Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη ειμαι super ψειρας , μπορω να πω οτι κατασκευαστικα ολο το κινητο ειναι μια χαρα αλλα....οτι και να μου πει καποιος το σημειο με το δακτυλιδι στην καμερα ειναι φαουλ...απο την στιγμη που εξεχει αρκετα και το αφηνεις σε σκληρες επιφανειες ..μικρο η μεγαλο θεμα θα παρουσιαστει ...και δεν νομιζω να ειναι πλαστικο ...μαλλον ειναι αλουμινιο ελαφρυ ομως...επρεπε το κραμα να ειναι πιο σκληρο...

Περιμενω την θηκη και ...εννοειται οτι παρηγγειλα τα προστατευτικα ...να τα δοκιμασα

τουλαχιστον να μην βλεπω το σημαδι και αρρωσταινω....:p

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

νωριτερα πηρα και εγω ενα s6 ...χρυσο ...βγαινω για λιγο εξω...επινα καπου καφε και το Αφηνω (χωρις θηκη - αφου δεν εχει ερθει ακομα πανω σε ενα ξυλινο λουστραρισμενο τραπεζακι...και το δακτυλιδι γυρω απο την καμερα σημαδευτηκε για Πλακα....υπαρχει γιατρια,προστασια τοπικη ? ή μονο η λυση της θηκης....το Υλικο πλαστικο και Φαουλ....[ATTACH]61724[/ATTACH][ATTACH]61725[/ATTACH]

Έχεις βγάλει την προστατευτικη ζελατίνα της καμερας; αν όχι, η γρατζουνια είναι στην ζελατίνα (μαλλον

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα ειναι στο στεφανι και οχι εκει που φανεται η ζελατινα......

 

http://i61.tinypic.com/33a8hgo.jpg

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

εμενα ειδικα το πανω σημαδι μου φαινεται χτυπηματακι πρεπει να βαλεις καμια θηκη να μην προεξεχει η καμερα μαλλον.
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ακουμπησε πανω σε τραπεζι ....ισως οχι τοοοσο μαλακα ...αλλα σε καμια περιπτωση βιαια....(σε καμια περιπτωςη δεν θα επρεπε να το παθει ) ..εχω παραγγειλει ηδη απο Ιταλια θηκη κα την αναμενω εντος της εβδομαδας...απλα...ειπα πρωτη μερα να το βγαλω..βολτα...και...οριστε ...

Και κατι αλλο που παρατηρησα για 4 η φορα μετα τα (s4,note3,note4) το home button ..κανει τα κλασσικα "τσικ τσικ"....στο s4,note3 το εστειλα service στο note4 το παλεψα ...και τωρα θα δω....

εκτος του "τσικ τσικ " στην πιεση κανει και αυτο....

Το καλυτερο home button σε αισθηση το εχει ενα tab 3 8.0 που εχω και ειναι το ποιο φτηνο....

 

 

Βεβαια τα θετικα του τηλεφωνου ειναι γνωστα δεν χρειαζεται να τα αναφερω...

Για μενα προσωπικα θα ειναι ενα ευχαριστο διαλειμμα...αφου προβλεπεται επιστροφη στο Μοναδικο ...νοτε 5...

 

και 2,3 ερωτησεις ....

1.αλφαβητικη ταξινομηση εφαρμογων ...παπαλα?

2.οι αρχικες οθονες και τα widget πχ δεν ρολαρουν πλεον συνεχεια κυκλικα?

3.περιμενω αυτη τη θηκη.... http://www.ebay.com/itm/331513093103

Αν βαλω tempered glass. απο πισω .,,ξερει καποιος μπορει να μπει και η θήκη??

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα ειναι στο στεφανι και οχι εκει που φανεται η ζελατινα......

 

http://i61.tinypic.com/33a8hgo.jpg

Συγνώμη αλλά την ζελατίνα γιατί την έχεις ακόμα στην κάμερα?

Link to comment
Share on other sites

και 2,3 ερωτησεις ....

