Jump to content

DSLnet by Vivodi


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το οποίο είναι αυτό (είτε για πρόσβαση μέσω ΟΤΕ είτε για πρόσβαση μέσω Vivodi):

http://www.vivodi.gr/site/popup.php?artid=248

:)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια δοκιμάζοντας με εναν φίλο μου αν τον καλύπτει το δίκτυο της Vivodi διαπιστώσαμε ότι έχει κάλυψη ενώ είμαστε σχεδόν σίγουροι ότι πριν από λίγο καιρό που δοκιμάσαμε δεν είχε.

Το κέντρο του είναι "Δαγκλη".

Αν θέλετε όσοι περιμένετε κάντε μια δοκιμή, ποτέ δεν ξέρεις. ;)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Σκέφτομαι να βάλω και γω DSL και θα ήθελα να σας κανω μερικές ερωτήσεις.Ωστόσο επειδή είμαι εντελώς άσχετος στο θέμα ζητώ την κατανόησή σας!Λοίπον 1ον)για να γραφτώ στο DSL by vivodi αυτό που διαφημίζουν στην ΤV τι ακριβώς χρειάζεται απο λεφτά{πάγια,χρεώσεις κλπ}2ον)πρέπει να αλλάξω αριθμό τηλεφώνου 3ον)με τι ταχύτητες συνδέομαι 4ον και τελευταίο)τις εντυπώσεις όσων το χρησιμοποιούν ήδη.Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος butilas (17 Σεπ. 2004 , 18:12)

 

Παιδιά καλησπέρα.Σκέφτομαι να βάλω και γω DSL και θα ήθελα να σας κανω μερικές ερωτήσεις.Ωστόσο επειδή είμαι εντελώς άσχετος στο θέμα ζητώ την κατανόησή σας!Λοίπον 1ον)για να γραφτώ στο DSL by vivodi αυτό που διαφημίζουν στην ΤV τι ακριβώς χρειάζεται απο λεφτά{πάγια,χρεώσεις κλπ}2ον)πρέπει να αλλάξω αριθμό τηλεφώνου 3ον)με τι ταχύτητες συνδέομαι 4ον και τελευταίο)τις εντυπώσεις όσων το χρησιμοποιούν ήδη.Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

 

Καταρχάς δες εκεί και για όποια απορία ρώτα σε παρακαλώ εδώ. :)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε.Και με την ευκαιρία να σου πώ οτι έχεις κανει τρομακτικά καλή δουλειά με το faq.Με κάλυψες πλήρως.Keep up the good work.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος butilas (18 Σεπ. 2004 , 13:17)

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε.Και με την ευκαιρία να σου πώ οτι έχεις κανει τρομακτικά καλή δουλειά με το faq.Με κάλυψες πλήρως.Keep up the good work.

 

 

Αν αυτό σημαίνει ότι δε σου έμεινε καμία απορία πρέπει να είμαι περήφανος. :!:

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται ρε γαμώτο με τη Vivodi ? Γιατί κάνει συνέχεια διακοπές στα site του εξωτερικού ? Αντιμετωπίζεται κι άλλοι το ίδιο πρόβλημα ?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DxL (19 Σεπ. 2004 , 15:57)

 

Τι γίνεται ρε γαμώτο με τη Vivodi ? Γιατί κάνει συνέχεια διακοπές στα site του εξωτερικού ? Αντιμετωπίζεται κι άλλοι το ίδιο πρόβλημα ?

 

 

Χτες βράδυ λίγο μετά τα μεσάνυχτα και μέχρι τις 4:00-5:00 το πρωί είχε όντως πρόβλημα από ότι είπαν και άλλοι στο adslgr.com.

Σήμερα δεν έχω παρατηρήσει τίποτα τέτοιο και κανείς άλλος δεν έγραψε κάτι σχετικό.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εγώ είχα πριν μερικές μέρες και το είχα αναφέρει εδώ. Ευτυχώς χτες δεν το χρειάστηκα αλλά αν όντως ήταν τόσο μεγάλη η διακοπή... :down:

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Kalispera se olous

Molis ebala Vivodi ADSL meso OTE sta 384

 

mipos mporei Kapoios na mou pei poia einai mia normal taxytita pou prepei na kanei download ena arxeio... kai pws mporw na to elenksw ektos apo tous gnostous download accelerators...?

