Jump to content

DSLnet by Vivodi


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη δεν το θυμαμαι,ποια ηταν η συμπεριφορα της Forthnet?Χρεωσε τους πελατες για εκεινο το μηνα? Ηταν προβλημα σε όλη την χωρα οπως της vivodi ή μονο σε μερικα dslam?

Ήταν πρόβλημα σε όλη τη χώρα και δεν είχε να κάνει με dslams. Επειδή ήταν μακράν η φθηνότερη τότε, πλάκωσαν όλοι πάνω της, με αποτέλεσμα να μην της φτάνει το bandwidth που είχε με το εξωτερικό, και να σερνόμαστε (20KB/s) με τα ξένα site. Αγόρασε μια γραμμή από τη mednautilus αν θυμάμαι καλά και λύθηκαν τα προβλήματα.

Το όλο πρόβλημα πρέπει να διήρκησε κανα μήνα χοντρικά.

Όσοι πέρναν τηλ και τους ανέφεραν πρόβλημα χαμηλής ταχύτητας, τους έκαναν παράταση της συνδρομής τους για 1 μήνα, εννοείται χωρίς καμία επιπλέον οικονομική επιβάρυνση. ;) :up:

Χωρίς να προσπαθούν να ρίξουν το πρόβλημα δεξιά και αριστερά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

me piran tilefwno simera(den to prolava) kai mou esteilan kai email anaferontas oti 8a li8ei to provlima mexri 5/2 kai oti den 8a plirwsw tous 2 akolou8ous mines

Αντε να δουμε :whistle:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

me piran tilefwno simera(den to prolava) kai mou esteilan kai email anaferontas oti 8a li8ei to provlima mexri 5/2 kai oti den 8a plirwsw tous 2 akolou8ous mines

 

Α! 5/2 το κανανε τωρα? Απο τις αρχες Δεκεμβριου λενε σε μια βδομαδα,το τελικο τους ηταν μεσα στον Ιανουαριο, τωρα πηγαμε Φεβρουαριο και καποιοι πληρωνουν και τη δικαιολογουν και απο πανω :whistle:

 

Λαμογιααααααααααααααααααααααα

Link to comment
Share on other sites

Α! 5/2 το κανανε τωρα? Απο τις αρχες Δεκεμβριου λενε σε μια βδομαδα,το τελικο τους ηταν μεσα στον Ιανουαριο, τωρα πηγαμε Φεβρουαριο και καποιοι πληρωνουν και τη δικαιολογουν και απο πανω :whistle:

 

Λαμογιααααααααααααααααααααααα

Κατσε κατσε γιατι ουτε 5/2 δεν τους βλεπω να ειναι ετοιμοι.

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Ήταν πρόβλημα σε όλη τη χώρα και δεν είχε να κάνει με dslams. Επειδή ήταν μακράν η φθηνότερη τότε, πλάκωσαν όλοι πάνω της, με αποτέλεσμα να μην της φτάνει το bandwidth που είχε με το εξωτερικό, και να σερνόμαστε (20KB/s) με τα ξένα site. Αγόρασε μια γραμμή από τη mednautilus αν θυμάμαι καλά και λύθηκαν τα προβλήματα.

Το όλο πρόβλημα πρέπει να διήρκησε κανα μήνα χοντρικά.

Όσοι πέρναν τηλ και τους ανέφεραν πρόβλημα χαμηλής ταχύτητας, τους έκαναν παράταση της συνδρομής τους για 1 μήνα, εννοείται χωρίς καμία επιπλέον οικονομική επιβάρυνση. ;) :up:

Χωρίς να προσπαθούν να ρίξουν το πρόβλημα δεξιά και αριστερά.

Aκριβώς.

Όσοι διαμαρτυρήθηκαν πήραν δωρεάν ένα μήνα (ή δε χρεώθηκαν ένα μήνα αν ήταν αορίστου χρόνου). Αυτό σύμφωνα με όσα λέγονταν τότε στο adslgr, δεν έχω ίδια πείρα.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

egw tous phra shmera thlefwno na tous rwthsw sxetika me th grammh tou OTE, an 8elw na paw se allon provider (kai exw parei th grammh tou OTE apo th vivodi) an 8a prepei na kanw kai th grammh diakoph kai epanenergopoihsh, kai mou apanthsan oti h grammh einai dikh mou kai an 8elhsw na paw se allon ISP, 8a mporw na to kanw xwris na thn kopsw kai na thn epanenergopoihsw... :worry:

 

ti ginetai, me douleuoun gia na mhn diakopsw thn aithsh energopoihshs??

HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου είρθε ο πρώτος λογαριασμός ADSL ths vivodi....Χρέωση για τον μήνα Δεκέμβριο (1/12 - 31/12) 58,27 + 6,01 (προηγ. υπόλοιπο) + ΦΠΑ = 81,86 :X

 

....Πήρα αμέσως τηλέφωνο και μου είπαν πως προπληρώνω και το μήνα Φεβρουάριο... :blink: Ας μου το επιβεβαιώσει αυτό κάποιος παλιότερος χρήστης pls... :worry: [Aφού υπάρχει προπληρωμή δεν θα έπρεπε να εμφανίζεται αυτή στο λογαριασμό;;; :blink: )

 

Eπίσης με διαβεβαίωσαν εφόσον τους το ζήτησα, πως ο λογαρισμός Δεκέμβρη και Γενάρη θα πιστωθεί....και πως το πρόβλημα θα λήξει τέλη του μήνα...Ας το ελπίσουμε... :( αν και αν πιστώνεται εσαεί no problem... ;)

Link to comment
Share on other sites

Επιτρέψτε μου ρε παιδιά δεν μπορώ να κρατηθώ άλλο... :lol: :lol: :lol: :p :lol:

Απορώ γιατί μένετε σε αυτή την εταιρεία. Καλά έλεγε ο Nrg λίγα ποστ πριν. Για να πληρώνετε ενάμιση καφέ λιγότερο (έναν στο Κολωνάκι :p ) αξίζει να μένετε σε μια εταιρεία που σας έχει στο περίμενε κοντά 1,5 μήνα; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου είρθε ο πρώτος λογαριασμός ADSL ths vivodi....Χρέωση για τον μήνα Δεκέμβριο (1/12 - 31/12) 58,27 + 6,01 (προηγ. υπόλοιπο) + ΦΠΑ = 81,86 :X

 

....Πήρα αμέσως τηλέφωνο και μου είπαν πως προπληρώνω και το μήνα Φεβρουάριο... :blink: Ας μου το επιβεβαιώσει αυτό κάποιος παλιότερος χρήστης pls... :worry: [Aφού υπάρχει προπληρωμή δεν θα έπρεπε να εμφανίζεται αυτή στο λογαριασμό;;; :blink: )

 

Eπίσης με διαβεβαίωσαν εφόσον τους το ζήτησα, πως ο λογαρισμός Δεκέμβρη και Γενάρη θα πιστωθεί....και πως το πρόβλημα θα λήξει τέλη του μήνα...Ας το ελπίσουμε... :( αν και αν πιστώνεται εσαεί no problem... ;)

 

δεν λες παλι καλα που σου ηρθε λογαριασμος.... εδω απο τον Σεπτεμβρη το μονο λογαριασμο που λαμβανω ειναι για το DSLPhone :wacko:

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Επιτρέψτε μου ρε παιδιά δεν μπορώ να κρατηθώ άλλο...

Απορώ γιατί μένετε σε αυτή την εταιρεία. Καλά έλεγε ο Nrg λίγα ποστ πριν. Για να πληρώνετε ενάμιση καφέ λιγότερο (έναν στο Κολωνάκι :p ) αξίζει να μένετε σε μια εταιρεία που σας έχει στο περίμενε κοντά 1,5 μήνα; :blink:

Γιατί τα πράγματα δεν είναι τόσο δραματικά. Η αλήθεια είναι ότι η δουλειά γίνεται. Το χειρότερο σε όλη την ιστορία είναι ότι διαρκώς αλλάζουν ημερομηνία για το τέλος των προβλημάτων. Κατά τα άλλα παραδέχονται το πρόβλημα και έχουν πει ότι θα αποζημειώσουν. (Και εκεί είναι το λάθος που κάνουν οι περισσότεροι που λένε ότι χρεώθηκαν για τον Δεκέμβρη. Η αποζημείωση θα γίνει αφού αποκατασταθεί το πρόβλημα λένε εξ αρχής, δεν άλλαξε ποτέ αυτό!) Όχι δεν θέλω να πάω στον ΟΤΕ, έχω δει και εκεί προβλήματα, αν είναι άλλωστε κρατάω τη γραμμή και πάω HOL ISP. Αλλά για την ώρα κάνω τη δουλειά μου, δεν θα πληρώσω και έχω και το δωρεάν dsl phone. Για αυτό κάθομαι εγώ!