1.αλφαβητικη ταξινομηση εφαρμογων ...παπαλα?

2.οι αρχικες οθονες και τα widget πχ δεν ρολαρουν πλεον συνεχεια κυκλικα?

 

1. Το έχουμε αναφέρει ξανά. Ναι, πάπαλα.

2. Nope...

Link to comment
Share on other sites

1. Το έχουμε αναφέρει ξανά. Ναι, πάπαλα.

2. Nope...

 

1.Στην preview της 5.1.1 η samsung το παρουσιαζει ως ενα απο τα κυρια χαρακτηριστικα του update.

Δεν ειναι καλα οι ανθρωπποι ρε...

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά την ζελατίνα γιατί την έχεις ακόμα στην κάμερα?

παντα την αφηνω γιατι ειναι μια εξτρα προστασια και ποτε δεν με ενοχλει....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

1.Στην preview της 5.1.1 η samsung το παρουσιαζει ως ενα απο τα κυρια χαρακτηριστικα του update.

Δεν ειναι καλα οι ανθρωπποι ρε...

 

Χαχαχαχα. Όντως! Καλημέρες!

Link to comment
Share on other sites

Λεω να το στειλω μια βολτα smartec για αλλαγη home button...και ισως αλλαγη του στεφανιου της καμερας αν ειναι χαμηλο το κοστος... Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το τηλέφωνο εχθές από kaizershop. Στο λευκό χρώμα, η οθόνη από το κέντρο προς τα κάτω παρουσιάζει ελαφρώς ροζ απόχρωση. Το έψαξα λίγο στο google και είδα ότι υπάρχει ολόκληρο thread στο xda με το συγκεκριμένο πρόβλημα.

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s6-edge/help/pink-tint-near-screen-t3081656

 

https://www.buyfromwhere.com/galaxy-s6-the-ugly-truth-about-its-screen/

 

Εγώ έχω το απλό S6. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος στη συσκευή του; Η οθόνη του S5 ήταν αψεγάδιαστη και με έχει ξενερώσει λίγο το συγκεκριμένο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Εχει αλλαξει home button καποιος στην smartec σε s6? Το αλλαξανε στο Χαλαρο? ηταν ολα οκ μετα?

το δακτυλιδι της καμερας ποσο θα μπορουσε να κοστιζει για να αντικατασταθει...εχεις κανεις εμπειρια... ?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το τηλέφωνο εχθές από kaizershop. Στο λευκό χρώμα, η οθόνη από το κέντρο προς τα κάτω παρουσιάζει ελαφρώς ροζ απόχρωση. Το έψαξα λίγο στο google και είδα ότι υπάρχει ολόκληρο thread στο xda με το συγκεκριμένο πρόβλημα.

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s6-edge/help/pink-tint-near-screen-t3081656

 

https://www.buyfromwhere.com/galaxy-s6-the-ugly-truth-about-its-screen/

 

Εγώ έχω το απλό S6. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος στη συσκευή του; Η οθόνη του S5 ήταν αψεγάδιαστη και με έχει ξενερώσει λίγο το συγκεκριμένο θέμα.

 

Kλασσικο θεμα των οθονων της samsung αυτο... Δεν ειναι μονο στο s6 αλλα ξεκιναει απο πολυ πισω. Εγω το ειχα στο s4 σε τραγικα μεγαλο βαθμο και επειδη ημουν μεσα στο DOA ζορισα κ εγινε αντικατασταση. Και μαντεψε... Και το επομενο που μου εδωσαν ειχε αλλα σε πολυ μικροτερο βαθμο που πλεον ηταν δυσκολα παρατηρησιμο (αλλα υπηρχε). Και σε αλλο παιδι απο εδω μεσα υπηρχε το ιδιο θεμα στο s5 (παλι σε μικρο βαθμο αλλα ηταν ορατο) και ειχε παει στην smartec. Τα λογια του τεχνικου απ οτι μου χε πει ηταν τα εξης: '' Ολες οι οθονες το εχουν λιγο πολυ. Αν στην αλλαξω παιζει να πεσεις σε χειροτερη. ''

