Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά άλλαξα πριν 2 μέρες κάρτα SIM (ίδιων χαρακτηριστικών και από τον ίδιο πάροχο) και αμέσως μετά χωρίς καμία άλλη αλλαγή στο τηλέφωνο ή στις ρυθμίσεις άρχισε να ψιλοκολλάει σε όλο το μενού...

 

Μήπως έχει κανένας καμία ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει?? Μήπως να ξανα αλλάξω την κάρτα SIM??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ψαξτο γιατι εισαι ο μονος με τετοια προβληματα.Εμενα ακομα κι οταν ζεστενεται μετα απο καποιο παιχνιδι ή εγγραφη βιντεο,λειτουργει γρηγορα οπως οταν ειναι κρυο.

 

δεν ειναι μονος ο φιλος. Και το δικο μου κινητο συμπασχει. Υπαρχει αδιανοητο stutter lag κυριως κατα το scrolling, στο play store Οπως και σε διαφορα sites μερικες φορες αμα υπαρχουν πολλα images και πολυ javascript , γινεται απλα ανυποφορο...

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι μονος ο φιλος. Και το δικο μου κινητο συμπασχει. Υπαρχει αδιανοητο stutter lag κυριως κατα το scrolling, στο play store Οπως και σε διαφορα sites μερικες φορες αμα υπαρχουν πολλα images και πολυ javascript , γινεται απλα ανυποφορο...

Ρε παιδια, τι ειναι αυτα που λετε...

Στο playstore υπαρχει stutter lag οπως λετε οσο φορτωνει τις εφαρμογες, το ποσο γρηγορα τις φορτωνει ειναι θεμα ιντερνετ

απαξ και τις φορτωσει ειναι κομπλε

Στις ιστοσελιδες δεν εχω παρατηρησει κατι...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ωρα να γραψω και εγω την αποψη μου για το τηλεφωνο οντας κατοχος του εδω και 20 μερες!

Να πω οτι ημουν χρηστης iphone σχεδον απο παντα με μια μικρη εξαιρεση 3 μηνων που ειχα το galaxy s2 πριν καποια χρονια, με τελευταιο το iphone 6....

Να ξεκινησω απο τα θετικα.Το τηλεφωνο εχει ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ καμερα αν και θα ηθελα λιγο πιο αληθινες τις φωτογραφιες...Εννοω οτι τραβαει μεν τελειες φωτο αλλα ειναι τοσο φανταχτερες που ειναι σχεδον ψευτικες!

Το τηλεφωνο εχει εξαιρετικη σχεδιαση και ειναι πολυ ποιοτικο...Η οθονη του εχει ωραια ζωντανα χρωματα,καλη αναλυση και το σωστο μεγεθος για εμενα...

Παμε τωρα στα αρνητικα.Εχει πολυ χαμηλη ελευθερη μνημη και σε σχεση παντα με το iphone 6 και οχι το 6s αργει!Και θα το εξηγησω!Ανοιγεις μια εφαρμογη απλη ή την εφαρμογη του τηλεφωνου(που ειναι οτι πιο απλο θες να κανεις) ας πουμε και με 8 πυρηνες θα επρεπε να το ανοιγει με το πατημα του κουμπιου...Αυτο ανοιγει την εφαρμογη αλλα μεχρι να την ''φορτωσει'' τελειως θελει 1 δεπτερολεπτο ας πουμε!Δεν ειναι φυσιολογικο θεωρω αυτο και θεωρω οτι φταιει το λειτουργικο και οχι το τηλεφωνο!Αυτο νομιζω ειναι το μονο του μειον αλλα μπορω να ζησω με αυτο γτ εχει αλλα καλα το λειτουργικο!Ειναι πιο ελευθερο...Μπορω με ενα α[πλο στικακι να περναω οτι θελω...το αναγνωριζει πανευκολα ο υπολογιστης και περνας οτι θες στα μπαμ χωρις ειδικα προγραμματα κτλ...και πολλα αλλα...

