Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού μου λέει poland...

 

[ATTACH]63601[/ATTACH]

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επίσης ξέχασα να αναφέρω ότι το κλείδωμα με το αποτύπωμα δε μου δουλεύει καθόλου καλά. Μετά από 3-4 προσπάθειες κι άμα, αλλιώς κωδικό. Είχα διαβάσει ότι δεν αντιμετώπιζε προβλήματα στο θέμα αποτυπώματος.

2ον. Αυτό για να βρεις τη συσκευή άμα τη χάσεις, αξίζει να το ενεργοποιήσεις, κάνει δουλειά;

 

περασε το ιδιο δακτυλο 2 φορες. μια χαρα δουλευει

Link to comment
Share on other sites

Αφού μου λέει poland...

 

[ATTACH]63601[/ATTACH]

 

φίλε μου εγώ στην θέση σου θα το κρατούσα με την 5.0.2 είναι γενικά πιο καλή από την 5.1.1!!!!

και μπορείς να κάνεις root χωρίς να γράψει ο knox!!!

Link to comment
Share on other sites

Αφού μου λέει poland...

 

[ATTACH]63601[/ATTACH]

 

Αν πατήσεις πάνω αριστερά στο firmware browser σου βγάζει άλλο εκτός απο το 5.0.2? εγώ θα το άλλαζα με το γαλλικό παντός για να έχω τα update πρώτος .

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Η 5.1.1 μετά την δεύτερη αναβάθμιση είναι η καλύτερη. Μου βελτίωσε αισθητά την αυτονομία, και ιδιαίτερα την σταθερότητα στα data που είχα πρόβλημα. Δεν βρίσκω λόγο να το αλλάξω, καθώς ο ανταγωνισμός δεν έχει κάτι περισσότερο. Όσοι δεν έχετε κάνει root, αναβαθμίστε άφοβα στην τελευταία έκδοση. Θα δείτε βελτίωση.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με κλειστά wifi data κλειστά όλα τα application και hibernate από greenify χθες ξημερώματα μέχρι το μεσημέρι σήμερα μου είχε κάψει 7% και έχω 5.1.1
Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσεις πάνω αριστερά στο firmware browser σου βγάζει άλλο εκτός απο το 5.0.2? εγώ θα το άλλαζα με το γαλλικό παντός για να έχω τα update πρώτος .

 

δεν θελω να το αλλαξω.

απλα με βαζει σε σκεψεις το ολο θεμα.

τελικα είναι uk το κινητο μου?κι αν ναι γιατι εχει Poland?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Multitasking και ταχύτητα από άλλο πλανήτη [ATTACH]63611[/ATTACH]

 

Για δώσε κανένα λινκ.

Δουλεύουν όλα;

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Δακτυλικο αποτύπωμα οχι,κάμερα δεν λειτουργεί η selfie με την stock εφαρμογή αλλά δουλεύει με fv-5 που την δοκίμασα,όλα τα άλλα είναι οκ

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s6/development/to-n0t3-bring-larger-fun-to-flagship-t3179857

Link to comment
Share on other sites

δεν θελω να το αλλαξω.

απλα με βαζει σε σκεψεις το ολο θεμα.

τελικα είναι uk το κινητο μου?κι αν ναι γιατι εχει Poland?

 

Και εγω την ιδια ειχα. Η πολωνικη της t mobile ειναι. Κανε manual upgrade με odin την 5.1.1 και εισαι μια χαρα. Ουτε σε εμενα την εβρισκε αυτοματα!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν μου λέει πουθενά tmobile.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος που να το εχει αγορασει σε περισσοτερα απο 1 χρωματα;Να μας πει αν καποιο ειναι πιο ευπαθες στις γρατζουνιες και αν γενικα το κινητο ειναι βραχος.

Σκεφτομαι να το χρησιμοποιησω με pouch bugatti.

