Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα.Αντε να δουμε.Πιστευω με το update να διορθωθουν μερικα πραγματακια.

http://www.sammobile.com/2015/07/27/samsung-galaxy-s6-gets-its-first-post-android-5-1-1-update/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα.Αντε να δουμε.Πιστευω με το update να διορθωθουν μερικα πραγματακια.

http://www.sammobile.com/2015/07/27/samsung-galaxy-s6-gets-its-first-post-android-5-1-1-update/

αν ερθει σε κανέναν απο εδω ας μας γραψει εντυπώσεις. .σε μπαταρια και ram..
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Update....

 

2 νέα θεματακια...

 

1)οταν κατεβάζεις την "κουρτίνα" για γρήγορη πρόσβαση σε Wi-Fi, 3G κτλ κτλ κάποιες φορές πατάω στο αντίστοιχο κουμπί και δε γίνεται τίποτα.. Πρέπει να ανεβάσω και να ξανακατεβασω το παράθυρο για να δουλέψει..

 

2)σήμερα μου "κοντινε" την οθόνη.. Έπρεπε να κάνω διάφορα για να στρώσει..

 

http://i406.photobucket.com/albums/pp143/Panasol/Mobile%20Uploads/2013-12/Screenshot_2015-07-27-14-49-13_zpsxiyyvv0z.png

 

 

Στα καλά τώρα...

 

Πήγα Θεσσαλονίκη το 3ημερο και η μπαταρία είχε καλύτερη απόδοση, προφανώς λόγω σήματος... Έβγαζα δηλαδή άνετα 3 ώρες οθόνη και πάνω από 24 ώρες λειτουργία...

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Στα XEU έχει έρθει το update! Όταν βρω wifi θα την κατεβάσω!

 

Βασικα εγω δεν πηρα ακομα 5.1.1

Σε περιπτωση που χρειαστει να παει στο service και εγω βαλω 5.1.1 θα πρεπει να ξαναπερασω την 5.02 που εχει τωρα?

Γινεται κανονικα downgrade? Μεσο Odin?

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η 5.1.1! Κανένα σφάλμα μέχρι στιγμής! :p

[color="Purple"

 

Αν θες να κάνεις root το MT6572 (αλλά και οποιοδήποτε άλλο) κατέβασε αυτό --->

http://www.4shared.com/file/j2tEWkUX/[/color]

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εγω δεν πηρα ακομα 5.1.1

Σε περιπτωση που χρειαστει να παει στο service και εγω βαλω 5.1.1 θα πρεπει να ξαναπερασω την 5.02 που εχει τωρα?

Γινεται κανονικα downgrade? Μεσο Odin?

Δεν γίνεται downgrate από 5.1.1 σε 5.0.2 οπότε περίμενε οτα το update αν είναι να πας στο service.

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ τι κουλό είναι όμως αυτό?

Μετά από επαναφορά είχα 4g κανονικά αλλά μόλις έκανε αναβαθμίσεις προτάσεων κτλ και μετά από reboot τέρμα το 4g.

Τι να φταίει. Την κάρτα την δοκίμασα σε άλλο τηλ και έδειξε 4g.

Πάντως για hardware δεν το βλέπω

Το μόνο που μου μένει είναι να φλασσαρω μέσω odin το ήδη λειτουργικό που φοράει.

Εσύ πιστεύεις θέμα hardware?

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ τι κουλό είναι όμως αυτό?

Μετά από επαναφορά είχα 4g κανονικά αλλά μόλις έκανε αναβαθμίσεις προτάσεων κτλ και μετά από reboot τέρμα το 4g.

Τι να φταίει. Την κάρτα την δοκίμασα σε άλλο τηλ και έδειξε 4g.

Πάντως για hardware δεν το βλέπω

Το μόνο που μου μένει είναι να φλασσαρω μέσω odin το ήδη λειτουργικό που φοράει.

Εσύ πιστεύεις θέμα hardware?

Άλλη κάρτα να δοκιμάσεις στο s6 όχι μόνο την παρόν sim που έχεις σε άλλο τηλέφωνο.

