Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανακαλυψα κατι χτες. Οταν φορτιζει το κινητο και κατεβασεις την μπαρα, αν πατησεις παρατεταμενα εκει που λεει οτι "φορτιζει και θελει ακομα 1 ωρα" γινεται μοβ και βγαζει ενα "!". Το πατας και σε παει σε μια ρυθμιση της οθονης κλειδωματος αν θυμαμαι καλα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πιο σβέλτο περισσότερη μνήμη ελεύθερη και το multitasking σαν να δουλεύει καλύτερα

 

συνηγορω και εγω σε αυτα που λεει ο φιλος, πολυ καλλιτερο κινητο απο ισπανικη ρομ (5.0.2) που δεν λαμβανε 5.1.1 στην νεα γαλλικη , με αλλαγη του csc γαλλικου κανονικα χωρις θεματα !

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]63701[/ATTACH]

Οθόνη κλειδ. Και ασφάλεια επιπλέον ρυθμίσεις ασφαλείας και τα τικαρεις

Ηταν τσεκαρισμένο.πολύ παράξενο.λες να χει κανένα θέμα ο αισθητήρας?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και συγγνωμη αν ειμαι σε λαθος topic.

Ενα φιλαρακι εχει το S6 και θελει να βαλει κατι δικο του για ηχο εοδπποιησεις sms. Του διχνει μονο τα προτεινομενα και οχι τον συγκεκριμενο ηχο που θελει, ουτε επιλογη βρισκει για να παει στα αρχεια.

Δώστε μου τα φωτα σας για το θεμα.

 

Ευχαριστω πολυ.

Edited by BurningBeard

Siemens C10 - Νokia 3210 - Νokia 3330 WAP - Νokia 3510i - Sharp GX15 VF - SE V800 VF - SE K750i VF - SE X10 Mini pro - Moto G 1gen - Xiaomi Pocopocopocopoco F1 😮 - Huawei Y5 2018 :classic_wacko: - Nothing Phone 1:classic_love:

Link to comment
Share on other sites

Ηταν τσεκαρισμένο.πολύ παράξενο.λες να χει κανένα θέμα ο αισθητήρας?

Το έκανα και εγώ εγκατάσταση και δεν έχω κανένα πρόβλημα.εχει μια ρύθμιση που αν το αφήσεις πολύ ώρα σβήνει μόνο του για εξοικονόμηση ενέργειας δες στα πόσα λεπτά το έχεις βάλει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..εχει καποιος θεμα με fingerprint ? Δεν μου δουλεύει καθολου καλα..

 

Γενικά δεν είναι κ ότι καλύτερο αυτό το fingerprint όμως αν βάλεις το ίδιο δάχτυλο ξανά θα βελτιωθεί πάρα πολύ εγώ αυτό έκανα δεν είναι τόσο γρήγορο κ αποτελέσματικο σαν του iphone 5s που είχα όμως είναι πολύ καλό απλά περάσε το δάχτυλο 2 φορές!

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και εγώ εγκατάσταση και δεν έχω κανένα πρόβλημα.εχει μια ρύθμιση που αν το αφήσεις πολύ ώρα σβήνει μόνο του για εξοικονόμηση ενέργειας δες στα πόσα λεπτά το έχεις βάλει

Και με άλλο παρόμοιο πρόγραμμα πού δοκίμασα τα ίδια μετά από λίγη ώρα.

πολύ παράξενο.

Ωστόσο εχω βάλει την γαλλική κι από οτι βλέπω ολα σωστά ετσι?

[ATTACH]63731[/ATTACH]

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι μου. θελω να ρωτισω κατι. εχει ενας φιλος μου το σ6 και εχει βαλει κωδικο για ξεκλειδωσει την οθονη γιατι ξεχασε των κωδικο. τι πρεπει να κανει? ανοιγει κανονικα το κινητο, βαζει το πιν και μετα δεν γνωριζει τον κωδικο για να ξεκλειδωσει το κινητο του. σας παρακαλω βοηθιστε με
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι μου. θελω να ρωτισω κατι. εχει ενας φιλος μου το σ6 και εχει βαλει κωδικο για ξεκλειδωσει την οθονη γιατι ξεχασε των κωδικο. τι πρεπει να κανει? ανοιγει κανονικα το κινητο, βαζει το πιν και μετα δεν γνωριζει τον κωδικο για να ξεκλειδωσει το κινητο του. σας παρακαλω βοηθιστε με

Home button,power button συν volume up,ολα πατημένα ταυτόχρονα,wipe data...

Μόλις δείξει την πράσινη οθόνη αν θυμάμαι καλά,τα αφήνει και κατευθύνει με το volume rocker,επιλογή yes με το power button.

Σβήνονται ολα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

τραγική η κατάσταση μετά από λίγες μέρες χρήσης του κινητού και με την τελευταία γαλλική stock rom...

