPad PRO

Link to comment
Share on other sites

Έχω το OnDSL Kit ενεργοποιημένο από τις 13 Σεπτεβρίου και η προσφορά του τριμήνου λήγει στις 13 Δεκεμβρίου... αν κάνω αύριο η μεθαύριο αίτηση για διακοπή (για να μη συνεχιστεί σε αορίστου), η διακοπή θα γίνει στις 13 Δεκεμβρίου η στο τέλος του μήνα;;;
Link to comment
Share on other sites

Έχω το OnDSL Kit ενεργοποιημένο από τις 13 Σεπτεβρίου και η προσφορά του τριμήνου λήγει στις 13 Δεκεμβρίου... αν κάνω αύριο η μεθαύριο αίτηση για διακοπή (για να μη συνεχιστεί σε αορίστου), η διακοπή θα γίνει στις 13 Δεκεμβρίου η στο τέλος του μήνα;;;

Όποτε τελείωνει ι συνδρομή στιν οτενετ απο το ondsl δηλαδή στις 13

Iphone 2G / Iphone 3Gs / Iphone 4 / iPhone 5 / Thl W8 / Galaxy S5 / iPhone 5S / iPhone 6 / iPhone 6S Plus / iPhone 8 Plus

iMac 21,5 / MacBook Pro

iPad 2 3G / iPad mini 2 / iPad PRO

Link to comment
Share on other sites

Όποτε τελείωνει ι συνδρομή στιν οτενετ απο το ondsl δηλαδή στις 13

 

Και κάτι τελευταίο...

 

επειδή μετά την διακοπή θέλω να ξαναβάλω πακέτο OnDSL KIT (επειδή βγαίνει φθηνότερα σε σχέση με την αορίστου), θα πρέπει να κάνω διακοπή και την γραμμή εκτός την συνδρομή;

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι τελευταίο...

 

επειδή μετά την διακοπή θέλω να ξαναβάλω πακέτο OnDSL KIT (επειδή βγαίνει φθηνότερα σε σχέση με την αορίστου), θα πρέπει να κάνω διακοπή και την γραμμή εκτός την συνδρομή;

 

Μια σχετική ερώτηση. Η διακοπή μπορεί να γίνει τηλεφωνικά ή πρέπει να πας σε υποκατάστημα :cry: του ΟΤΕ? Εαν ισχύει το δεύτερο μπορεί να πάει ο οποιοσδήποτε ή μόνο ο "ιδιοκτήτης" της γραμμής?

Open your Windows to Freedom!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

http://www.reactos.org

Link to comment
Share on other sites

Μια σχετική ερώτηση. Η διακοπή μπορεί να γίνει τηλεφωνικά ή πρέπει να πας σε υποκατάστημα :cry: του ΟΤΕ? Εαν ισχύει το δεύτερο μπορεί να πάει ο οποιοσδήποτε ή μόνο ο "ιδιοκτήτης" της γραμμής?

Νομίζω κ τηλεφωνικά.

Iphone 2G / Iphone 3Gs / Iphone 4 / iPhone 5 / Thl W8 / Galaxy S5 / iPhone 5S / iPhone 6 / iPhone 6S Plus / iPhone 8 Plus

iMac 21,5 / MacBook Pro

iPad 2 3G / iPad mini 2 / iPad PRO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...