Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σκατ* τα εκανα ...:mad::cry: εβαλα την XEF και μου γυρισε το csc σε PHT.. πριν ειχα BTU ...τωρα τι κανουμε??:cry:

Είχα περασμένη την BTU κατέβασα την ιταλική OMN έκανα κανονικά την διαδικασία και αντί να μου γράψει OMN και Italy (Vodafone) μου έγραψε SIM CSC country Slovenia, έκανα κανονικά factory reset τίποτα, τελικά ξανά πέρασα την BTU, δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οπωσδηποτε hard reset μετα την αναβαθμιση σε mm..αλλαζει ολο το λειτουργικο..

 

Μου θυμίζεις πως γίνεται το hard reset; Μετά μπορώ να επαναφέρω το υλικό μου μέσω Smart Switch ;

Edited by poniros89
Link to comment
Share on other sites

Εκανες επαναφορά μεσα απο τις ρυθμίσεις? Αν δεν αλλαξει τοτε κατεβασε την 5.1.1 BTU και φλασαρε την. Μετα ξανα κανε επαναφορά.

 

Μέσα από το κινητό επαναφορά; Το csc θα αλλάξει;

Επιτρέπεται μόνο 1 εικόνα
Link to comment
Share on other sites

Μέσα από το κινητό επαναφορά; Το csc θα αλλάξει;

Ναι μεσα απο τις ρυθμισεις. Στο Νοτε 4 αν δεν αλλαζε το csc κατευθείαν μετα το φλασαρισμα, εκανα επαναφορά απ τις ρυθμίσεις και άλλαζε. Εδω δεν εχω φλασαρει ακομα ρομ αλλης χωρας οποτε δεν μπορω να σου πω με σιγουρια τι παιζει. Πιστεύω ομως να ειναι το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όπως είχα αναφέρει παλιότερα το κινητό αν και το έχω μόνο 20 μέρες έχει παρουσιάσει πρόβλημα με το κάτω δεξιά πλήκτρο αφής. (βελάκι )Θέλω να το στείλω στην εγγύηση. Τι είναι καλύτερο;Να το πάω στο μαγαζί που το αγόρασα ή να μιλήσω τηλεφωνικά με την Samsung hellas και να το πάω από κει.;Δεν έχω την πολυτέλεια να μείνω καιρό χωρίς τηλ. και αναρωτιέμαι ποια διαδικασία θα είναι πιο σύντομη.
Link to comment
Share on other sites

Μου θυμίζεις πως γίνεται το hard reset; Μετά μπορώ να επαναφέρω το υλικό μου μέσω Smart Switch ;

 

Volume up+menu+power τα κρατας πατημενα και μολις εμφανιστει το logo τα αφηνεις κ σε παει στο recovery

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όπως είχα αναφέρει παλιότερα το κινητό αν και το έχω μόνο 20 μέρες έχει παρουσιάσει πρόβλημα με το κάτω δεξιά πλήκτρο αφής. (βελάκι )Θέλω να το στείλω στην εγγύηση. Τι είναι καλύτερο;Να το πάω στο μαγαζί που το αγόρασα ή να μιλήσω τηλεφωνικά με την Samsung hellas και να το πάω από κει.;Δεν έχω την πολυτέλεια να μείνω καιρό χωρίς τηλ. και αναρωτιέμαι ποια διαδικασία θα είναι πιο σύντομη.

Με την αποδειξουλα του να πας smartec.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Μολις μου ήρθε και εμένα η ενημέρωση με ΟΤΑ Italy Vodafone 1.348MB αλλά πρώτα Hard reset πριν και μετά την εγκατάσταση.Φυσικα θα την κάνω μέσω Smart Switch.Μαλλον η συσκευές Vodafone πήραν πρώτες της Μarshmallow.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Μολις μου ήρθε και εμένα η ενημέρωση με ΟΤΑ Italy Vodafone 1.348MB αλλά πρώτα Hard reset πριν και μετά την εγκατάσταση.Φυσικα θα την κάνω μέσω Smart Switch.Μαλλον η συσκευές Vodafone πήραν πρώτες της Μarshmallow.

Όχι μάλλον. Σίγουρα πρώτη η Vodafone την έκανε. Όχι, μπράβο της

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με την αναβάθμιση σε Μ,μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δεν αρκεί;Η συσκευή δεν είναι root-αρισμένη
"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με την αναβάθμιση σε Μ,μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δεν αρκεί;Η συσκευή δεν είναι root-αρισμένη

 

Πριν και μετά για να είσαι σίγουρος

Link to comment
Share on other sites

Πριν και μετά για να είσαι σίγουρος

Πριν δεν υπαρχει κανενας λογος.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε και εμενα η αναβάθμιση από vod Italy. Επίσης έβαλα glass protector και οι εντυπώσεις μου είναι αρνητικές. Θέλει πολύ πίεση η οθόνη σε πολλα σημεια της οθόνης. Να αναφέρω ότι είναι curved
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε και εμενα η αναβάθμιση από vod Italy. Επίσης έβαλα glass protector και οι εντυπώσεις μου είναι αρνητικές. Θέλει πολύ πίεση η οθόνη σε πολλα σημεια της οθόνης. Να αναφέρω ότι είναι curved

 

