Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει ανακοινωθεί επίσημα ότι θα πάρουμε N και όσο αφορά το πότε, κατά τον Ιούνη μάλλον. Εσύ βάλε +2 μήνες , άρα Αύγουστο για να σαι μέσα.

 

Αν έχω ακόμα το κινητό τον Αύγουστο θα είμαι πολύ χαρούμενος :cool:

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα σε όλους, από εχθές που ενεργοποίησα Q, έχω σπάσει το κεφάλι μου.

καταρχήν η Q έχει μια ιδιαιτερότητα.

δανίζεται το σήμα της WIND σε μορφή roaming και είναι πάντα ενεργή η ειδοποίηση της ενεργοποίησης της περιαγωγής δεδομένων στη μπάρα ειδοποιήσεων και μόνο από εκεί μπορώ να ενεργοποιήσω/απενεργοποιήσω την περιαγωγή δεδομένων και όχι από το μενού ''δίκτυα κινητής τηλεφωνίας'' εμφανίζεται και το R πάνω από τον δείκτη ισχύος του σήματος.

υπάρχει τρόπος να αφαιρέσω την μόνιμη εκνευριστική ειδοποίηση της ενεργοποίησης της περιαγωγής δεδομένων στην μπάρα ειδοποιήσεων ρε παιδιά;

http://s13.postimg.org/6028qjbg3/14438972_10154516359425349_931708999_o.jpghttp://s22.postimg.org/eftxy2p59/14408239_10154516405685349_1206262196_o.jpg

 

το τρελό είναι ότι ενεργοποίησα την Q και στο Galaxy A5(2016) της μάνας μου, ενεργοποίησα το ίντερνετ με ακριβώς ίδιες ρυθμίσεις και σε αυτό ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ η εξωτερική ειδοποίηση της ενεργοποίησης της περιαγωγής δεδομένων στην μπάρα όπως σας παραθέτω παρακάτω, αλλά εμφανίζεται μόνο το R πάνω από τον δείκτη ισχύος του σήματος. την περιαγωγή δεδομένων την ρυθμίζεις μόνο μέσα από το μενού ''δίκτυα κινητής τηλεφωνίας''.

http://s21.postimg.org/z35w7cnib/14455851_10154516397230349_898905718_o.jpg

 

πώς γίνεται να εξαφανίσω την μόνιμη ειδοποίηση της ενεργοποίησης της περιαγωγής δεδομένων στην μπάρα ειδοποιήσεων στο S6;

S6 και A5 έχουν ίδια έκδοση(6.0.1), ξεψαχνίζω τις ρυθμίσεις 2 ημέρες να βρω την διαφορά που στην μία συσκευή εμφανίζεται στην μπάρα και στην άλλη όχι και δεν μπορώ να βρω κάτι. έχω αλλάξει τα πάντα.

καμιά ιδέα ρε παιδιά;

Edited by tsou
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους, από εχθές που ενεργοποίησα Q, έχω σπάσει το κεφάλι μου.

καταρχήν η Q έχει μια ιδιαιτερότητα.

δανίζεται το σήμα της WIND σε μορφή roaming και είναι πάντα ενεργή η ειδοποίηση της ενεργοποίησης της περιαγωγής δεδομένων στη μπάρα ειδοποιήσεων και μόνο από εκεί μπορώ να ενεργοποιήσω/απενεργοποιήσω την περιαγωγή δεδομένων και όχι από το μενού ''δίκτυα κινητής τηλεφωνίας'' εμφανίζεται και το R πάνω από τον δείκτη ισχύος του σήματος.

υπάρχει τρόπος να αφαιρέσω την μόνιμη εκνευριστική ειδοποίηση της ενεργοποίησης της περιαγωγής δεδομένων στην μπάρα ειδοποιήσεων ρε παιδιά;

http://s13.postimg.org/6028qjbg3/14438972_10154516359425349_931708999_o.jpghttp://s22.postimg.org/eftxy2p59/14408239_10154516405685349_1206262196_o.jpg

 

το τρελό είναι ότι ενεργοποίησα την Q και στο Galaxy A5(2016) της μάνας μου, ενεργοποίησα το ίντερνετ με ακριβώς ίδιες ρυθμίσεις και σε αυτό ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ η εξωτερική ειδοποίηση της ενεργοποίησης της περιαγωγής δεδομένων στην μπάρα όπως σας παραθέτω παρακάτω, αλλά εμφανίζεται μόνο το R πάνω από τον δείκτη ισχύος του σήματος. την περιαγωγή δεδομένων την ρυθμίζεις μόνο μέσα από το μενού ''δίκτυα κινητής τηλεφωνίας''.

http://s21.postimg.org/z35w7cnib/14455851_10154516397230349_898905718_o.jpg

 

πώς γίνεται να εξαφανίσω την μόνιμη ειδοποίηση της ενεργοποίησης της περιαγωγής δεδομένων στην μπάρα ειδοποιήσεων στο S6;

S6 και A5 έχουν ίδια έκδοση(6.0.1), ξεψαχνίζω τις ρυθμίσεις 2 ημέρες να βρω την διαφορά που στην μία συσκευή εμφανίζεται στην μπάρα και στην άλλη όχι και δεν μπορώ να βρω κάτι. έχω αλλάξει τα πάντα.

