Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η κυπριακή θέλει καποιο τρικ για να περάσει γιατί έχεις διαφορετικό μέγεθος partition csc ( hidden.img )

Δεν ξέρω αν γράφει ο Knox όμως.

Εγώ τον έχω γράψει απ την πρώτη στιγμή και δεν με ένοιαζε.

 

Για τα εικονίδια του stock launcher αν λες για το στρογγυλό περίγραμμα φεύγει μέσα από τις ρυθμίσεις.

Όπως και η έξυπνη διαχείριση.

 

20170312_164434.png

 

Το στρογγυλό περίγραμμα πώς φεύγει μέσα από τις ρυθμίσεις? Εννοείς να βάλεις άλλο icon pack?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το στρογγυλό περίγραμμα πώς φεύγει μέσα από τις ρυθμίσεις? Εννοείς να βάλεις άλλο icon pack?

 

Θα σε απαντήσω σε λίγο.

Κάνω ένα backup τώρα με TWRP Recovery.

Μόλις τελειώσει και ανοίξει θα σου πω.

 

Edit.

Αν εννοείς αυτό.

Ρυθμίσεις -> Εμφάνιση -> Πλαίσια εικονιδίων , επιλέγεις μόνο εικονίδια και Τέλος.

 

Screenshot_20170312_172820.png

 

Screenshot_20170312_172744.png

Edited by nik187
Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Θα σε απαντήσω σε λίγο.

Κάνω ένα backup τώρα με TWRP Recovery.

Μόλις τελειώσει και ανοίξει θα σου πω.

 

Edit.

Αν εννοείς αυτό.

Ρυθμίσεις -> Εμφάνιση -> Πλαίσια εικονιδίων , επιλέγεις μόνο εικονίδια και Τέλος.

Πωπω φίλε ευχαριστώ! επειδή είχα βάλει το black-touchwiz theme είχε disabled την επιλογή "πλαίσια εικονιδίων" και δεν το έβλεπα, οπότε έβαλα τον stock theme, άλλαξα τα εικονίδια και ξαναέβαλα τον black touchwiz.

Link to comment
Share on other sites

Πωπω φίλε ευχαριστώ! επειδή είχα βάλει το black-touchwiz theme είχε disabled την επιλογή "πλαίσια εικονιδίων" και δεν το έβλεπα, οπότε έβαλα τον stock theme, άλλαξα τα εικονίδια και ξαναέβαλα τον black touchwiz.

 

Το έβαλα και εγώ αυτό το θέμα αλλά πολύ μαύρο ρε φίλε..... χάνεις πράγματα γιατί δεν τα βλέπεις όπως εσύ.

Στην 6 είχα το touchwiz6DMM αλλά δεν είναι πλήρως συμβατό με την 7.

Βλέπουμε

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Εμάς με BTU κυρία Samsung πότε θα μας βολέψετε;

 

Εμείς πάντα στο τέλος... Τουλάχιστον ως τώρα φαίνεται να παίρνουμε καλές εκδοσεις ;)

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Όντως στο τέλος; Είχα την αίσθηση πως η BTU έπαιρνε συνήθως αρκετά νωρίς τις εκδόσεις. Όντως όμως, παίρνουμε καλές και καθαρές από extra bloat εκδόσεις.
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την XEF η οποία παρεπιμπιπτόντως είναι multi csc και άφησε άθικτα τα γερμανικά DBT csc που είχα.

-> Η Νougat τρέχει πολύ όμορφα, smooth και αλαγκάριστα.

-> Ο νέος σχεδιασμός του notification panel με αφήνει αδιάφορο γιατί είχα βάλει θέμα εδώ και καιρό που ήταν nougat style οπότε δεν είδα μεγάλη διαφορά ( ΜINU Material Black). Όσοι ωστόσο ήταν με stock θέμα θα δουν.

-> Οι ρυθμίσεις έγιναν πιο όμορφες αλλά δυστυχώς δεν βρήκα επιλογή να βάλω τις αγαπημένες μου πάνω πάνω όπως με την L και την M. Καθόλου πρακτικό αυτό εκτός αν υπάρχει επιλογή και δεν τη βρίσκω.