 

 

Σήμερα μου είρθε ο πρώτος λογαριασμός ADSL ths vivodi....Χρέωση για τον μήνα Δεκέμβριο (1/12 - 31/12) 58,27 + 6,01 (προηγ. υπόλοιπο) + ΦΠΑ = 81,86 :X

 

....Πήρα αμέσως τηλέφωνο και μου είπαν πως προπληρώνω και το μήνα Φεβρουάριο... :blink: Ας μου το επιβεβαιώσει αυτό κάποιος παλιότερος χρήστης pls... :worry: [Aφού υπάρχει προπληρωμή δεν θα έπρεπε να εμφανίζεται αυτή στο λογαριασμό;;; :blink: )

 

στον πρώτο λογαριασμό πληρώνεις για 1 μήνα μπροστά + για όσο ήσουν συνδεμένος πριν τον πρώτο λογαριασμό. Σε κάθε επόμενο λογαριασμό πληρώνεις μόνο για τον επόμενο μήνα. Λογικό - το ίδιο γίνεται και στα κινητά.

Δηλαδή σωστός ο λοριασμός, αλλά λάθος στα είπανε. Εσύ πλήρωσες για Δεκέμβρη και προπλήρωσες για Γενάρη.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

στον πρώτο λογαριασμό πληρώνεις για 1 μήνα μπροστά + για όσο ήσουν συνδεμένος πριν τον πρώτο λογαριασμό. Σε κάθε επόμενο λογαριασμό πληρώνεις μόνο για τον επόμενο μήνα. Λογικό - το ίδιο γίνεται και στα κινητά.

Δηλαδή σωστός ο λοριασμός, αλλά λάθος στα είπανε. Εσύ πλήρωσες για Δεκέμβρη και προπλήρωσες για Γενάρη.

Mου κάνει εντύπωση πως αυτό δεν αναφέρεται στον λογαριασμό....Δίπλα από ένα κωδικό 101500000 με περιγραφή "Συν.προσβ. διαδικτυου-Vivodi DSLnet" χρεώνουν 64,28 Ευρώ (χωρίς το φπα), ενώ στην κορυφή γράφει : περίοδος χρέωσης από 1/12 ως 31/12/04...Δεν αναφέρει τίποτα άλλο...Νομίζω στης κινητής φαίνεται η χρέωση του επόμενου μήνα (της προπληρωμής δηλ.) :wacko:

 

...Πάντως απ' ότι φαίνεται δεν θα χρεωθούμε για όλο το διάστημα του προβλήματος, δηλ. Δεκέμβρη-Γενάρη...(δηλ. μάλλον... :rolleyes: )

Link to comment
Share on other sites

Mου κάνει εντύπωση πως αυτό δεν αναφέρεται στον λογαριασμό....Δίπλα από ένα κωδικό 101500000 με περιγραφή "Συν.προσβ. διαδικτυου-Vivodi DSLnet" χρεώνουν 64,28 Ευρώ (χωρίς το φπα), ενώ στην κορυφή γράφει : περίοδος χρέωσης από 1/12 ως 31/12/04...Δεν αναφέρει τίποτα άλλο...Νομίζω στης κινητής φαίνεται η χρέωση του επόμενου μήνα (της προπληρωμής δηλ.) :wacko:
να τα συνηθίσεις αυτά με τη vivodi :p

 

...Πάντως απ' ότι φαίνεται δεν θα χρεωθούμε για όλο το διάστημα του προβλήματος, δηλ. Δεκέμβρη-Γενάρη...(δηλ. μάλλον... :rolleyes: )

δεν φαίνεται από τον λογαριασμό σου κάτι τέτοιο, απλά ελπίζουμε και θα το κηνυγήσουμε

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα λογαρισμός σήμερα. Ήρθε και το ποσό που τους χρωστάω ώντας συνδρομητής από το Μάιο χωρίς να με έχουν χρεώσει ποτέ (240€). Κρίμα, είχα την ελπίδα ότι θα μου τα χαρίσουν. :(

Πήγα από τα γραφεία τους για να το δω τι ακριβώς παίζει με το λογαρισμό και μια ευγενέστατη υπάλληλος με διαβεβαίωσε ότι αφού ολοκληρωθεί η αναβάθμιση θα μας πιστώσουν για το διάστημα που είχαμε πρόβλημα (δεν κατάλαβα όμως αν θα μας πιστώσουν μέρος ή ολόκληρο το λογαρισμό).