δυστυχως και εγω πεταξα λεφτα σε 3 διαφορετικα glass.ολα το ιδιο προβλημα με την πιεση.δεν αξιζει.τη λυση μου την βρηκαν στο επισημο σερβις σαμσουνγκ πατρας,με μια πολυ λεπτη ζελατινα που ουτε την καταλαβαινεις οτι υπαρχει,το καλυπτει ολο παντου και μετα απο 2.5 μηνες δεν εχει ξεκολλησει πουθενα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως και εγω πεταξα λεφτα σε 3 διαφορετικα glass.ολα το ιδιο προβλημα με την πιεση.δεν αξιζει.τη λυση μου την βρηκαν στο επισημο σερβις σαμσουνγκ πατρας,με μια πολυ λεπτη ζελατινα που ουτε την καταλαβαινεις οτι υπαρχει,το καλυπτει ολο παντου και μετα απο 2.5 μηνες δεν εχει ξεκολλησει πουθενα

 

Πόσο κόστισε η μεμβράνη φίλε μου;

 

 

Με τη Marshmallow τα animations πετάνε. Μπράβο στη Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε και μενα. Γερμανικο vodafone. Να την κανω γιατι βαριέμαι κιολας? :Ρ
Siemens s35, Ericsson t66, Sharp gx10, Siemens sx1, Nokia n70, Nokia n73,Lg viewty, Motorola Milestone, Nokia n8, Samsung galaxy nexus, Samsung galaxy s4, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy Alpha, S6 Edge, Samsung Galaxy S8 :happy:
Link to comment
Share on other sites

παιδες, η ειδοποιηση σας ερχεται ΟΤΑ ή το συνδεετε στο pc και σας χτυπαει?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

παιδες, η ειδοποιηση σας ερχεται ΟΤΑ ή το συνδεετε στο pc και σας χτυπαει?

 

ΟΤΑ αλλα πρεπει για την ωρα να εχεις ή καποιο vodafone ή την Γαλλικη XEF.Υπομονη να ερθουν κι οι υπολοιπες...

Εγω αν και εχω Πολωνικο,φλασαρα τωρα την Γαλλικη.Βαρεθηκα με την 5.1.1.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑ αλλα πρεπει για την ωρα να εχεις ή καποιο vodafone ή την Γαλλικη XEF.Υπομονη να ερθουν κι οι υπολοιπες...

Εγω αν και εχω Πολωνικο,φλασαρα τωρα την Γαλλικη.Βαρεθηκα με την 5.1.1.

 

υποστηριζει ελληνικα στα ΣΜΣ?

Εχω την ελληνικη unbranded αλλα δεν εχω εμπειρια ποσο καιρο κανει να ερθει.. Λογικα θεωρω οτι μεσα στην εβδομαδα..αλλα αν ειναι να περιμενω κανα μηνα να φλασαρω..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

υποστηριζει ελληνικα στα ΣΜΣ?

Εχω την ελληνικη unbranded αλλα δεν εχω εμπειρια ποσο καιρο κανει να ερθει.. Λογικα θεωρω οτι μεσα στην εβδομαδα..αλλα αν ειναι να περιμενω κανα μηνα να φλασαρω..

 

Δεν θελω να σε παρω στον λαιμο μου και να βγει οντως η Ελληνικη σε καμια βδομαδα,αλλα θεωρω πως θα αργησει παραπανω αν κρινω απο το γεγονος πως ενω η vodafone εχει μοιρασει σε ολες τις χωρες σχεδον,η Ελληνικη vodafone ακομα δεν ειδε αναβαθμιση.

Τωρα αν το S6 edge σου ειναι vodafone εγω θα περιμενα.Αν οχι εγω θα φλασαρα.

Ελληνικα εχει παντου,οπως κι η Ελληνικη.Καμια διαφορα οποια Ευρωπαικη ρομ κι αν περασεις.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να σε παρω στον λαιμο μου και να βγει οντως η Ελληνικη σε καμια βδομαδα,αλλα θεωρω πως θα αργησει παραπανω αν κρινω απο το γεγονος πως ενω η vodafone εχει μοιρασει σε ολες τις χωρες σχεδον,η Ελληνικη vodafone ακομα δεν ειδε αναβαθμιση.

Τωρα αν το S6 edge σου ειναι vodafone εγω θα περιμενα.Αν οχι εγω θα φλασαρα.

Ελληνικα εχει παντου,οπως κι η Ελληνικη.Καμια διαφορα οποια Ευρωπαικη ρομ κι αν περασεις.

 

θα ριξω τη γαλλικη το ΣΚ να τελειωνω. Αυτη δεν ειναι η μονη unbranded Που πηρε?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

θα ριξω τη γαλλικη το ΣΚ να τελειωνω. Αυτη δεν ειναι η μονη unbranded Που πηρε?

 

Μεχρι στιγμης ναι...Νταξει ως το Σαβ/κο μπορει να βγουν κι αλλες οποτε εχεις χρονο.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης ναι...Νταξει ως το Σαβ/κο μπορει να βγουν κι αλλες οποτε εχεις χρονο.

 

ενα φλασαρισμα κανουμε μονο ή και τιποτα αλλο? γιατι βλεπω εδω κατα καιρους που πολλοι φλασαρουν μια ρομ και δεν αλλαζει η χωρα.. κτλ. Με τα σονυ απλα φλασαρες τη ρομ και τελος. εδω πως το κανουμε?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...