Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν βγάζεις φωτό κυρίως σε εξωτερικούς χώρους με φως ημέρας τότε προτίμησε S6.

Aν βγάζεις φωτό εντός σπιτιού με φωτισμό λάμπας ή εκτός σπιτιού τη νύχτα, προτίμησε S7.

Αν σε ενδιαφέρει το ίδιο η μέρα και η νύχτα και αν δεν σε ενοχλεί το απαράδεκτο 4:3 του S7, τότε προτίμησε S7.

 

Προσωπικά ο κυριότερος λόγος που δεν θα πάω από το S6 στο S7 είναι αυτό το ρημαδιασμένο 4:3 που ελπίζω να επανέλθει σε 16:9 στο S8.

Φίλε κάνεις λάθος μόνο σε crop στις ημερήσιες είναι καλύτερο το s6,πολύ ανώτερη η κάμερα του s7 ακόμα και στις ημερήσιες

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eγω πάλι επειδή τα έχω και τα δύο, και χωρις να θέλω να κάνω vs , βρίσκω το s6 καλύτερο σε όλα , άσε δε εκείνο το 4:3 στο s7 που δεν παλεύεται με τίποτα

Με πρώτη ευκαιρία θα ανεβάσω συγκριτικές στο κατάλληλο μέρος όσο και αν διαφωνείτε με τη γνώμη μου

Link to comment
Share on other sites

Eγω πάλι επειδή τα έχω και τα δύο, και χωρις να θέλω να κάνω vs , βρίσκω το s6 καλύτερο σε όλα , άσε δε εκείνο το 4:3 στο s7 που δεν παλεύεται με τίποτα

Με πρώτη ευκαιρία θα ανεβάσω συγκριτικές στο κατάλληλο μέρος όσο και αν διαφωνείτε με τη γνώμη μου

Επειδη κι εγω ειχα και τα 2 για καποιο διαστημα,και μαλιστα το s6 edge με τον sony φακο,η αποψη μου ειναι πως την μερα χανει σε λεπτομερεια το s7 edge κυριως σε τοπια.

Σε ολα τα αλλα ειναι πολυ καλυτερο το s7.Ειδικα τη νυχτα που στο auto μπορεις να πετυχεις ευκολα καλες ληψεις.

Στο χειροκινητο δεν εχουν τρελες διαφορες.

Επισης εγω το s7 edge το εχω 16:9.Το σιχαινομαι το 4:3.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Σήμερα παρατήρησα ότι όταν κουνάω την συσκευή ακούγεται ένα περίεργο τικ τικ κάτι σαν να έχει ξεκολλησει!! Από λίγο που το έψαξα όταν μπήκα στην κάμερα (από κει μου φαινόταν ότι το εκανε) όταν το κουνάω δεν το κάνει ενώ όταν δεν είμαι το κάνει... ξέρει κανείς τι φαση; Η κάμερα δουλεύει μια χαρά από όσο βλέπω!!

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

ειναι το ois σε ολους ακουγεται φιλε μου!!

 

Μεγάλε μου σε ευχαριστώ... Τρόμαξα για μια στιγμη γιατί δεν το έχω ούτε 4 μηνες το κινητο και λέω έβγαλε από τώρα πρόβλημα δεν το είχα παρατήσει τόσο καιρό...

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Αν το παρατηρησεις παει πανω κατω το ματακι,δεν ειναι στο κεντρο!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το factory reset είναι απαραίτητο μετά από αλλαγή χώρας firmware αν θες να έχεις OTA updates. Εβαλα πριν 3 μηνες XEF 6 σε AUT 5,1 και κανένα Update. Όλο το ανέβαλα μέχρι σημερα. πηρα backup μπηκα καταλαθος σε odin mode :cry: , έχασα κανα 2 χρονακια απο την ζωή μου μεχρι να βρω πως βγαινω, και τελικα εκανα factory reset. Αναβαθμίστηκε ΟΤΑ με την επανεκκινηση, επαναφορα από το smart switch και όλα πηγαν καλά. Ανακουφισμένος :up: έχω πλέον "γαλλικό" κινητό :D:D Edited by vagemm
Βαγγέλης
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Ξερει κανεις πως απενεργοποιω την οθονη κλειδωματος στο hola?Μια μπλε οθονη που εχει κατω ενα κλειδι πως βγαινει ρε παιδια κανεις να μας πει;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια βοήθεια,

 

Μόλις έσβησα κατά λάθος το άλμπουμ με τις φωτογραφίες που έχω τραβήξει. Υπάρχει περίπτωση να τις επαναφέρω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες φοβάμαι μην κάνω καμιά βλακεία. Που φαίνεται αν εχω χάσει την εγγύηση? sos όποιος μπορεί να απαντήσει στα 2 ερωτήματα μου
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν εφαρμογές που σου επαναφέρουν τις φωτογραφίες στο playstore ,όχι με πολύ καλή ποιότητα όμως.