καμιά ιδέα ρε παιδιά;

 

 

Χωρις να εχω Q ...πατα συνεχομενα σε αυτη την ειδοποιηση να δεις που σε βγαζει . Λογια θα σε βγαλει εκει που μπορεις να απενεργοποιησεις. Εμενα με εφαρμογη που τρεχει για μετρηση δεδομενων αν πατησω πανω συνεχομενα με βγαζει σε μενου ειδοποιησεων

Link to comment
Share on other sites

ναι φίλε μου το έχω δοκιμάσει και αυτό, ορίστε σου παραθέτω και εικόνα, τα απενεργοποιώ όλα και όμως αυτό εκεί παραμένει μόνιμα. :(

http://s22.postimg.org/4awiqb7xp/14424225_10154516481070349_1179846236_o.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

Έχει ανακοινωθεί επίσημα ότι θα πάρουμε N και όσο αφορά το πότε, κατά τον Ιούνη μάλλον. Εσύ βάλε +2 μήνες , άρα Αύγουστο για να σαι μέσα.

Ωραία, ένας λόγος για να κρατήσω το s6 άλλα δύο χρόνια

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, ένας λόγος για να κρατήσω το s6 άλλα δύο χρόνια

 

Τουλάχιστον αυτή τη χρονιά δεν έχουμε τίποτα ουσιαστικό να ζηλέψουμε από τις φετινές ναυαρχίδες.:) Κι εγώ θα το κρατήσω 2η χρονιά και είναι η πρώτη φορά που θα το κάνω αυτό τα τελευταία 5-6 χρόνια ( κάθε χρόνο άλλαζα αλλά φέτος δεν βγήκε καμία συσκευή που να με κάνει να θέλω να αλλάξω). Και Nougat να μην πέρναμε, πάλι θα το κρατούσα αφού λειτουργεί άριστα με την Μ.:)

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον αυτή τη χρονιά δεν έχουμε τίποτα ουσιαστικό να ζηλέψουμε από τις φετινές ναυαρχίδες.:) Κι εγώ θα το κρατήσω 2η χρονιά και είναι η πρώτη φορά που θα το κάνω αυτό τα τελευταία 5-6 χρόνια ( κάθε χρόνο άλλαζα αλλά φέτος δεν βγήκε καμία συσκευή που να με κάνει να θέλω να αλλάξω). Και Nougat να μην πέρναμε, πάλι θα το κρατούσα αφού λειτουργεί άριστα με την Μ.:)

 

το s6 εννοείς;οχι το edge?

Link to comment
Share on other sites

το s6 εννοείς;οχι το edge?

 

S6/S6 edge. Ίδιες συσκευές είναι με μόνη διαφορά ότι το ένα έχει επίπεδη και το άλλο κυρτή οθόνη. Ότι ισχύει για το ένα, ισχύει για το άλλο.:)

Link to comment
Share on other sites

πως ελεγχω δυο εφαρμογες ταυτοχρονα στην οθονη ;

 

Κρατα πατημενο το κουμπι του multitasking και διαλεξε ιτις 2 εφαρμογες που θελεις. ΔΕΝ ειναι δυνατο για ολες τις εφαρμογες ομως...

 

----

Μόλις δοκίμασα τον browser της Samsung. Πάει σφεντόνα, πολύ πιο γρήγορος από τον Chrome. Υπάρχει δυνατότητα να μεταφερθούν οι κωδικοί από τα σάιτ που είναι αποθηκευμένοι στον Chrome, να περαστούν στον default? Είναι εκπληκτικά γρήγορος, ο chrome σέρνεται μπροστα του!

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Κρατα πατημενο το κουμπι του multitasking και διαλεξε ιτις 2 εφαρμογες που θελεις. ΔΕΝ ειναι δυνατο για ολες τις εφαρμογες ομως...

 

ωραιος, ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Εχω εδώ και σχεδόν ένα χρόνο το s6 edge. Από την αρχή λειτουργούσε μια χαρά μέχρι τέλη Αυγούστου.

Το πρόβλημα συνέπεσε με το πέρασμα της αναβάθμισης που μου έβγαλε και πέρασα, τότε.(ή απλά είναι σύμπτωση, δεν ξέρω...)

