Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς από την εποχή του S2 στη Samsung όπως και στις περισσότερες συσκευές η αλλαγή digitizer (εξωτερικό τζάμι) πηγαίνει μαζί με την οθόνη, έτσι είναι το ανταλλακτικό. Γι'αυτό και η εξωφρενική τιμή.

Εν ολίγοις ακόμα κι αν βρεις κάποιον να σου αλλάξει μόνο το digitizer δύσκολα να βρεις ανταλλακτικό της προκοπής.

 

Ρώτησε καλού κακού σε όλα τα αναγνωρισμένα service αλλά κάτω π.χ. απο 180-200€ μην περιμένεις.

 

Αν βρω τα ανταλλακτικα απο το ιντερνετ,να τα παω σε καποιο service γινεται??

Link to comment
Share on other sites

Αν βρω τα ανταλλακτικα απο το ιντερνετ,να τα παω σε καποιο service γινεται??
Σε επίσημο service δεν γίνεται κάτι τέτοιο.
Link to comment
Share on other sites

Νέα αναβάθμιση προσεχώς (Samsung Pay, new icons and overall improved user interface). Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Apps Edge δεν νομίζω... Μακάρι - αλλά γνωρίζοντας την Samsung τόσα χρόνια το βλέπω πολύ δύσκολο!

 

EDIT. κι όμως! Εδώ γράφει ότι δίνουν και τα Apps!

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Apps Edge δεν νομίζω... Μακάρι - αλλά γνωρίζοντας την Samsung τόσα χρόνια το βλέπω πολύ δύσκολο!

Δυστυχώς η Samsung δεν θα καταφέρει να προσθέσει επιπλέον προστιθέμενη αξία στις πλαϊνές οθόνες δίνοντας επιπλέον fautures που απλά θα αρκεστεί στην διαφορετικότητα και το ντιζάιν που προσφέρει.

Στο Note edge η εκμετάλλευση και η χρηστικότητα της πλαϊνές οθόνης ειναι σε πιο υψηλό επίπεδο.

 

Δεν ξέρω τι θα κάνει αλλα θα πρεπει στο s7 edge η υλοποίηση να ειναι πολύ καλύτερη.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει καποιος αν ξερει πως μπορώ να αφαιρέσω το prompt παραθυρο που βγαίνει όταν κλεινω τα data?? Αυτό που σε ενημερώνει ότι και καλα οι εφαρμογές σου δεν θα συγχρονίζουν κλπ...

 

Στο s4 που είχα δεν είχε ποτέ τετοια !#!@#!@# , επίσης στο s5 μπορούσες να το κάνεις disable. Στο s6 γίνεται;

http://www.elink.gr

 

Internet ,Προγραμματισμός ,Smartphone Apps, Κατασκευή Ιστοσελίδων, Υποστήριξη Δικτύων, Service H/Y , Graphics - Media

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση...καποιος χρηστης απο iphone 6 που πηγε σε edge,ειναι κατα πολυ χειροτερη η μπαταρια?
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση...καποιος χρηστης απο iphone 6 που πηγε σε edge,ειναι κατα πολυ χειροτερη η μπαταρια?

 

Στην δικιά μου χρήση είναι καλύτερη...βέβαια το iPhone 6 το κράτησα 12 μέρες. .και πολλές ήταν. ..

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Νέα αναβάθμιση προσεχώς (Samsung Pay, new icons and overall improved user interface).

 

Και apps edge; γουστάρω

 

Apps Edge δεν νομίζω... Μακάρι - αλλά γνωρίζοντας την Samsung τόσα χρόνια το βλέπω πολύ δύσκολο!

 

EDIT. κι όμως! Εδώ γράφει ότι δίνουν και τα Apps!

Καλησπερα.Το αναφερει και σε αυτο το βιντεο https://www.youtube.com/watch?v=3u87mjCDfC8 στο 01:35' οτι τα features οτι θα τα παρουμε και εμεις με το s6 edge.

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά είναι το ίδιο τηλ στην ουσία εκτός λίγων διαφορών. Αν δεν τα δώσει θα είναι εντελώς για τα πανηγύρια.

Και προσωπικά πιστεύω ότι το μοναδικό σημαντικό κριτήριο αγοράς του είναι το μέγεθος και μετά η ράμ και το 4g++. Τουλάχιστον δική μου άποψη.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Με nova prime θα δουλεύουν άραγε αυτά τα extra στην πλαϊνή οθονη και ειδικά τώρα με την 5.1.1 και τα οποία update δοθούν στο κοντινό μέλλον;

Δουλεύει κανεις nova prime στο edge;

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις πλαινες εφαρμογές, για να μην περιμένετε πότε θα το δώσει η Samsung, κατεβαστε από το play store το glovebox. Δουλεύει πολύ καλά και φαίνεται σαν native εφαρμογή του κινητού.
Link to comment
Share on other sites

Εχω φλασαρει το λογισμικο του edge plus και ειναι πολυ ανωτερο σε ολα απ το δικο μας... πολυ γρηγοτερο πιο smooth, γενικα ειναι πιο αερατο το κινητο..... αυτο με τις εφαρμογες στο πλαι ενω ηθελα πολυ να το δοκιμασω τελικα το απενεργοποιησα... θα ειναι κριμα αν δεν το δωσουν επισημα και στο edge οχι για τα επιπλεον χαρακτηριστηκα που προσθεσαν αλλα επειδη ειναι πιο καλη σε αποκριση η συσκευη....
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι με την τελευταία αναβάθμιση (αναμένετε άμεσα) θα δούμε αρκετές αλλαγές στην ταχύτητα και σε νέα applicaitons.
Link to comment
Share on other sites

Αλίμονο από την στιγμή που η μόνη ουσιαστική διαφορά μεταξύ τους είναι το μέγεθος της οθόνης και το 1gb ram που τους χωρίζει, να μην προσθέσει τα οποία καλούδια του edge plus στο s6 edge εξίσου.

