Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα έχει ξαναερωτηθεί αλλά μήπως βρέθηκε κανένας τρόπος να μη βγαίνουν εκείνες οι αηδίες στην οθόνη όταν το βάζεις και το βγάζεις από τη φόρτιση; Όχι τίποτα αλλά αν δεν κλείσεις την οθόνη μόνος δεν κλείνει από μόνη της. Είτε όταν το βάζεις είτε όταν το βγάζεις από την πρίζα! Χώρια οι διαφημίσεις...... Δηλαδή πήραμε κινητό ένα κάρο λεφτά για να μας πετάει διαφημίσεις;;

 

Για ποιες διαφημίσεις μιλας και για ποια αηδία στην οθονη κατα την φόρτιση; Περιέγραψε τα λιγο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν πάω να μπω σε απόρρητη λειτουργία ενώ βάζω σωστό κωδικό μου γράφει αποτυχία ενεργοποίησης απόρρητης λειτουργίας. Δοκιμάστε ξανά. Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος γιατί έχω σημαντικά αρχεία σε αυτό το φάκελο.
Link to comment
Share on other sites

Για ποιες διαφημίσεις μιλας και για ποια αηδία στην οθονη κατα την φόρτιση; Περιέγραψε τα λιγο.

 

Καλημερα, καλησπερα, καληνυχτα. Θες να κλεισεις τον ηχο; θες να ανοιξεις τον ηχο να μη χανεις κλησεις; Στα αγγλικα βεβαια τα βγαζει, στα αγγλικα εχω τη γλωσσα. Ελεος... Σε μια αναβαθμιση ειχε ερθει αυτο, δε νομιζω οτι ειναι απο εφαρμογη. Και καποιοι ακομα το ειχαν αναφερει τοτε

 

Edit: είναι από την εφαρμογή peel remote μάλλον. Τα απενεργοποιησα, ελπίζω να σταματήσει να τα πετάει πλέον!

Edited by iPap
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα τι λεει η nougat? Εστρωσε καθολου? Nα αναβαθμισω?

 

Η μόνη, μικρή διαφορά που έχω παρατηρήσει είναι ότι στο fast charging θέλεις γύρω στα 15' παραπάνω από πριν. Βάλε θα σου αρέσουν και τα νέα εικονίδια ;)

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Η μόνη, μικρή διαφορά που έχω παρατηρήσει είναι ότι στο fast charging θέλεις γύρω στα 15' παραπάνω από πριν. Βάλε θα σου αρέσουν και τα νέα εικονίδια ;)

 

Οκ! Μπαταρια και ρολαρισμα ειναι οκ ομως, ετσι?

Τωρα βγαζω περιπου στις 3 ωρες οθονη σε 1,5 μερα.

Link to comment
Share on other sites

Οκ! Μπαταρια και ρολαρισμα ειναι οκ ομως, ετσι?

Τωρα βγαζω περιπου στις 3 ωρες οθονη σε 1,5 μερα.

 

Δεν εχω παρατηρησει ιδιαιτερο λαγκαρισμα σε σχεση με ΜΜ. Με την μπαταρια λιγο πολυ τα ιδια και τα ιδια. εγω 1,5 μερα δεν εβγαζα ουτε βγαζω!

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Εκτος απ τη smartec ( Χαιδαρι δεν ειναι αυτη? ) υπαρχει καποιο αναλογο αξιοπιστο καταστημα στον Πειραια για να αλλαξω μπαταρια στο S6 μου? (Υπαρχει τροπος να καταλαβεις αν σου βαλανε αυθεντικη ή οχι?? :P )
:superman:
Link to comment
Share on other sites

