Jump to content

DSLnet by Vivodi


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα πάλι παραδέχθηκαν κάποια λάθη που είχε ο λογαριασμός όπως την περίοδο χρέωσης και τον υπολογισμό της προπληρωμής. Βασικά πληρώνω ενάμιση μήνα και όχι ένα μήνα.
http://briefcase.pathfinder.gr/download/despangel/35639/476962/1/2003_9_johnnycash912.jpg R.I.P. - m8
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

telika ti isxiei re pedia?

 

oi times gia dsl access(17 i shared llu 256)einai me tin ekptosi to 5 e i xoris?

 

pezi kamia miosi sto dslnet??epida rotisa kai mou eipan pos mporis na balis hol pano apo vivo exei kales taxitites i hol?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος profitis ( 8 Φεβ. 2004 , 16:27)

 

telika ti isxiei re pedia?

 

oi times gia dsl access(17 i shared llu 256)einai me tin ekptosi to 5 e i xoris?

 

pezi kamia miosi sto dslnet??epida rotisa kai mou eipan pos mporis na balis hol pano apo vivo exei kales taxitites i hol?

 

mono hol mporeis?

h k alla ip??????????

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος vampyre ( 1 Φεβ. 2004 , 21:24)

 

Σημείωση , δεν έχω ΟΤΕ και η DSL γραμμή και το Internet από Vivodi είναι.

 

 

Na kai enas wraios xristianos :D

Εν οίδα ότι εν οίδα.
Link to comment
Share on other sites

Το site της vivodi δεν είναι και πολύ ξεκάθαρο. Μπορεί κάποιος που έβαλε πρόσφατα να μου πει πόσο κόστισε η εγκατάσταση μαζί με τον εξοπλισμό και πόσο καιρό έκαναν να το εγκαταστήσουν;

Επίσης έχετε αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα με την εταιρία;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος xpuser (22 Φεβ. 2004 , 20:49)

 

Από σήμερα χρησιμοποιώ vivodi dsl!!! :)

 

 

Ωραία, μια και τα έχεις πρόσφατα μήπως μπορείς να μου κάνεις μια περιγραφή του τι έκανες; :) Πόσα τηλέφωνα πήρες, πόσες μέρες έκαναν να έρθουν, τι πλήρωσες για εγκατάσταση και εξοπλισμό, τα γνωστά.

Please!!! :!:

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Tι εννοείς shared;

Έχει σχέση με αυτό που γράφει στο site: full LLU και shared LLU;

Και (ερώτηση προς όποιον ξέρει) τι διαφορά έχουν αυτά τα δύο;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

shared Local Loop Unbound (ή κάπως έτσι): Έχεις ήδη τηλεφωνική γραμμή η οποία χρησιμοποιείται ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ από τον ΟΤΕ για παροχή υπηρεσιών τηλεφωνίας και από την Vivodi για παροχή υπηρεσιών ADSL.

Full LLU: Δεύτερο ξεχωριστό καλώδιο (στο βάζει ο ΟΤΕ αλλά ανήκει στην Vivodi) που χρησιμοποείται μόνο για ADSL από την Vivodi, για να έχεις και τηλέφωνο πρέπει να διαθέτεις ήδη μια άλλη γραμμή από τον ΟΤΕ μόνο για τηλεφωνία.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nismo (24 Φεβ. 2004 , 23:05)

 

shared Local Loop Unbound (ή κάπως έτσι): Έχεις ήδη τηλεφωνική γραμμή η οποία χρησιμοποιείται ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ από τον ΟΤΕ για παροχή υπηρεσιών τηλεφωνίας και από την Vivodi για παροχή υπηρεσιών ADSL.

Full LLU: Δεύτερο ξεχωριστό καλώδιο (στο βάζει ο ΟΤΕ αλλά ανήκει στην Vivodi) που χρησιμοποείται μόνο για ADSL από την Vivodi, για να έχεις και τηλέφωνο πρέπει να διαθέτεις ήδη μια άλλη γραμμή από τον ΟΤΕ μόνο για τηλεφωνία.

 

 

Ευχαστώ. :)

Με το full LLU δηλαδή πρέπει να έχουμε και άλλη γραμμή, άρα να πληρώνουμε διπλό πάγιο τηλεφωνικής γραμμής στον ΟΤΕ; :confused:

Άμα βάλω shared ποιό το μειονέκτημα;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις shared το μειονέκτημα είναι το κλασσικό που έχεις λόγω Vivodi δηλαδή δεν μπορείς να έχεις άλλον ISP παρά μόνο Vivodi.

Τώρα κάτι πήρε το αυτί μου ή μάλλον το μάτι μου :D μια που το διάβασα κάπου στο adslgr.com ότι θα μπορείς να μπαίνεις και με HOL σαν ISP πάνω σε Vivodi ADSL αλλά δεν θυμάμαι λεπτομέρειες, αν σε ενδιαφέρει ψάξτο...

Για την δεύτερη γραμμή ΔΕΝ πληρώνεις πάγιο στον ΟΤΕ γιατί η γραμμή ανήκει στην Vivodi δεν έχεις να κάνεις με τον ΟΤΕ, φυσικά γι΄ αυτό δεν έχεις και τηλέφωνο πάνω στην γραμμή αυτή μόνο για data χρησιμεύει, το πάγιο της συμπεριλαμβάνεται στο κόστος της Full LLU access ή Πρόσβαση μέσω Πλήρως Αποδεσμευμένου Τοπικού Βρόγχου μια που μιλάμε Ελληνικά εδώ :)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ισχύει το ότι μπορείς να μπεις με HOL πάνω στη γραμμή της Vivodi. To λέει στο site της.