Κατά τη διάρκεια των κλήσεων λοιπόν, ξαφνικά και περιοδικά ακούγεται ο συνομιλητής παραμορφωμένα. Το ίδιο ακούει και αυτός εμένα. Έπειτα ακούγεται ένα δυνατός θόρυβος (κάτι σαν κρρρρρρρ) έντονος που καθιστά αδύνατη την συνομιλία. Αυτό μπορεί να το κάνει από το πρώτο λεπτο και κάθε τρεις και λίγο ή να μην το κάνει καθόλου για 10 λεπτά...

Ο θόρυβος και η παραμόρφωση της φωνής επανέρχεται μόλις κανω οποιαδήποτε ενέργεια αφορά τη φωνή: πχ ανοίξω και κλείσω τη μεγάφωνο σε ανοιχτή ακρόαση. Αν δεν κάνω τίποτα μπορεί να κρατήσει λίγα δευτερόλεπτα ή μερικά λεπτά(!)..... Πάντως, το να έχω μια φυσιολογική επικοινωνία είναι όπως αντιλαμβάνεστε, ανέφικτο.

Το πήγα στην smartec στο Χαϊδάρι. Εξήγησα το πρόβλημα και μου ζήτησαν να περιμένω "μία ωρίτσα να το δουν". Σε μιάμιση ώρα μου έφεραν το κινητό με την ένδειξη "έγινε αλλαγή πλακέτας"!!! Μου είπαν πως ο τεχνικός τους είχε εντοπίσει τη βλάβη και άλλαξε όλη την πλακέτα...κι εγώ χάρηκα για την ουσιαστική και άμεση ανταπόκριση του service τους! Φυσιολογικά δηλαδή οποιοδήποτε πρόβλημα θα είχε εξαφανιστεί (....) εφόσον άλλαξε επι της ουσίας όλο το κινητό. Με την πρώτη κλήση που έκανα δυστυχώς συνειδητοποίησα πως υπήρχε ακόμη ακριβώς το ίδιο πρόβλημα....πράγμα που με κάνει να υποπτεύομαι πως δεν αλλάχθηκε καμιά πλακέτα....παρά μόνο κάποιοι βρήκαν ευκαιρία να δικαιολογήσουν στην samsung κάποια επιπλέον πλακέτα/κινητό. Τους το επέστρεψα σε δυό μέρες (την Τετάρτη που πέρασε) και τους εξήγησα πως παραμένει το πρόβλημα. Με έστειλαν και άλλαξα κάρτα στην wind. Τίποτα! Τα ίδια. Υπόψιν πως την κάρτα αυτή την έχω κουμπώσει τόσες μέρες στο παλιό μου galaxy s2 και παίζει απροβλημάτιστα. Ζήτησαν να το κρατήσουν για έλεγχο και το πήρα σήμερα εφόσον μεσολάβησε και το ΣΚ...και μου το ανέβαλαν την Πέμπτη και την Παρασκευή "γιατί δεν βρίσκουν να έχει κάποιο πρόβλημα". Επέμεινα πως θα πρέπει να κάνουν κλήσεις και να περιμένουν ενδεχομένως κάποια ώρα μέχρι να αρχίσει να το εμφανίζει. Δεν νομίζω να συγκινήθηκαν. Τέλος πάντων. Εχω αρχίσει και το ψάχνω μόνος και να παλεύω μπας και εντοπίσω κάπου το πρόβλημα και με σώσω από την όλη ταλαιπωρία.

Εχω την εντύπωση πως όταν το βάζω σε 2G αντι για 4G το πρόβλημα μειώνεται αισθητά... όχι όμως και να εξαφανίζεται. >Επίσης βρήκα κάποια ξένα φόρουμς να αναφέρουν θέματα με θορύβους λόγω HD ήχου (και κάτι για ηχο σε LTE) αλλά δεν μπόρεσα να πολυκαταλάβω λόγω των λίγων αγγλικών μου. Εξάλου δεν βρήκα να υπάρχει ρύθμιση για απενεργοποίηση του "ΗD sound on LTE" που γράφουν.

Μπορεί κάποιος φίλος να βοηθήσει με καμιά ιδέα? Απελπίστηκα.... Κρίμα τόσα λεφτά που είχα δώσει και κρίμα και την εταιρία τελικά που εμπιστευόμουν τόσα χρόνια.... :/

Edited by taoma
Link to comment
Share on other sites

.... άκυρο! Τελικά ένας launcher τα έκανε μαντάρα.

Hard reset και όλα τζάμι!

