Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα σήμερα την αναβάθμιση της Γαλλικής έκδοσης XEF σε nougat 7 και αντιμετωπίζω πρόβλημα με την γρήγορη φόρτιση. Είναι στο 47% η μπαταρία και μου λέει ότι θέλει 1 ώρα για την πλήρης φόρτιση. Στις ρυθμίσεις είναι κανονικά ενεργή η ρύθμιση για γρήγορη φόρτιση. Έβγαλα τον φορτιστή και το καλώδιο, τα ξανά έβαλα και πάλι τα ίδια. Δοκίμασα και άλλον φορτιστή γρήγορης φόρτισης (μη τυχόν και φταίει ο φορτιστής), αλλά πάλι τα ίδια. Γνωρίζει κανείς κάτι;

 

το ίδιο ακριβώς κάνει και σε μένα. και η μπαταρία τραγικές επιδόσεις από τότε που μπήκε nougat.

ψάχνω να βρω λίγο χρόνο να κρατήσω μπακ απ για να κάνω hard reset αλλά ακόμα δεν έχω προλάβει. τί να πω, ελπίζω έτσι να συνέλθει η μπαταρία και στο θέμα της φόρτισης και στο θέμα της ταχύτατης κατανάλωσης. :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το ίδιο ακριβώς κάνει και σε μένα. και η μπαταρία τραγικές επιδόσεις από τότε που μπήκε nougat.

ψάχνω να βρω λίγο χρόνο να κρατήσω μπακ απ για να κάνω hard reset αλλά ακόμα δεν έχω προλάβει. τί να πω, ελπίζω έτσι να συνέλθει η μπαταρία και στο θέμα της φόρτισης και στο θέμα της ταχύτατης κατανάλωσης. :mad:

 

99,9% με hard reset και λίγο έλεγχος στις εφαρμογές που θα ξαναστήσεις, θα στρώσει

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

99,9% με hard reset και λίγο έλεγχος στις εφαρμογές που θα ξαναστήσεις, θα στρώσει

 

Flahαρα πάλι το android 6 κάνοντας hard reset, και πάλι το ίδιο πρόβλημα. Ενώ λέει ότι βρίσκεται σε γρήγορη φόρτιση, φορτίζει αργά. Θέμα φορτιστή και καλωδίου δεν είναι γιατί δοκίμασα και άλλους. Θέμα κινητού δεν είναι (να χάλασε το βίσμα), γιατί προχθές βράδυ το φόρτισα κανονικά, το πρωί έκανα την αναβάθμιση σε nougat και το απόγευμα που το έβαλα στην πρίζα φόρτιζε αργά.

Link to comment
Share on other sites

Flahαρα πάλι το android 6 κάνοντας hard reset, και πάλι το ίδιο πρόβλημα. Ενώ λέει ότι βρίσκεται σε γρήγορη φόρτιση, φορτίζει αργά. Θέμα φορτιστή και καλωδίου δεν είναι γιατί δοκίμασα και άλλους. Θέμα κινητού δεν είναι (να χάλασε το βίσμα), γιατί προχθές βράδυ το φόρτισα κανονικά, το πρωί έκανα την αναβάθμιση σε nougat και το απόγευμα που το έβαλα στην πρίζα φόρτιζε αργά.

 

Δεν χρειαζόταν να το ξαναφλασάρεις... Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και στην συνέχεια μια μέρα χωρίς να στήσεις εφαρμογές να δεις πως συμπεριφέρεται στην φόρτιση... Αυτό θα σε κάλυπτε...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζόταν να το ξαναφλασάρεις... Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και στην συνέχεια μια μέρα χωρίς να στήσεις εφαρμογές να δεις πως συμπεριφέρεται στην φόρτιση... Αυτό θα σε κάλυπτε...

