Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρουτ για κατόχους που σκέφτονται τη μεταπωληση αλλά και την εγγύηση δεν υπάρχει.

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρουτ για κατόχους που σκέφτονται τη μεταπωληση αλλά και την εγγύηση δεν υπάρχει.

 

Υπηρχε στην 502 και ολα καλα. ουτε εγω εκανα αλλα μπορουσαν καποιοι να μεινουν εκει.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά μιλούσα όσων αφορά το ρουτ

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Το multitasking εχει βελτιωθει πραγματικα παρα πολυ μετα το τελευταίο update .εγω εχω το απλο το s6 αλλα δεν νομιζω να παιζει ρολο.

 

Ποιας χωρας update. Βοηθηστε λιγο

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Ποιας χωρας update. Βοηθηστε λιγο

 

ναι ρε παιδιά πρέπει να παρακαλάω για να μου πείτε πιάς χώρας είναι το update??? εδώ και 3 ώρες προσπαθώ να μάθω από εσάς που περάσατε το update και δεν έχω καμια απάντηση..... λίγη βοήθεια θέλουμε...

 

ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε παιδιά πρέπει να παρακαλάω για να μου πείτε πιάς χώρας είναι το update??? εδώ και 3 ώρες προσπαθώ να μάθω από εσάς που περάσατε το update και δεν έχω καμια απάντηση..... λίγη βοήθεια θέλουμε...

 

ευχαριστώ...

 

Ελληνικό Vodafone, G920FXXU2POGJ το build number.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

ανάμεσα σε αυτές τις 2 πια είναι η διαφορα τους?

 

Date Country/Carrier Version PDA CSC Kies

2015-08-06 Netherlands 5.1.1 G920FXXU2BOFM G920FPHN2BOFM NO

2015-08-06 Netherlands 5.1.1 G920FXXU2BOGB G920FPHN2BOG8 YES

 

είναι τελευταίο build τις 5.1.1 που κυκλοφόρησε σήμερα όπως φαίνεται... το θέμα είναι πια από τις 2 να κατεβάσω για να περάσω? έχω μπερδευτή ρε παιδιά... λίγο βοήθεια....!!!

Link to comment
Share on other sites

ανάμεσα σε αυτές τις 2 πια είναι η διαφορα τους?

 

Date Country/Carrier Version PDA CSC Kies

2015-08-06 Netherlands 5.1.1 G920FXXU2BOFM G920FPHN2BOFM NO

2015-08-06 Netherlands 5.1.1 G920FXXU2BOGB G920FPHN2BOG8 YES

 

είναι τελευταίο build τις 5.1.1 που κυκλοφόρησε σήμερα όπως φαίνεται... το θέμα είναι πια από τις 2 να κατεβάσω για να περάσω? έχω μπερδευτή ρε παιδιά... λίγο βοήθεια....!!!

 

 

Την BOG8 γιατι ειναι η πιο προσφατη βαση του kies που δειχνει οτι πλεον αυτη δινεται για update ως τελευταια μεσω του kies. :)

Link to comment
Share on other sites

Την BOG8 γιατι ειναι η πιο προσφατη βαση του kies που δειχνει οτι πλεον αυτη δινεται για update ως τελευταια μεσω του kies. :)

++ Επισης αν πατησεις επανω τους βλεπεις ημερομηνιες και changelist

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει την τελευταια Νordic countries BOGB που εχει το ιδιο changelist με την τελευταια Ολλανδικη...ολα πολυ καλα και πολυ καλο multitasking (για αυτους που εχουν θεμα):)

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ρουτ για κατόχους που σκέφτονται τη μεταπωληση αλλά και την εγγύηση δεν υπάρχει.

 

εγώ φίλε μου όλα τα τηλέφωνα μου τα είχα κάνει ροοτ κανονικά και τα πούλησα όλα! !!αλλά και πάλι είναι αρκετός αυτός ο κόσμος που το root το τηλέφωνο όσο για θέμα εγγύησης μακάρι να μην πάθει τίποτα λέω εγώ αν δεν μου έχει πάθει κανένα τηλέφωνο τίποτα μιας και τα προσέχω σαν τα μάτια μου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εγώ φίλε μου όλα τα τηλέφωνα μου τα είχα κάνει ροοτ κανονικά και τα πούλησα όλα! !!αλλά και πάλι είναι αρκετός αυτός ο κόσμος που το root το τηλέφωνο όσο για θέμα εγγύησης μακάρι να μην πάθει τίποτα λέω εγώ αν δεν μου έχει πάθει κανένα τηλέφωνο τίποτα μιας και τα προσέχω σαν τα μάτια μου!!!!!