Άμα σου κάνει τα ίδια με διαφορετική sim στο s6 και όχι σε άλλο κινητο με την ίδια κάρτα,τοτε μάλλον θέμα συσκευής είναι.

Περίεργο όμως το θέμα που έχεις.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα περίεργα σε μένα.

Αύριο θα πάρω άλλη sim να δοκιμάσω.

Αυτήν την στιγμή δείχνει E να σου δώσω να καταλάβεις. Κάτι δεν πάει καλά γενικώς.

 

Γιατί όμως άλλη sim και όχι η ίδια σε άλλο τηλ? Την ίδια κάρτα την δοκίμασα σε s6 απλό.

Αν όμως είχε θέμα η συσκευή θα ήτανε λογικά σε όλα όχι μόνο 4g. Και αν είναι έτσι είναι software η hardware?

Απίστευτα πράγματα μου συμβαίνουν.

Αν έχω αλλάξει κινητά.

Φέτος το 2015 θα το θυμάμαι για πάντα. Τέσσερα G4 δεύτερο S6 edge και ακόμα δεν ξέρω τι θα γίνει με αυτό.

Φτάνει πια.

Ας ελπίζω software. Είναι και ο μετρητής αλλιώς θα είχα βγάλει άκρη σίγουρα.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα περίεργα σε μένα.

Αύριο θα πάρω άλλη sim να δοκιμάσω.

Αυτήν την στιγμή δείχνει E να σου δώσω να καταλάβεις. Κάτι δεν πάει καλά γενικώς.

 

Γιατί όμως άλλη sim και όχι η ίδια σε άλλο τηλ? Την ίδια κάρτα την δοκίμασα σε s6 απλό.

Αν όμως είχε θέμα η συσκευή θα ήτανε λογικά σε όλα όχι μόνο 4g. Και αν είναι έτσι είναι software η hardware?

Απίστευτα πράγματα μου συμβαίνουν.

Αν έχω αλλάξει κινητά.

Φέτος το 2015 θα το θυμάμαι για πάντα. Τέσσερα G4 δεύτερο S6 edge και ακόμα δεν ξέρω τι θα γίνει με αυτό.

Φτάνει πια.

Ας ελπίζω software. Είναι και ο μετρητής αλλιώς θα είχα βγάλει άκρη σίγουρα.

Διότι στην πρώτη περίπτωση εξακριβώνεις αν έχει θέμα η sim ενώ στην δεύτερη αν έχει αντίστοιχα η συσκευή.

Άμα βάλεις σκέτο 4g only στις ρυθμίσεις παροχου κινητής στο κάνει το θέμα η όχι;

Αντίστοιχα στο auto 2/3/4g τα ίδια η όχι;

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα περίεργα σε μένα.

Αύριο θα πάρω άλλη sim να δοκιμάσω.

Αυτήν την στιγμή δείχνει E να σου δώσω να καταλάβεις. Κάτι δεν πάει καλά γενικώς.

 

Γιατί όμως άλλη sim και όχι η ίδια σε άλλο τηλ? Την ίδια κάρτα την δοκίμασα σε s6 απλό.

Αν όμως είχε θέμα η συσκευή θα ήτανε λογικά σε όλα όχι μόνο 4g. Και αν είναι έτσι είναι software η hardware?

Απίστευτα πράγματα μου συμβαίνουν.

Αν έχω αλλάξει κινητά.

Φέτος το 2015 θα το θυμάμαι για πάντα. Τέσσερα G4 δεύτερο S6 edge και ακόμα δεν ξέρω τι θα γίνει με αυτό.

Φτάνει πια.

Ας ελπίζω software. Είναι και ο μετρητής αλλιώς θα είχα βγάλει άκρη σίγουρα.

γιατι δεν δοκιμάζεις να περάσεις άλλη ρομ άλλης χώρας μέσω odin? δεν γράφει ο μετρητής.....

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Διότι στην πρώτη περίπτωση εξακριβώνεις αν έχει θέμα η sim ενώ στην δεύτερη αν έχει αντίστοιχα η συσκευή.

Μακάρι να ναι sim αλλά μου φαίνεται δύσκολο διοτι και καινούρια είναι και σε άλλο s6 που δοκίμασα έδειξε 4g αλλά η αλήθεια είναι ότι άργησε λίγο.