Υ.Γ. Κατι πρεπει να κανουν εκει στην Samsung με το λειτουργικο!Σας το εγγυομαι οτι αν το εστηνες με ios το τηλεφωνο θα ηταν εξωγηινο!Τωρα σε θεμα ταχυτητας(και μονο) στα σημεια χανει απο το iphone 6 ενω συμφωνα με τα χαρακτηριστικα θα επρεπε να το αφηνει ΑΙΩΝΕΣ πισω!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το πήρα κι εγώ χθες στα χέρια μου. Έβαλα με τη μια tempered glass αλλά δεν πατάει καλά στις άκρες. Κάπου διάβασα ότι είναι ελαφρώς καμπυλωτή η οθόνη στις πλευρές. Υπάρχει κανένα γυαλάκι που να πατάει άψογα;
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες το πήρα κι εγώ χθες στα χέρια μου. Έβαλα με τη μια tempered glass αλλά δεν πατάει καλά στις άκρες. Κάπου διάβασα ότι είναι ελαφρώς καμπυλωτή η οθόνη στις πλευρές. Υπάρχει κανένα γυαλάκι που να πατάει άψογα;

 

Τα γυαλάκια που πατάνε "άψογα" δεν καλύπτουν όλη την οθόνη για αυτόν ακριβώς τον λόγο... :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Τα γυαλάκια που πατάνε "άψογα" δεν καλύπτουν όλη την οθόνη για αυτόν ακριβώς τον λόγο... :)

 

όχι ρε παιδιά όχι ρε παιδιά! Είναι τόσο δύσκολο να βγάλουν ένα που να στρογγυλεύει ελαφρώς στις άκρες;;;

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Τα γυαλάκια που πατάνε "άψογα" δεν καλύπτουν όλη την οθόνη για αυτόν ακριβώς τον λόγο... :)

Καποιο προβλημα απο την μη προσθαφαιρουμενη μπαταρια αντιμετωπισε κανενας;;

Link to comment
Share on other sites

Καποιο προβλημα απο την μη προσθαφαιρουμενη μπαταρια αντιμετωπισε κανενας;;

 

Εγώ τη μέρα τη βγάζω άνετα και με βαριά χρήση. Τώρα για σιγουριά έχω ένα power bank στη τσάντα just in case που μου χρειαστεί κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τη μέρα τη βγάζω άνετα και με βαριά χρήση. Τώρα για σιγουριά έχω ένα power bank στη τσάντα just in case που μου χρειαστεί κάποια στιγμή.

 

Το power saving mode το χρησιμοποιει κανεις; Λιγο που το εβαλα πριν μου φανηκε πολυ laggy το κινητούλι.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Το power saving mode το χρησιμοποιει κανεις; Λιγο που το εβαλα πριν μου φανηκε πολυ laggy το κινητούλι.

 

Εγώ το έχω βάλει να ενεργοποιείται στο 20%. Λίγες φορές το έχω χρησιμοποιήσει και δεν μου έκανε καμιά διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Ξανά πίσω στο s6 μετά από 4 μήνες (iphone 6,s6 edge,note 4,g4)το θεωρώ το πιο ολοκληρωμένο τηλέφωνο (το edge δεν μου έκατσε καλά ).
Link to comment
Share on other sites

Ξανά πίσω στο s6 μετά από 4 μήνες (iphone 6,s6 edge,note 4,g4)το θεωρώ το πιο ολοκληρωμένο τηλέφωνο (το edge δεν μου έκατσε καλά ).

Για πες για το edge φιλε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Ήθελα να σας ρωτήσω για ένα προβληματάκι που έχω με το s6.

 

Μερικές φορές όταν το επαναφέρω από τη λειτουργία πτήσης δε συνδέεται στο δίκτυο, παρόλο που δείχνει να έχει σήμα.

 

Με αποτέλεσμα να νομίζω ότι είμαι συνδεδεμένος στο δίκτυο χωρίς να είμαι....

 

Και το καταλαβαίνω μόνο όταν πάω να κάνω κάποια κλήση και μου βγάζει το μήνυμα "μη εγγεγραμμένος στο δίκτυο".

 

Συμβαίνει σε κανέναν άλλον αυτό? Τι μπορεί να φταίει?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Για πες για το edge φιλε!

Είναι το ίδιο ακριβώς τηλέφωνο,με λίγο καλύτερη μπαταρία αλλά για μένα μεγάλο πρόβλημα στο κράτημα της συσκευής λόγο της κυρτης οθόνης σου κόβει το χέρι λόγο του λεπτού αλουμινίου στα πλάγια.,επίσης η οθόνη στο browsing μου φαινόταν πιο μικρή.

Link to comment
Share on other sites

Ξανά πίσω στο s6 μετά από 4 μήνες (iphone 6,s6 edge,note 4,g4)το θεωρώ το πιο ολοκληρωμένο τηλέφωνο (το edge δεν μου έκατσε καλά ).