Ειναι λιγο λαχειο... Ευτυχως στο s6 ειναι το πρωτο samsung που παιρνω και δεν εχει αυτο το προβλημα εστω και σε ελαχιστο βαθμο... Μαλιστα μετανιωσα που το πηρα 32αρι κ ηθελα να παω σε 64αρι. Αλλα τελικα μ αυτα που διαβαζω δεν το ρισκαρω να πεσω σε οθονη με αυτο το σπαστικο tint:

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s6/general/getting-replacement-s6-due-to-screen-t3074865/page58

 

Κοντευει να πιασει τις 100 σελιδες αυτο το θεμα οπως καθε χρονο αλλωστε.

Link to comment
Share on other sites

Απο ζεστες χωρις θηκη μετα απο λιγο παιξιμο νομιζω οτι εχει αρκετη...το αισθανομαι και στο αλουμινιο αρκετα.......Φυσιολογικο?? Εχει ελληνικη rom...

Επειδη σκεφτομαι -πριν του κολλησω και το tempered -να το στειλω μια βολτα smartec για αλλαγη home button...και ισως αλλαγη του στεφανιου της καμερας αν ειναι χαμηλο το κοστος...λετε να αναφερω και την θερμανση?

Του έβγαλα κι εγώ τη θήκη σήμερα για να αισθανθώ λίγο το αλουμίνιο και παρατήρησα ότι ήταν ζεστό (αρκετά, όχι σε ανυπόφορη κατάσταση) και δεν έκανα και τίποτα ιδιαίτερο (σερφάρισμα). Κι εγώ την ελληνική unbranded rom του πέρασα με τις οδηγίες που μου έδωσε ο συμφουρίτης akizaki (πριν είχε την ελληνική cosmote). Λες να είναι θέμα rom???

ΥΓ Ευτυχώς εμένα το home button δεν έχει πρόβλημα...

Edited by xetasa

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Του έβγαλα κι εγώ τη θήκη σήμερα για να αισθανθώ λίγο το αλουμίνιο και παρατήρησα ότι ήταν ζεστό (αρκετά, όχι σε ανυπόφορη κατάσταση) και δεν έκανα και τίποτα ιδιαίτερο (σερφάρισμα). Κι εγώ την ελληνική unbranded rom του πέρασα με τις οδηγίες που μου έδωσε ο συμφουρίτης akizaki (πριν είχε την ελληνική cosmote). Λες να είναι θέμα rom???

ΥΓ Ευτυχώς εμένα το home button δεν έχει πρόβλημα...

 

Δεν ειναι θεμα firmware στανταρ......διοτι και εγω απο cosmote GR πηγα σε EUR GR και δεν εχω θεμα με υπερθερμανσεις....

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια βολτα στο Πλασιο και public Πατρας....ειπα να δοκιμασω τα home buttons ...στα s6....

Στο πλασιο σε ενα s6 & σε ενα edge...σχεδον το ιδιο "τσικι τσικι " με το δικο μου...

Στο Public ...πολυ καλυτερο και στιβαροτερο....

 

Συμπερασμα ...αν το στειλω smartec...θα το παρω με λυμενο το θεμα ...ή με κατι παρομοιο ?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια βολτα στο Πλασιο και public Πατρας....ειπα να δοκιμασω τα home buttons ...στα s6....

Στο πλασιο σε ενα s6 & σε ενα edge...σχεδον το ιδιο "τσικι τσικι " με το δικο μου...

Στο Public ...πολυ καλυτερο και στιβαροτερο....

 

Συμπερασμα ...αν το στειλω smartec...θα το παρω με λυμενο το θεμα ...ή με κατι παρομοιο ?