Πιστεύω πως είναι software αλλά και πάλι φοβάμαι να ρισκάρω να βάλω λειτουργικό μέσο odin.

Γενικά είμαι χαλια τώρα λόγο αυτων που μου τυχαινουν

Και δεν είναι και λίγα. Λες και μου ρίξανε κατάρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

γιατι δεν δοκιμάζεις να περάσεις άλλη ρομ άλλης χώρας μέσω odin? δεν γράφει ο μετρητής.....

Γιατί δεν είμαι σίγουρος ότι έχω βρει το σωστό δικό του firmware σε περίπτωση που χρειαστει service

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διότι στην πρώτη περίπτωση εξακριβώνεις αν έχει θέμα η sim ενώ στην δεύτερη αν έχει αντίστοιχα η συσκευή.

Άμα βάλεις σκέτο 4g only στις ρυθμίσεις παροχου κινητής στο κάνει το θέμα η όχι;

Αντίστοιχα στο auto 2/3/4g τα ίδια η όχι;

Σκέτο 4g δεν έχει στις ρυθμισεις

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να ναι sim αλλά μου φαίνεται δύσκολο διοτι και καινούρια είναι και σε άλλο s6 που δοκίμασα έδειξε 4g αλλά η αλήθεια είναι ότι άργησε λίγο.

Πιστεύω πως είναι software αλλά και πάλι φοβάμαι να ρισκάρω να βάλω λειτουργικό μέσο odin.

Γενικά είμαι χαλια τώρα λόγο αυτων που μου τυχαινουν

Και δεν είναι και λίγα. Λες και μου ρίξανε κατάρα.

Αν είναι θέμα software περιμένεις να σου έρθει update η αλλιώς το πας service να το κοιτάξουν και να σου κάνουν επανεγκατάσταση λογισμικού(παιζει να σου περάσουν μη Cosmote rom αλλά διαφορετική και λυθεί το θέμα)

Δεν υπάρχει άλλη λύση.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι θέμα software περιμένεις να σου έρθει update η αλλιώς το πας service να το κοιτάξουν και να σου κάνουν επανεγκατάσταση λογισμικού(παιζει να σου περάσουν μη Cosmote rom αλλά διαφορετική και λυθεί το θέμα)

Δεν υπάρχει άλλη λύση.

 

Απλα ειναι η ταλαιπωρια και σκεφτομαι 1 στις χιλλιες και το hardware. Γι αυτο ειμαι σε αναμμενα καρβουνα μπας και προλαβω να βρω ακρη τωρα που ειμαι σε doa.

Επισης να αναφερω οτι ρωτησα την smartec οσων αφορα το περιγραμμα μπαταριας που σε καποια τηλ ειναι αισθητο αλλα μονο με σβηστη οθονη και οταν το χτυπαει δεσμη του ηλιου και το αναφερουν ως ειδωλα και οτι η samsung δεν το εχει σαν προβλημα διοτι δεν επηρεαζεται η συσκευη πουθενα. Εγω λιγο που ειδα προκειται για μονωτικο που ειναι κολλημενο ακριβως πισω απο την μεμβρανη του πανελ (η οποια ειναι ειναι σαν αλουμινοχαρτο και ειναι και ευαισθητο αν πατηθει) ωστε να αποφυγει την θερμοτητα της μπαταριας που ισως σχηματιζεται ελαφρως το σχεδιο του.

Δειτε εδω.

 

Οσων αφορα αγγλικο firmware αυτο που εχει καταληξη BTU ειναι unbranded?

 

Επισης απο αυτα τα δυο Ελληνικα ποιο 5.0.2 ειναι ποιο καινουριο?

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G925F/EUR/

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Αυτές είναι οι βλακείες της Samsung να μην μπορείς να γυρίσεις πίσω εύκολα και απλά ακόμα και σε προηγούμενη έκδοση λογισμικού και να είσαι όμηρος του οποιου service της η να εξαρτάσαι αναγκαστικά από τα κέφια της πότε θα φιλοτιμηθεί να βγάλει update.

Αλλά όσο ο κόσμος την τιμάει ολο και χειρότερη θα γίνεται.