Επίσης μου είπε ότι τελική ημερομηνία ολοκλήρωσης των εργασιών είναι στις πρώτες μέρες του Φεβρουαρίου. (τόσο συγκεκριμένα :whistle: )

Άντε τελειώνετε να κάνω τη σύνδεση 512! :D

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επιτρέψτε μου ρε παιδιά δεν μπορώ να κρατηθώ άλλο... :lol: :lol: :lol: :p :lol:

Απορώ γιατί μένετε σε αυτή την εταιρεία. Καλά έλεγε ο Nrg λίγα ποστ πριν. Για να πληρώνετε ενάμιση καφέ λιγότερο (έναν στο Κολωνάκι :p ) αξίζει να μένετε σε μια εταιρεία που σας έχει στο περίμενε κοντά 1,5 μήνα; :blink:

Eυχαριστούμε που δεν κάνεις τίποτα άλλο από το να επαναλαμβάνεις τα ίδια.;)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μια και δεν υπαρχει το καρμα, ειπα να τα χωσω στους απανταχου βιβοντιτες.

 

Οι ταχυτητες που εχετε οι περισσοτεροι ειναι απογοητευτικες. Καμια φορα φτανουν και επιπεδο Dial-up και χαμηλοτερα.

 

Η εξυπηρετηση :lol: προς εσας ειναι χαλια, το cc απαρτιζεται απο ανθρωπους ασχετους με το αντικειμενο.Η κοροιδια παει συννεφο.

 

Υποσχεθηκαν οτι δεν θα πληρωσετε τους μηνες που υπαρχει προβλημα, οπως βλεπετε πιο πανω οσοι εχουν παραλαβει λογαριασμο καλουνται κανονικα να πληρωσουν τις υπηρεσιες που τους παρεχει η βιβοντι.

 

 

Αξιζει ρε μαλ****α ελληνα για 1.5 καφε το μηνα να τραβας ολα αυτα? Να σας κοροιδευουν συνεχως και χωρις ιχνος ντροπης?

 

Δε λεω οτι ο πΟΤΕ ειναι Αγιος, αλλα σιγουρα στον τομεα της εξυπηρετησης-τεχνογνωσιας και γενικα στις ταχυτητες ειναι ετη φωτος μπροστα. Προσωπικα θα προτιμουσα να μεινω χωρις ιντερνετ (αν και το DSLAM του πΟΤΕ ειναι για τα μπαζα), ή εστω με dial-up απο το να πληρωνω τοσα πολλα χρηματα για να με κοροιδευουν και να μην εχω αυτο που πληρωνω. Σορρυ αν τα λεω χυμα αλλα πρεπει να ξυπνησουμε καποτε :o

 

Πάμε.

Η βιβόδι έχει τα προβλήματα της, αυτό πρέπει να το εκτιμήσουν αυτοί που τραβάνε τα ζόρια και να πράξουν δεόντως :down:

 

Στον ΟΤΕ.

Ο ΟΤΕ εχει τεχνογνωσία θέλοντας και μη επειδή είναι ο αποκλειστικός χονδρέμπορος-παροχέας για πολλά τηλεπικοινωνιακά αγαθά. Όχι όμως ότι έχει την καλύτερη ή ότι αυτομάτως δεν έχει και κανείς άλλος. Είναι λάθος συμπέρασμα.

 

Το δίκτυο της vivodi είναι ποιοτικά ανώτερο από του ΟΤΕ, αλλά μικρότερο. Εσύ τι λες, το πιάσανε ή δεν το πιάσανε το μήνυμα ότι αν παράσχουν service level σαν αυτό που είχαν ως το σεπτέμβριο θα ρουφήξουν την αγορά; Σου λέει κάτι η φρασούλα "proof of concept", πριν πέσουν τα χοντρά χαρτιά; ;)

 

Προς θεού μη με πολιτογραφήσει κανείς ανεγκέφαλος ως βιβόδι γιατί δεν είμαι! :innocent:

