Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι update ήταν πάλι αυτό για BTU πρωινιατικα?? Πάνω που είχε στρώσει η μπαταρία πάλι άνω κάτω θα μας τα κάνει..

 

Μου ήρθε και μένα ένα update (XEF) 18.26mb

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου ήρθε και μένα ένα update (XEF) 18.26mb

 

Οποιος τη βαλει ρε παιδια πείτε κανει και τις εντυπώσεις σας και σε μας που δεν εχει ερθει..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Πριν περιπου κάνα 2 εβδομάδες πήρα το κινητο το οποίο είναι απίστευτο.... Έχω ένα θέμα όμως.....μπαταρία δεν κρατάει!!! Πραγματικά κάθομαι λίγο και παίζω clash royale και μέσα σε μισή ώρα φτάνει 85% είναι φυσιολογικο; Πάντως πάνω από 4μιση ώρες με ανοιχτή οθόνη δεν μου έχει βγάλει... είμαι με marshmallow και σήμερα έκανα και το τελευταίο update 18ΜΒ νομίζω αν δεν κάνω λάθος!! Το βλεπω λίγο πιο γρήγορο και από μπαταρία έτσι έτσι δεν την διόρθωσε!!

 

+και χτες μου έβγαλες 2μιση ώρες χωρίς καν να το πειράζω πολυ!!

Edited by Giannis_95
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Πριν περιπου κάνα 2 εβδομάδες πήρα το κινητο το οποίο είναι απίστευτο.... Έχω ένα θέμα όμως.....μπαταρία δεν κρατάει!!! Πραγματικά κάθομαι λίγο και παίζω clash royale και μέσα σε μισή ώρα φτάνει 85% είναι φυσιολογικο; Πάντως πάνω από 4μιση ώρες με ανοιχτή οθόνη δεν μου έχει βγάλει... είμαι με marshmallow και σήμερα έκανα και το τελευταίο update 18ΜΒ νομίζω αν δεν κάνω λάθος!! Το βλεπω λίγο πιο γρήγορο και από μπαταρία έτσι έτσι δεν την διόρθωσε!!

 

+και χτες μου έβγαλες 2μιση ώρες χωρίς καν να το πειράζω πολυ!!

 

4,5 ωρες σν σου βγαλει ειναι το τέλειο.. Το νορμαλ είναι 2,5 ωρες με σκληρή χρηση εως 4,5 ωρες.. Το συνηθες ειναι 3 με 3,5 ωρες..

 

Πως το βλεπεις το κινητο με την τελευταία αναβάθμιση?

Link to comment
Share on other sites

4,5 ωρες σν σου βγαλει ειναι το τέλειο.. Το νορμαλ είναι 2,5 ωρες με σκληρή χρηση εως 4,5 ωρες.. Το συνηθες ειναι 3 με 3,5 ωρες..

 

Πως το βλεπεις το κινητο με την τελευταία αναβάθμιση?

 

Μου έβγαλε 4μιση αλλά από το 100% μέχρι το 15% με εξοικονόμηση ενέργειας ξέχασα να το πω αυτό...

 

Το βλεπω αισθητά πιο γρήγορο.. Μην φανταστείς τρελά πράγματα γιατί δεν το έχω και πολύ καιρό αλλά πάει κομπλε προς το παρόν!! Στην μπαταρία δεν ξέρω θα δείξει από αύριο...

Edited by Giannis_95
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε 4μιση αλλά από το 100% μέχρι το 15% με εξοικονόμηση ενέργειας ξέχασα να το πω αυτό...

 

Εινσι πολύ καλα και παλι.. Να ξέρεις η μπαταρια του ειναι αρκετα μικρή και δεν θα βρεις μεγάλους χρονους..

Link to comment
Share on other sites

Εινσι πολύ καλα και παλι.. Να ξέρεις η μπαταρια του ειναι αρκετα μικρή και δεν θα βρεις μεγάλους χρονους..

 

Το χω καταλάβει... Θα κρατήσει καθόλου η μπαταρια με αυτή την χρήση και μια φορά την ημέρα φορτισμα γενικά η σε κάνα χρόνο θα πάω για αλλαγη;

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Το χω καταλάβει... Θα κρατήσει καθόλου η μπαταρια με αυτή την χρήση και μια φορά την ημέρα φορτισμα γενικά η σε κάνα χρόνο θα πάω για αλλαγη;

 

Λογικα αλλαγή ή powerbank..