 

Φλάσαρα πάλι γιατί ήθελα για κάποιο λόγο το Android 6. Το θέμα είναι ότι πάλι υπάρχει το πρόβλημα. Αν κάποιος μάθει κάτι σχετικά με αυτό, ας ενημερώσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εδώ και 2 μέρες κατά τη φόρτιση όταν φτάνει σε ποσοστό μπαταρίας 69-70 βγάζει ένδειξη απομένει ένα λεπτό για τη φόρτιση και ενώ το αφήνω να φορτίζει δεν ανεβαίνει παραπάνω..... Έχει κάποιος να προτείνει κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν την Nougat έχει αλλάξει κάτι εμφανισιακά στο κινητό σας σε σχέση με την λολιποπ; αν ναι, δείξτε τις αλλαγές να δούμε κ εμείς έτσι για την περιέργεια :)

 

(Ρίνα)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα διαβάζω στο xda ότι ξεκίνησε και σε Βουλγαρία, χώρες της Βαλτικής κτλ Για να δούμε αν θα έρθει και προς τα μέρη μας (BTU) σιγά σιγά!
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα χτες ότι ο χρόνος πλήρους γρήγορης φόρτισης έχει αυξηθεί κατά περίπου 15-20 λεπτά σε σχέση με την Μ. Ήμουν στο 14% και έγραψε ότι χρειάζονται 1 ώρα και 25 λεπτά μέχρι την πλήρη φόρτιση.
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα.Τελικα αξιζει να αγορασει καποιος το s6 μεταχειρισμενο η οχι?Η μπαταρια του θα κραταει?
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα.Τελικα αξιζει να αγορασει καποιος το s6 μεταχειρισμενο η οχι?Η μπαταρια του θα κραταει?

 

όχι, πέρασε η μπογιά του. έχει τόσα και τόσα που μπορείς να πάρεις εκτός κι αν το βρεις μεχρι πχ 150 ευρω όχι παραπάνω

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

όχι, πέρασε η μπογιά του. έχει τόσα και τόσα που μπορείς να πάρεις εκτός κι αν το βρεις μεχρι πχ 150 ευρω όχι παραπάνω

Εγώ διαφωνώ με αυτό. Δεν νομίζω ότι υπάρχει επιλογή μέχρι 200 ευρώ σίγουρα που να είναι καλύτερη.

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα.Τελικα αξιζει να αγορασει καποιος το s6 μεταχειρισμενο η οχι?Η μπαταρια του θα κραταει?

 

S6 μεταχειρισμένο στα 200€ αξίζει και παρααξίζει με εξαίρεση όσους ενδιαφέρονται πολύ για το θέμα "μπαταρία". Aκόμα και η πιο value for money συσκευή αυτή τη στιγμή στο skroutz, το G5 SE κοστίζει 300€ και είναι ελαφρώς κατώτερο του S6 και με επίσης μέτρια μπαταρία. Γενικά αν σε νοιάζει πολύ η μπαταρία δεν πας ούτε σε S6, ούτε σε LG G5 , ούτε σε Sony ναυαρχίδα, ούτε σε ΟnePlus 3, ούτε σε Ηuawei P9. Σε όλα αυτά οι μπαταρίες είναι μέτριες. Είτε παίρνεις midrange συσκευή με πιο αδύναμο επεξεργαστή και χαμηλότερης ανάλυσης οθόνη ώστε να μην τρώγεται η μπαταρία ( πχ P9 lite, A5 2016) είτε πας σε phablet 5.7-6.2 ιντσών, είτε περιμένεις να παλιώσει περισσότερο το S7 edge ώστε να πάρεις αυτό πχ μεταχειρισμένο του χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα.Τελικα αξιζει να αγορασει καποιος το s6 μεταχειρισμενο η οχι?Η μπαταρια του θα

Από τη στιγμή που μπορείς να βάλεις καινούργια μπαταρία στα επίσημα συνεργεια με αρκετά χαμηλή τιμή νομίζω ότι αξίζει φυσικά! Το κινητό το έχω 2 χρόνια και πραγματικά -πλην της μπαταρίας- τίποτα άλλο δε με έκανε ποτέ να παραπονιεμαι! Ακόμα πετάει!

Link to comment
Share on other sites

όχι, πέρασε η μπογιά του. έχει τόσα και τόσα που μπορείς να πάρεις εκτός κι αν το βρεις μεχρι πχ 150 ευρω όχι παραπάνω

Ε όχι και 150 ευρώ. Μη τα ισοπεδώνουμε όλα.

