Jump to content

[Windows Tablets] Νέα και γενική συζήτηση!


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλύτερα αυτό το Lenovo στα ίδια λεφτά με καλύτερη ανάλυση οθόνης και δοκιμασμένη πρόταση.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=406734

http://www.skroutz.gr/s/5880043/Lenovo-Miix-3-10-Z3735F-2GB-32GB.html

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 583
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το έβλεπα χτες αλλά ήθελα να έχει σύνδεση 3g.

Υποθέτω ότι στο lenovo με ένα usb modem κάνουμε την δουλειά μας...

Link to comment
Share on other sites

Το έβλεπα χτες αλλά ήθελα να έχει σύνδεση 3g.

Υποθέτω ότι στο lenovo με ένα usb modem κάνουμε την δουλειά μας...

Ακριβώς έτσι, αλλά υπόψη θα χρειαστείς OTG adaptor διότι η θύρα είναι micro και όχι full.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ταρακουνηθηκε ο πλανήτης από τις πληροφορίες για έλευση ενός νεου μέλους της οικογένειας Surface ,με Intel CPU :lol:

Report says Microsoft will reveal new Surface tablet with low-power Intel chip at Build 2015

http://www.windowscentral.com/microsoft-will-reveal-new-surface-tablet-build-2015

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μιας και φευγει η arm απο τα tablets,θα ηθελα να δω καποια συνεργασια στο απλο surface με την amd,μιας και οι soc της intel ειναι αρκετα διαδεδομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ηθελα την βοηθεια σας,εχω το ταβλετ onda 891w με 2 account, εχω ξεχασει τον κωδικο για τον admin αλλα θυμαμαι τον κωδικο για τον αλλον, πως μπορω να κανω επαναφορά σε εργοστασιακες ρυθμισεις? οι drivers θα περαστουν ετσι ή θα τρεχουμε? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ηθελα την βοηθεια σας,εχω το ταβλετ onda 891w με 2 account, εχω ξεχασει τον κωδικο για τον admin αλλα θυμαμαι τον κωδικο για τον αλλον, πως μπορω να κανω επαναφορά σε εργοστασιακες ρυθμισεις? οι drivers θα περαστουν ετσι ή θα τρεχουμε? ευχαριστω

Κατ'αρχας τι εννοεις ξεχασες τον κωδικο για τον admin?Εννοεις τον κωδικο για να κανεις log in στο συγκεκριμενο account?

Αν ο δευτερος λογαριασμος δεν εχει admin δικαιοματα,μαλλον πας σε reset,αλλα δε ξερω αν μπορει να γινει απο τον account που δεν εχει admin δικαιωματα!

[ATTACH]58641[/ATTACH]

Aν δε γινεται,τοτε θα πρεπει να γινει απο το το uefi menu!

 

Υ.Γ.Καλα δε μπορεις να επανακτησεις των κωδικο του email(hotmail/outlook) που εχεις συγχρωνισει σε αυτο τον account?

Edited by ector7
Link to comment
Share on other sites

ακριβως,ξεχασα τον κωδικο για τον admin user, o άλλος λογαριασμος δεν εχει δικαιώματα, αν δοκιμασω από την επιλογή για επιδιορθωση/αποκατασαση όπως στο σταθερο θα βγαλω ακρη? με προβληματιζει πιο πολύ μην εχω πρόβλημα με τους drivers ετσι

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν γινεται,εχει μονο την επιλογή για επανεκινηση και επιδιορθωση από usb / cd

Link to comment
Share on other sites

Στα 7αρια θυμόμουν ως guest user μπορουσα να μπω και να αλλάξω τον κωδικο στον admin και όλα μελι γάλα.

Στα 8/8.1 επανάκτηση κωδικού από άλλον υπολογιστή και μπαίνεις στον νέο με τον νέο κωδικο.

Τι σχέση έχει τα bios με όλα αυτά η επιδιόρθωση/αποκατάσταση.

Ο admin λογαριασμός είναι συνήθως ο ίδιος με τον MS account στα 8/8.1

 

Αν έχεις βάλει διαφορετικό κωδικο σαν admin(που τον ξέχασες) από τον mc account τότε μόνο format.