Link to comment
Share on other sites

Λογικα αλλαγή ή powerbank..

 

Ποσο ειναι η εγγυηση της μπαταριας στο S6 λογω του οτι ειναι κλειστο το κινητο;; Επειδη στα αλλα ειναι 6 μηνες!!

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Τι update ήταν πάλι αυτό για BTU πρωινιατικα?? Πάνω που είχε στρώσει η μπαταρία πάλι άνω κάτω θα μας τα κάνει..

 

Τι ονομασια ειχε η ενημέρωση?

Γιαυι την έκανα και εγω και εκανε επανεκινησησρ εμένα και εκανε την εγκατάσταση αλλα οταν ανοιξε μου εβγαλε μια καρτελα να αποσταλει ενημέρωση στη σαμσουνγκ οτι δεν εγκατασταθηκε και εκανε επανεκινηση.

Οποτε να δω αν την έχω περασει ή οχι

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Λογικα αλλαγή ή powerbank..

Ρε παιδιά το έχω το κινητό 1 χρόνο περίπου τωρα με μέσο όρο 2 φορτισεις την μέρα.

Δεν ειδα καμμια διαφορά στην απόδοση της μπαταρίας.

Μάλιστα με ΜΜ τώρα ειναι ελαφρώς καλύτερη απο πριν.

Link to comment
Share on other sites

Τι ονομασια ειχε η ενημέρωση?

Γιαυι την έκανα και εγω και εκανε επανεκινησησρ εμένα και εκανε την εγκατάσταση αλλα οταν ανοιξε μου εβγαλε μια καρτελα να αποσταλει ενημέρωση στη σαμσουνγκ οτι δεν εγκατασταθηκε και εκανε επανεκινηση.

Οποτε να δω αν την έχω περασει ή οχι

 

Baseband version: G920FXXS3DPB3

Built Number: MMB29K.G920FXXS3DPD3

 

Αυτη μου λεει εμενα!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά το έχω το κινητό 1 χρόνο περίπου τωρα με μέσο όρο 2 φορτισεις την μέρα.

Δεν ειδα καμμια διαφορά στην απόδοση της μπαταρίας.

Μάλιστα με ΜΜ τώρα ειναι ελαφρώς καλύτερη απο πριν.

 

Σου ειναι περιπου σαν την πρωτη μερα που το πηρες;;

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Kαι μένα μου ήρθε το μικρό update στη Γερμανική DBT.

17ΜΒ ήταν και αφορούσε τα κλασικά ( βελτιώσεις απόδοσης, διόρθωση σφαλμάτων κτλ). Πόσο θα ήθελα στα updates να αναλύονταν συγκεκριμένα οι αλλαγές και όχι τόσο γενικά...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ έχω την Ελβετική έκδοση AUT, και έχω βαρεθεί να περιμένω την αναβάθμιση, κατεβάζοντας κάποια firmware από το sammobile, απλά τη φλασάρω με το odin; Ή χρειάζεται να κάνω εγκατάσταση και κάποιο pit file;
Link to comment
Share on other sites

Baseband version: G920FXXS3DPB3

Built Number: MMB29K.G920FXXS3DPD3

 

Αυτη μου λεει εμενα!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σου ειναι περιπου σαν την πρωτη μερα που το πηρες;;

Σου είπα και πριν φιλε οπως την 1 μερα και ακομα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το τελευταιο update παει σφαιρα η μπαταρια!! Το εχω φορτισει απο τις 8 και εχω μπει φβ και λιγο βιμπερ κανα 20λεπτο ανοιχτη οθονη και ειναι ακομα 100%!!!
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εμενα με γαλλικο Android 6.0.1 μου λεει αυτο:

 

G20FXXS3DPD1

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Η διάρκεια της μπαταρίας με το τελευταίο update

εδώ

Edited by Giannis_95
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ έχω την Ελβετική έκδοση AUT, και έχω βαρεθεί να περιμένω την αναβάθμιση, κατεβάζοντας κάποια firmware από το sammobile, απλά τη φλασάρω με το odin; Ή χρειάζεται να κάνω εγκατάσταση και κάποιο pit file;

 

Aπλά τη φλασάρεις.