Βασίλης Τροβάς

Γενικός υπεύθυνος μηχανοαποδιoργάνωσης και αποσυντονισμού.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα λογαρισμός σήμερα. Ήρθε και το ποσό που τους χρωστάω ώντας συνδρομητής από το Μάιο χωρίς να με έχουν χρεώσει ποτέ (240€). Κρίμα, είχα την ελπίδα ότι θα μου τα χαρίσουν. :(

Πήγα από τα γραφεία τους για να το δω τι ακριβώς παίζει με το λογαρισμό και μια ευγενέστατη υπάλληλος με διαβεβαίωσε ότι αφού ολοκληρωθεί η αναβάθμιση θα μας πιστώσουν για το διάστημα που είχαμε πρόβλημα (δεν κατάλαβα όμως αν θα μας πιστώσουν μέρος ή ολόκληρο το λογαρισμό).

Επίσης μου είπε ότι τελική ημερομηνία ολοκλήρωσης των εργασιών είναι στις πρώτες μέρες του Φεβρουαρίου. (τόσο συγκεκριμένα :whistle: )

To διάστημα που υπάρχει πρόβλημα είναι προφανές ότι είναι οι μήνες Δεκέμβρης και Γενάρης.... :o

 

Εγώ πάντως θα περιμένω να με πιστώσουν και μετά θα τους πληρώσω... :whistle:

 

Άντε τελειώνετε να κάνω τη σύνδεση 512! :D

Μήπως τρέχει καμιά ειδική προσφορά αναβάθμισης της ταχύτητας σύνδεσης; Υπάρχει σημαντική διαφορά ανάμεσα σε 384 και 512; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Σαν να διορθωθηκαν λιγο οι ταχυτητες στην βιβοντι ή ιδεα μου ειναι;;;;;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Σαν να διορθωθηκαν λιγο οι ταχυτητες στην βιβοντι ή ιδεα μου ειναι;;;;;

 

εμμ δεν ειμαι σιγουρος αλλα κατι γινεται.......

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι από χθες έχω δει καλυτέρευση για μένα τουλάχιστον το πρόβλημα έχει σχεδόν αποκατασταθεί κατεβάζω με full speed για 256άρα γραμμή, καρφωμένο στα 26KB/s το flashget :) και χθες είχα περίπου 19KB/s ενώ τις προηγούμενες μέρες δεν ξεπερνούσε τα 5KB/s. ΕΠίσης το surfing έχει γίνει πάλι αποδεκτό αφού σήμερα έβγαλα και τον proxy (Φαντάσου!) :D Είμαι με shared llu vivodi

 

Και μένα έχει έρθει κανονικά ο λογαριασμός του Δεκέμβρη και σκεφτόμουν να τον αφήσω λίγες μέρες απλήρωτο μέχρι να δουμε τι θα γίνει αλλά αν είναι και αύριο έτσι οι ταχύτητες θα τον πληρώσω κανονικά. Πάντως παρόλο που έχω πληρώσει τους προηγούμενους μήνες μου εμφανίζει ότι τους χρωστάω! :mad: (προηγούμενο υπόλοιπο) ευτυχώς έχω κρατήσει τις αποδείξεις

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι από χθες έχω δει καλυτέρευση για μένα τουλάχιστον το πρόβλημα έχει σχεδόν αποκατασταθεί κατεβάζω με full speed για 256άρα γραμμή, καρφωμένο στα 26KB/s το flashget :) και χθες είχα περίπου 19KB/s ενώ τις προηγούμενες μέρες δεν ξεπερνούσε τα 5KB/s. ΕΠίσης το surfing έχει γίνει πάλι αποδεκτό αφού σήμερα έβγαλα και τον proxy (Φαντάσου!) :D Είμαι με shared llu vivodi

 

Me ton proxy συμβαίνει το εξής παράδοξο...Τον βάζω και όντως παρατηρώ σημαντική διαφορά στην ταχύτητα...Τον αφήνω μερικές μέρες και παρατηρώ πως έχει αρχίσει η ταχύτητα πάλι να σέρνεται...Αφαιρώ τον proxy και αντιλαμβάνομαι τα πράγματα καλύτερα, για μερικές μέρες...Πάω να κατεβάσω μερικές φωτό, καθυστερούν πολύ...Ξαναβάζω τον proxy, τα πράγματα πάλι καλύτερα....Δεν καταλαβαίνω πραγματικά τί συμβαίνει.... :wacko:

