Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρησιμοποιώντας τον edge κ σκρολαροντας σε διάφορες σελίδες παρατήρησα ότι στο κέντρο της οθόνης βγάζει μια γραμμή αστραπιαία....κ χάνεται..μετά από λίγο πάλι...είναι κάτι του edge η να ανησυχώ για την οθόνη???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους

Έχω εγκαταστήσει τα 10 σε 640xl όμως αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα . Όταν μου στέλνει μύνημα κάποιος δεν με ειδοποιεί ( ήχος , ειδοποίηση στην οθόνη κλπ ) .

Για να δω το μύνημα πρέπει να πάω στα μυνήματα για να το διαβάσω . Δεν μπορώ να βρω πως ενεργοποιώ ήχο και ειδοποίηση )

Την βοήθεια σας παρακαλώ

Ευχαριστώ και καλό υπόλοιπο Κυριακής

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Έχω εγκαταστήσει τα 10 σε 640xl όμως αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα . Όταν μου στέλνει μύνημα κάποιος δεν με ειδοποιεί ( ήχος , ειδοποίηση στην οθόνη κλπ ) .

Για να δω το μύνημα πρέπει να πάω στα μυνήματα για να το διαβάσω . Δεν μπορώ να βρω πως ενεργοποιώ ήχο και ειδοποίηση )

Την βοήθεια σας παρακαλώ

Ευχαριστώ και καλό υπόλοιπο Κυριακής

 

Καλησπέρα φίλε.πας ρυθμίσεις,σύστημα ,ειδοποιήσεις κ ενέργειες.κατεβαίνουμε προς τα κάτω κ βρίσκεις μηνύματα...πατάς κ ρυθμίζεις τα πάντα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια να ρωτησω κατι, εκτος του Here το οποιο απ'οτι διαβασα δεν υπαρχει στα 10, υπαρχει αλλη αξιολογη εφαρμογη για πλοηγηση στα windows και αν ναι δωρεαν η με πληρωμη. Ευχαριστω

 

Υπάρχουν Προεγκατεστημένοι οι χάρτες της Microsoft, μακράν καλύτεροι από τους here.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε.πας ρυθμίσεις,σύστημα ,ειδοποιήσεις κ ενέργειες.κατεβαίνουμε προς τα κάτω κ βρίσκεις μηνύματα...πατάς κ ρυθμίζεις τα πάντα...

 

Το έκανα όμως δεν έγινε τίποτα

Μήπως είναι κάποιο bug ?

Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα όμως δεν έγινε τίποτα

 

Μήπως είναι κάποιο bug ?

 

Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση

 

 

 

 

 

Δες αν τρέχουν στο παρασκήνιο!!!Ίσως να είναι ανενεργά από εκεί

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πήρα και εγώ το 640 xl ερώτηση πως μπορώ να κλειδώσω τα μηνύματα όχι messenger του τηλεφώνου προσπαθώ με προγράμματα αλλά δεν έχουν τα κλασικά
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καπου στα 10αρια λεει ποσο χρονο θελουμε ν α μενει η οθονη ενεργη χωρις να κλειδωνει.Θυμαται καποιος που ειναι αυτο?

 

Ρυθμίσεις, εξατομικευση,οθόνη κλειδώματος....

Link to comment
Share on other sites

Πριν γυρίσω στα 8.1 δοκίμασα και το νέο χαρακτηριστικό που "κρατάς πατημένο το menu και η μισή οθόνη σβήνει και σκρολάρεις στην υπόλοιπη για κινητά με μεγάλες οθόνες". Αλλά μάπα, μερικά στοιχεία όσο και να σκρολάρεις μένουν κρυμμένα κάτω ή πάνω. Δοκίμασε κανείς?
Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Πριν γυρίσω στα 8.1 δοκίμασα και το νέο χαρακτηριστικό που "κρατάς πατημένο το menu και η μισή οθόνη σβήνει και σκρολάρεις στην υπόλοιπη για κινητά με μεγάλες οθόνες". Αλλά μάπα, μερικά στοιχεία όσο και να σκρολάρεις μένουν κρυμμένα κάτω ή πάνω. Δοκίμασε κανείς?

 

Τα κάτω στοιχεία και στο δικό μου 640 δεν τα εμφανιζει.

Link to comment
Share on other sites

Τα κάτω στοιχεία και στο δικό μου 640 δεν τα εμφανιζει.

