Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρε μεγιά του και χαρά του που το παίρνει απλά θεωρώ εξωφρενικά μεγάλο ποσό για ένα κινητό..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βρε μεγιά του και χαρά του που το παίρνει απλά θεωρώ εξωφρενικά μεγάλο ποσό για ένα κινητό..

 

Έχεις απόλυτο δίκιο! Πράγματι, τα 900€ είναι πάρα πολλά για ένα κινητό σήμερα:(:(:( (πόσο μάλλον τα 1100€). Επειδή όμως σήμερα υπάρχει η δυνατότητα, θα κοιτάξω να το ευχαριστηθώ:D:D:D... Του χρόνου βλέπουμε για Note 5 Edge ή S7 Edge...

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και δεν περιμένεις απάντηση στο ερωτημά σου. Δεν είναι όλα τα τηλέφωνα για όλους τόσο από πλευράς χαρακτηριστικών όσο και από τιμής. Αυτός που το θέλει το edge και μπορεί να το πάρει θα το πάρει και του χρόνου θα πάρει το S7 edge ακόμα και αν το έχει να κάθεται. Δεν είναι δυνατόν επειδή εγώ δεν μπορώ να πάρω μία Porsche να λέω ο άλλος που θα την πάρει τι θα την κάνει ;);

 

Δεν έκανα κανένα ερώτημα. Απάντηση έδωσα.

 

Επίσης το συμπέρασμα που έβγαλες ότι δεν μπορώ να πάρω το κινητό είναι τουλάχιστον ατυχές και λυπηρό για σένα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανα κανένα ερώτημα. Απάντηση έδωσα.

 

Εγώ νομίζω ότι έκανες ερώτηση και γι'αυτό σου απάντησα

Το θέμα δεν είναι τα 1100. Το θέμα είναι τι το κάνεις σε ένα χρόνο που θα βγει το s7 edge ...

 

 

...Επίσης το συμπέρασμα που έβγαλες ότι δεν μπορώ να πάρω το κινητό είναι τουλάχιστον ατυχές και λυπηρό για σένα. ;)

 

Δεν είπα ότι εσυ δεν μπορείς να το πάρεις, μίλησα γενικά.

 

... Αυτός που το θέλει το edge και μπορεί να το πάρει θα το πάρει και του χρόνου θα πάρει το S7 edge ακόμα και αν το έχει να κάθεται...
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Είχα τη χαρά να το δω κι εγώ στο πλαίσιο και στο public της Θεσσαλονίκης... Εντυπώσεις..

 

1)εντυπωσιακη οθόνη... Ότι καλύτερο έχω δει ποτέ.. Φοβερά χρώματα, πεντακάθαρο λευκό (επιτέλους)... Το qhd περιττό όπως και η κυρτη οθόνη που δίνει μόνο ομορφιά και όχι πρακτικοτητα... Τουλαχιστον όσο το περιεργαστηκα (5 λεπτά)

 

Μου άρεσε τόσο πολύ που δεν ασχολήθηκα καν με το απλό s6

 

2)ποιότητα κατασκευής... Καμιά σχέση με... Samsung.μεγαλη αναβάθμιση... ΑΛΛΑ.. φαινεται πολυ ευαίσθητο.. Σου δίνει την εντύπωση ότι αν σου πέσει κάτω ενώ περπατάς, θα προχωρήσεις χωρίς να γυρίσεις να το μαζέψεις... :p

 

Μάλλον φταίει το μικρό πάχος...

 

3)απίστευτα γρήγορη η κάμερα...

 

4)κακο-κακιστο promotion από τη Samsung.. Στο μεν πλαίσιο το είχαν κάπου στη μέση του καταστήματος, στο δε public κάπου πίσω, δίπλα στις θήκες των tablet..

 

5)μεγαλη εντύπωση μου έκανε ότι δεν είδα κόσμο να το ψάχνει και να το περιεργαζεται.. Στην κυριολεξία, μόνος μου ήμουν... Άντε στο public ήταν και άλλος ένας...

 

 

Αυτά.... Για μένα το μεγάλο στοίχημα θα είναι η μπαταρία... Μόνο αυτό.... Όλα τα άλλα διοερθωνονται... Η έλλειψη πχ sd card στις άλλες χώρες "αντιξαθισταται" από τις ταχύτατες cloud υπηρεσίες.... Άλλο αν εδώ μας γδερνουν για 2gb..