Για την εγγύηση δες εάν έγραψε ο knox , knox samsung status εφαρμογή

Edited by awueu
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν εφαρμογές που σου επαναφέρουν τις φωτογραφίες στο playstore ,όχι με πολύ καλή ποιότητα όμως.

Για την εγγύηση δες εάν έγραψε ο knox , knox samsung status εφαρμογή

 

προτεινεις καποια εφαρμογή χωρις να χασω την εγγύηση? προσπαθησα μια με υπολογιστη και ευτυχως δεν εγραψε το knox.

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή restore Image (super easy) ίσως σε βολέψει

 

Βρηκσ μισ αλλη που μου εβγαλε περισσότερες επιλογες κσι φωτογραφίες.. Δυστυχώς οι φωτογραφίες ειναι πολύ μικρές... Καμιαμσχεση με τις κανονικες που ειχα.. Το 1% της κανονικης σε χωρητικότητα..

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια βοήθεια,

 

Μόλις έσβησα κατά λάθος το άλμπουμ με τις φωτογραφίες που έχω τραβήξει. Υπάρχει περίπτωση να τις επαναφέρω?

Θυμήσου μήπως είχες δημιουργήσει λογαριασμό σε Onedrive ή στην εφαρμογή της Google "Φωτογραφίες" ή σε άλλο cloud.Αν το είχες κάνει λογικά είναι αποθηκευμένες σε κάποιο από αυτά.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας , σκεφτομαι να το παρω , μπορειται παρακαλω να με βοηθησετε λεγοντας μου τι να περιμενω απο πλευρα΄ς προβληματων και μπαταρίας; προβληματα εννος γνωστα θεματα που εχετε απο την αγορα μεχρι σημερα και δεν εχετε λυσει ακόμα...για μπαταρια εννοω τι να περιμενω με μεση χρήση... τηλεφωνο και ελαχιστα ιντερνετ οχι μονιμα...καποιες ωρες τις ημερας... ειμαι αναμεσα σε αυτο και το J7 2016..... εχω μπερδευτει...ευχαριστω για τη βοηθεια!

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Θυμήσου μήπως είχες δημιουργήσει λογαριασμό σε Onedrive ή στην εφαρμογή της Google "Φωτογραφίες" ή σε άλλο cloud.Αν το είχες κάνει λογικά είναι αποθηκευμένες σε κάποιο από αυτά.

 

Είχα στο "λογαριασμός google" τη δημιουργία αντιγρλαφων ασφαλείας ενεργή.. πιάνει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον όχι

 

What gets backed up with Android Backup Service

Google Calendar settings

Wi-Fi networks & passwords

Home screen wallpapers

Gmail settings

Apps installed through Google Play (backed up on the Play Store app)

Display settings (Brightness & Sleep)

Language & Input settings

Date & Time

Third-party app settings & data (varies by app)

Note: Not all apps use Android Backup Service. Some apps may not back up and restore all data

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας , σκεφτομαι να το παρω , μπορειται παρακαλω να με βοηθησετε λεγοντας μου τι να περιμενω απο πλευρα΄ς προβληματων και μπαταρίας; προβληματα εννος γνωστα θεματα που εχετε απο την αγορα μεχρι σημερα και δεν εχετε λυσει ακόμα...για μπαταρια εννοω τι να περιμενω με μεση χρήση... τηλεφωνο και ελαχιστα ιντερνετ οχι μονιμα...καποιες ωρες τις ημερας... ειμαι αναμεσα σε αυτο και το J7 2016..... εχω μπερδευτει...ευχαριστω για τη βοηθεια!

Η μπαταρία του μια χαρά είναι

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου

Link to comment
Share on other sites

Οκ τα υπολοιπα; Να το παρω τωρα που το εχουν 399€; Οθονη ; Κολληματα;γενικα παροβληματα...κατι θα εχι δε γινεται...χεχεχ ευχαριστω

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Οκ τα υπολοιπα; Να το παρω τωρα που το εχουν 399€; Οθονη ; Κολληματα;γενικα παροβληματα...κατι θα εχι δε γινεται...χεχεχ ευχαριστω

 

Ntinos_tech, δεν πιστεύω να τρολάρεις οπότε σου απαντώ σαν να έχεις ρωτήσει πραγματικά σοβαρά :) :

1) Καταρχάς το S6 το βρίσκεις 350€ στο skroutz. Δεν ξέρω αν μιλάς για κάποια προσφορά μεγάλου καταστήματος αλλά πίστεψέ με, είτε το πάρεις με από μεγάλο κατάστημα είτε από ιντερνετικό, το ίδιο αυθεντικό προϊόν θα αγοράσεις, με την ίδια εγγύηση και επίσημη υποστήριξη.