Είναι το λιγότερο που θα μπορούσε να κάνει, σεβόμενοι όσοι έσκασαν τα 700-800 για αυτήν την συσκευή.

 

Πάντως όσο περνάει ο καιρός και βελτιώνεται στο software και στην εμπειρία χρήσης και άμα συνδυαστεί με μια γενναία πτώση τιμών θα αυξηθεί το ενδιαφέρον του κόσμου.

 

Ειδωμεν.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ελπίζω ότι θα τα πάρουμε όλα διότι η Sammy θέλει να πετύχει παρόμοια αποτελέσματα σε αυτούς που θέλουν 5.7 αλλά και 5.1 ίντσες. Δεν είναι κάποια άλλη καινούρια συσκευή ώστε να θέλει να πουλήσει αυτήν και όχι την παλιά. Αν ήταν S7 edge ας πούμε ίσως να μην περνάμε τίποτα αλλά τώρα έχει να κάνει με 2 στην ουσία ίδιες συσκευές που το μόνο ουσιωδες κριτήριο αγοράς είναι το μέγεθος και θέλει να κατακτήσει οπαδούς και στα δύο μεγέθη και όχι να αποτρέψει την αγορά του μικρότερου. Αυτό θελω να πιστεύω. Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ελπίζω ότι θα τα πάρουμε όλα διότι η Sammy θέλει να πετύχει παρόμοια αποτελέσματα σε αυτούς που θέλουν 5.7 αλλά και 5.1 ίντσες. Δεν είναι κάποια άλλη καινούρια συσκευή ώστε να θέλει να πουλήσει αυτήν και όχι την παλιά. Αν ήταν S7 edge ας πούμε ίσως να μην περνάμε τίποτα αλλά τώρα έχει να κάνει με 2 στην ουσία ίδιες συσκευές που το μόνο ουσιωδες κριτήριο αγοράς είναι το μέγεθος και θέλει να κατακτήσει οπαδούς και στα δύο μεγέθη και όχι να αποτρέψει την αγορά του μικρότερου. Αυτό θελω να πιστεύω.

Σωστη προσεγγιση..μακαρι να δωσει και μερικα στο S6

Link to comment
Share on other sites

Παιδια όσοι ειστε απο Αθήνα ισως να μπορέσετε να με βοηθήσετε. Ειμαι απο το Ηράκλειο Κρήτης και ειχα βάλει ενα υλικό στην οθόνη μου οταν πήρα το τηλέφωνο το οποίο λέγεται paintbull protec. Αυτο το υλικό υποτίθεται ειναι αντιχαρακτικο όμως έγιναν 2 μικρές γρατζουνιες στην οθωνη. Η εταιρεία που παρέχει το υλικό δίνει εγγύηση και σου αλλάζει οθόνη σε περίπτωση γρατζουνιας. Μίλησα λοιπόν με τους αρμόδιους και μου ειπαν να στείλω το τηλέφωνό μεσω του καταστήματος που εβαλα το υλικό για να γίνει έλεγχος και να αλλάξουν την οθόνη σε επίσημο samaung service. Η ερώτηση μου λοιπόν ειναι αν γνωρίζετε το υλικό αυτο και την εταιρεία και κατά πόσο είναι σωστοί στις δουλειές τους. Και τι θα κάνατε εσείς στη θεση μου.
Link to comment
Share on other sites

θα το δώσει 100% αργότερα και στο s6 edge, ας κυκλοφορήσει μία, και στο επόμενο update θα το δώσει....

 

μου κανε εντύπωση όμως ότι και στο note 5 υπάρχει η επανέναρξη των εφαρμογών του multitasking.... με 4gb.... άρα δεν φταίει το κινητό φταίει το software της samsung.... δεν το κόβω να διορθώνεται σύντομα.... δεν ξέρω για ποιον λόγο το κάνει αυτό....κρίμα δεν είναι?

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Στο s6 Γαλλίας έβγαλε την 3ή αναβάθμιση με το μενού του note 5

Άλλαξαν τα εικονίδια έβγαλε μια ρύθμιση για καλύτερη ποιότητα ήχου στα ακούστηκα κ πρόσθεσε την λειτουργία live broadcast. Ούτε raw ούτε παραπάνω manual ρυθμίσεις στην κάμερα. Επισεις παρατηρώ ότι έπεσε η δεσμευμένη ραμ κ όλα είναι πολύ πιο βουτυρενια κ όλα ανοίγουν αστραπιαία.

Edited by akizaki
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...