 

Υποθέτω μιλάς για samsung με knox 0x1

Δε λέμε ότι δεν πωλούνται, αλλά ότι χάνουν μέρος της μεταπωλητικής τους αξίας. Αν είναι να το δώσω τζάμπα τι να το κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω μιλάς για samsung με knox 0x1

Δε λέμε ότι δεν πωλούνται, αλλά ότι χάνουν μέρος της μεταπωλητικής τους αξίας. Αν είναι να το δώσω τζάμπα τι να το κάνω?

Τι τζάμπα φίλε από 450 έως 490 μεταχειρισμενο με knox 0x0

420 έως 450 με knox 0x1

Που το είδες το τζάμπα.

Link to comment
Share on other sites

Τι τζάμπα φίλε από 450 έως 490 μεταχειρισμενο με knox 0x0

420 έως 450 με knox 0x1

Που το είδες το τζάμπα.

 

Φίλε θες να μου πεις ότι ανάμεσα σε δύο note το ένα με knox 0x0 στα 470 & ένα με knox 0x1 στα 435, βάζω τους μ.ο των τιμών που έβαλες, υπάρχει άνθρωπος που για 35€ δεν θα επιλέξει αυτό με την εγγύηση?

Link to comment
Share on other sites

Και όμως υπάρχουν πολλοί σαν εμένα που θα πάρουν με knox 0x1 γιατί έτσι και αλλιώς θα το κάνουν root.Εγω σου έβαλα απλά τις τιμές που ισχύουν πραγματικά σε σαιτ αγορά πωλήσεων.Σε μερικούς μήνες η διαφορά θα είναι ακόμα πιο μικρή η εμπειρία μου από τα Samsung αυτό μου έχει δείξει. Για οποίους ξέρουν τα τελευταία χρόνια το s6 ίσως να είναι μαζί με το note4 τα Samsung που ψοφανε γιαroot και custom rom.
Link to comment
Share on other sites

πέρασα τελικά τις ολλανδίας την σημερινή... καμια διαφορα...! μπορώ να πω πως είναι και χειρότερα...! εννοείτε πως έκανα full wipe και όλα τα σχετικά...

 

αντιμετωπίζω σοβαρό πρόβλημα με το stock browser όταν πάω να γράψω σελίδα έχει lag στο keyboard... και κάποιες φορες δεν πατιέται με την πρώτη φορα εκεί η καρτέλα που γράφω τις σελίδες...! το lag στο scrolling συνεχίζει... το memory leak συνεχίζει όπως ήτανε... όλα κολλάνε.... άχρηστο τηλέφωνο πραγματικά....

 

δεν μπορώ να καταλάβω πως ο φίλος με την stock rom τις vodafone είναι ευχαριστημένος...! δηλαδή να περάσω branded rom? να τσεκάρω? θα δουλεύει με άλλη εταιρία έτσι? εκτος vodafone...

Link to comment
Share on other sites

Κάνα κλωνο παίζει να χεις δεν εξηγείται αλλιώς.

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Κάνα κλωνο παίζει να χεις δεν εξηγείται αλλιώς.

 

τι λες ρε φιλε??? αγορασμένη συσκευή από public... και δεν είμαι και τόσο χαζός να μην μπορούσα να ξεχωρίσω ένα κλώνο... έλεος δηλαδή...! :shifty:

 

είμαι χρονια χρηστης iphone. και τώρα με iphone 6 plus και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από την στιγμή που έχω πάρει το s6 μου έχει σπάσει τα νεύρα απλά....

Link to comment
Share on other sites

πέρασα τελικά τις ολλανδίας την σημερινή... καμια διαφορα...! μπορώ να πω πως είναι και χειρότερα...! εννοείτε πως έκανα full wipe και όλα τα σχετικά...

 

αντιμετωπίζω σοβαρό πρόβλημα με το stock browser όταν πάω να γράψω σελίδα έχει lag στο keyboard... και κάποιες φορες δεν πατιέται με την πρώτη φορα εκεί η καρτέλα που γράφω τις σελίδες...! το lag στο scrolling συνεχίζει... το memory leak συνεχίζει όπως ήτανε... όλα κολλάνε.... άχρηστο τηλέφωνο πραγματικά....

 

δεν μπορώ να καταλάβω πως ο φίλος με την stock rom τις vodafone είναι ευχαριστημένος...! δηλαδή να περάσω branded rom? να τσεκάρω? θα δουλεύει με άλλη εταιρία έτσι? εκτος vodafone...

 

Φιλε μου να το πας στο service..αυτα που αναφερεις Δεν Υπαρχουν...απλα...

αν μπορεις ανεβασε ενα βιντεακι....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου να το πας στο service..αυτα που αναφερεις Δεν Υπαρχουν...απλα...

αν μπορεις ανεβασε ενα βιντεακι....