 

Αυτό που έχουν τα 10 δεν είναι one handed είναι μπούρδα handed.... :) Όχι μόνο δεν εμφανίζει τα κάτω κάτω, αλλά και μετά από μερικά δευτερόλεπτα επανέρχεται η οθόνη, έπρεπε μόνο χειροκίνητα να γίνεται αυτό. Έλεος δηλαδή.....

Edited by bep1995
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν Προεγκατεστημένοι οι χάρτες της Microsoft, μακράν καλύτεροι από τους here.

 

Μετα απο τα W10 δεν εχω ηχητικες οδηγιες σε κανεναν πλοηγο (Maps, here, κα).

Κανενας το ιδιο προβλημα? Εχω κανει 2 φορες hard reset

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο τα W10 δεν εχω ηχητικες οδηγιες σε κανεναν πλοηγο (Maps, here, κα).

Κανενας το ιδιο προβλημα? Εχω κανει 2 φορες hard reset

 

Ξανακατέβασες φαντάζομαι τις φωνητικές οδηγίες έτσι?

Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Mετα την εγκατάσταση W10 και με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων όλα τα προβλήματα λύθηκαν εκτός από ένα βασικό. Η αυτονομία μειώθηκε δραστικά. Και μπορεί κάποιοι φίλοι να το είχαν επισημάνει αλλά προσωπικά δε περίμενα αυτό να γίνεται σε τόσο μεγάλο βαθμό. Το πρωί πήρα το κινητό φορτισμένο και μέχρι αργά το μεσημεράκι, χωρίς να κάνω τίποτα ιδιαίτερο είχε πέσει λίγο κάτω από 50%. Πριν το είχα κρατήσει 3 μέρες αφόρτιστο χωρίς αν θυμάμαι καλά τι τρίτη μέρα να είχε πέσει τελείως η μπαταρία. Για αυτό τωρα εγκατέστησα το recovery tool και είμαι στη φάση επαναφοράς και ελπίζω να μη έχω κάποιο θέμα.

ΥΓ. Εδώ και 1 δεκάλεπτο το πρόγραμμα είναι στη φάση ''ανάγνωση πληροφοριών τηλεφώνου''.Είναι φυσιολογικό αυτό;

Edited by mpourasg
Link to comment
Share on other sites

Ξανακατέβασες φαντάζομαι τις φωνητικές οδηγίες έτσι?

 

εν οψει της καταργησησ των HERE σε W10, πως στο καλο κατεβάζουμε φωνη πλοηγησησ στους MAPS?

(εννοω χωρις δεκανικι τους HERE αλλα μαμισιο και μονο ΜΑΠΣ)

Link to comment
Share on other sites

Mετα την εγκατάσταση W10 και με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων όλα τα προβλήματα λύθηκαν εκτός από ένα βασικό. Η αυτονομία μειώθηκε δραστικά. Και μπορεί κάποιοι φίλοι να το είχαν επισημάνει αλλά προσωπικά δε περίμενα αυτό να γίνεται σε τόσο μεγάλο βαθμό. Το πρωί πήρα το κινητό φορτισμένο και μέχρι αργά το μεσημεράκι, χωρίς να κάνω τίποτα ιδιαίτερο είχε πέσει λίγο κάτω από 50%. Πριν το είχα κρατήσει 3 μέρες αφόρτιστο χωρίς αν θυμάμαι καλά τι τρίτη μέρα να είχε πέσει τελείως η μπαταρία. Για αυτό τωρα εγκατέστησα το recovery tool και είμαι στη φάση επαναφοράς και ελπίζω να μη έχω κάποιο θέμα.

ΥΓ. Εδώ και 1 δεκάλεπτο το πρόγραμμα είναι στη φάση ''ανάγνωση πληροφοριών τηλεφώνου''.Είναι φυσιολογικό αυτό;