Εκτος απ τη smartec ( Χαιδαρι δεν ειναι αυτη? ) υπαρχει καποιο αναλογο αξιοπιστο καταστημα στον Πειραια για να αλλαξω μπαταρια στο S6 μου? (Υπαρχει τροπος να καταλαβεις αν σου βαλανε αυθεντικη ή οχι?? :P )
Για κατάστημα δεν ξέρω να σου πω δεν είμαι από Αθήνα.. Μπορώ να σου πω ότι ζητάς ένα χαρτί το οποίο μπορούν να σου πιστοποίησουν την αυθεντικοτητα της μπαταρίας συν ότι σου δίνουν και την παλιά να την πάρεις (αν πληρώσεις φυσικα την καινουρια εκτός και αν είναι εντός εγγύησης η μπαταρια)!! Αν και μεταξύ μας σε οποιοδήποτε εξουσιοδοτημενο service και να πας δεν υπάρχει περίπτωση να σου βάλουν κάτι διαφορετικό εκτός από την αυθεντική, γιατί αλλιώς τους τραβάς μια μήνυση και τους το κλείνεις το μαγαζάκι!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Για κατάστημα δεν ξέρω να σου πω δεν είμαι από Αθήνα.. Μπορώ να σου πω ότι ζητάς ένα χαρτί το οποίο μπορούν να σου πιστοποίησουν την αυθεντικοτητα της μπαταρίας συν ότι σου δίνουν και την παλιά να την πάρεις (αν πληρώσεις φυσικα την καινουρια εκτός και αν είναι εντός εγγύησης η μπαταρια)!! Αν και μεταξύ μας σε οποιοδήποτε εξουσιοδοτημενο service και να πας δεν υπάρχει περίπτωση να σου βάλουν κάτι διαφορετικό εκτός από την αυθεντική, γιατί αλλιώς τους τραβάς μια μήνυση και τους το κλείνεις το μαγαζάκι!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κι εγω ετσι σκεφτηκα , αληθεια μπορουν να την αλλαξουν εντος εγγυησης τζαμπα χωρις να εχει κατι πλην πεσμενης αποδοσης?? Επειδη ληγει σε ενα μηνα και η εγγυηση μου κιολας :P ( αλλα ως προς την απαντεωνια σκέφτηκα οτι ο πονηρος θα ακεφτει : ε ποιος θα κατσει να ανοιξει το s6 κ καθε s6 με μη αποσπωμενη να δει τι βαλαμε ! )

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ετσι σκεφτηκα , αληθεια μπορουν να την αλλαξουν εντος εγγυησης τζαμπα χωρις να εχει κατι πλην πεσμενης αποδοσης?? Επειδη ληγει σε ενα μηνα και η εγγυηση μου κιολας :P ( αλλα ως προς την απαντεωνια σκέφτηκα οτι ο πονηρος θα ακεφτει : ε ποιος θα κατσει να ανοιξει το s6 κ καθε s6 με μη αποσπωμενη να δει τι βαλαμε ! )

Λήγει η διετία σου σε ένα μήνα... Η μπαταρία αν δεν απατώμαι έχει εγγύηση 12 μήνες...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Λήγει η διετία σου σε ένα μήνα... Η μπαταρία αν δεν απατώμαι έχει εγγύηση 12 μήνες...
Όντως 1 χρονο έχει εγγύηση η μπαταρία... αλλά μεγάλη βλακεια σε κινητό που δεν έχει ανοίγει να βάζεις στην μπαταρια 1 χρονο εγγύηση γιατί οι περισσότεροι δεν μπορούν να την αλλάξουν αν δεν το πάνε στο service για αλλαγη και προφανώς να δώσουν και το 50αρακι... το δέχομαι αυτο μόνο στα κινητά που ανοίγουν και όχι στα μην αποσπωμενα!! Τελικά μονο για τα λεφτά τα κάνουν έτσι τα κινητά πλέον!!!

 

Αν την αλλάξεις νομίζω εντός εγγύησης αλλά μετά από τους 12 μήνες απλά σου χρεώνουν την μπαταρία μόνο αν όμως έχει περάσει τους 24 μήνες η συσκευή σου χρεώνουν και την εργασία που θα κάνουν..

