Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eρώτηση : Κάπου διάβασα ( δεν θυμάμαι αν ήταν εδώ στο forum ή άλλού) πως κυκλοφορούν S6 που δεν έχουν τον Sony IMX240 στην κάμερα. Ισχύει κάτι τέτοιο ή ράδιο αρβύλα ; Αν ισχύει αφορά μήπως αγορές μόνο από το εξωτερικό ( τίποτα fake s6) ;

 

Ναι ισχυει .καποιες παρτιδες φορανε τον IMX240 και καποιες αλλες τον isocell* της samsung.δεν ειναι fake κανενα .

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι ισχυει .καποιες παρτιδες φορανε τον IMX240 και καποιες αλλες τον isocell* της samsung.δεν ειναι fake κανενα .

 

*#34971539#

LLI>Isocell

LSI>Sony imx 240

 

Ευχαριστώ παιδιά.

 

Το δικο μου εχει Isocell. Χειρότερος από τον imx ή παρόμοιος?

 

Είδα ότι στο sammobile έχουν κάνει συγκριτικό test:

http://www.sammobile.com/2015/05/05/heres-the-difference-between-samsung-and-sony-camera-sensors-on-the-galaxy-s6-and-s6-edge/

Προσωπικά προτιμώ ελάχιστα περισσότερο τον Sony με φως ηλιόλουστης ημέρας ( ελάχιστη περισσότερη λεπτομέρεια) ενώ προτιμώ πολύ περισσότερο τον Isocell σε λιγότερο φωτεινές συνθήκες ( ο Sony μπλεμωβίζει).

Link to comment
Share on other sites

Μην δινεις σημασια..ολα το ιδιο ειναι.λενε οτι με την mm θα ειναι καλυτερος ο isocell
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

παιδες εχει γινει συγκριτικο με τους 2 αισθητηρες και η διαφορα την νυχτα ηταν μεγαλη υπερ του σονυ, καθως ο αλλος εβγαζε κατακιτρινες φωτογραφιες, ειδικα αν ο φωτισμος ηταν λιγο κιτρινος..Παρολα αυτα με ανδροιδ 6 λεει οτι διορθωνεται αυτο. Εγω εχω τον σονυ και δεν εχω παραπονο. Απο εκει και περα το συγκριτικο νομιζω ειναι εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6463500#post6463500

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση οτι o isocell εχει πιο ρεαλιστικη απεικονιση η μου φαινεται?

 

προσωπικα δεν τις κοιταζω πολλη ωρα καθως δεν θεωρω οτι εχει νοημα. Οπως τις κοιταξα δεν ειδα καποια αξιοσημειωτη διαφορα..ισα ισα που στις τελευταιες μου φαινονται πιο καθαρες του σονυ.

Απο εκει και περα θεωρω οτι δεν αξιζει να ασχοληθει κανεις με τις διαφορες, περα απο αυτο το κιτρινισμα που κανει στις βραδινες οταν ο φωτισμος δινει τετοιο τονο οπως στην προτελευταια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Στο αυτοματο μιας και τους εχω τεσταρει πολλες φορες και τους φακους ειναι σε πολλες περιπτωσεις καλυτερος ο sony.

Κι ειναι φορες που πετυχαινει καλυτερα τα χρωματα ο isocell.

Εγω μιας και τα εχω και τα 2 θεωρω στο συνολο τον sony καλυτερο.

Εχω ανεβασει στο παρελθον αρκετα δειγματα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 μήνες beta tester με 6.0.1 ένα πράγμα θα πω, έχει γίνει το κινητό 10 φορές πιο σμουθ από την 5.:p:D1.1. Τελικά τα slower animations στην 6.0.1 κάνουν τη δοφορά. Εγώ το έχω λατρέψει το κινητό πάντως. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Τα επισημα σερβις για Αθηνα ειναι η arvato(ktel κηφισου)και η smartec στο παλατακι.Οχρονος επισκευης στα κινητα ειναι 1 ωρα απο την ωρα που θα το παραλαβουν εκτος αν δεν εχουν ανταλλακτικο.

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες, γνωρίζω την smartec, μένω δίπλα και έχω ξαναπάει.Απλά ρώτησα αν έχει αντιμετωπίσει κανείς το συγκεκριμένο πρόβλημα γιατί σε περίπτωση που "δεν έχουν ανταλλακτικό" χαθήκαμε... :X

Ride fast

Ride hard

Ride home.

 

ZX6R

Link to comment
Share on other sites

νεος κατοχος απο χθες και γω με ενα edge Gold. (ηρθα απο Note 4)

Υπαρχει ρυθμιση γρηγορης ή μη γρηγορης φορτισης;

TCe
Link to comment
Share on other sites

νεος κατοχος απο χθες και γω με ενα edge Gold. (ηρθα απο Note 4)

Υπαρχει ρυθμιση γρηγορης ή μη γρηγορης φορτισης;

 

Όχι. Όταν σου έρθει η Μ

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη να βγει αυτή η M;

 

''The carrier notes that the Galaxy S6 Edge Plus Marshmallow will roll out first on March 9th followed by the Galaxy S6 Edge Marshmallow update on March 16th followed by the Galaxy S6 Marshmallow update on April 13th.

 

These are approximate dates and are subject to change at a moments notice.''

Πηγή

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

''The carrier notes that the Galaxy S6 Edge Plus Marshmallow will roll out first on March 9th followed by the Galaxy S6 Edge Marshmallow update on March 16th followed by the Galaxy S6 Marshmallow update on April 13th.

 

These are approximate dates and are subject to change at a moments notice.''

Πηγή

Βασικά οι ημερομηνίες αυτές αφορούν τον συγκεκριμένο πάροχο κινητής τηλεφωνίας οχι των σύνολο των συσκευών σε όλο το κοσμο.

Τα branded ουδέποτε συμβαδίζουν με unbranded συσκευής οι ενημερώσεις τους.

Παντα υπαρχουν αποκλίσεις ακόμα και εντος Ευρώπης μεμονωμένα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα και εγω α;υτο πηγα να γραψω τωρα.Βγηκε για s6 και για s6 edge.http://samsung-updates.com/region/?region=VOD
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και για edge BTU unlocked. Το κινητό γίνεται ίδιο με το s7 edge και στις λειτουργίες. Καλή εγκατάσταση. Edited by Theo_Pech
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...