΄

Πάλι καλά που λύθηκαν τα περισσότερα και έμεινε μόνο αυτό της αυτονομίας που για μένα είναι το σημαντικότερο. Περίμενε λίγο για να επιστρέψεις στα 8.1. Θέλει λίγο χρόνο. Και σε εμένα έτσι έκανε. Τελικά βλέπω οτι πολλοί επιστρέφουν στα 8.1. Μεγάλη πατάτα από την MICROSOFT. Πιο BETA το λειτουργικό δεν γίνεται.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Mετα την εγκατάσταση W10 και με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων όλα τα προβλήματα λύθηκαν εκτός από ένα βασικό. Η αυτονομία μειώθηκε δραστικά. Και μπορεί κάποιοι φίλοι να το είχαν επισημάνει αλλά προσωπικά δε περίμενα αυτό να γίνεται σε τόσο μεγάλο βαθμό. Το πρωί πήρα το κινητό φορτισμένο και μέχρι αργά το μεσημεράκι, χωρίς να κάνω τίποτα ιδιαίτερο είχε πέσει λίγο κάτω από 50%. Πριν το είχα κρατήσει 3 μέρες αφόρτιστο χωρίς αν θυμάμαι καλά τι τρίτη μέρα να είχε πέσει τελείως η μπαταρία. Για αυτό τωρα εγκατέστησα το recovery tool και είμαι στη φάση επαναφοράς και ελπίζω να μη έχω κάποιο θέμα.

ΥΓ. Εδώ και 1 δεκάλεπτο το πρόγραμμα είναι στη φάση ''ανάγνωση πληροφοριών τηλεφώνου''.Είναι φυσιολογικό αυτό;

 

1. συμφωνω με ότι λες για μπαταρια και εγω πισω πηγα (+2-3 αλλους λογους)

2. 1.7 giga είναι τα 8.1 φανταζομαι τα 10αρια πιο πολύ οποτε για roll back to 8.1 να υπολογιζεις 30 λεπτα (τοσο μου πηρε εμενα) Προσεξε μην σου ζητησε καποια ενεργεια από μερουσ σου και δεν το πηρες χαμπαρι οποτε μαλλον ποτε...

Link to comment
Share on other sites

1. συμφωνω με ότι λες για μπαταρια και εγω πισω πηγα (+2-3 αλλους λογους)

2. 1.7 giga είναι τα 8.1 φανταζομαι τα 10αρια πιο πολύ οποτε για roll back to 8.1 να υπολογιζεις 30 λεπτα (τοσο μου πηρε εμενα) Προσεξε μην σου ζητησε καποια ενεργεια από μερουσ σου και δεν το πηρες χαμπαρι οποτε μαλλον ποτε...

 

Εσύ που γύρισες στα 8.1 απέκτησες swipe στα ελληνικά; :lol::lol::lol:

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν εχω ...αν εννοεισ το ρυθμιζομενο πληκτρολογιο με τα emoticons. Δεν ειχα προσεξει αν υπηρχαν στα 10αρια. Εχω ομωσ στο σκαιπ που στελνω μηνυματα τζαμπα
Link to comment
Share on other sites

όχι δεν εχω ...αν εννοεισ το ρυθμιζομενο πληκτρολογιο με τα emoticons. Δεν ειχα προσεξει αν υπηρχαν στα 10αρια. Εχω ομωσ στο σκαιπ που στελνω μηνυματα τζαμπα

 

Εννοώ την λειτουργία που σέρνεις το δάχτυλο πάνω στα γράμματα και γράφει την λέξει αυτόματα.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα σαν το swype (android) δηλ ...όχι δεν εχω στα 8.1 τετοιο πραγμα, μετα που ξαναγυρισα από τα 10.

Καπου διαβασα, ισωσ να μην καταλαβα και καλα, ότι μερικοι το εχουν, παρα το rollback από 10 σε 8.1, δηλ κρατηθηκε σαν εφαρμογη. Δεν το πολυεψαξα διοτι περα από λιγα & συνοπτικα μηνυματα δεν στελνω. Σιγουρα καποιους τους ενδιαφερει ομως.

 

διαβασε apo το μηνυμα 2408 στο LUMIA 640 TOPIC αν σε ενδιαφερει, ισωσ βγαλεις ακρη

Βουντου και Ευχελαιο ισως βοηθησουν κρινοντας από τα σχολια των αλλων παιδιων

/ Τασος

Edited by ELTASSOS
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα στην παρέα , 2 μέρες προσπαθώ να βρω πως αλλάζει το πιν 1 της κάρτας sim και δεν μπορώ να το βρω. Όπως θα καταλάβατε σίμαι νέος κάτοχος του lumia 640 xl
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα στην παρέα , 2 μέρες προσπαθώ να βρω πως αλλάζει το πιν 1 της κάρτας sim και δεν μπορώ να το βρω. Όπως θα καταλάβατε σίμαι νέος κάτοχος του lumia 640 xl

 

Ρυθμίσεις,δίκτυο κ ασυρματη σύνδεση,κιν τηλεφωνία κ σιμ,ρυθμίσεις σιμ...σε windows 10 αυτό

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...