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους, έχω το εξής πρόβλημα με το wifi.ενώ βάζω κανονικά τον κωδικό wifi που απαιτείται για να συνδεθώ με το router

όταν ξαναπατήσω για να συνδεθώ πάλι δεν μπαίνει αυτόματα ζητάει ξανά τον κωδικο. αυτό συμβαίνει με όλα τα ρούτερ που έχω προσπαθήσει να συνδεθώ. Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων

 

 

το κινητό είναι καινούριο το αγόρασα αυτή την εβδομάδα και έχω δοκιμάσει την επαναφορά αρχικής λειτουργιας.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους, έχω το εξής πρόβλημα με το wifi.ενώ βάζω κανονικά τον κωδικό wifi που απαιτείται για να συνδεθώ με το router

όταν ξαναπατήσω για να συνδεθώ πάλι δεν μπαίνει αυτόματα ζητάει ξανά τον κωδικο. αυτό συμβαίνει με όλα τα ρούτερ που έχω προσπαθήσει να συνδεθώ. Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων

 

 

το κινητό είναι καινούριο το αγόρασα αυτή την εβδομάδα και έχω δοκιμάσει την επαναφορά αρχικής λειτουργιας.

 

Εφόσον γίνεται αυτό με όλα τα WiFi αλλά και με επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων γνώμη μου είναι να το πας στο service ίσως να έχει πρόβλημα στο software (πιθανολογω) και όχι τόσο το hardware αν είχε θέμα το WiFi δεν θα έβρισκε καθόλου δίκτυα η δεν θα έμπαινε καν στο Wi-Fi που προσπαθείς να συνδέθεις!!

 

Ερώτηση το κινητό το πήρες καινούριο του κουτιού η μεταχειρισμενο; Και αν ναι γιατί δεν πήρες το πιο καινούριο στο S7 ίδια τιμή είναι... Να το χαρείς εύχομαι είναι πολύ ωραιο κινητό και με πολύ ωραία κάμερα!!! :) :)

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση το κινητό το πήρες καινούριο του κουτιού η μεταχειρισμενο; Και αν ναι γιατί δεν πήρες το πιο καινούριο στο S7 ίδια τιμή είναι... Να το χαρείς εύχομαι είναι πολύ ωραιο κινητό και με πολύ ωραία κάμερα!!! :) :)

 

Αν βγάλουμε την μπαταρία εκτός, είναι καλό. Όμως το θέμα της αυτονομίας είνα τραγικότατο... απο 100% στο 62% μέσα σε λιγότερο από 2 ώρες με 30 λεπτά SOT και ούτε μισή ώρα κλήσεις 4G στο messenger είναι απαράδεκτο. 2 χρόνια μετά την αγορά του είμαι πιο έτοιμος από ποτέ να το αντικαταστήσω. Το θέμα είναι τι παίρνεις να κρατάει μια μέρα με νορμάλ χρήση; Και δε μιλάω για 8ωρα SOΤ...

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Αν βγάλουμε την μπαταρία εκτός, είναι καλό. Όμως το θέμα της αυτονομίας είνα τραγικότατο... απο 100% στο 62% μέσα σε λιγότερο από 2 ώρες με 30 λεπτά SOT και ούτε μισή ώρα κλήσεις 4G στο messenger είναι απαράδεκτο. 2 χρόνια μετά την αγορά του είμαι πιο έτοιμος από ποτέ να το αντικαταστήσω. Το θέμα είναι τι παίρνεις να κρατάει μια μέρα με νορμάλ χρήση; Και δε μιλάω για 8ωρα SOΤ...
Εγώ 1μιση χρόνο μετά την αγορά του χωρίς αναβαθμίσεις (ακόμα με ΜΜ είμαι) το κινητό κρατάει όπως την πρώτη μέρα σχεδόν με κλειστό 4G μόνο όταν το χρειάζομαι το ανοίγω!!! Αρχές έβγαζα 5 ώρες και τώρα βγάζω 4 και κάτι με ανοιχτή οθόνη...δεν νομίζω ότι είναι διαφορά μεγάλη!!! Εγώ από το κινητό είναι υπερευχαριστημενος εδώ και 1μιση χρόνο και θα το σκεφτώ να το αλλάξω για κάνα 2 χρόνια αν δεν βγάζει προβλήματα!!

