Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω και γω την ιδια rom παλι με κενο το original CSC code, αποτι βλέπω κι συ το ιδιο. λογικα αμα γυρισει το κινητο σε στοκ rom θα ξαναμπει στο πεδιο αυτο το code το αρχικο υποθετω ετσι; Με εγγυηση ξερεις σιγουρα αν δεν έχουν θεμα αν τυχει και δε μπορουμε να το γυρισουμε στη στοκ;

ευχαριστώ..

Τα ίδια κι εμένα με την γαλλική.

Λογικά δεν νομίζω να έχουμε θέμα με εγγύηση.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι αδερφέ δεν Έχουμε κανένα πρόβλημα με εγγύηση απολύτως απλά ίσως "δεν είμαι σίγουρος" να μην έρθει κάποια αναβάθμιση ΟΤΑ αλλά και πάλι λίγο το κακό όπως περάσαμε αυτή αν βγει αναβάθμιση περνάμε την καινούργια με odin .Ασε που μπορεί τελικά να φταίει η γαλλική . Μόλις βγει unbranded btu η EUR θα περάσω αυτές...

Σ ευχαριστω! οποτε απολαμβανουμε τη συσκευή μας ;)

Link to comment
Share on other sites

XEF VS BTU?? Αξιζει να περιμενω την btu 6.0.1 ή να βαλω xef 6.0.1????

 

Τι διαφορες θεωρεις οτι θα εχουν;Κι επισης ποιος θα σου πει BTU αφου κανεις δεν την εχει τεσταρει;

Φλασαρε τωρα γιατι βλεπω να αργει η BTU...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορες θεωρεις οτι θα εχουν;Κι επισης ποιος θα σου πει BTU αφου κανεις δεν την εχει τεσταρει;

Φλασαρε τωρα γιατι βλεπω να αργει η BTU...

Κατά τα άλλα βάλαμε BTU για να πάρουμε πρώτοι την αναβάθμιση. Χαχαχαχα.

Ελπίζω μέσα στην εβδομάδα να βγει γιατί αλλιώς πάμε για φιάσκο.

Edited by Invoked
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι σιγουρος αλλα νομιζω η μονη διαφορά είναι οτι η btu δεν εχει προεγκατεστημενα τα fb και messeger, οποτε μπαινουν στη βελτιστοποιηση και τρωνε λιγοτερη μπαταρια.

 

Κατα τα αλλα εχει δικιο ο panosfsx...φλασαρεις xef και οταν με το καλό βγει η btu την περνάς.

Νομιζω υπάρχει τροπος να τις φλασαρεις χωρις να χασεις δεδομένα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φλασαροντας την xef το csc παραμενει btu γιατι κι οι δυο ειναι multi csc...

Edited by pater_79
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι σιγουρος αλλα νομιζω η μονη διαφορά είναι οτι η btu δεν εχει προεγκατεστημενα τα fb και messeger, οποτε μπαινουν στη βελτιστοποιηση και τρωνε λιγοτερη μπαταρια.

 

Κατα τα αλλα εχει δικιο ο panosfsx...φλασαρεις xef και οταν με το καλό βγει η btu την περνάς.

Νομιζω υπάρχει τροπος να τις φλασαρεις χωρις να χασεις δεδομένα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φλασαροντας την xef το csc παραμενει btu γιατι κι οι δυο ειναι multi csc...

 

Ακριβως!Φλασαροντας την XEF παραμενει το csc BTU κι ετσι σε αφηνει να βελτιστοποιησεις fb και messenger.

Το μονο που χανεις ειναι τα ΟΤΑ updates.Αλλα μεχρι το επομενο update who cares..

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά εφόσον έβαλα BTU και με τα πολλά έκατσε καλά με τα CSC κτλ δεν κάνω αλλά πειράματα. Μας έφαγε η Slovenia S.I. Mobil (?), Bulgaria MTL(??), Croatia VIPNET (???) Και Hungary VDH (!) Καλό!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έχει η γυναίκα μου s6 και ήθελα να ρωτήσω αν στο Dialer σας εμφανίζει το εικονίδιο για την κλασική βιντεοκληση 3g. απο το δικό μου note μπορώ να την καλεσω και δουλεύει αλλά απο δικό της δεν εμφανίζει το εικονίδιο
Link to comment
Share on other sites

Για το Facebook app που αναφέρατε έχω διαβάσει σε πολλά forums ότι δημιουργεί προβλήματα απο battery drain, memory leak και άλλα. Μόνο από Web μπαίνω FB και λέω να σβήσω και το messenger.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως!Φλασαροντας την XEF παραμενει το csc BTU κι ετσι σε αφηνει να βελτιστοποιησεις fb και messenger.

Το μονο που χανεις ειναι τα ΟΤΑ updates.Αλλα μεχρι το επομενο update who cares..