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160422/f584dfbb4aee8548e5d60e8c660fc824.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160422/eb0b824799492fa32f9f3d11f5fc8a8d.jpg

 

Ενω με εχει παρει ο υπνος με ανοικτο e-book!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μεχρι χθες πριν το τελευταιο update με αρκετη χρηση και δεδομενα wifi ανοιχτο παντα και τουλςχιστον 1 ωρα κληση την ημερα φωτεινοτητα αυτοματη στην μεση χωρις καμια εξοικονομηση ενεργειας και σημα την μιση μερα πολυ καλο την υπολοιπη οχι καλο μου εβγαζε απο 3.30 εως 4.00 ωρες οθονη. Υπηρχαν και φορες που εβγαλε και 4+. Σημερα και αυριο θα δω με το τελευταιο update αν υπαρχει διαφορα. Μακαρι να υπαρξει. Λογο εργασιας υπαρχουν και μερες που το φορτιζω 2 φορες οριακα...θα μπορουσα να το κρατησω μεχρι το 5% και να το φορτιζα 1. Μακαρι να βελτιωθει. Αν και προσωπικα θεωρω οτι παρολο την μικρη μπαταρια μια χαρα τα παει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι. Επανέρχομαι σε ένα πρόβλημα που έχω από τη στιγμή που αγόρασα το κινητό. Παρατηρώ πως όταν έχω μόνιμα 2g και έχω ή δεν έχω καλό σήμα, δεν ακούγεται κανένας ήχος παρεμβολής. Στη δουλειά μου πρέπει να το έχω 2g-3g γιατί έχω βάλει την ενίσχυση σήματος με το μόντεμ που μου έδωσε η cosmote (δουλεύω σε υπόγειο). Με την ενίσχυση σήματος έχω full σήμα και πάλι δεν ακούω χωρίς παρεμβολές και περίεργους θορύβους. Όταν ανεβαίνω από το υπόγειο και απομακρίνομαι απο την εμβέλεια του μόντεμ της ενίσχυσης σήματος (χρησιμοποιεί πλεον τη δική του κεραία) τότε όταν μιλάω στο τηλέφωνο ακούω κάποιες φορές ενα απότομο ήχο παρεμβολής λίγο δύνατο και στιγμιαίο(ββζζζζτ). Δεν νομίζω να είναι απο τη θήκη και να καλύπτει την κεραία (έχω μια θήκη που εχει πλαστικο πίσω και δέρμα μπροστά) ενώ όταν έχω hands free δεν πολύ ακούγεται.. Κάποιες φορές γίνεται σε συχνό διάστημα και κάποιες πιο λίγες φορές ενώ είναι ιδιαίτερα ενοχλητικό.

 

Υποθέτω πως γίνεται οταν έχω την επιλογή 2g-3g, υπαρχει στην περιοχή χαμηλό δίκτυο 3g και κάνει εναλλαγή μεταξύ 2g-3g ή γίνεται μόνο στο 3g με χαμηλό σήμα..

 

Αυτό γίνεται και πριν περάσω την 6 οπότε έχουν γίνει 2-3 φορές επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων και wipe catch partition.. Υπάρχει κάποια επιλογή να καθαρίσω την catch του 3g ή να κάνω κάτι άλλο;

 

Παρακαλώ όποιος μπορεί να με βοηθήσει. Είμαι επαρχία αλλιώς θα το πήγαινα service. Αν υπάρχει κάποιος έλεγχος που μπορω να κάνω..

Link to comment
Share on other sites

Σάμσουνγκ Γκάλαξυ S6 λοιπόν και τα προβλήματα ξεκινάνε.

Έχει κανείς πρόβλημα με την ανοιχτή ακρόαση;

Όταν βάζω ανοιχτή ακρόαση ο συνομιλητής με ακούει με συνεχείς διακοπές και βαθιά.

Μετά από πολλές δοκιμές τα συμπεράσματα βγήκαν.

Δεν έχει να κάνει με το σήμα, δεν έχει να κάνει με καμιά περίεργη θήκη.

Έχει να κάνει καθαρά με το όταν επιλέγω ανοιχτή ακρόαση, όταν ξαναεπιλέγω ακουστικό όλα καλά.

Έχει παρατηρηθεί και σε άλλους αδέρφια; Eίμαι βουρ για Χαϊδάρι και σέρβις; :(

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...