Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ την έχω αγοράσει αλλά νομίζω ότι πιο πολλά προβλήματα δημιουργεί παρά βελτιώνει κάτι

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για πες. Τι θεματα ειχες;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το κινητο αξιζει;;και αν ναι πιο απτα δυο μοντελα;;το edge ή το edge plus;; θα ερθω απο lg g4...

 

με το edge θα εχεις την ιδια μπαταρια,με το plus πολυ καλυτερη.και στις 2 περιπτωσεις δεν θα εχεις microsd

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

και το edge ειναι πολυ καλο.στο plus θα εχεις ποιο μεγαλη οθονη,μπαταρια,4gb ram!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Ίδια διάρκεια μπαταρίας θυμάμαι είχε το edge με το plus

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νέο μεγάλο update (350MB περίπου) για την αγγλική firmware ! Διακρίνω ήδη κάποιες αλλαγές στο μενού των ρυθμίσεων...

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νέο μεγάλο update (350MB περίπου) για την αγγλική firmware ! Διακρίνω ήδη κάποιες αλλαγές στο μενού των ρυθμίσεων...

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν ξερω ποιο firmware εχω τωρα (μαλλον καποιο Γερμανικο, αυτη τη γλωσσα ειχε το κινητο μετα το factory reset και καποια τετοια apps)

 

Αξιζει να βαλω άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι σημαντικό πέραν της βελτιωμένης πλέον απόκρισης της φωτεινότητας όταν είναι 100% και στο manual. Πλέον δεν τρεμοσβηνει όταν είσαι κάτω από τον ήλιο.

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι σημαντικό πέραν της βελτιωμένης πλέον απόκρισης της φωτεινότητας όταν είναι 100% και στο manual. Πλέον δεν τρεμοσβηνει όταν είσαι κάτω από τον ήλιο.

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Aλλο εννοω.

 

Ποιας χωρας ειναι καλυτερο το firmware να περασουμε;

Και αλλος μου εχει πει για το αγγλικο, καποιες οδηγιες για αρχαριο;

Link to comment
Share on other sites

Aλλο εννοω.

 

Ποιας χωρας ειναι καλυτερο το firmware να περασουμε;

Και αλλος μου εχει πει για το αγγλικο, καποιες οδηγιες για αρχαριο;

Btu θα βάλεις με odin μπες στο sammobile εκεί έχει ότι θέλεις ακόμα και video.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πήρα το s6 edge από Κίνα, έτοιμο ρουταρισμενο σε Android 5.0.2 και KNOX 2.4... Μπορώ όπως είμαι να κάνω update σε Android 6? Πρέπει να προσέξω κάτι??

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το s6 edge από Κίνα, έτοιμο ρουταρισμενο σε Android 5.0.2 και KNOX 2.4... Μπορώ όπως είμαι να κάνω update σε Android 6? Πρέπει να προσέξω κάτι??

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πολυ πιθανο να χασεις το ρουτ.Αφου ετσι κι αλλιως δεν εχεις εγγυηση ξαναρουταρεις μετα το update.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενδιαφέρει πλέον το ρουτ.... Που πάω για να κάνω το update??? Δεν χρειάζεται κάτι...? Μη τυχόν κάνω τπτ και "κλειδωσω" το κινητό... Κάπου που να έχει τα βήματα?

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά κάτοχος και εγώ του s6 edge. Αγόρασα τη συσκευή από σκρουτζ και έχει προεγκατεστημενες τις εφαρμογές της Vodafone. Γίνεται να περάσω το official "καθαρό " λογισμικό;Υπάρχει κάποιος οδηγός?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά κάτοχος και εγώ του s6 edge. Αγόρασα τη συσκευή από σκρουτζ και έχει προεγκατεστημενες τις εφαρμογές της Vodafone. Γίνεται να περάσω το official "καθαρό " λογισμικό;Υπάρχει κάποιος οδηγός?

Καλησπέρα φίλε, φυσικά και γίνεται.. Μπαίνεις SamMobile βρίσκεις official firmware οποίας χώρας θέλεις,σου προτείνω BTU(UK)..και το φλασαρεις με Odin με τις οδηγίες που σου δίνονται..

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Update 290 mb σε ελληνικό firmware. Μόλις το έβαλα, υπάρχει κάπου λίστα με τις αλλαγές;

 

Δεν υπαρχουν αλλαγες σε αυτα τα update,απλα περιεχουν τις ενημερωσεις ασφαλειας του μηνα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS! Ενώ παρακολουθούσα ένα βιντεάκι στο youtube το κινητό σβήνει και αυτή την στιγμή αναβοσβήνει το logo της samsung και δεν αντιδρά. Τώρα που δεν μπορούμε να βγάλουμε την μπαταρία τι άλλο μπορώ να κάνω.
Link to comment
Share on other sites

Κρατα πατημενο volume down και το κουμπι power μεχρι να κανει επανεκινηση,μπορει να παρει και 10 δευτερα,εσυ κρατα τα πατημενα.

Ειναι κινηση αντιστοιχη του να βγαζεις τη μπαταρια

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Update 290 mb σε ελληνικό firmware. Μόλις το έβαλα, υπάρχει κάπου λίστα με τις αλλαγές;

 

 

 

Κι εμένα (με ελληνικό firmware) μου ήρθε αυτή με τα 290mb το Σάββατο, και είναι το επίπεδο ασφάλειας Αυγούστου. Λίγο πριν λείξει ο μήνας, και βγεί το επόμενο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε, φυσικά και γίνεται.. Μπαίνεις SamMobile βρίσκεις official firmware οποίας χώρας θέλεις,σου προτείνω BTU(UK)..και το φλασαρεις με Odin με τις οδηγίες που σου δίνονται..

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό ηθελα να ρωτησω κι εγω.

Μπορω να αφαιρεσω το bootlogo της cosmote αν περασω επισημη rom ελληνική χωρις να γραψει ο knox;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ηθελα να ρωτησω κι εγω.

Μπορω να αφαιρεσω το bootlogo της cosmote αν περασω επισημη rom ελληνική χωρις να γραψει ο knox;

 

Ναι κι εχει απαντηθει παρα πολλες φορες...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Sorry και σε ευχαριστω :bow:

 

απλα φλασαρεις μια αλλη ρομ απο το sam mobile,δε γραφει ο knox.προτεινω btu που εχω και γω,ελαφρια σχετικα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...