 

στην αρχή όλα δουλεύουνε ωραία και smooth και σε λιγότερο από ένα μηνα αρχίζουνε τα κωλύματα....!!!

 

τελικά το αφίσα ξανά στην άκρη το κινητό... κουράστηκα να μην μπορώ να στείλω ούτε ένα email από το lag...

 

επίσης σιχάθηκα την samsung ως εταιρία...!

 

απαράδεκτη για άλλη μια φορα...!!!

 

και μην έρθει κάποιος και μου πει τώρα ξέρεις φιλε το έχεις φορτώσει το κινητό σου και λογικό είναι... λοιπόν... e όχι δεν το έχω φορτώσει και δεν έχω bloatware apps που βάζει ο καθένας... χρονια χρηστης android είμαι με nexus και γνωρίζω πολύ καλά...!! :)

 

απλά να λέμε την αλήθεια δεν αξίζει το s6 από software...

Link to comment
Share on other sites

Παράξενα πράγματά.

Ειλικρινά εχω ενα σωρό εφαρμογές μέσα και κανένα πρόβλημα.και δεν εχω απενεργοποιήσει και τίποτα ούτε από τις εφαρμογές Google,ούτε κι από της samsung.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παράξενα πράγματά.

Ειλικρινά εχω ενα σωρό εφαρμογές μέσα και κανένα πρόβλημα.και δεν εχω απενεργοποιήσει και τίποτα ούτε από τις εφαρμογές Google,ούτε κι από της samsung.

+++ το κινητο παει σφαιρα κανενα κομπιασμα πουθενα!!

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς παρεξήγηση το κινητό όπως όλα της Samsung πάει σφαίρα απλά στην αρχή. Λίγο καιρό μετά και με λίγες εφαρμογές επιπλέον τα κάνει τα laggaκια του. Όχι κάτι τραγικό που να το κάνει unusable όπως ισχυρίζεται ο omorfonios βέβαια μη τα τραγικοποιουμε. Απλώς εγώ περιμενα πως παίρνοντας το καλύτερο hardware αυτή τη στιγμή διαφορετικά πράγματααπό αυτά που είδα εντέλει. Το hardware το πληρώσαμε γιατί γουσταραμε τούμπανο αλλά για άλλη μια φορά η Samsung απλά είναι πρώτη στα χαρτιά. Ανικανη να φτιάξει ένα σωστό software που να εκμεταλλευεται και κυρίως να αναδεικνύει το εξαιρετικό hardware με το οποίο το προικισε. Αποτέλεσμα να έχουμε ένα πανέμορφο κινητό με απίστευτη κάμερα και οθόνη αλλά με εμπειρία χρήσης που συναντάς συνήθως σε midrange προτάσεις.

 

Δυστυχώς όσο και να γουστάρω την ομορφιά του και την κάμερα του ,Οκτώβρη με Νοέμβριο το δίνω και παιρνω το νέο Νεξους να βρω την υγεία μου ☺☺

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

:!: Ενημέρωση :!:

Να υπενθυμίσω ότι για συγκρίσεις συσκευών μπορείτε να ανοίξετε ένα θέμα στούς τεχνολογικούς διαξιφισμούς και να συζητήσετε εκεί. Το παρόν topic αφορά αποκλειστικά το s6. Προσπαθήστε να μην βγαίνετε εκτός θέματος.

Αφαιρέθηκαν τα off topic μυνήματα.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς παρεξήγηση το κινητό όπως όλα της Samsung πάει σφαίρα απλά στην αρχή. Λίγο καιρό μετά και με λίγες εφαρμογές επιπλέον τα κάνει τα laggaκια του. Όχι κάτι τραγικό που να το κάνει unusable όπως ισχυρίζεται ο omorfonios βέβαια μη τα τραγικοποιουμε. Απλώς εγώ περιμενα πως παίρνοντας το καλύτερο hardware αυτή τη στιγμή διαφορετικά πράγματααπό αυτά που είδα εντέλει. Το hardware το πληρώσαμε γιατί γουσταραμε τούμπανο αλλά για άλλη μια φορά η Samsung απλά είναι πρώτη στα χαρτιά. Ανικανη να φτιάξει ένα σωστό software που να εκμεταλλευεται και κυρίως να αναδεικνύει το εξαιρετικό hardware με το οποίο το προικισε. Αποτέλεσμα να έχουμε ένα πανέμορφο κινητό με απίστευτη κάμερα και οθόνη αλλά με εμπειρία χρήσης που συναντάς συνήθως σε midrange προτάσεις.