 

Θα το πάρω σίγουρα, αλλά όχι σε αυτή την τιμή.. Όχι γιατί δεν τα αξίζει.. Αλλά γιατί είναι κρίμα να δώσεις 900 ευρώ για κάτι που μετά από 3 μήνες θα κάνει 600

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Ενθαρρυντικες οι πρώτες πληροφορίες από χρήστες για την μπαταρία. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=59643048

Ο χρήστης τρέχει και παλαιό firmware.

Link to comment
Share on other sites

3 φορές εχω πάει και το εχω δει αρκετή ώρα κάθε φορά. Είναι το πρώτο Galaxy που πραγματικά με αφήνει αδιάφορο, τα είχα ολα απο το s2 και πάντα τα έπερνα μόλις έβγαιναν. Τα μονα θετικα που βρήκα είναι η γρήγορη κάμερα επιτέλους απο τη σαμι και η καλη οθόνη. Το βάρος του και η αιςθηςη στο κράτημα είναι που ωραία. Είναι όμως αποτρεπτικά για εμένα η μη χρήση εξωτερικής μνήμης και μπαταρίας. Απαράδεκτα αυτά τα νέα κόλπα.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το κινητό μόνο αδιάφορο δεν είναι και στο λέω εγώ που έκραζα την samsung τα τελευταία χρόνια πολύ. Αδιάφορο θα έλεγες το s5 σίγουρα. Τώρα για την μνήμη και την μπαταρία είναι ανάλογα της ανάγκες του καθένα ξεχωριστά εμένα πχ δεν με νοιάζει και πολύ ούτε κάρτα sd έχω ούτε δεύτερη μπαταρία αλλά όντως είναι λόγοι να μην το πάρει κάποιος.
:respect:
Link to comment
Share on other sites

3 φορές εχω πάει και το εχω δει αρκετή ώρα κάθε φορά. Είναι το πρώτο Galaxy που πραγματικά με αφήνει αδιάφορο, τα είχα ολα απο το s2 και πάντα τα έπερνα μόλις έβγαιναν. Τα μονα θετικα που βρήκα είναι η γρήγορη κάμερα επιτέλους απο τη σαμι και η καλη οθόνη. Το βάρος του και η αιςθηςη στο κράτημα είναι που ωραία. Είναι όμως αποτρεπτικά για εμένα η μη χρήση εξωτερικής μνήμης και μπαταρίας. Απαράδεκτα αυτά τα νέα κόλπα.

Ευτυχώς που σου είναι αδιάφορο για να το δει και κανένας άλλος:D (3φορές και αρκετή ώρα...)στην 6 φορά θα το έχεις σιχαθεί. Εγώ που θέλω να το πάρω ακόμα δεν έχω πάει να το δω;)

Link to comment
Share on other sites

Ομορφο κινητάκι, αλλά για μενα το χαλαει το μαυρο χρωμα...η κάμερα πολύ δυνατή πάντως

 

http://s26.postimg.org/426tsji2d/20150320_195003.jpg http://s26.postimg.org/5v9qgv391/20150320_195248.jpg

Edited by Manossef
Link to comment
Share on other sites

Το αναλυτικο review του phonearena

 

http://www.phonearena.com/reviews/Samsung-Galaxy-S6-edge-Review_id3966

 

Αποθεωτικο....

 

Ενδεχομενοι χρονοι μπαταριας.....

 

http://www.phonearena.com/news/Samsung-Galaxy-S6s-battery-life-test-score-trails-that-of-its-predecessor_id67632

 

Αν ισχυει το παραπανω ..εξαιρετικη δουλεια απο την Sammy

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στο Πλαίσιο Πάτρας ήμουν χθες το απόγευμα και παρατήρησα το εξής… Έχει δίπλα δίπλα το S6 και το S6 edge. Άνοιξα τον browser στο http://www.google.gr (που έχει αρκετό λευκό φόντο). Τα έβαλα κοντά και στις ίδιες ρυθμίσεις (Προσαρμοσμένη εικόνα) και full φωτεινότητα. Δεν κατάλαβα πολλά για τα χρώματα, αλλά σίγουρα το “απλό” S6 ήταν πιο φωτεινό. Ξεχώριζε… Δεν μπορώ όμως να καταλάβω γιατί συμβαίνει αυτό… Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος κάτι παρόμοιο;

 

Έχω παραγγείλει το S6 Edge!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στο Πλαίσιο Πάτρας ήμουν χθες το απόγευμα και παρατήρησα το εξής… Έχει δίπλα δίπλα το S6 και το S6 edge. Άνοιξα τον browser στο http://www.google.gr (που έχει αρκετό λευκό φόντο). Τα έβαλα κοντά και στις ίδιες ρυθμίσεις (Προσαρμοσμένη εικόνα) και full φωτεινότητα. Δεν κατάλαβα πολλά για τα χρώματα, αλλά σίγουρα το “απλό” S6 ήταν πιο φωτεινό. Ξεχώριζε… Δεν μπορώ όμως να καταλάβω γιατί συμβαίνει αυτό… Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος κάτι παρόμοιο;

 

Έχω παραγγείλει το S6 Edge!!