Edited by hasiotis_john
Με ένα hard reset όλα κομπλέ! :p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, διακόπτω λίγο την συζήτηση για να ρωτήσω γενικά για το κινητό. Αξίζει να το αγοράσω; Το budget μου είναι κάτω από 300 ευρώ οπότε σκεφτόμουν να το πάρω από το ebay όπου κάνει εκεί γύρω. Υπάρχει τίποτα καλύτερο σήμερα σε αυτή τη τιμή; Επίσης, να πω ότι μου αρέσει πολύ η έκδοση Active. Μοιάζει σαν τεθωρακισμένο :P
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, διακόπτω λίγο την συζήτηση για να ρωτήσω γενικά για το κινητό. Αξίζει να το αγοράσω; Το budget μου είναι κάτω από 300 ευρώ οπότε σκεφτόμουν να το πάρω από το ebay όπου κάνει εκεί γύρω. Υπάρχει τίποτα καλύτερο σήμερα σε αυτή τη τιμή; Επίσης, να πω ότι μου αρέσει πολύ η έκδοση Active. Μοιάζει σαν τεθωρακισμένο :P

Στην θεση σου θα αγοραζα ενα καλομεταχειρισμενο με αποδειξη.Θα το δεις απο κοντα,κι αν ειναι οκ το παιρνεις.Πολυ πιθανο να σου δωσει και καποια θηκουλα.

Το κυριοτερο οτι κι αν συμβει θα εχεις εγγυηση απο smartec.

Μην μπλεκεις με ebay που μπορει να μην ειναι Ευρωπαικο(αρα χωρις εγγυηση),να ειναι ανακατασκευασμενο,να ειναι κλωνος κτλ.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, διακόπτω λίγο την συζήτηση για να ρωτήσω γενικά για το κινητό. Αξίζει να το αγοράσω; Το budget μου είναι κάτω από 300 ευρώ οπότε σκεφτόμουν να το πάρω από το ebay όπου κάνει εκεί γύρω. Υπάρχει τίποτα καλύτερο σήμερα σε αυτή τη τιμή; Επίσης, να πω ότι μου αρέσει πολύ η έκδοση Active. Μοιάζει σαν τεθωρακισμένο :P

Αγαπητε παρε μεταχειρισμενο μην μπλεξεις με ebay

Link to comment
Share on other sites

.... άκυρο! Τελικά ένας launcher τα έκανε μαντάρα.

Hard reset και όλα τζάμι!

 

Ποιος launcher?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όχι ebay βρε παιδιά; Εδώ άλλοι αγοράζουν από κινεζομάγαζα και δεν έχουν προβλήματα. Αν είναι καλός ο seller δηλαδή με πάνω από 1000 προιόντα και βαθμολογία πάνω από 9 λέτε να έχω θέμα;
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όχι ebay βρε παιδιά; Εδώ άλλοι αγοράζουν από κινεζομάγαζα και δεν έχουν προβλήματα. Αν είναι καλός ο seller δηλαδή με πάνω από 1000 προιόντα και βαθμολογία πάνω από 9 λέτε να έχω θέμα;

 

σου απαντησαν τα παιδια και παλι λες γιατι, δοκιμασε να δεις το γιατι, απο ebay ειναι ρισκο, αλλο ενα κινεζομαγαζο και αλλο καποιος πωλητης στο ebay, τεραστια διαφορα

edit αν θες την αποψη μου, παρε ενα μεταχειρισμενο απο εδω αριστο στα 270 ευρω περιπου, με τα παντα ολα ,αποδειξη κουτι κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

σου απαντησαν τα παιδια και παλι λες γιατι, δοκιμασε να δεις το γιατι, απο ebay ειναι ρισκο, αλλο ενα κινεζομαγαζο και αλλο καποιος πωλητης στο ebay, τεραστια διαφορα

edit αν θες την αποψη μου, παρε ενα μεταχειρισμενο απο εδω αριστο στα 270 ευρω περιπου, με τα παντα ολα ,αποδειξη κουτι κλπ κλπ

 

Ρώτησα το γιατί επειδή δεν μου εξήγησαν. Το ebay δηλαδή δεν προσφέρει προστασία στον αγοραστή; Δεν νομίζω να ήταν κακό που ρώτησα περισσότερη λεπτομέρεια πάνω σε αυτό.

 

Όσον αφορά μεταχειρισμένο που θα το βρώ εδώ;

Link to comment
Share on other sites

ναι προσφερει προστασια αλλα υπαρχουν και παγιδες ,θα μου πεις παγιδες υπαρχουν και στα μεταχειρισμενα ,τεσπα ,εγω προσωπικα δεν θα αγοραζα κινητο απο ebay
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160930/816fb52b244511bc57787929d82fade7.jpg

Ενημέρωση για γερμανικό DBT

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160930/816fb52b244511bc57787929d82fade7.jpg

Ενημέρωση για γερμανικό DBT

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σημερα βγηκε update 156mb σε τσεχικο S6 (ETL)

για να δουμε..

 

Οποιος κάνει το update ας μας πει εντυπώσεις..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...