 

na episimanw pws oi prwtes mou dokimes mesw tou accelerator ediksan 10kb/s!!! katebazontas apo to gnwsto site download.com

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nkampouris (20 Σεπ. 2004 , 14:55)

 

Kalispera se olous

Molis ebala Vivodi ADSL meso OTE sta 384

 

mipos mporei Kapoios na mou pei poia einai mia normal taxytita pou prepei na kanei download ena arxeio... kai pws mporw na to elenksw ektos apo tous gnostous download accelerators...?

 

na episimanw pws oi prwtes mou dokimes mesw tou accelerator ediksan 10kb/s!!! katebazontas apo to gnwsto site download.com

 

 

Αν κατεβάζεις με περίπου 41-42 Kbps μια χαρά είσαι.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έγραψε ο lewton στο FAQ:

Όσον αφορά την ποιότητα της ομιλίας με το DSLphone, οι απόψεις τριίστανται. Άλλοι δηλώνουν ικανοποιημένοι άλλοι αντιμετωπίζουν προβλήματα όταν συγχρόνως χρησιμοποιούν το internet και τέλος πολύ λίγοι έχουν προβλήματα στην ομιλία και χωρίς να χρησιμοποιούν το internet. Τα περισσότερα πάντως προβλήματα που είχαν διάφοροι χρήστες φαίνεται ότι λύθηκαν ύστερα από την κίνηση της Vivodi να τους δώσει έξτρα bandwitch το οποίο δε μπορεί να χρησιμοποιηθεί από το internet παρά μόνο από το DSLphone.

ίσχύει; πώς προέκυψε;

 

Επί την ευκαιρεία, δείτε το FAQ, είναι πολύ καλό :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=41705

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως και ισχύει. Σε μένα το πρόβλημα έχει λυθεί οριστικά -με ταχύτητα download και upload 192Kbps αποκλειστικά για το DSL phone-. Σε άλλους έχει δωθεί περισσότερο bandwidth στο DSL phone, παρότι δεν είναι απαραίτητο. Το πρόβλημα πρέπει να έχει λυθεί πλέον σε όλους τους χρήστες της υπηρεσίας, και να μην υπάρχουν διακοπές στη συνομιλία.

 

Εαν κάποιος συνεχίζει να αντιμετωπίζει το πρόβλημα, ας το αναφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Και πως το έμαθες; έγινε κάποια ενημέρωση από τη vivodi;

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος rigasnic (21 Σεπ. 2004 , 20:42)

 

Και πως το έμαθες; έγινε κάποια ενημέρωση από τη vivodi;

 

 

To έμαθα γιατί είχα επικοινωνήσει προσωπικά με το τεχνικό τμήμα για να βρεθεί μια λύση. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος rigasnic (21 Σεπ. 2004 , 20:42)

 

Και πως το έμαθες; έγινε κάποια ενημέρωση από τη vivodi;

 

 

Εγώ πάντως το έμαθα σε άλλο forum πιο ειδικευμένο στο ADSL από το myphone.

Eσύ που -από ότι θυμάμαι- έλεγες ότι έχεις κάποια προβήματα έχεις δει διαφορά;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (21 Σεπ. 2004 , 23:08)

 

Εγώ πάντως το έμαθα σε άλλο forum πιο ειδικευμένο στο ADSL από το myphone.

Eσύ που -από ότι θυμάμαι- έλεγες ότι έχεις κάποια προβήματα έχεις δει διαφορά;

 

έχουν σχεδόν εξαφανιστεί. κρατάω μια επιφύλαξη γιατί θέλω να το δοκιμάσω άλλο λίγο ;)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

και τα προβλήματα με τα sites του εξωτερικού καλά κρατούν. Δεν μπορώ να μπω! και το cs λέει ότι υπήρχε πρόβλημα αλλά το φτιάξανε...

 

pstn εδώ :(

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος rigasnic (21 Σεπ. 2004 , 23:17)

 

έχουν σχεδόν εξαφανιστεί. κρατάω μια επιφύλαξη γιατί θέλω να το δοκιμάσω άλλο λίγο ;)

 

Πολύ ωραία!