Δεν έχει άλλη λύση.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ακριβως,ξεχασα τον κωδικο για τον admin user, o άλλος λογαριασμος δεν εχει δικαιώματα, αν δοκιμασω από την επιλογή για επιδιορθωση/αποκατασαση όπως στο σταθερο θα βγαλω ακρη? με προβληματιζει πιο πολύ μην εχω πρόβλημα με τους drivers ετσι

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν γινεται,εχει μονο την επιλογή για επανεκινηση και επιδιορθωση από usb / cd

Την επιλογη που σου εβαλα στην εικονα δοκιμασες?

 

Προβλημα με τους drivers δε θα εχεις,απλα ξανα απο την αρχη τα updates των windows!

Link to comment
Share on other sites

Την επιλογη που σου εβαλα στην εικονα δοκιμασες?

Λογικά πρέπει να έχει τέτοια επιλογή.

Και δεν φοβάται για drivers αυτά θα μπουν αυτόματα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Λογικά πρέπει να έχει τέτοια επιλογή.

Και δεν φοβάται για drivers αυτά θα μπουν αυτόματα.

Το θεμα ειναι να μη του ζητα κωδικο απο τον admin,για να προχωρισει τη διαδικασια του reset.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι να μη του ζητα κωδικο απο τον admin,για να προχωρισει τη διαδικασια του reset.

Άμα του ζητήσει μόνο format τότε.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Άμα του ζητήσει μόνο format τότε.

Μπορει να κανει reset απο το uefi menu,σε τετοια περιπτωση.

 

Επισης νωμιζω και να εχει αλλαξει τον κωδικο του admin,παλι στη οθονη που του ζητα τον κωδικο,υπαρχει η επιλογη να μπει με τον κωδικο του microsoft account.

Link to comment
Share on other sites

δεν την εχει καθολου την επιλογή, εχει μονο : επανεκινηση για προχωρημένους

Το κακο είναι ότι τα windows είναι κινεζικα, οποτε και όταν πατησα για επανεγκατασταση βγαζει τα παντα στα κινεζικα και ετσι πατησα/μαντεψα την επιλογή για ακυρωση, θα δω βιντεακια στο νετ για να απομνημονευσω τις επιλογες για την επιδιορθωση και θα συνεχισω με τους κλασσικους κωδικούς μου και τις παραλλαγες τους μπας και το βρω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το καλο είναι ότι κανω και την δουλεια μου άλλο λογαριασμο, οποτε μελετάμε στο νετ και βλέπουμε

Link to comment
Share on other sites

δεν την εχει καθολου την επιλογή, εχει μονο : επανεκινηση για προχωρημένους

Το κακο είναι ότι τα windows είναι κινεζικα, οποτε και όταν πατησα για επανεγκατασταση βγαζει τα παντα στα κινεζικα και ετσι πατησα/μαντεψα την επιλογή για ακυρωση, θα δω βιντεακια στο νετ για να απομνημονευσω τις επιλογες για την επιδιορθωση και θα συνεχισω με τους κλασσικους κωδικούς μου και τις παραλλαγες τους μπας και το βρω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το καλο είναι ότι κανω και την δουλεια μου άλλο λογαριασμο, οποτε μελετάμε στο νετ και βλέπουμε

Βασικά γύρνα στα αγγλικά δεν γίνεται δουλειά στα κινέζικα και να μαντεύεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορει να κανει reset απο το uefi menu,σε τετοια περιπτωση.

 

Επισης νωμιζω και να εχει αλλαξει τον κωδικο του admin,παλι στη οθονη που του ζητα τον κωδικο,υπαρχει η επιλογη να μπει με τον κωδικο του microsoft account.

Δεν νομίζω να παρέχουν τέτοια επιλογη όλα τα tablet.

Και αν την παρέχουν μπορεί να αφορα κωδικο στα bios η να μην πιάσει στα windows.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να παρέχουν τέτοια επιλογη όλα τα tablet.

Και αν την παρέχουν μπορεί να αφορα κωδικο στα bios η να μην πιάσει στα windows.

