Jump to content

Ο έρωτας μας είναι μακριά!


crazy_4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ekei gennate to erothma an aksize...gia mena thn proth fora pou ekana sxesh em apostash(diarkeias 3 eton me apostash agglia-boulgaria) aksize para to telos ths sxeshs...

tora pou ksanaexo leo oti aksizei....kai polla perissotera malista..

opos eipa kai se prohgoumeno post moy,opos eipa se ena filo moy ,kai opos eipa fysika ston antra mou : "den eisai makrua moy...eisai polu konta mou..mesa sth kardia mou"

 

ps.nai kati tetoia tou leo kai menei mazi moy...xixixixi

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Ax to mwro mou einai stin ouggaria kai egw stin Kipro :(

Mou lipei poli...kai poli perissotero giati eimai fantaraki...!

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη-Manchester σημειώσατε 4,5 χρόνια. Εγώ εδώ, αυτός εκεί για σπουδές.

Θεσσαλονίκη - Θήβα, Αθήνα, Ορεστιάδα 16 μήνες αμετάθετο σημειώσατε 23 μήνες στο σύνολο.

Κατά τη διάρκεια των σπουδών του, διαστήματα συνάντησης: Χριστούγεννα, Πάσχα και καλοκαίρια και έκτακτα δικά μου ταξιδάκια καθώς και ταξιδάκια-αστραπή-έκπληξη από τον αγαπημένο. Κατά τη διάρκεια της στρατιωτικής του θητείας, τα γνωστά.

 

Η σχέση άρχισε όταν ήμουν ακόμη στο Λύκειο και η ηλικία στην οποία βρισκόμουν έπαιξε ιδιαίτερο ρόλο όπως έπαιξε και η ιδιοσυγκρασία μου. Βάση προϋπήρχε για να αναπτυχθεί η σχέση που ακολούθησε (βασικό). Δύσκολα;; Δε χωρά αμφιβολία. Τώρα θα το ξαναέκανα σ'αυτήν την ηλικία; Όχι. Βρίσκομαι σε άλλη φάση, έχω άλλες απαιτήσεις και άλλο τρόπο ζωής.

 

Υπήρξαν φορές που είπα δεν πάει άλλο, γιατί η μοναξιά με έπνιγε. Κι όλα αυτά συνέβαιναν με ένα άτομο με το οποίο ήμουν και είμαι ακόμη ερωτευμένη, με ένα άτομο που έβρισκε χίλιους δυο τρόπους να με κάνει να χαμογελώ κάθε μέρα λες και ήταν εδώ. Οι δυσκολίες προσαρμογής σε μία ανάλογη κατάσταση αυξάνονται με την πάροδο του χρόνου και κυρίως όταν μεγαλώνει κανείς και ωριμάζει περισσότερο.

 

Δεν υπάρχει μαγική συνταγή και ούτε η μοίρα τέτοιων σχέσεων είναι προκαθορισμένη...Η επιβίωση μιας τέτοιας σχέσης είναι ένα μείγμα πολλών παραγόντων, συνθηκών, χαρακτήρων και συναισθημάτων ακόμη και timing θα έλεγα.Αξίζει; Ίσως το πιο βασανιστικό ερώτημα στο συγκεκριμένο θέμα με όσες προεκτάσεις μπορεί να περιέχει και δυστυχώς το πιο περίπλοκο για να απαντηθεί. Το μόνο σίγουρο δεδομένο από την αρχή μιας τέτοιας σχέσης είναι ότι θα είναι μία δύσκολη συναισθηματική πραγματικότητα. Τα υπόλοιπα, θετικά και αρνητικά, τα ανακαλύπτεις καθώς προχωράς και είτε τα αποδέχεσαι ή αποφασίζεις ότι δεν μπορείς να συμφιλιωθείς με αυτά.

 

Όπως και να έχει, πρόκειται για μία εμπειρία ζωής, που σου δίνει την ευκαιρία, σε προκαλεί στην ουσία, να ανακαλύψεις πράγματα για το σύντροφό σου, για εσένα τον ίδιο αλλά κυρίως για τη σχέσεις σου με τους ανθρώπους. Μια τέτοια σχέση αφήνει το στίγμα της είτε σαν οδυνηρή εμπειρία είτε σαν γλυκόπικρη ανάμνηση.