 

Δυστυχώς όσο και να γουστάρω την ομορφιά του και την κάμερα του ,Οκτώβρη με Νοέμβριο το δίνω και παιρνω το νέο Νεξους να βρω την υγεία μου ☺☺

 

+1000 σε όλα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ ρε παιδιά που το είχα σχεδόν 3 μήνες και το είχα φορτώσει με καμιά 50αρια εφαρμογές και αρκετό λιώσιμο το τηλ δούλευε υποδειγματικα... Ο λόγος που το έδωσα και γύρισα στο s5 ήταν η τραγική του μπαταρία.... Σε όλα τα άλλα ήταν άψογο.......
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ ρε παιδιά που το είχα σχεδόν 3 μήνες και το είχα φορτώσει με καμιά 50αρια εφαρμογές και αρκετό λιώσιμο το τηλ δούλευε υποδειγματικα... Ο λόγος που το έδωσα και γύρισα στο s5 ήταν η τραγική του μπαταρία.... Σε όλα τα άλλα ήταν άψογο.......

 

Και μετά τις τελευταίες αναβαθμίσεις, και η μπαταρία είναι ΟΚ. :)

Link to comment
Share on other sites

Home button,power button συν volume up,ολα πατημένα ταυτόχρονα,wipe data...

Μόλις δείξει την πράσινη οθόνη αν θυμάμαι καλά,τα αφήνει και κατευθύνει με το volume rocker,επιλογή yes με το power button.

Σβήνονται ολα.

 

Ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

Link to comment
Share on other sites

τραγική η κατάσταση μετά από λίγες μέρες χρήσης του κινητού και με την τελευταία γαλλική stock rom...

 

στην αρχή όλα δουλεύουνε ωραία και smooth και σε λιγότερο από ένα μηνα αρχίζουνε τα κωλύματα....!!!

 

τελικά το αφίσα ξανά στην άκρη το κινητό... κουράστηκα να μην μπορώ να στείλω ούτε ένα email από το lag...

 

επίσης σιχάθηκα την samsung ως εταιρία...!

 

απαράδεκτη για άλλη μια φορα...!!!

 

και μην έρθει κάποιος και μου πει τώρα ξέρεις φιλε το έχεις φορτώσει το κινητό σου και λογικό είναι... λοιπόν... e όχι δεν το έχω φορτώσει και δεν έχω bloatware apps που βάζει ο καθένας... χρονια χρηστης android είμαι με nexus και γνωρίζω πολύ καλά...!! :)

 

απλά να λέμε την αλήθεια δεν αξίζει το s6 από software...

 

ενας ειναι ο δρομος για σενα το κανεις root ,custom firmawe και το τηλεφωνο πεταει και lag δεν ξερεις τι ειναι και το κυριότερο απιστευτο multitasking!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χωρίς παρεξήγηση το κινητό όπως όλα της Samsung πάει σφαίρα απλά στην αρχή. Λίγο καιρό μετά και με λίγες εφαρμογές επιπλέον τα κάνει τα laggaκια του. Όχι κάτι τραγικό που να το κάνει unusable όπως ισχυρίζεται ο omorfonios βέβαια μη τα τραγικοποιουμε. Απλώς εγώ περιμενα πως παίρνοντας το καλύτερο hardware αυτή τη στιγμή διαφορετικά πράγματααπό αυτά που είδα εντέλει. Το hardware το πληρώσαμε γιατί γουσταραμε τούμπανο αλλά για άλλη μια φορά η Samsung απλά είναι πρώτη στα χαρτιά. Ανικανη να φτιάξει ένα σωστό software που να εκμεταλλευεται και κυρίως να αναδεικνύει το εξαιρετικό hardware με το οποίο το προικισε. Αποτέλεσμα να έχουμε ένα πανέμορφο κινητό με απίστευτη κάμερα και οθόνη αλλά με εμπειρία χρήσης που συναντάς συνήθως σε midrange προτάσεις.

 

Δυστυχώς όσο και να γουστάρω την ομορφιά του και την κάμερα του ,Οκτώβρη με Νοέμβριο το δίνω και παιρνω το νέο Νεξους να βρω την υγεία μου ☺☺

 

το τηλεφωνο ειναι τοπ σε ολα ετσι εκτος απο κακη διαχείριση μνημης και οταν δεν επαρκη η μνημη βλεπεις lag!!που και που καντε και κανενα reboot και ολα θα ειναι καλυτερα!!!;)

Link to comment
Share on other sites

μπαταρια?

:lol:

 

δεν ειναι η καλυτερη αλλα ειναι οικανοποιητικη 4-4.30 οθονης καλα ειναι !!!(σιγουρα δεν ειναι g2. note3 .mate7 τερας αυτονομιας!!) αλλα ειναι μια χαρα περιμενα αρκετα χειροτερα!!!;)

Link to comment
Share on other sites

μπαταρια?

:lol:

Μπαταρία προσωπικά 3 ώρες οθόνη με χίλια ζόρια 4 ώρες.. Γενικά η μπαταρία του κινητού δεν βριθει αυτονομία..κοινως αποδεκτό

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...