Και μένα έχει έρθει κανονικά ο λογαριασμός του Δεκέμβρη και σκεφτόμουν να τον αφήσω λίγες μέρες απλήρωτο μέχρι να δουμε τι θα γίνει αλλά αν είναι και αύριο έτσι οι ταχύτητες θα τον πληρώσω κανονικά. Πάντως παρόλο που έχω πληρώσει τους προηγούμενους μήνες μου εμφανίζει ότι τους χρωστάω! :mad: (προηγούμενο υπόλοιπο) ευτυχώς έχω κρατήσει τις αποδείξεις

Α ωραία, αφου πληρώνεις δεν πληρώνεις είναι το ίδιο και το αυτό, μάλλον θα προτιμούσα το δέυτερο.... :whistle: :p

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τρέχει καμιά ειδική προσφορά αναβάθμισης της ταχύτητας σύνδεσης; Υπάρχει σημαντική διαφορά ανάμεσα σε 384 και 512; :blink:

Όχι απλά θέλω να έχω 512.

Εννοείται όμως ότι αν δεν επιστρέψει πρώτα στην προηγούμενη κατάσταση δεν αρχίζω να πληρώνω 80+ ευρά το μήνα, για αυτό περιμένω.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω δει βελτίωση τις τελευταίες μέρες. Κάτι άλλαξε.

Πάντως, σχετικά με τους λογαριασμούς, πάντα μου φαίνεται στον λογαριασμό σαν υπόλοιπο και η χρέωση του προηγούμενου μήνα, και ας έχω πληρώσει. Πήρα τηλ. και μου είπαν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα, καλού-κακού όμως κρατάω τις αποδείξεις ;)

Somos Pocos Pero Estamos Locos - Ikaria!
Link to comment
Share on other sites

1. Επιτέλους έχουμε σύνδεση με Forthnet μέσω του ΑΙΧ! :D

 

2. Όσον αφορά τα λάθη στους λογαρισμούς, ευτυχώς έχουν αυτογνωσία. Στο κουπόνι πληρωμής μέσω ΕΛΤΑ δεν συμπληρώνουν ποσό, πρέπει να το γράψεις με το χέρι πριν πας να πληρώσεις. Αυτό για να βάζεις το σωστό ποσό και όχι το λάθος που υπολογίζει το σύστημά τους! :D :D

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δυναμική είναι η παρουσία της Vivodi Telecom στη Cisco Expo 2005, διημερίδα για τη Διαδικτύωση και τις Τηλεπικοινωνίες που διοργανώνεται για τρίτη φορά, στο ξενοδοχείο Athenaeum Intercontinental, την Τετάρτη 26 και Πέμπτη 27 Ιανουαρίου 2005. Στόχος της διημερίδας είναι η παρουσίαση των τελευταίων εξελίξεων στις τεχνολογίες πληροφορικής και τηλεπικοινωνιών.

 

Η Vivodi Telecom συμμετέχει ως Major Service Provider Sponsor με δικό της περίπτερο, στο οποίο παρουσιάζει τις ολοκληρωμένες υπηρεσίες φωνής, Internet και δεδομένων που προσφέρει μέσα από το δίκτυο της και τον εξοπλισμό της Cisco. Στο πλαίσιο αυτό, η Vivodi Telecom θα δώσει την ευκαιρία στους επισκέπτες, να γνωρίσουν την πρωτοποριακή υπηρεσία DSL phone, Business Voice & Internet, Remote video surveillance κ.ά..

 

Ομιλητής της Vivodi Telecom, στη Cisco Expo, είναι ο κ. Δρ. Αλέξανδρος Παπασπυρίδης, Carrier Services & Corporate Solutions Director, με θέμα «Oλοκληρωμένες υπηρεσίες τηλεφωνίας, Internet & VPN». Η Vivodi, πρωτοπόρος εταιρεία τηλεπικοινωνιών στην Ελλάδα, έχει δώσει ιδιαίτερη έμφαση στην ανάπτυξη ευρυζωνικών υπηρεσιών,...

 

prepei kapoios na paei na tous pei pws den ta kataferoun stin vivodi me tous yparxontes xrystes...

kai exoun parapona dioti oi ypiresies tis vivodi einai ntropiastikes.

2mines exw syndesipstn kai plirwnw gia dsl 384

 

 

ti na pw aisxos!!! :geek:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...