 

Εγώ ουσιαστικά μεγάλωσα μέσα σε αυτή τη σχέση. Πόνεσα, έκλαψα, χάρηκα, γέλασα, αλλά δε μετάνοιωσα. Ευχαριστώ το Θεό που μου έδωσε δύναμη και άντεξα τη δύσκολη αναμονή. Ο άνθρωπός μου γύρισε και μετά από τόσο καιρό, ξαναγνωριστήκαμε, μοιραστήκαμε τις νέες εμπειρίες που συνέλεξε ο καθένας μας και ξαναερωτευτήκαμε. Είμαστε ακόμη μαζί μετά από τόσα χρόνια, έχοντας βιώσει για αρκετό επίσης καιρό την τριβή της καθημερινότητας και πολεμώντας με πείσμα τη ρουτίνα, παντρευόμαστε το νέο έτος.

 

Συγχωρέστε μου το μεγάλο post.

God grant me the serenity to accept the things I cannot change,

courage to change the things I can

and wisdom always to tell the difference.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Elgia (24 Νοέ. 2004 , 01:52)

 

Είμαστε ακόμη μαζί μετά από τόσα χρόνια, έχοντας βιώσει για αρκετό επίσης καιρό την τριβή της καθημερινότητας και πολεμώντας με πείσμα τη ρουτίνα, παντρευόμαστε το νέο έτος.

 

 

Αυτό έχει σημασία: το ότι είστε μαζί!

Σου εύχομαι να είστε για πάντα μαζί και να περνάτε όμορφα!!!:!: :)

Link to comment
Share on other sites

Η σχεση μου, 4,5 χρονια...

Σε λιγο πηγαινει για σπουδες κι εγω αναγκαστικά θα μεινω Ροδο για δουλειες :( Αυτο μπορει να διαρκεσει ακομα και ολα τα 4 χρονια σπουδων...

 

Την εμπιστευομαι και το ιδιο πιστευω κι εκεινη αλλα εχουμε μαθει να ειμαστε συνεχεια μαζι και το γεγονος οτι θα φυγει και θα την βλεπω μονο Χριστουγεννα - Πασχα - Καλοκαιρι με ενοχλει.

Προς Θεου δεν θελω να της πω να μεινει γιατι δεν θελω να καταστρεψει το μελλον της για μια σχεση που μπορει να μην υπαρχει για παντα...

 

Πειτε μου, τι κανω σ'αυτη τη φαση; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου:

Αν είστε βέβαιοι για τον Έρωτα τότε αξίζει να κρατήσετε τη σχέση εξ' αποστάσεως ανεξάρτητα από οποιαδήποτε συνισταμένη, ακόμα κι αν είναι το ταίρι σας στην άλλη άκρη του σύμπαντος. Ο αληθινός έρωτας υπερνικάει τα πάντα και αξίζει τα πάντα...

Αν δεν είστε βέβαιοι τότε διαλύστε την πριν είναι πολύ αργά και μπλέξετε σε ψυχοφθόρες διαδικασίες που θα σας βασανίζουν και θα σας δένουν και τα χέρια αν έχετε τη συνείδησή σας να σας κηνυγάει...

 

My 2 cents,

:)

 

PS. Ωραίο thread!

Κλάψαμε με στίχους που γραφτήκαν για τις πτώσεις των όμορφων, ανέγγιχτων, απόμακρων ονείρων...

Current User of: Samsung Omnia II

Previous User of: Siemens C11, Siemens S6, Nokia 3210, Ericsson T28s, Ericsson T29s, Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson P800, Qtek 8310

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Elgia (24 Νοέ. 2004 , 01:52)

 

Θεσσαλονίκη-Manchester σημειώσατε 4,5 χρόνια. Εγώ εδώ, αυτός εκεί για σπουδές.

Θεσσαλονίκη - Θήβα, Αθήνα, Ορεστιάδα 16 μήνες αμετάθετο σημειώσατε 23 μήνες στο σύνολο.

Κατά τη διάρκεια των σπουδών του, διαστήματα συνάντησης: Χριστούγεννα, Πάσχα και καλοκαίρια και έκτακτα δικά μου ταξιδάκια καθώς και ταξιδάκια-αστραπή-έκπληξη από τον αγαπημένο. Κατά τη διάρκεια της στρατιωτικής του θητείας, τα γνωστά.