 

Εγώ το πήγα για αντικατάστση home button, όχι στην smartec αλλά στο εξουσιοδοτημένο service της Θεσσαλονίκης. Το αποτέλεσμα ήταν να πάρω πίσω την συσκευή με την ίδια σχεδόν συμπεριφορά στο home button (είναι οριακά καλύτερο) σε σημείο να αναρωτιέμαι αν όντως έκαναν αντικατάσταση οθόνης και κουμπιου ή απλά μου το επέστρεψαν χωρίς να κάνουν τίποτα. Διαμαρτυρήθηκα ελαφρώς και ο τεχνικός επέμενε ότι κουμπί είναι και είναι λογικό να παίζει λίγο κλπ κλπ. Σε όσα έχω δει σε public και πλαίσιο, άλλα είναι καλύτερα και άλλα χειρότερα σε αυτό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήγα για αντικατάστση home button, όχι στην smartec αλλά στο εξουσιοδοτημένο service της Θεσσαλονίκης. Το αποτέλεσμα ήταν να πάρω πίσω την συσκευή με την ίδια σχεδόν συμπεριφορά στο home button (είναι οριακά καλύτερο) σε σημείο να αναρωτιέμαι αν όντως έκαναν αντικατάσταση οθόνης και κουμπιου ή απλά μου το επέστρεψαν χωρίς να κάνουν τίποτα. Διαμαρτυρήθηκα ελαφρώς και ο τεχνικός επέμενε ότι κουμπί είναι και είναι λογικό να παίζει λίγο κλπ κλπ. Σε όσα έχω δει σε public και πλαίσιο, άλλα είναι καλύτερα και άλλα χειρότερα σε αυτό το θέμα.

 

Παντως μετα απο τοσες συσκευες sammy το πρωτο που κοιταω πλεον ειναι το home button ...και σχεδον παντα πλεον ...Ολες εχουν το θεμα τους...πως δεν εχει βρεθει μονιμη ποιοτικη κατασκευη ....απορω....

και εγω τωρα προβληματιζομαι στο τι να κανω....

στην περιπτωση σου...ειναι ενα θεμα αν πραγματι στο αλλαξαν....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Παντως μετα απο τοσες συσκευες sammy το πρωτο που κοιταω πλεον ειναι το home button ...και σχεδον παντα πλεον ...Ολες εχουν το θεμα τους...πως δεν εχει βρεθει μονιμη ποιοτικη κατασκευη ....απορω....

και εγω τωρα προβληματιζομαι στο τι να κανω....

στην περιπτωση σου...ειναι ενα θεμα αν πραγματι στο αλλαξαν....

 

Ότι το άλλαξαν, το άλλαξαν, δεν αμφιβάλω. Το κράτησαν 3-4 μέρες και επέστρεψε συσκευασμένο σε κουτί samsung με κάποια έντυπα και βεβαιώσεις για το τι έγινε. Απλά το αποτέλεσμα δεν ήταν το αναμενόμενο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Kλασσικο θεμα των οθονων της samsung αυτο... Δεν ειναι μονο στο s6 αλλα ξεκιναει απο πολυ πισω. Εγω το ειχα στο s4 σε τραγικα μεγαλο βαθμο και επειδη ημουν μεσα στο DOA ζορισα κ εγινε αντικατασταση. Και μαντεψε... Και το επομενο που μου εδωσαν ειχε αλλα σε πολυ μικροτερο βαθμο που πλεον ηταν δυσκολα παρατηρησιμο (αλλα υπηρχε). Και σε αλλο παιδι απο εδω μεσα υπηρχε το ιδιο θεμα στο s5 (παλι σε μικρο βαθμο αλλα ηταν ορατο) και ειχε παει στην smartec. Τα λογια του τεχνικου απ οτι μου χε πει ηταν τα εξης: '' Ολες οι οθονες το εχουν λιγο πολυ. Αν στην αλλαξω παιζει να πεσεις σε χειροτερη. ''

Ειναι λιγο λαχειο... Ευτυχως στο s6 ειναι το πρωτο samsung που παιρνω και δεν εχει αυτο το προβλημα εστω και σε ελαχιστο βαθμο... Μαλιστα μετανιωσα που το πηρα 32αρι κ ηθελα να παω σε 64αρι. Αλλα τελικα μ αυτα που διαβαζω δεν το ρισκαρω να πεσω σε οθονη με αυτο το σπαστικο tint:

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s6/general/getting-replacement-s6-due-to-screen-t3074865/page58

 

Κοντευει να πιασει τις 100 σελιδες αυτο το θεμα οπως καθε χρονο αλλωστε.