Reset(επαναφορα του συστηματος ) μπορεις να κανεις απο το uefi.Refresh(επαναφορα του συστηματος,αλλα με διατηριση των ρυθμησεων και των προσωπικων αρχειων ) δε σε αφεινει να κανεις χωρις κωδικο!

Edited by ector7
Link to comment
Share on other sites

ειχα θεσει δικο μου κωδικο, αλλα θα τον βρω, δοκιμαζω παραλαγες μεταξυ κεφαλαιων και πεζων,μηπως ειχε ξεφυγει τιποτα εκει

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δυστυχως επειδή είναι κινεζικο ταμπλετ, στην κονσολα αποκατάστασης μετα την επανεκινηση εχει μονο κινεζικα

Link to comment
Share on other sites

ειχα θεσει δικο μου κωδικο, αλλα θα τον βρω, δοκιμαζω παραλαγες μεταξυ κεφαλαιων και πεζων,μηπως ειχε ξεφυγει τιποτα εκει

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δυστυχως επειδή είναι κινεζικο ταμπλετ, στην κονσολα αποκατάστασης μετα την επανεκινηση εχει μονο κινεζικα

Την ωρα που σου ζητα κωδικο να μπεις,απο κατω δεν εχει επιλογη να διαλεξεις αλλο τροπο να μπεις?

Εκτος αν εχεις κανει Local τον account!

Edited by ector7
Link to comment
Share on other sites

τα αρχεια δεν με νοιαζουν, τα εχω και αλλου, απλα το αφηνω σαν τελευταια λυση, για όταν δω ότι χρειαζεται οπωσδήποτε ο admin account, ποιο πολύ με νοιαζει ότι θα πρεπει να περασω παλι πακετο γλωσσας τα ελληνικα (όταν το αγορασα το εκανα ακολουθώντας τις επιλογες από βιντεο στο youtube, γιατι ηταν όλα στα κινεζικα)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχω 2 account, o amdin δεν λογγαρει λογω του κωδικου και μαλλον είναι local και μπαινω από τον αλλον account που το εχω για την καθημερινη χρηση, το ειχα κανει ετσι και καλα για μεγαλυτερη ασφαλεια

Link to comment
Share on other sites

τα αρχεια δεν με νοιαζουν, τα εχω και αλλου, απλα το αφηνω σαν τελευταια λυση, για όταν δω ότι χρειαζεται οπωσδήποτε ο admin account, ποιο πολύ με νοιαζει ότι θα πρεπει να περασω παλι πακετο γλωσσας τα ελληνικα (όταν το αγορασα το εκανα ακολουθώντας τις επιλογες από βιντεο στο youtube, γιατι ηταν όλα στα κινεζικα)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχω 2 account, o amdin δεν λογγαρει λογω του κωδικου και μαλλον είναι local και μπαινω από τον αλλον account που το εχω για την καθημερινη χρηση, το ειχα κανει ετσι και καλα για μεγαλυτερη ασφαλεια

Για να ειναι Local θα πρεπει να τον εχεις κανει εσυ local.Αν δε τον εχεις κανει,τοτε απο κατω απο το χωρο που θα βαλεις τον κωδικο για να κανεις log in,υπαρχει επιλογη που σου δινει τη δινατοτητα να διαλεξεις να χρησιμοποιησεις τον κωδικο του email για να μπεις!

images?q=tbn:ANd9GcTvtYI-76TQ-y0lxp_MTGQD9mm1qJ_BIYqrjEZx1_wGhN2DM1oDCw

Link to comment
Share on other sites

είναι local γιατι τον admin δεν τον εχω συνδεσει με email και δεν εχει signin options Edited by wowthodoris
Link to comment
Share on other sites

είναι local γιατι τον admin δεν τον εχω συνδεσει με email αλλα ετσι και αλλιως αυτά τα μηνυματα είναι στα κινεζικα οποτε δυσκολο να πειραματιστω :-(

Ok τοτε.

Το παλουκι ειναι που ειναι στα κινεζικα και δυσκολευει πολυ το να δοκιμασεις καποια πραγματα.:(

Link to comment
Share on other sites

ακριβως θα βαλω στο laptop τα 8αρια για να παιξω με επιλογες, θα δω και κανενα βιντεακι και αν δεν βγαλω ακρη με κωδικο θα πειραματιστω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...