 

προσανατολιζομαι σε χρωμα gold ή ασπρο δεν αποκλειω ομως και το μαυρο.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θεωρώ το χρυσό καλύτερο. Είναι σαμπανιζέ, και δείχνει πολύ ωραίο. Επίσης μου αρέσει το ότι το πλαίσιο είναι και αυτό σαμπανιζέ, και δείχνει ομοιόμορφο. Στα άλλα χρώματα είναι ασημί, και έτσι είναι όπως σε πολλά άλλα, ασημί με άσπρο, ή ασημί με μαύρο.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θεωρώ το χρυσό καλύτερο. Είναι σαμπανιζέ, και δείχνει πολύ ωραίο. Επίσης μου αρέσει το ότι το πλαίσιο είναι και αυτό σαμπανιζέ, και δείχνει ομοιόμορφο. Στα άλλα χρώματα είναι ασημί, και έτσι είναι όπως σε πολλά άλλα, ασημί με άσπρο, ή ασημί με μαύρο.

 

ναι εχει ενα χρυσαφι χρωμα απαλο,σαν μπεζ...μου αρεσει μαλλον σε αυτο το χρωμα θα καταληξω.

Ευχαριστω!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο περιπου 2 βδομαδες ειπα να γραψω την γνωμη μου για το Galaxy S6 το οποιο εχω ακομα με 5.0.2 .

 

Αρχικα να αναφερω οτι στο τσακ αγορασα το Galaxy S6.Ειχα στο ματι το Nexus 6 το οποιο δεν αγορασα καθως λιγο πριν κανω την αγορα ανεβηκε η τιμη του στα 550 τα οποια θεωρησα πολλα για ενα nexus(κακη μεταπωλητικη αξια και λιγο πριν ανακοινωθει το nexus 2015).Οπως γραφω και στον τιτλο προηγουμενο κινητο ειχα το nexus 5 και ημουν λατρης του pure android και γουσταρα να πειραζω το κινητο μου.

 

Αρχικα το Galaxy S6 μου φανηκε ενα αρκετα στιβαρο και "ακριβο" κινητο.Γυαλι και μεταλλο ειναι οντως πολυ ψαρωτικα υλικα για ενα κινητο.Φυσικα επαθα πλακα απτην οθονη του και την καμερα του τα οποια στο nexus 5 ηταν χιλιομετρα πισω.

 

Ηρθε η ωρα να σχολιασω καποια πραγματα τα οποια με δυσκολεψαν στο να επιλεξω το GALAXY S6 σαν κινητο.

 

TOUCHWIZ: Καποιοι το λατρευουν και καποιοι το μισουν.Κακα τα ψεματα...οσοι εχουν συνηθισει με pure android θα θεωρησουν αρκετες λειτουργιες περιττες.Προσωπικα ομως βρισκω αρκετες απο αυτες χρησιμες και κυριοτερη την "Ultra power saving mode" που κανει τo smartphone ενα απλο phone ωστε να βγαλεις την υπολοιπη μερα με την υπαρχουσα μπαταρια.

 

ΤΑΧΥΤΗΤΑ :Εδω καποιοι αναφερουν κολληματα σε καποια site οσο αφορα το scrolling και γενικα πως δεν ειναι τοσο γρηγορο οσο θα επρεπε.Αλλοι παλι εχουν μετανιωσει το κινητο που πηραν θεωρωντας οτι το κινητο ειναι για πεταμα.

Εδω ειλικρινα δεν ξερω τι να πω.

Οπως ειπα και πριν ειχα ενα nexus 5(το οποιο μεχρι και τωρα παει σφαιρα κακα τα ψεματα).Ειλικρινα δεν εχω καταλαβει καποια διαφορα στην ταχυτητα προς το χειροτερο.Οπως ουτε και προς το καλυτερο.Εχτες εβαλα και διπλα διπλα το nexus και ανοιγα ταυτοχρονα εφαρμογες.Καποιες ανοιγαν ελαχιστα πιο γρηγορα στο nexus και καποιες στο galaxy.Σε πραγματικη χρηση μου φαινονται και τα 2 εξισου γρηγορα.Βεβαια οταν καποιος δινει τουλαχιστον 580 ευρω για ενα κινητο περιμενει να δει την διαφορα...και καλα κανει βεβαια.