-> Για stock launcher και stock εφαρμογές ( dialer, browser, gallery, sms, file manager κτλ ) δεν μπορώ να μιλήσω γιατί χρησιμοποιώ αντίστοιχες ( και σαφώς καλύτερες) από το playstore.

-> Ωραίος ο μινιμαλιστικός σχεδιασμός στις επιλογές της κάμερας.

-> Με τις επιμέρους επιλογές με παρατεταμένο πάτημα των shortcuts ή για τις δυνατότητες στις άμεσες επιλογές στις ειδοποιήσεις, πάλι δεν είδα καμιά διαφορά γιατί ο Nova launcher και διάφορες άλλες εφαρμογές από το store τα έχουν υιοθετήσει εδώ και καιρό.

-> Η μπαταρία στο deep sleep συνεχίζει όπως πριν να είναι άψογη ενώ αντίθετα όπως και πριν ρουφιέται αρκετά με ανοιχτή οθόνη. Τώρα το αν πέφτει λίγο πιο αργά ή πιο γρήγορα σε σχέση με την M , αυτό sorry δεν μπορώ να το διαπιστώσω.

-> Όσο αφορά τα benchmarks συμβαίνει το εξής κουφό : Στο Antutu ανέβηκα από τις 85000 στις 89000. Στο Geekbench αντίθετα έπεσα από τα 1486 στα 1192 στο single core και από τα 4920 στα 4092 στο multi core. Δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό. Ίσως είναι καθαρά θέμα των δύο αυτών εφαρμογών. Να πω ότι έκανα και factory reset μετά την εγκατάσταση της N και έτρεξα το κάθε benchmark 2 φορές.

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πριν είχα το phishon 113 και είχα πρόσβαση στο internet με VPN ... τώρα με την νέα 7 δεν δουλεύει πια.... ύπαρxει κάτι άλλο? :/
Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτήσεις και απο μένα στα παιδιά που πέρασαν την νέα έκδοση:

1. Στα θέματα. Υποστηρίζει full theming πλεον; Με την 6.0.1 έβαζες σκούρο θέμα αλλά οθόνες όπως της μπαταρίας παρέμεναν άσπρες...

2. Έχει την δυνατότητα (του S7) για always on display? Δηλαδή να εμφανίζει το ρολόι και τις ειδοποιήσεις σε κλειστή οθόνη;

 

άντε να δούμε πότε θα το πάρουμε και εμείς "οι Ισπανοί" :lol:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτήσεις και απο μένα στα παιδιά που πέρασαν την νέα έκδοση:

1. Στα θέματα. Υποστηρίζει full theming πλεον; Με την 6.0.1 έβαζες σκούρο θέμα αλλά οθόνες όπως της μπαταρίας παρέμεναν άσπρες...

2. Έχει την δυνατότητα (του S7) για always on display? Δηλαδή να εμφανίζει το ρολόι και τις ειδοποιήσεις σε κλειστή οθόνη;

 

άντε να δούμε πότε θα το πάρουμε και εμείς "οι Ισπανοί" :lol:

 

1. Όχι 100% αλλά περισσότερο σε σχέση με την Μ.

 

Screenshot_20170314_104458.pngScreenshot_20170314_104529.pngScreenshot_20170314_104559.pngScreenshot_20170314_104634.pngScreenshot_20170314_104906.png

 

Σημείωση : Την επιλογή ρυθμίσεων δεδομένων δικτύου την έχω βάλει εγώ στα toggles μέσω μιας εφαρμογής ( σε πάει κατευθείαν στις ρυθμίσεις 2g,3g,4g ). Δεν στη δίνει η Samsung by default.

 

2. Όχι.

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά μου πετάει οθόνη slide to unlock κάποιες φορές που πάω να το ξεκλειδώσω. Και δεν εχω εγκαταστησει κάποια νέα εφαρμογή... Το έχει κανείς άλλος;;
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις διαπίστωσα κάτι τελείως κουφό!!!!!

όταν βάζω το τηλέφωνο να φορτίσει, ή όταν αφαιρώ το καλώδιο του φορτιστή, αλλάζει η lockscreen και βλέπω κυλόμενες εικόνες σαν αυτές παρακάτω. Δεν έχω βάλει καμία εφαρμογή από την αναβάθμιση και μετά, ούτε και το είχα αυτό πριν. Σαν theme έχω το Dark Mint αλλά αυτό δεν έχει τέτοια lockscreen.