Δηλ. εσύ το δικό σου το πουλάς 150 ευρώ;

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Αν σου φαινονται τα 150 ευρω υπερβολη τοτε τι να πει και ο αγοραστης οταν βλεπει οτι κινητο που στοιχιζει γυρω στα 360 ευρω καινουριο το πουλανε 280 και ειναι και ενος χρονου; Δηλαδη εσενα θα σ'αρεσε αμα ειχες μονο 280 ευρω να εβαζα εγω τα 80 και να το κρατουσα τον πρωτο χρονο; Edited by deltaplus
Link to comment
Share on other sites

Αν σου φαινονται τα 150 ευρω υπερβολη τοτε τι να πει και ο αγοραστης οταν βλεπει οτι κινητο που στοιχιζει γυρω στα 360 ευρω καινουριο το πουλανε 280 και ειναι και ενος χρονου;

 

Εντάξει με 280 ούτε εγώ θα το έπαιρνα.

Βλέπεις οι περισσότεροι όταν θέλουν να αγοράσουν θέλουν τζάμπα αλλά οι ίδιοι όταν πουλάνε , πουλάνε ακριβά.

Νομίζω ότι 230-250 ανάλογα την κατάσταση είναι μια καλή τιμη.

150 όμως είναι λιγα για την συγκεκριμένη συσκευή.

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Οντως τωρα μιλας σωστα αλλα σκεψου και αλλους δυο παραγοντες πουλωντας στα 150 απαξιωνονται τα S4 & S5 Και κερδιζει το 2ο χερι το οποιο του χρονου δεν θα εχανε παρα ελαχιστα. αρα ενας που πουλαει 250 θα χασει 100 ευρω αλλα και ο αλλος του χρονου θα πρεπει να χασει πανω απο 100 ευρω. αρα σωστα μιλας θετοντας μια μεγαλυτερη απωλεια για τον πρωτο αγοραστη και μια μικροτερη για τον δευτερο.Ετσι σαν συμπερασμα βγαινει οτι συσκευες πρωτοαγορασμενες απο τον σεπτεμβριο του 16 και εντευθεν και εφ'οσον ειναι σε αριστη κατασταση μπορουν να πωληθουν στα 250 ευρω σε καμμια περιπτωση ομως δεν μπορουν να προσφερθουν σ' αυτην την τιμη συσκευες προγενεστερες και με σημαδια οποιασδηποτε φθορας.Εκτος και αν η ζητηση ειναι τοσο αυξημενη οποτε ας προσεχε ο αγοραστης. Edited by deltaplus
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ολοι εχετε παρει την nougat; Εχω ουγγαρικο XEH και τιποτα ακομη...

 

:) Σχεδόν οι μισοί την έχουν πάρει... Χαλάρωσε και απόλαυσε την αναμονή ;)

https://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G920F/

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ολοι εχετε παρει την nougat; Εχω ουγγαρικο XEH και τιποτα ακομη...

 

Και εγώ με Ουγγαρίας δεν την πήρα ακόμα αλλά δε βιάζομαι κιόλας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο κινητο μεχρι ποια εκδοση android θα παρει επισημα ανακοινωμενο απο την ιδια την samsung?

 

Θα παρει την 7 και μελλοντικα την 8?

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρονια πολλα.Τελικα αξιζει να αγορασει καποιος το s6 μεταχειρισμενο η οχι?Η μπαταρια του θα

Από τη στιγμή που μπορείς να βάλεις καινούργια μπαταρία στα επίσημα συνεργεια με αρκετά χαμηλή τιμή νομίζω ότι αξίζει φυσικά! Το κινητό το έχω 2 χρόνια και πραγματικά -πλην της μπαταρίας- τίποτα άλλο δε με έκανε ποτέ να παραπονιεμαι! Ακόμα πετάει!

Ναι αλλα ποσο σου ζηταει η samsung hellas για να σου αλλαξει απλα την μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο κινητο μεχρι ποια εκδοση android θα παρει επισημα ανακοινωμενο απο την ιδια την samsung?

 

Θα παρει την 7 και μελλοντικα την 8?

 

Σιγά μην πάρει την 8 :O

7 και πολύ μας είναι...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα ποσο σου ζηταει η samsung hellas για να σου αλλαξει απλα την μπαταρια?

 

15,30€ τελικά η μπαταρία + τα έξοδα αποστολής . Μια χαρά πιστεύω

 

Smartec Από το θέμα για τις μπαταρίες

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Και υποτιθεται οτι αν σου αλλαξουν τη μπαταρια θα αποδιδει σωστα?Θα κραταει π.χ. μια μερα με εντονη χρηση?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...