 

Εγώ αντιθέτως από το S3 και μετά δεν είχα κανένα θέμα. Οι οθόνες ήταν άψογες, με καλύτερη μακράν αυτή του S5. Είχα ξεχάσει αυτά τα σπαστικά προβλήματα που είχαμε στα S και S2.

 

Δεν ξέρω τι να κάνω πραγματικά, πάει το μάτι μου συνέχεια εκεί. Είναι και το lolipop μέσα στην ασπρίλα και φαίνεται παντού.

 

Μόνο σε εμένα έχει τύχει από εδώ μέσα, δεν το έχει κανείς άλλος;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αντιθέτως από το S3 και μετά δεν είχα κανένα θέμα. Οι οθόνες ήταν άψογες, με καλύτερη μακράν αυτή του S5. Είχα ξεχάσει αυτά τα σπαστικά προβλήματα που είχαμε στα S και S2.

 

Δεν ξέρω τι να κάνω πραγματικά, πάει το μάτι μου συνέχεια εκεί. Είναι και το lolipop μέσα στην ασπρίλα και φαίνεται παντού.

 

Μόνο σε εμένα έχει τύχει από εδώ μέσα, δεν το έχει κανείς άλλος;

Απλα τοτε ησουν απ τους τυχερους και τωρα εισαι εσυ ο ατυχος. Παντως αν δεις τα thread και για το s6 αλλα κ για τα προηγουμενα (s5 s4 note 3) καποιοι αλλαξαν μεχρι και 4 τηλεφωνα για να πετυχουν σωστη οθονη κατι που δειχνει πως μονο παρελθον δεν ειναι τα κλασσικα θεματακια της amoled. Δεν ξερω φυσικα ποσοι το εχουν αλλα φαινονται αρκετοι. Και ειδικα αν συμπεριλαβουμε κ αυτους που το εχουν κ δεν το εχουν προσεξει. Και απο τους reviewers μονο η erica griffin το εχει τονισει αυτο το θεμα. Οι αλλοι σιγη ιχθυος. (Που σημαινει φυσικα οτι ειτε το αποκρυπτουν ειτε η samsung τους στελνει συσκευες αψεγαδιαστες. Και περισσοτερο κλεινω προς το δευτερο. Το να μην το βλεπουν το προβλημα το θεωρω απιθανο γιατι αν υπαρχει κανει μπαμ στα ματια ενος ανθρωπου που ασχολειται με κριτικη κινητων τηλεφωνων)

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να κανω remove bloatware αφου κανω ροοτ? μεσω του ping pong root γραφει ο knox?(διαβασα πως οχι)ισχυει? η δεν αξιζει το ροοτ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, στο s6 έφυγαν τα air gestures? Δεν βρίσκω πουθενά αυτή την επιλογή στις ρυθμίσεις -- Κινήσεις και χειρονομίες!

Στο ταπεινό μου πλην τίμιο s4 περνώντας από πάνω την παλάμη όταν το κινητό ήταν σβηστό σου έδειχνε τις βασικές πληροφορίες, χωρίς να χρειαστεί να το ανοίξεις!

Επίσης αυτό με το κυκλικό μενού γιατί το έκοψαν??? Κάποιος που έχει αρκετές αρχικές οθόνες οταν φτάσει στην τελευταία και θέλει να επιστρέψει στην πρώτη πρέπει να κάνει ολόκληρη ιστορία!

Σαν να iphonίζει πολύ το κινητό...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...