 

 

Εγώ που περνάω Ιταλική rom και το csc ότι και να κάνω είναι SIM/Slovenia, είμαι στα όρια να το πετάξω απο το παράθυρο του διαμερίσματος μου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έχει η γυναίκα μου s6 και ήθελα να ρωτήσω αν στο Dialer σας εμφανίζει το εικονίδιο για την κλασική βιντεοκληση 3g. απο το δικό μου note μπορώ να την καλεσω και δουλεύει αλλά απο δικό της δεν εμφανίζει το εικονίδιο

 

http://i68.tinypic.com/ddhr1t.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ που περνάω Ιταλική rom και το csc ότι και να κάνω είναι SIM/Slovenia, είμαι στα όρια να το πετάξω απο το παράθυρο του διαμερίσματος μου.

 

Θα σου πρότεινα να περάσεις κάποια "άσχετη" ρομ (πχ ρώσικη...), να αλλάξει το csc και μετά πέρνα την ιταλική

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

http://i68.tinypic.com/ddhr1t.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Θα σου πρότεινα να περάσεις κάποια "άσχετη" ρομ (πχ ρώσικη...), να αλλάξει το csc και μετά πέρνα την ιταλική

Το έκανα πέρασα την XEF ξανά πέρασα την ιταλική τίποτα. Είναι στο τσακ να το πουλήσω.

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα πέρασα την XEF ξανά πέρασα την ιταλική τίποτα. Είναι στο τσακ να το πουλήσω.

όχι την XEF, νομίζω είναι multicsc

κάποια τελείως άσχετη να περάσεις, ουκρανική, ρώσικη κάτι τέτοιο

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

όχι την XEF, νομίζω είναι multicsc

κάποια τελείως άσχετη να περάσεις, ουκρανική, ρώσικη κάτι τέτοιο

Ναι σωστο αυτό θυμήθηκα ότι το έχω διαβάσει σε οδηγό εδώ. Κάτι για άσχετη csc από χώρα της Βαλτικης νομίζω. Για δοκίμασε το.

Link to comment
Share on other sites

παιδες μια ερωτηση. στη λειτουργια selfie, δεξια απο τις ρυθμήσεις υπαρχει ενα κουμπισαν μια φατσα σε προφιλ με αστερακι.. Τι κάνει αυτό το κουμπι και σε τι επίπεδο πρεπει να το βαζω? το ειχα τερμα δεξια και με εβγαζε παραμορφωμενο και το εβαλα αριστερα.. εσεις σε ποια τιμή το έχετε? Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

Από τότε που κατέβασα την mm με έχει ζαλισει ένα μνμ οτι έχει το τφ μου 4 ιούς κλπ Τι να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

όχι την XEF, νομίζω είναι multicsc

κάποια τελείως άσχετη να περάσεις, ουκρανική, ρώσικη κάτι τέτοιο

Από τις διαθέσιμες 6.0.1 ποια να κατεβάσω?

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που κατέβασα την mm με έχει ζαλισει ένα μνμ οτι έχει το τφ μου 4 ιούς κλπ Τι να κάνω?

μη χρησιμοποιείς chrome

 

Από τις διαθέσιμες 6.0.1 ποια να κατεβάσω?

θα δοκίμαζα τη ρουμάνικη...αλλά το λέω στην τύχη

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

Τι να χρησιμοποιώ εκτός από Chrome και από που να το κατεβάσω?
ton browser της Samsung, μια χαρά είναι
Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

μη χρησιμοποιείς chrome

 

 

θα δοκίμαζα τη ρουμάνικη...αλλά το λέω στην τύχη

 

Δεν ειναι multicsc η Ρουμάνικη?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι multicsc η Ρουμάνικη?

δεν το γνωρίζω....εγώ θα διάλεγα την 5.1.1 ρώσικη και όχι 6.0.1. Νομίζω η ρώσικη έχει τελείως άλλο csc

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G920F/SER/

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

δεν το γνωρίζω....εγώ θα διάλεγα την 5.1.1 ρώσικη και όχι 6.0.1. Νομίζω η ρώσικη έχει τελείως άλλο csc

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G920F/SER/

 

Είμαι στην 6.0.1 όμως τώρα και φοβάμαι μην γράψει ο KNOX με το downgrad στην 5.1.1. Και το θέμα ειναι ότι θέλω να παω στο service την παρασκευη και θα μου πουν εισαι εκτος εγγύησης λόγω της άλλης rom.

Edited by sokratisk91
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην 6.0.1 όμως τώρα και φοβάμαι μην γράψει ο KNOX με το downgrad ****το. Και το θέμα ειναι ότι θέλω να παω στο service την παρασκευη και θα μου πουν εισαι εκτος εγγύησης λόγω της άλλης rom.

κάποιος φίλος γράφει 2-3 σελίδες πιο πίσω ότι δε γράφει ο knοχ...δεν το ξέρω, δεν το έχω δοκιμάσει

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

κάποιος φίλος γράφει 2-3 σελίδες πιο πίσω ότι δε γράφει ο knοχ...δεν το ξέρω, δεν το έχω δοκιμάσει

 

Εγώ το έχω γράψει :lol::lol: έκανα downgrade στην BTU 5.1.1 .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...