 

Πιστεύω όλη την μπαταρία την έχει χαλάσει η Nougat και γενικά οι αναβαθμίσεις και ένα μέρος οι εφαρμογές που γίνονται όλο και πιο απαιτητικές!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς υπόψιν καλα handsfree για ομιλία και μουσική;

 

Εχω handsfree του i-phone υπέροχο μπασο και πολυ καλο μικροφωνο.Το μονο μειονέκτημα ειναι οτι δεν λειτουργούν τα button απο τα ακουστικα.Μονο το play/pause

Link to comment
Share on other sites

Ποσο πιανει το τηλεφωνο αν θελω να το πουλησω? (Σκεφτομαι 200 καλα ειναι ? )
Αναλόγως σε τι κατάσταση είναι και πόσο έχει ακόμα εγγύηση... από 180 (χωρίς εγγύηση) μέχρι 250 σε άριστη κατάσταση (με 1 χρονο τουλάχιστον εγγυηση)!!

 

 

Ξέρεις κανένας στον Nova launcher πως φτιάχνουμε εμείς τα εικονίδια μέσα στο μενού εννοώ με οποία σειρά θελουμε; Μέχρι στιγμής δεν έχω βρει κάτι και μου είναι αλφαβητικά!!

Edited by Giannis_95
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα.. Μου ήρθε η παρακάτω αναβάθμιση.. Εχω Ελληνικό cosmote.. Ηρθε σε κανέναν? Την εχει κάνει κάποιος να μας πει πως κάθεται? Τι λέτε? να την κάνω?

 

37731170601_ff715ff29b_z.jpgScreenshot_20171016-140217 by lelelo lele, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Παιδιά,

Όταν μπαινω στην κάμερα κάνει έναν πολυ έντονο θόρυβο(κατι σαν βζζζζζζζ) και ζορίζεται να εστιάσει..οχι πάντα αλλα αρκετά συχνά

Εχει πρόβλημα το ois της κάμερας???εχει γινει σε αλλον?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει καποιος να ανεβασει φωτο με την καταναλωση μπαταριας σε μια νορμαλ μερα?

Τελευταια ολο κολπα μου κανει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει καποιος να ανεβασει φωτο με την καταναλωση μπαταριας σε μια νορμαλ μερα?

Τελευταια ολο κολπα μου κανει.

Τι γίνεται και σε εμένα και σε έναν φίλο ξεκίνησε να κάνει κόλπα... Τι φαση; Τυχαίο;

 

Καλησπέρα Παιδιά,

Όταν μπαινω στην κάμερα κάνει έναν πολυ έντονο θόρυβο(κατι σαν βζζζζζζζ) και ζορίζεται να εστιάσει..οχι πάντα αλλα αρκετά συχνά

Εχει πρόβλημα το ois της κάμερας???εχει γινει σε αλλον?

Πας για αλλαγή κάμερας κατά 99% το είχαν και άλλοι αυτό το προβλημα

Edited by Giannis_95
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται και σε εμένα και σε έναν φίλο ξεκίνησε να κάνει κόλπα... Τι φαση; Τυχαίο;

 

Εγω πάντως δεν βλέπω αλλαγή στην κατανάλωση.. όσο ήταν ειναι..

 

Μηπως έχετε κάνει την αναβάθμιση που σας ειπα παραπάνω και βγάζει αυξημένη κατανάλωση στην μπαταρία? Κανένας που να ρην έχει κάνει για να δω κι εγω πως κάθεται και να την κάνω αν ειναι??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...