 

Διάβασε τα review από Phonearena και anandtech. Στο manual το απλό s6 έχει διπλάσια φωτεινότητα σε σχέση με το edge. Γενικά έχουν πολλές διαφορές στην οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Το αναλυτικο review του phonearena

 

http://www.phonearena.com/reviews/Samsung-Galaxy-S6-edge-Review_id3966

 

Αποθεωτικο....

 

Ενδεχομενοι χρονοι μπαταριας.....

 

http://www.phonearena.com/news/Samsung-Galaxy-S6s-battery-life-test-score-trails-that-of-its-predecessor_id67632

 

Αν ισχυει το παραπανω ..εξαιρετικη δουλεια απο την Sammy

 

Όταν είναι χειρότερα από τον προκατοχο(s6) δεν είναι σε καμία περίπτωση εξαιρετική δουλειά στην αυτονομία.;)

Μην βαφτίζουμε το μαύρο άσπρο.

Για το χρονο του s6 edge μου φαινονται μη ρεαλιστικα και πιστευτα τετοια διαφορα για τοση μικρη χωρητικοτητα μεταξυ τους και δεν υπαρχει καμια αιτιολογηση ουτε σαν αναφορα για τους χρονους του edge πως και γιατι και για το edge αυτο καθ αυτο και σε σχεση με το απλο s6

Δεν δικαιολογειται σε καμια περιπτωση εκτος αν εκανε καποια χοντρη πατατα κατα του απλου s6.

 

[/color]

Διάβασε τα review από Phonearena και anandtech. Στο manual το απλό s6 έχει διπλάσια φωτεινότητα σε σχέση με το edge. Γενικά έχουν πολλές διαφορές στην οθόνη.

Τώρα αυτό είναι ξενερωμα,αν και βλέποντας τα και τα 2 σε 2 μαγαζιά δεν ειδα τέτοια διαφορά.

Αν όμως ισχύει είναι σφάλμα από την Samsung και μάλιστα ανεπίτρεπτο,αν και στο auto το edge υπερτερει ελαφρως.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι χειρότερα από τον προκατοχο(s6) δεν είναι σε καμία περίπτωση εξαιρετική δουλειά στην αυτονομία.;)

Μην βαφτίζουμε το μαύρο άσπρο.

Για το χρονο του s6 edge μου φαινονται μη ρεαλιστικα και πιστευτα τετοια διαφορα για τοση μικρη χωρητικοτητα μεταξυ τους και δεν υπαρχει καμια αιτιολογηση ουτε σαν αναφορα για τους χρονους του edge πως και γιατι και για το edge αυτο καθ αυτο και σε σχεση με το απλο s6

Δεν δικαιολογειται σε καμια περιπτωση εκτος αν εκανε καποια χοντρη πατατα κατα του απλου s6.

 

[/color]

Τώρα αυτό είναι ξενερωμα,αν και βλέποντας τα και τα 2 σε 2 μαγαζιά δεν ειδα τέτοια διαφορά.

Αν όμως ισχύει είναι σφάλμα από την Samsung και μάλιστα ανεπίτρεπτο,αν και στο auto το edge υπερτερει ελαφρως.

 

το s6 edge είχε την φωτεινότητα στα 180nits (δεν πάει παραπανω manual) ενώ το s6 στα 200nits

Link to comment
Share on other sites

το s6 edge είχε την φωτεινότητα στα 180nits (δεν πάει παραπανω manual) ενώ το s6 στα 200nits

Και αυτο ισοδυναμει με 1 ωρα διαφορα υπερ του edge;

Μου φαινεται πολυ υπερβολικο για να ειναι αληθινο στην πραξη.

Οχι οτι με χαλεει διοτι το edge ειναι πιο επιθυμητο σαν συσκευη αρα θετικο αν ειναι ετσι και στην πραξη,αρκει στο auto να ειναι πολυ ικανοποιητικη η ευκρινεια εξω,αλλα κραταω μια μεγαλη πισινη διοτι μονο στο phonearena γραφτηκε!