Καμιά ιδέα?????

Screenshot_20170314_115430.png Screenshot_20170314_115458.png Screenshot_20170314_115519.png

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@ ipap μαζί γράφαμε!!!!!

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

Άντε να έρθει και σε μένα γιατί έχω ψηθεί άσχημα-ακούω καλά λόγια για την αναβάθμιση.. ελληνικό cosmote...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις διαπίστωσα κάτι τελείως κουφό!!!!!

όταν βάζω το τηλέφωνο να φορτίσει, ή όταν αφαιρώ το καλώδιο του φορτιστή, αλλάζει η lockscreen και βλέπω κυλόμενες εικόνες σαν αυτές παρακάτω. Δεν έχω βάλει καμία εφαρμογή από την αναβάθμιση και μετά, ούτε και το είχα αυτό πριν. Σαν theme έχω το Dark Mint αλλά αυτό δεν έχει τέτοια lockscreen.

Καμιά ιδέα?????

Screenshot_20170314_115430.png Screenshot_20170314_115458.png Screenshot_20170314_115519.png

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@ ipap μαζί γράφαμε!!!!!

 

Ακριβως αυτο. Απο που κι ως που????

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις διαπίστωσα κάτι τελείως κουφό!!!!!

όταν βάζω το τηλέφωνο να φορτίσει, ή όταν αφαιρώ το καλώδιο του φορτιστή, αλλάζει η lockscreen και βλέπω κυλόμενες εικόνες σαν αυτές παρακάτω. Δεν έχω βάλει καμία εφαρμογή από την αναβάθμιση και μετά, ούτε και το είχα αυτό πριν. Σαν theme έχω το Dark Mint αλλά αυτό δεν έχει τέτοια lockscreen.

Καμιά ιδέα?????

Screenshot_20170314_115430.png Screenshot_20170314_115458.png Screenshot_20170314_115519.png

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@ ipap μαζί γράφαμε!!!!!

 

υπαρχει μεσα στις ρυθμισεις για απενεργοποιηση, δεν θυμαμαι που ακριβως αλλα υπαρχει, ψαξε λιγο

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει μεσα στις ρυθμισεις για απενεργοποιηση, δεν θυμαμαι που ακριβως αλλα υπαρχει, ψαξε λιγο

δε βλέπω πουθενά κάτι σχετικό...

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

δε βλέπω πουθενά κάτι σχετικό...

1aaf036d8dd8fa8d61f1f1db5f2ed0f4.jpg

 

Αυτό εδώ είναι

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αυτό το έχω απενεργοποιημένο όπως δείχνεις....μάλλον κάτι άλλο φταίει
Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν περάσει τη νέα έκδοση χωρίς Clean install πως βλέπουν το κινητό; Πάει καλά ή τρώει κολλήματα;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν περάσει τη νέα έκδοση χωρίς Clean install πως βλέπουν το κινητό; Πάει καλά ή τρώει κολλήματα;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

τι εννοεις Clean install ;

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ να έχουν σβήσει τα πάντα από τη προηγούμενη έκδοση. Εγώ θέλω να τη περάσω τη νέα έκδοση χωρίς τα χάσω όλα τα αρχεία μου γιατί βαριέμαι να το στήνω από την αρχή το κινητό. Αν κάποιος πέρασε την έκδοση από πάνω και του κολλάει ας το πει για να κάνω προετοιμασία σιγά σιγά να μεταφέρω φωτογραφίες και τα σχετικά

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ να έχουν σβήσει τα πάντα από τη προηγούμενη έκδοση. Εγώ θέλω να τη περάσω τη νέα έκδοση χωρίς τα χάσω όλα τα αρχεία μου γιατί βαριέμαι να το στήνω από την αρχή το κινητό. Αν κάποιος πέρασε την έκδοση από πάνω και του κολλάει ας το πει για να κάνω προετοιμασία σιγά σιγά να μεταφέρω φωτογραφίες και τα σχετικά

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

τίποτα δε χρειάζεται να προετοιμάσεις, σφαίρα πάει

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα πλάκα έχω ξεχάσει αν με wipe χανεις αρχεία. Νομίζω μόνο τις εφαρμογές, ρυθμίσεις κλπ χάνεις σωστά;
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...