 

Οντως. Εγω με 5.0.2 και δεν εχω κανενα θεμα ουτε με πληκτρολογιο ουτε με multitasking.

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τι λες ρε φιλε??? αγορασμένη συσκευή από public... και δεν είμαι και τόσο χαζός να μην μπορούσα να ξεχωρίσω ένα κλώνο... έλεος δηλαδή...! :shifty:

 

είμαι χρονια χρηστης iphone. και τώρα με iphone 6 plus και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από την στιγμή που έχω πάρει το s6 μου έχει σπάσει τα νεύρα απλά....

 

Τελικα τα ελληνικα τηλεφωνα ειναι για κλαματα!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αλλα τι σχεση εχει αν ειναι ελληνικο πολωνικο ή ιταλικο....

δεν παιζει Κανενα απολυτως ρολο στην λειτουργια της συσκευης.....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αλλα τι σχεση εχει αν ειναι ελληνικο πολωνικο ή ιταλικο....

δεν παιζει Κανενα απολυτως ρολο στην λειτουργια της συσκευης.....

 

Ναι καλα... Οποιο samsung πηρα απο ελλαδα ειχε θεματα. Αντιστοιχα γερμανικα και πολωνικα δεν ειχαν ποτε θεμα. Ειναι απο διαφορετικα εργοστασια και παιζει θεμα διαλογης φιλε μου

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου από ΟΤΕ είναι και είναι μια χαρά πλην multitasking βέβαια. Αυτά τα τραγικά όμως που διαβάζω με πληκτρολόγια redraws κλπ δεν τα χω να λέμε του στραβού το δίκιο

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου να το πας στο service..αυτα που αναφερεις Δεν Υπαρχουν...απλα...

αν μπορεις ανεβασε ενα βιντεακι....

 

φιλε μου το πήγα στο service.... και μου είπανε πως είμαι υπερβολικός και πως είναι μια χαρά το κινητό....! εγώ πάλι το βλέπω πως δεν είναι καθόλου μια χαρά...!

 

βασικά να σου πω πως όσα android έχω πάρει μου έχουνε σπάσει κυριολεκτικά τα νεύρα από lag... ειδικά κινητά τις samsung.... αλλα για το s6 δεν το περίμενα αυτό...

 

μονο με nexus 5 το οποιο και έχω δεν έχω παρατήρηση το παραμικρό lag....

 

τελικά είμαι εγώ υπερβολικός? η η samsung έχει καταστρέψει τις συσκευές τις με όλο το bloatware? και το άθλιο touchwiz...

 

τόσα διαβάζω σε ξένα forums... ότι συνεχώς έχει lag... και το scrolling είναι από τα χειρότερα...

 

δοκίμασα επίσης ένα demo του s6 που δεν ήτανε για polish... και ήτανε φορτωμένο με παρα πολλά games και apps.. το συγκεκριμένο ήτανε άψογο και δεν είχε κανένα lag... το multitasking ήτανε φοβερό.. και όλα δουλεύανε τέλεια...!!

 

λογικό νομίζω έτσι???

 

για να παρουσίαση η samsung στον κόσμο ότι είναι από τα κορυφαία κινητά...

 

και όταν το πιάσεις στα χερια σου βλέπεις ποσο άθλιο και ποσα lag έχει....

 

το πιο βασικό δεν μπορείς να ευχαριστηθείς σερφάρισμα στο internet από το lag που ύπαρξη....

 

ζεσταίνεται συνεχεια και ρευτούνε η επιδόσεις του...

 

το playstore/facebook/twitter έχουνε lag στο scrolling...

 

όλοι αυτή λοιπόν ρε παιδιά που είστε ευχαριστημένη με το galaxy s6 έχετε δουλέψει ποτε με iphone???

 

γιατί πραγματικά βρίσκω απαράδεκτο ένα κινητό με αυτά τα specs να είναι για πέταμα.... ποιος φταίει εδώ??? η samsung φυσικά...!!!

 

αν περνούσα μια custom rom αυτή την στιγμή το κινητό δεν θα είχε όλα αυτά τα προβλήματα...

 

τώρα όμως δεν μπορώ να το κάνω αυτό... δεν θέλω να γράψει ο knox...

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το δικό μου από ΟΤΕ είναι και είναι μια χαρά πλην multitasking βέβαια. Αυτά τα τραγικά όμως που διαβάζω με πληκτρολόγια redraws κλπ δεν τα χω να λέμε του στραβού το δίκιο

 

άνοιξε 3 σελίδες τις επιλογής σου στο stock browser...

 

μετά δοκίμασε αφού έχουνε μείνει η σελίδες στο ιστορικό να γράψεις μια άλλη σελίδα... δεν έχει lag το keyboard???

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...