 

Stock ή root?

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Είναι το ίδιο ακριβώς τηλέφωνο,με λίγο καλύτερη μπαταρία αλλά για μένα μεγάλο πρόβλημα στο κράτημα της συσκευής λόγο της κυρτης οθόνης σου κόβει το χέρι λόγο του λεπτού αλουμινίου στα πλάγια.,επίσης η οθόνη στο browsing μου φαινόταν πιο μικρή.

Για αυτα ακριβως και κυριως γιατι στο edge η οθονη δειχνει μικροτερη σε σχεση με το s6.

Aλλα οσο να ναι το edge δειχνει πιο εντυπωσιακο.Κι ιδιως το χρυσο που εχει η κοπελα μου ειναι κοσμημα

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά guest mode δεν υπαρχει; Δλδ αν το δωσω σε κανα φιλο να το σκαλισει, να ειναι σα να πιανει ενα καινουριο στο χερι του κι οχι να εχει προσβαση στις εφαρμογες και τα αρχεια μου
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Για αυτα ακριβως και κυριως γιατι στο edge η οθονη δειχνει μικροτερη σε σχεση με το s6.

Aλλα οσο να ναι το edge δειχνει πιο εντυπωσιακο.Κι ιδιως το χρυσο που εχει η κοπελα μου ειναι κοσμημα

Όντως είναι πιο εντυπωσιακό αλλά τα τηλέφωνα δεν είναι μόνο για να τα κοιτάμε αλλά για να τα χρησιμοποιούμε κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και από εμενα. Εχω και γω μολις αγορασει το S6 και θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα. Αρχικα μου ειπαν απο τη Samsung με βαση το ΙΜΕΙ οτι είναι Ελβετικό. Καλυπτεται κανονικα απο Ευρωπαικη Εγγυηση,ετσι? Μιας που δεν το εχω ανοιξει ακομα θα ηθελα να ρωτησω τι ισχυει για την πρωτη φορτιση του κινητου: το ανοιγω μεχρι να σβησει και φορτιση μεχρι το 100% ή κατευθείαν απο το κουτι φορτιση για ένα 8ωρο όπως μου ειπαν απο το μαγαζι? Και αντίστοιχα τι ισχυει με τις πρωτες φορτισεις? Κανω πληρεις κυκλους φορτισης- εκφόρτισης? Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας...
Link to comment
Share on other sites

Ξανά πίσω στο s6 μετά από 4 μήνες (iphone 6,s6 edge,note 4,g4)το θεωρώ το πιο ολοκληρωμένο τηλέφωνο (το edge δεν μου έκατσε καλά ).

H μπαταρία πως σου φαίνεται μετά τις τελευταίες αναβαθμίσεις, συγκρινόμενη με το G4 που είχες; Σκέφτομαι και εγώ να γυρίσω πίσω σε s6 , αλλά είχα κακές εμπειρίες με τα συνεχόμενα κρησαρίσματα εφαρμογών και το battery drain. Εχουν εξαλειφθεί τουλάχιστον αυτά;

Για το multitasking δεν ρωτάω...πονεμένη ιστορία.

Link to comment
Share on other sites

H μπαταρία πως σου φαίνεται μετά τις τελευταίες αναβαθμίσεις, συγκρινόμενη με το G4 που είχες; Σκέφτομαι και εγώ να γυρίσω πίσω σε s6 , αλλά είχα κακές εμπειρίες με τα συνεχόμενα κρησαρίσματα εφαρμογών και το battery drain. Εχουν εξαλειφθεί τουλάχιστον αυτά;

Για το multitasking δεν ρωτάω...πονεμένη ιστορία.

Το multitasking του g4 δεν το έχει είναι η αλήθεια αλλά έχει βελτιωθεί πολύ,η μπαταρία με την πρώτη μέρα δείχνει ανώτερη από το g4 το οποίο έπασχε πολύ στη μπαταρία,επίσης στο standby είναι φοβερό έχω βάλει και το package disabler pro που κάνει την δουλειά του titanium χωρίς root.

Να ρωτήσω κάτι που δεν είχε το τηλέφωνο όταν το είχα πριν μήνες,βελτιστοποιηση,αυτόματη βελτιστοποιηση,απερνεργοποιηση τι κάνουν αυτά στις εφαρμογές;ποια ρύθμιση δεν τις αφήνει να τρέχουν στο background;

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...