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος rigasnic (22 Σεπ. 2004 , 02:36)

 

και τα προβλήματα με τα sites του εξωτερικού καλά κρατούν. Δεν μπορώ να μπω! και το cs λέει ότι υπήρχε πρόβλημα αλλά το φτιάξανε...

 

pstn εδώ :(

 

Και εγώ χτες βράδυ δε μπόρεσα να μπω...

Όταν συμβαίνει αυτό το DSLphone δουλέυει κανονικά ε;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Kalispera se olous

 

Isos einai lathos to sygekrimeno forum gia auto pou thelw na rotisw alla den brika kati analogo.... kai elpizw stin katanoisi kai stin boitheia sas

 

sto zoumi twra....

 

Kata poso mporw na empisteutw diafora programmata pou kykloforoun sto internet kai mou uposxontai megalyteri taxytita stis DSL dyndeseis...?

 

Eimai katoxos 384kbps Vivodi

 

Euvaristw prokatabolika kai sugnwmi gia to asxeto tou topic.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος rigasnic (22 Σεπ. 2004 , 02:36)

 

και τα προβλήματα με τα sites του εξωτερικού καλά κρατούν. Δεν μπορώ να μπω! και το cs λέει ότι υπήρχε πρόβλημα αλλά το φτιάξανε...

 

pstn εδώ :(

 

 

αυτο το αισχος πρεπει καποια στιγμη να σταματησει , μια πεφτει , μια δεν μαπινει σε σελιδες εξωτερικου κτλ κτλ, εχθες το βραδυ δοκιμασα να κανω ενα traceroute στο http://www.google.com και στο 20 hop περιπου αρχισε να μου κανει loopback :blink: :cry: ουτε στο myphone.gr δεν μπορουσα να μπω :!: που βρισκεται σε server στο εξωτερικο - ΔΡΑΜΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΙΛΑΜΕ - απορω γιατι τους δινω τα λεφτουδακια μου καθε μηνα :confused: :worry:

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (22 Σεπ. 2004 , 13:34)

 

 

Και εγώ χτες βράδυ δε μπόρεσα να μπω...

Όταν συμβαίνει αυτό το DSLphone δουλέυει κανονικά ε;

 

Ναι, όπως και τα sites σε ελληνικούς servers. To dslphone το δοκίμασα γιατί τους καλούσα κάθε 10 λεπτά στο cs (το να πιάσεις γραμμή στο cs ήταν άλλο βάσανο)

 

 

αυτο το αισχος πρεπει καποια στιγμη να σταματησει , μια πεφτει , μια δεν μαπινει σε σελιδες εξωτερικου κτλ κτλ, εχθες το βραδυ δοκιμασα να κανω ενα traceroute στο http://www.google.com και στο 20 hop περιπου αρχισε να μου κανει loopback ουτε στο myphone.gr δεν μπορουσα να μπω που βρισκεται σε server στο εξωτερικο - ΔΡΑΜΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΙΛΑΜΕ - απορω γιατι τους δινω τα λεφτουδακια μου καθε μηνα

χθες ήταν όντως δράμα. Τελικά όταν γίνεται βράδυ, κρατάει πολύ.

Εμένα google έμπαινε μετά από λίγο (φαίνεται βρήκε εναλλακτικό τρόπο). Στο site που προσπαθούσα να μπω, δεν έμπαινε μεν αλλά τελικά μετά είδα ότι με είχε "χρεώσει" με επίσκεψη, γιατί με είχε κάνει log in στο forum. Δηλαδή λίγο λίγο περνάνε κάποια bytes προς το εξωτερικό όταν υπάρχει το πρόβλημα :o

 

Kalispera se olous

 

Isos einai lathos to sygekrimeno forum gia auto pou thelw na rotisw alla den brika kati analogo.... kai elpizw stin katanoisi kai stin boitheia sas

 

sto zoumi twra....

 

Kata poso mporw na empisteutw diafora programmata pou kykloforoun sto internet kai mou uposxontai megalyteri taxytita stis DSL dyndeseis...?

 

Eimai katoxos 384kbps Vivodi

 

Euvaristw prokatabolika kai sugnwmi gia to asxeto tou topic.....

δεν ρωτάς καλύτερα στο computing μιας και αφορά σε πρόγραμμα η ερώτηση; ;)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...