 

ΜΠΑΤΑΡΙΑ:Κανενα παραπονο.Οχι γιατι ειναι τεραστια αλλα γιατι μου βγαζει τη μερα ανετα.Βεβαια ουτε το nexus 5 ειχε μεγαλη μπαταρια οποτε δεν εχω και μετρο συγκρισης με κινητα με μεγαλη μπαταρια.Αλλα ο fast charger πιστευω σε βοηθαει να βγαλεις τη μερα αν προκυψει θεμα.

 

Μια μερα σαν τη σημερινη χωρις αρκετη χρηση βεβαια.

14h 35m on battery

54m Screen time on

74% Battery

 

MULTITASKING:Εδω οντως ειπαρχει ενα θεματακι το οποιο ομως προσωπικα δεν με πειραζει καθως δεν ειμαι τυπος που αφηνει καμια 10ρια εφαρμογες στο παρασκηνιο.Εχω την κακη συνηθεια να τις σκοτωνω οποτε για εμενα προσωπικα ειναι ψιλοαδιαφορο.

 

ΑΞΙΖΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ:Προσωπικη μου γνωμη ειναι πως ΟΧΙ.Γενικα πιστευω πως εν ετη 2015 κανενα κινητο δεν αξιζει τοσα λεφτα.Ασχετα απτην κριση,πιστευω πως πλεον με την εξελιξη στην ταχυτητα των επεξεργαστων μπορεις με ενα ποσο απο 200-250 ευρω να εχει ενα αξιοπρεπες κινητο(ακομα και κινεζικο) το οποιο μπορει να μην εχει την οθονη ή την καμερα του GALAXY S6 αλλα δεν θα σε απογοητευσει.Γιατι το πηρα?Γιατι με την επιδοτηση που ειχα και την πωληση του nexus 5 εδωσα απτην τσεπη μου απλα ενα 100Ε.

 

Αυτα...Ελπιζω να μη σας κουρασα!

Edited by what

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Με 5.1.1 νομίζω η μπαταρία είναι λίγο καλύτερη από του g4 που έχω. [ATTACH]63642[/ATTACH][ATTACH]63643[/ATTACH]

Ναι είναι με τη 2 η 5.1.1

#Pik

Το είχα σε χρυσάφι και τώρα σε μαύρο (το απλό),ενώ το edge σε άσπρο.

Δεν είχα θέμα με κανένα αλλά σαν εμφάνιση πιο εντυπωσιακό είναι το gold αλλά σα πρώτη εντύπωση καθώς το blue Black που έχω τώρα είναι πιο διαχρονικό και πιο ευρεία αποδεκτό.

Σαν αντοχή επίσης κανένα παράπονο με θήκες TPU πλάτης κυρίως σιλικόνης αλλά και σκληρές

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Είχα το extreme alarm στο s3. Στο s6 πρέπει να ξεκλειδώσεις το κινητό για να κλείσεις το ξυπνητήρι. Δε λέει. Εσείς ποιο χρησιμοποιείτε; Επίσης, όταν απενεργοποιω τα δεδομένα, μου βγάζει μήνυμα κι έχει σαν επιλογή οκ και άκυρο. Στα προηγούμενα galaxy είχε και κουτάκι να μη σου το βγάλει ξανά. Στο s6 πώς βγαίνει; Αυτά. :-)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο s6 πρέπει να ξεκλειδώσεις το κινητό για να κλείσεις το ξυπνητήρι. Δε λέει.

 

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο....

Link to comment
Share on other sites

ναι εχει ενα χρυσαφι χρωμα απαλο,σαν μπεζ...μου αρεσει μαλλον σε αυτο το χρωμα θα καταληξω.

Ευχαριστω!

Δημήτρη εγώ το μετάνιωσα που το πήρα σε λευκό και όχι σε χρυσό :(

 

(Sent from Galaxy S6)

Edited by akis_k
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...