 

Η σχέση άρχισε όταν ήμουν ακόμη στο Λύκειο και η ηλικία στην οποία βρισκόμουν έπαιξε ιδιαίτερο ρόλο όπως έπαιξε και η ιδιοσυγκρασία μου. Βάση προϋπήρχε για να αναπτυχθεί η σχέση που ακολούθησε (βασικό). Δύσκολα;; Δε χωρά αμφιβολία. Τώρα θα το ξαναέκανα σ'αυτήν την ηλικία; Όχι. Βρίσκομαι σε άλλη φάση, έχω άλλες απαιτήσεις και άλλο τρόπο ζωής.

 

Υπήρξαν φορές που είπα δεν πάει άλλο, γιατί η μοναξιά με έπνιγε. Κι όλα αυτά συνέβαιναν με ένα άτομο με το οποίο ήμουν και είμαι ακόμη ερωτευμένη, με ένα άτομο που έβρισκε χίλιους δυο τρόπους να με κάνει να χαμογελώ κάθε μέρα λες και ήταν εδώ. Οι δυσκολίες προσαρμογής σε μία ανάλογη κατάσταση αυξάνονται με την πάροδο του χρόνου και κυρίως όταν μεγαλώνει κανείς και ωριμάζει περισσότερο.

 

Δεν υπάρχει μαγική συνταγή και ούτε η μοίρα τέτοιων σχέσεων είναι προκαθορισμένη...Η επιβίωση μιας τέτοιας σχέσης είναι ένα μείγμα πολλών παραγόντων, συνθηκών, χαρακτήρων και συναισθημάτων ακόμη και timing θα έλεγα.Αξίζει; Ίσως το πιο βασανιστικό ερώτημα στο συγκεκριμένο θέμα με όσες προεκτάσεις μπορεί να περιέχει και δυστυχώς το πιο περίπλοκο για να απαντηθεί. Το μόνο σίγουρο δεδομένο από την αρχή μιας τέτοιας σχέσης είναι ότι θα είναι μία δύσκολη συναισθηματική πραγματικότητα. Τα υπόλοιπα, θετικά και αρνητικά, τα ανακαλύπτεις καθώς προχωράς και είτε τα αποδέχεσαι ή αποφασίζεις ότι δεν μπορείς να συμφιλιωθείς με αυτά.

 

Όπως και να έχει, πρόκειται για μία εμπειρία ζωής, που σου δίνει την ευκαιρία, σε προκαλεί στην ουσία, να ανακαλύψεις πράγματα για το σύντροφό σου, για εσένα τον ίδιο αλλά κυρίως για τη σχέσεις σου με τους ανθρώπους. Μια τέτοια σχέση αφήνει το στίγμα της είτε σαν οδυνηρή εμπειρία είτε σαν γλυκόπικρη ανάμνηση.

 

Εγώ ουσιαστικά μεγάλωσα μέσα σε αυτή τη σχέση. Πόνεσα, έκλαψα, χάρηκα, γέλασα, αλλά δε μετάνοιωσα. Ευχαριστώ το Θεό που μου έδωσε δύναμη και άντεξα τη δύσκολη αναμονή. Ο άνθρωπός μου γύρισε και μετά από τόσο καιρό, ξαναγνωριστήκαμε, μοιραστήκαμε τις νέες εμπειρίες που συνέλεξε ο καθένας μας και ξαναερωτευτήκαμε. Είμαστε ακόμη μαζί μετά από τόσα χρόνια, έχοντας βιώσει για αρκετό επίσης καιρό την τριβή της καθημερινότητας και πολεμώντας με πείσμα τη ρουτίνα, παντρευόμαστε το νέο έτος.

 

Συγχωρέστε μου το μεγάλο post.

 

 

Μπραβο σας...σας αξιζει ενα τεραστιο μπραβο...

ζω εδω και δυομιση χρονια την ιδια κατασταση.τον Μαιο θα παω φανταρος και μετα αν ολα θα πανε καλα θα ειμαστε μαζι. Οι ιδιομορφιες ειναι πολλες, αν ομως ο αλλος ειναι ο ανθρωπος σου, δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο παρα υπομονη.

 

Αν η σχεση δεν ειναι σοβαρη τοτε οκ, σαφως και δεν αξιζει, κοροιδευομαστε??

Link to comment
Share on other sites

Athina - Londino!!!

 

Marturio!

