Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Εδώ και μερικές μέρες όταν ακουμπώ στο αυτί μου την συσκευη για να μιλήσω σε κάποιον δεν απενεργοποιει την οθόνη για να μην πατηθει κατά λάθος κάτι άλλο. Προσπαθώ να δω μήπως είναι κάποια ρυθμιση αλλά δεν βρίσκω κάτι. Υπάρχει κάποιος που να έχει το ίδιο πρόβλημα ή να ξέρει πως να το διορθώσω. Πάντως έχω την αίσθηση ότι έχει χαλάσει ο αισθητηρας.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Εδώ και μερικές μέρες όταν ακουμπώ στο αυτί μου την συσκευη για να μιλήσω σε κάποιον δεν απενεργοποιει την οθόνη για να μην πατηθει κατά λάθος κάτι άλλο. Προσπαθώ να δω μήπως είναι κάποια ρυθμιση αλλά δεν βρίσκω κάτι. Υπάρχει κάποιος που να έχει το ίδιο πρόβλημα ή να ξέρει πως να το διορθώσω. Πάντως έχω την αίσθηση ότι έχει χαλάσει ο αισθητηρας.

 

 

 

 

 

Σοφτ ρεσετ δοκίμασες;Μπορεί απλά να έχει σκαλώσει....

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω δοκιμάσει και δεν έχει κάνει αλλαγη :wacko:

 

με 8,1 είσαι ή έχεις βάλει τα 10άρια;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει 10 αρια

 

Hard reset είχες κάνει όταν τα έβαλες;

Αν όχι,μάλλον ήρθε η ώρα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα.... είχα μια ελπίδα μήπως και δεν έχω βρει κάτι που έχει σχέση με ρυθμιση. Σας ευχαριστώ όλους για το άμεσο ενδιαφέρον
Link to comment
Share on other sites

Πριν τα χριστουγεννα ειπα να αναβαθμιστω σε 640 XL (απο το απροβληματιστο 520). Περιμενα τα 10ρια... τα περιμενα... ως που μπηκα στο προγραμμα insider... μαθαινοντας οτι επιτελους βγηκαν, βγαινω απο το προγραμμα.. 2 εβδομαδες μετα και αφου ηθελα να καθαρισω λιγο τα πραγματα απο κατι ανοητα θεματα που ειχα.. μισοσβησμενα διπλαεικονιδια παιχνιδιων.. και κατι ενημερωσεις που ποτε δε γινοτανε... ειπα HARD RESET.. οπερ και εγινε.. Τι να πρωτοπω μετα απο αυτο... Προβληματα στο reset.. μια δεν εβλεπε wifi... μια κολουσε με τις ωρες.. μετα απο 4-5 προσπαθεις τα περασα.. το σεταρω κανονικα.. τρωω μια μερα.. και νασου οι @#$@$% error F30 στα δεδομενα.. με πετουσε ο edge.. με περνανε τηλ και φαινομουν κλειστος.. το τηλεφωνο αναβοσβηνε μονο του... ΚΑΙ αντε παλι τα ιδια.. HARD RESET.. τα ιδια προβληματα... μου ερχοντουσαν αναφορες για πρωινες κλησεις βραδιατικα... να λεω φταιει η sd... τπτ .. γενικα ειμαι να σκασω.. :mad: Το γελιο του πραγματος ειναι οτι αν το παω στο service,,, θ αμε περασουν για κανεναν ασχετο.. θα κανουν reset.. θα μου πουν οτι ΟΛΑ ΟΚ.. και σε μια δυο μερες θα ξαναπαω... .. αυτο θα επαναλφθει καμια 2-3 φορες ως που να καταλαβουν οτι ειναι θεμα hardware:rtfm: .. και δες εχω το χρονο να το πηγαινοφερνω..

κανεις αλλος με τα ιδια θεματα...?

Εγώ το κινητό το έχω από πέρυσι τον Ιούνιο. Τα δεκάρια τα έβαλα μόλις δόθηκαν από το upgrade advisor. Πρώτα διέγραψα όλες τις εφαρμογές μία μία. Ύστερα έκανα hard reset και μετά κατέβασα τα 10αρια . Όμως δεν έκανα επαναφορά ρυθμίσεων αλλά έφτιαξα το κινητό από την αρχή. Πρόσεχε διότι όταν κατεβάσεις τα 10αρια υπάρχει και άλλη αναβάθμιση που πρέπει να κάνεις διότι διαφορετικά θα έχεις προβλήματα. Για κάνε για μία τελευταία φορά αυτό που έκανα εγώ και βλέπεις. Πάντως εμένα τώρα ύστερα από ένα μήνα κατάλαβα ότι άξιζε η αναβάθμιση. Το κινητό πάει σφαίρα και μόνο ένα μικρό πρόβλημα έχω με τα επισυναπτόμενα των email. Δεν μου τα διαβάζει κάποιες φορές. Κατά τα άλλα πολύ καλά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα σε όλους!!!