2) Το S6 υπερτερεί του J7 2016 κατά κράτος σε οθόνη, επεξεργαστική δύναμη και κάμερα ( σε όλα τα βασικά δλδ πλην μπαταρίας). Πρόβλημα μέχρι στιγμής στους 10 μήνες δεν μου έχει βγάλει κανένα. Κανένα πάγωμα, κανένα restart, τίποτα μα τίποτα εντελώς.

3) Αν διαβάσεις εδώ όλες τις σελίδες του forum, θα δεις ότι το μόνο παράπονο που έχουν μερικοί χρήστες εδώ είναι η μπαταρία του, που για κάποιο λόγο ( αυξημένη κατανάλωση από το android system) στους συγκεκριμένους χρήστες πέφτει γρήγορα. Άλλοι δεν έχουμε τέτοιο πρόβλημα ( προσωπικά έχω android system κατανάλωση μόνο 5% ).

4) Ο μόνος λόγος για να προτιμήσει κάποιος το J7 έναντι του S6 , είναι αν το μόνο που τον ενδιαφέρει είναι η όσο το δυνατό μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας και τίποτα μα τίποτα άλλο.

 

Προσωπικά όπως έχω πει, αν και αλλάζω συσκευή κάθε χρόνο, φέτος δεν θα το κάνω αυτό και θα κρατήσω το S6 γιατί ούτε πρόβλημα μου έχει παρουσιάσει ούτε οι νέες ναυαρχίδες με έχουν κάνει να ζηλέψω κάτι.

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol: οχι οχι δε σε κοροιδευω... Ουτε δε σε πιστευω...απλα εχω μπερδευτει με τη σαμι...κοιταω συγχρονως 4 μοντελα και δε ξερω τι να κανω...το σ6 με χαλαει και για τη χαμηλη ονομαστικη μπαταρια του....κια γιατι δεν ειναι αποσπομενη.νομιζω επισης οτι δεν εχει sd σωστα;αλλα αυτο ειναι συνηθεια οχι προβλημα...τελος παντων ευχαριστω και παλι.

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρε το s6 της γυναικας μου την G920FXXU4DPGW (Ιταλικο ειναι)

Γνωριζετε τι καινουριο προσφερει;

TCe
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol: οχι οχι δε σε κοροιδευω... Ουτε δε σε πιστευω...απλα εχω μπερδευτει με τη σαμι...κοιταω συγχρονως 4 μοντελα και δε ξερω τι να κανω...το σ6 με χαλαει και για τη χαμηλη ονομαστικη μπαταρια του....κια γιατι δεν ειναι αποσπομενη.νομιζω επισης οτι δεν εχει sd σωστα;αλλα αυτο ειναι συνηθεια οχι προβλημα...τελος παντων ευχαριστω και παλι.

 

Η μπαταρια ειναι ενα θεματακι οντως αλλα με το fast charging παλευεται ανετα, εγω τωρα θα παρω και δυνατο power bank. Ειναι πολυ γρηγορο, κολληματα η αληθεια ειναι δεν ειδα ποτε. Παει σφεντονα σε σχεση με αλλα που ειχα ή εχω πιασει στα χερια μου. Δυστυχως δεν μπορεις να τα εχεις ολα απο ενα κινητο. Δεν ξερω πως παει το S7 αλλα αυτο εγω το ειχα παρει σε πολυ καλη τιμη και δεν σκοπευω να το αντικαταστησω προς το παρον και το εχω απο το Νοεμβριο. SD δεν παιρνει αλλα 32GB εχεις τι θα του βαλεις πια;; Εχω γυρω στις 2000 φωτος μεσα, βιντεο, πραματα κακό. Εκτος αν το φορτωσεις με 1000 εφαρμογες και τραβας καθε μερα 4Κ βιντεο! Δυνατο κι αξιοπρεπες, απλα κοιταξε να το παρεις σε οσο χαμηλοτερη τιμη γινεται. 335 λιρες το ειχα παρει απο αμαζον πριν 10 μηνες, τοσο και πιο πολυ εχει σημερα. Μου ειχε κατσει καλα και οσο κι αν θα ηθελα το S7 edge δεν πληρωνω μια περιουσια τωρα.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...