 

Erxontai Xristougenna omws kai auto einai mia parigoria! 20+ oloklires meres!!! Tha paroume to aima mas pisw :p

Black black heart why would you offer more

Why would you make it easier on me to satisfy

I'm on fire I'm rotting to the core

I'm eating all your kings and queens

All your sex and your diamonds.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος emufear (24 Νοέ. 2004 , 11:39)

 

Γνώμη μου:

Αν είστε βέβαιοι για τον Έρωτα τότε αξίζει να κρατήσετε τη σχέση εξ' αποστάσεως ανεξάρτητα από οποιαδήποτε συνισταμένη, ακόμα κι αν είναι το ταίρι σας στην άλλη άκρη του σύμπαντος. Ο αληθινός έρωτας υπερνικάει τα πάντα και αξίζει τα πάντα...

 

Συμφωνώ απόλυτα emufear! Μια τέτοια κατάσταση ζω κι εγώ αυτον τον καιρό.

Πάντως το ιντερνετ βοηθάει αρκετα σε αυτη την περιπτωση πιστεύω. Τώρα σκέφτομαι να βάλω dsl οπότε να μπορουμε να μιλαμε και με webcam και οση ώρα θέλουμε. Βέβαια τίποτα δεν υποκαθιστα την live παρουσία αλλά τουλαχιστον κάνεις ο,τι μπορεις για να ειναι πιο υποφερτή η απόσταση...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Michelle (11 Ιαν. 2005 , 01:14)

 

Συμφωνώ απόλυτα emufear! Μια τέτοια κατάσταση ζω κι εγώ αυτον τον καιρό.

Πάντως το ιντερνετ βοηθάει αρκετα σε αυτη την περιπτωση πιστεύω. Τώρα σκέφτομαι να βάλω dsl οπότε να μπορουμε να μιλαμε και με webcam και οση ώρα θέλουμε. Βέβαια τίποτα δεν υποκαθιστα την live παρουσία αλλά τουλαχιστον κάνεις ο,τι μπορεις για να ειναι πιο υποφερτή η απόσταση...

 

 

Έτσι είναι...

Το θέμα είναι να μπορείς να ζεις και να περνάς καλά με αυτά που έχεις, προσπαθώντας πάντα για το καλύτερο! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Περασαν οι εορτες , περασαν και -οι καθε φορα ολο και πιο ξεχωριστες- μερες που περασα μαζι της...

Αλλα δεν πειραζει τουλαχιστον πηρα μια γερη δοση απο το πιο ισχυρο "ναρκωτικο"!Αυτο που μονο εκεινη μπορει να μου προσφερει.(Σας "πηρα" με το "μελο" ε; ) :whistle: :p

Και τωρα συνεχιζουμε ακαθεκτοι! ;)

Το μονο που με ψιλοσπαει ειναι πως δεν θα ειμαι κατω ουτε στα γενεθλια της ουτε τη μερα που κλεινουμε....αρκετα...χρονια σχεσης! :o

Αλλα δεν μασαμε,συνεχιζουμε ακαθεκτοι.

Καλη υπομονη-δυναμη και στους συμπασχοντες! :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mario_fit (11 Ιαν. 2005 , 13:33)

 

Περασαν οι εορτες , περασαν και -οι καθε φορα ολο και πιο ξεχωριστες- μερες που περασα μαζι της...

Αλλα δεν πειραζει τουλαχιστον πειρα μια γερη δοση απο το πιο ισχυρο "ναρκωτικο"!Αυτο που μονο εκεινη μπορει να μου προσφερει.

 

Ααααχ βρε συ, μες το μυαλο μου εισαι! :o

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hydro (12 Ιαν. 2005 , 00:07)

 

αυτη που θελω ειναι μακρυα αλλα και τοσο κοντα που θελω να σπασω το κεφαλι μου ωερς ωρες αυτο ειναι οτι χειροτερο

 

 

Εχμ...δηλαδη τι εννοεις? :wacko:

Οπως λενε δλδ οι Metallica "So close, no matter how far, couldn't be much more from the heart"? :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Michelle (11 Ιαν. 2005 , 23:24)

 

Εχμ...δηλαδη τι εννοεις? :wacko:

Οπως λενε δλδ οι Metallica "So close, no matter how far, couldn't be much more from the heart"? :p

 

peripou :p :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...