Αν βγει το ιδιο πορισμα σε 2-3 σε επιπλεον review τοτε θα ειναι πιο πιστευτω

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι χειρότερα από τον προκατοχο(s6) δεν είναι σε καμία περίπτωση εξαιρετική δουλειά στην αυτονομία.;)

Μην βαφτίζουμε το μαύρο άσπρο.

Για το χρονο του s6 edge μου φαινονται μη ρεαλιστικα και πιστευτα τετοια διαφορα για τοση μικρη χωρητικοτητα μεταξυ τους και δεν υπαρχει καμια αιτιολογηση ουτε σαν αναφορα για τους χρονους του edge πως και γιατι και για το edge αυτο καθ αυτο και σε σχεση με το απλο s6

Δεν δικαιολογειται σε καμια περιπτωση εκτος αν εκανε καποια χοντρη πατατα κατα του απλου s6.

 

[/color]

Τώρα αυτό είναι ξενερωμα,αν και βλέποντας τα και τα 2 σε 2 μαγαζιά δεν ειδα τέτοια διαφορά.

Αν όμως ισχύει είναι σφάλμα από την Samsung και μάλιστα ανεπίτρεπτο,αν και στο auto το edge υπερτερει ελαφρως.

 

Φιλε μου καταρχην αναφερθηκα στο edge αφου εδω γραφουμε για το συγκεκριμενο και οχι για το απλο....

To phonearena κανει αυτη την μετρηση η οποια ειναι ενδεικτικη της δυνατοτητας της μπαταριας ...

Αναμενουμε και επομενο test για διασταυρωση....

Παντως διαβαζοντας κατα καιρους τα σχολια για την μπαταρια του alpha και βλεποντας απο πρωτο χερι την μπαταρια του note με την qhd οθονη και σε συνδυασμο με τον exynos ....θεωρω οτι θα ειναι οντως καλη η μπαταρια του edge....

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Το αναλυτικο review του phonearena

 

http://www.phonearena.com/reviews/Samsung-Galaxy-S6-edge-Review_id3966

 

Αποθεωτικο....

 

Ειδικά η καμερά του ξυρίζει. Εγώ ως γονιός αυτό δεν με αφήνει αδιάφορο :).

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

έχει πετύχει κάποιος το χρυσό να το έχουν πουθενά live?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά η καμερά του ξυρίζει. Εγώ ως γονιός αυτό δεν με αφήνει αδιάφορο :).

 

Την ίδια δικαιολογία χρησιμοποιώ και εγώ στην γυναίκα μου για να αλλάξω το s5 αλλά δεν έχει πάει ακόμα ;)

Link to comment
Share on other sites

να και το πρωτο drop test https://www.youtube.com/watch?v=_r5BFHDnCTs

 

Είναι να σε πιάνει η καρδία σου έτσι όπως το πετάει κάτω :cry:.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έπαιξα με S6 και S6 edge δίπλα δίπλα. Μου αρέσει περισσότερο το S6. Το edge πέρα από μη πρακτικό παραμορφωνει την εικόνα χωρίς κανένα όφελος και.στο τέλος ένιωσα ότι με κουράζει. Είναι περισσότερο για εντυπωσιασμό κατά την γνώμη μου. Αν επέλεγα ένα από τα δύο, στο κλασικό θα πήγαινα.

Πιανοντας μετά ένα Z3, κατάλαβα πόσο μπροστά είναι η Sony σε θέμα σχεδιασμού λεπτομέρειας αλλά και premium κατασκευής ενώ είναι και αδιάβροχη. Άντε να έρθει και Z4 να μπουν τα πράγματα στην θέση τους...

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Είναι να σε πιάνει η καρδία σου έτσι όπως το πετάει κάτω :cry:.

 

Άντε να την έχεις γυναίκα τώρα αυτή και να τσακωθειτε και να αρχίσει να σου περάσει το κινητο έτσι κάτω.

 

Εν τω μεταξύ επειδή από το κινητό δεν φαίνεται καλά,, δεν πήρε χαμπάρι τίποτα η συσκευή;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Το edge πέρα από μη πρακτικό παραμορφωνει την εικόνα χωρίς κανένα όφελος

Αυτό είναι το μόνο αρνητικό για μένα, δεν είναι σαν το note edge όπου η edge οθόνη ήταν έξτρα πίξελ πέραν του βασικού πάνελ. Αλλά η χρηστικότητα της edge οθόνης για μένα είναι δεδομένη. ακόμα και στην υλοποίηση του s6 edge

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...