Υπάρχει ρύθμιση για μικρότερα γράμματα στα ονόματα των επαφών;

Με την αλλαγή του μεγέθους κειμένου στη διευκόλυνση πρόσβασης δεν βλέπω κάποια μεταβολή.

Win 8.1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Εδώ και μερικές μέρες όταν ακουμπώ στο αυτί μου την συσκευη για να μιλήσω σε κάποιον δεν απενεργοποιει την οθόνη για να μην πατηθει κατά λάθος κάτι άλλο. Προσπαθώ να δω μήπως είναι κάποια ρυθμιση αλλά δεν βρίσκω κάτι. Υπάρχει κάποιος που να έχει το ίδιο πρόβλημα ή να ξέρει πως να το διορθώσω. Πάντως έχω την αίσθηση ότι έχει χαλάσει ο αισθητηρας.

Ίσως λίγο χαζό, αλλά το είχα πάθει με ένα Sony Xperia Z που είχα πιο παλιά. Είχα βάλει tempered glass, αλλά επειδή δεν πρέπει να ήταν καλής ποιότητας, με αποτέλεσμα να μην είναι οι τρύπες για τον αισθητήρα στην κατάλληλη θέση και έτσι δεν έκλεινε η οθόνη όταν με έπαιρναν ή έπαιρνα τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως λίγο χαζό, αλλά το είχα πάθει με ένα Sony Xperia Z που είχα πιο παλιά. Είχα βάλει tempered glass, αλλά επειδή δεν πρέπει να ήταν καλής ποιότητας, με αποτέλεσμα να μην είναι οι τρύπες για τον αισθητήρα στην κατάλληλη θέση και έτσι δεν έκλεινε η οθόνη όταν με έπαιρναν ή έπαιρνα τηλέφωνο.

 

Εγώ που έχω το 535 έχω tempered glass που καλύπτει τα πάντα, και κάμερα και όλα και δεν έχω θέμα, μόνο το μικρόφωνο δεν καλύπτει, δεν νομίζω ότι φταίει το γυαλί δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα μου το έκανε σε μια έκδοση από Insiders αλλά με soft reset είχε λυθεί.Τώρα η το κλειδώνεις όταν παίρνεις τηλέφωνο και περιμένεις να δει αν θα λυθεί με καμιά ενημέρωση,ή πας στο σέρβις...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει ασχοληθεί κανένας με το θέμα της κάμερας σχτικα με Lumia camera στα 8.1 vs Microsoft camera στα 10αρια;

Από παλαιότερη μου εμπειρία με το 640 xl είχα δει ότι μάλλον η Lumia ήταν καλύτερη (την οποία έχω και τώρα με 8.1), αλλά μπορεί να ήταν πρώιμη...

Εννοώ ποια θεωρείτε καλύτερη σαν ποιότητα αποτελέσματος.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει ασχοληθεί κανένας με το θέμα της κάμερας σχτικα με Lumia camera στα 8.1 vs Microsoft camera στα 10αρια;

Από παλαιότερη μου εμπειρία με το 640 xl είχα δει ότι μάλλον η Lumia ήταν καλύτερη (την οποία έχω και τώρα με 8.1), αλλά μπορεί να ήταν πρώιμη...

Εννοώ ποια θεωρείτε καλύτερη σαν ποιότητα αποτελέσματος.

 

Στα windows 10 έχεις μόνο μία επιλογή..

Δεν μπορώ να πω ότι έχω δει διαφορές ανάμεσα τους πάντως.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας παιδια και χρονια πολλα. Εχει η γυναικα ενα microsoft lumia 640 xl και παρατηρειτε το εξης:χωρις hands free ο επιλεγμενος ηχος κλησης λειτουργει κανονικα στην ενταση που εχει ρυθμιστει ενω βαζοντας πανω ενα οποιαδηποτε hands free ειτε της συσκευης ειτε καποιο τριτο του εμποριου ο ηχος κλησης μειωνεται δραματικα σε σημειο να χανονται κλησεις και μηνυματα.Το ιδιο προβλημα παρουσιαζοταν οταν η συσκευη δουλευε με windows phone 8.1 αλλα ηλπιζα μηπως στρωσει μετα την αναβαθμιση στα windows phone 10 αλλα δεν...τελικα ειναι καποιο προβλημα της συσκευης ή ενα απο τα θεματα του λειτουργικου;ή απλα ετσι εχει ρυθμιστει να δουλευει η συσκευη;μηπως υπαρχει καποια ρυθμιση που μπορω να κανω για να διορθωθει;ευχαριστω πολυ και καλη ανασταση σε ολους,με υγεια.
Link to comment
Share on other sites