Λες να μπορώ και με Q που χρησιμοποιεί το δίκτυο της HOL;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (25 Φεβ. 2004 , 16:02)

 

Πάντως ισχύει το ότι μπορείς να μπεις με HOL πάνω στη γραμμή της Vivodi. To λέει στο site της.

Λες να μπορώ και με Q που χρησιμοποιεί το δίκτυο της HOL;

 

 

Δωσε ενα λινκ εκει που το λέει μη ψάχνω. Thx.

Εν οίδα ότι εν οίδα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θα ήθελα αν μπορείτε να μου απαντήσετε σε κάποιες ερωτήσεις. Σκέφτομαι να κάνω σύνδεση Dsl 256/128 με Vivodi.Το θέμα είναι ότι θέλω να μοιράσω τη σύνδεση σε δύο υπολογιστές οι οποίοι βρίσκονται σε διπλανά διαμερίσματα και δεν υπάρχει η δυνατοτητα να συνδεθούν με καλωδια, έτσι έχω καταλήξει στη λύση του ασύρματου δίκτιου. Από ότι καταλαβαίνω θα χρειαστώ 2 ασύρματες κάρτες δικτιου σκέφτομαι τις NETGEAR 11Mbps PCI MA311GE και το NETGEAR 54Mbps ADSL ROUTER/ACCESS POINT WGR614GE (από πλαίσιο). Το ερώτημα μου είναι το σύγκεκριμένο router δουλεύει απροβλημάτιστα στο δίκτιο της Vivodi;Χρειάζομαι και ένα dsl modem ή η γραμμή θα συνδεθεί κατεύθειαν στο router; Αν χρειάζομαι modem αυτό που δίνει η vivodi κάνει; Έχω τη δυνατότητα να ζητήσω τη μη παρωχή εξοπλισμού όταν συνδεθώ με τη vivodi.Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις και ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε απάντηση.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος altctrldel ( 4 Μάρ. 2004 , 12:16)

 

Καλημέρα. Θα ήθελα αν μπορείτε να μου απαντήσετε σε κάποιες ερωτήσεις. Σκέφτομαι να κάνω σύνδεση Dsl 256/128 με Vivodi.Το θέμα είναι ότι θέλω να μοιράσω τη σύνδεση σε δύο υπολογιστές οι οποίοι βρίσκονται σε διπλανά διαμερίσματα και δεν υπάρχει η δυνατοτητα να συνδεθούν με καλωδια, έτσι έχω καταλήξει στη λύση του ασύρματου δίκτιου. Από ότι καταλαβαίνω θα χρειαστώ 2 ασύρματες κάρτες δικτιου σκέφτομαι τις NETGEAR 11Mbps PCI MA311GE και το NETGEAR 54Mbps ADSL ROUTER/ACCESS POINT WGR614GE (από πλαίσιο). Το ερώτημα μου είναι το σύγκεκριμένο router δουλεύει απροβλημάτιστα στο δίκτιο της Vivodi;Χρειάζομαι και ένα dsl modem ή η γραμμή θα συνδεθεί κατεύθειαν στο router; Αν χρειάζομαι modem αυτό που δίνει η vivodi κάνει; Έχω τη δυνατότητα να ζητήσω τη μη παρωχή εξοπλισμού όταν συνδεθώ με τη vivodi.Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις και ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε απάντηση.

 

 

Μήπως να πάρεις τηλ. στη Vivodi (801 11 45600) να σου τα απαντήσουν; Κι αν δε μπορούν οι τηλεφωνήτριες, ζήτησε να σε συνδέσουν με κάποιον τεχνικό.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος muhaha ( 4 Μάρ. 2004 , 14:50)

 

Giati ma giati ka0e fora pou mpainw me thn DSL exw idia IP? Ayto symvainei epi meres. Mhpws eimai monos mou, mhpws exoun kanei la0os kai 0eloun na me xrewsoun gia static IP? 0a deiksei!!!!!

 

 

Μήπως στην περιοχή απ' όπου μπαίνεις είσαι ο μοναδικός; :alien:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Αρχιμήδης ( 4 Μάρ. 2004 , 22:10)

 

muhaha, σε μια βδομάδα περιμένω έκθεση με θέμα: "Internet με ADSL και Internet με GPRS. Η μέρα με τη νύχτα; " :lol:

 

kai bebaia i mera me tin nyxta!!!

ayto einai gegonos...

makari na tan ligo fthynotero to dsl kai den tha xe kaneis gprs syndesi!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Αρχιμήδης ( 4 Μάρ. 2004 , 22:10)

 

muhaha, σε μια βδομάδα περιμένω έκθεση με θέμα: "Internet με ADSL και Internet με GPRS. Η μέρα με τη νύχτα; " :lol:

 

 

Χεχ!

 

Αφού προηγουμένως διαβάσω την εργασία σου πάνω στα wireless :rolleyes:

 

Τίποτα ιδιαίτερο. Είναι μία 256/128, ισα και μόνο να ανοίγουμε καμία σελίδα από το σπίτι και να κατεβάζουμε τα επεισόδια του Donald Duck σε mpg. Αξία ανεκτίμητη. Για όλα τα άλλα υπάρχει πάντα η δουλειά :p

Εν οίδα ότι εν οίδα.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...