makis2788 πρέπει το "καρφί" να είναι με άσπρα διαχωριστικά για να δουλέψει σωστά είτε σε 8,1 είτε σε 10αρια
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας παιδια και χρονια πολλα. Εχει η γυναικα ενα microsoft lumia 640 xl και παρατηρειτε το εξης:χωρις hands free ο επιλεγμενος ηχος κλησης λειτουργει κανονικα στην ενταση που εχει ρυθμιστει ενω βαζοντας πανω ενα οποιαδηποτε hands free ειτε της συσκευης ειτε καποιο τριτο του εμποριου ο ηχος κλησης μειωνεται δραματικα σε σημειο να χανονται κλησεις και μηνυματα.Το ιδιο προβλημα παρουσιαζοταν οταν η συσκευη δουλευε με windows phone 8.1 αλλα ηλπιζα μηπως στρωσει μετα την αναβαθμιση στα windows phone 10 αλλα δεν...τελικα ειναι καποιο προβλημα της συσκευης ή ενα απο τα θεματα του λειτουργικου;ή απλα ετσι εχει ρυθμιστει να δουλευει η συσκευη;μηπως υπαρχει καποια ρυθμιση που μπορω να κανω για να διορθωθει;ευχαριστω πολυ και καλη ανασταση σε ολους,με υγεια.

 

Έτσι λειτουργεί ο ήχος στα windows όταν έχεις συνδεδεμένα ακουστικά δυστυχώς. Δεν φταίει η συσκευή σου.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

makis2788 πρέπει το "καρφί" να είναι με άσπρα διαχωριστικά για να δουλέψει σωστά είτε σε 8,1 είτε σε 10αρια

 

Και με τα μαύρα μια χαρά δουλεύει.

Απλά έτσι λειτουργούν τα windows.όταν έχεις κάποιο Hands free κόβει το ήχο και ακούγεται και από τα ακουστικά.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

snapp

 

http://internal.webstorage.gr/jpg_400x300/0308528.jpg

http://www.pc1.gr/images/220/220006205.jpg

Τα χρωματικά μαύρα "καρφιά" δεν κάνουν για LUMIA , αυτά που κάνουν είναι τα λευκά

Link to comment
Share on other sites

snapp

 

http://internal.webstorage.gr/jpg_400x300/0308528.jpg

http://www.pc1.gr/images/220/220006205.jpg

Τα χρωματικά μαύρα "καρφιά" δεν κάνουν για LUMIA , αυτά που κάνουν είναι τα λευκά

 

τα ίδια καρφιά έχεις βάλει,μόνο που αλλάζει το χρώμα.

έχω και τα δύο και δουλεύουν ακριβώς με τον ίδιο τρόπο.

http://i67.tinypic.com/23w45l2.jpg

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας παιδια και χρονια πολλα. Εχει η γυναικα ενα microsoft lumia 640 xl και παρατηρειτε το εξης:χωρις hands free ο επιλεγμενος ηχος κλησης λειτουργει κανονικα στην ενταση που εχει ρυθμιστει ενω βαζοντας πανω ενα οποιαδηποτε hands free ειτε της συσκευης ειτε καποιο τριτο του εμποριου ο ηχος κλησης μειωνεται δραματικα σε σημειο να χανονται κλησεις και μηνυματα.Το ιδιο προβλημα παρουσιαζοταν οταν η συσκευη δουλευε με windows phone 8.1 αλλα ηλπιζα μηπως στρωσει μετα την αναβαθμιση στα windows phone 10 αλλα δεν...τελικα ειναι καποιο προβλημα της συσκευης ή ενα απο τα θεματα του λειτουργικου;ή απλα ετσι εχει ρυθμιστει να δουλευει η συσκευη;μηπως υπαρχει καποια ρυθμιση που μπορω να κανω για να διορθωθει;ευχαριστω πολυ και καλη ανασταση σε ολους,με υγεια.

 

Ρυθμισε τον ηχο για ακουστικα και εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...