Αυτή είναι η αλήθεια.

Και στο ios τα ίδια ισχύουν στο ακέραιο που αντιγραφει όχι 100 αλλά 1000%.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Απλα ειναι η ταλαιπωρια και σκεφτομαι 1 στις χιλλιες και το hardware. Γι αυτο ειμαι σε αναμμενα καρβουνα μπας και προλαβω να βρω ακρη τωρα που ειμαι σε doa.

Επισης να αναφερω οτι ρωτησα την smartec οσων αφορα το περιγραμμα μπαταριας που σε καποια τηλ ειναι αισθητο αλλα μονο με σβηστη οθονη και οταν το χτυπαει δεσμη του ηλιου και το αναφερουν ως ειδωλα και οτι η samsung δεν το εχει σαν προβλημα διοτι δεν επηρεαζεται η συσκευη πουθενα. Εγω λιγο που ειδα προκειται για μονωτικο που ειναι κολλημενο ακριβως πισω απο την μεμβρανη του πανελ ωστε να αποφυγει την θερμοτητα της μπαταριας που ισως σχηματιζεται ελαφρως το σχεδιο του.

Δειτε εδω.

 

Οσων αφορα αγγλικο firmware αυτο που εχει καταληξη BTU ειναι unbranded?

 

Επισης απο αυτα τα δυο Ελληνικα ποιο 5.0.2 ειναι ποιο καινουριο?

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G925F/EUR/

Το πρωτο ειναι Μαιου....ποιο καινουργιο...

 

Για την ρομ που φορας βαλε την εφαρμογη phone info απο το market και δες την Χωρα....

Μετα περασε οποια ρομ θες .....

και αν θες να το στειλεις smartec...περνας την Μαμα...(τις περισσοτερες φορες δεν παιζει ρολο στην εγγυηση αν ειναι ευρωπαικη...)

 

Η BTU ειναι unbranded ...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Αυτές είναι οι βλακείες της Samsung να μην μπορείς να γυρίσεις πίσω εύκολα και απλά ακόμα και σε προηγούμενη έκδοση λογισμικού και να είσαι όμηρος του οποιου service της η να εξαρτάσαι αναγκαστικά από τα κέφια της πότε θα φιλοτιμηθεί να βγάλει update.

Αλλά όσο ο κόσμος την τιμάει ολο και χειρότερη θα γίνεται.

Αυτή είναι η αλήθεια.

Και στο ios τα ίδια ισχύουν στο ακέραιο που αντιγραφει όχι 100 αλλά 1000%.

 

Συμφωνω και ητανε και ενας λογος που στραφηκα στα lg αλλα δυστηχως επανηλθα αναγκαστηκα και ακομα παιδευομαι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πρωτο ειναι Μαιου....ποιο καινουργιο...

 

Για την ρομ που φορας βαλε την εφαρμογη phone info απο το market και δες την Χωρα....

Μετα περασε οποια ρομ θες .....

και αν θες να το στειλεις smartec...περνας την Μαμα...(τις περισσοτερες φορες δεν παιζει ρολο στην εγγυηση αν ειναι ευρωπαικη...)

 

Η BTU ειναι unbranded ...

 

Το πρωτο λες που τελειωνει σε OE3?

 

ΟΚ το ειδα ευχαριστω.

 

 

EDIT.

Τελικα δοκιμασα με αλλη sim και δεν αλλαξε κατι.

Θα προχωρησω σε φλασσαρισμα αλλης ρομ μεσο odin.

Μια ερωτηση. Σε εσας το κινητο οταν ειστε σε ενα σημειο σταθερο αλλαζει συνδεση απο H+ ΣΕ H ή 3G κτλ.

Διοτι εμενα κανει ενναλαγες καποιες φορες. Ειναι φυσιολογικο αυτο?

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Επειδη θελω να το παρω στο βαφτιστήρι μου λογω Πανελληνιων και ειχα σκοπο να παρω το απλο. Ειδα απο κοντα σημερα το edge και ομολογω μου αρεσε αρκετα. Αξιζει τα παραπανω λεφτα; Εχω διαβασει τα σχολια σας αλλα εχει και διαφορα 170 ευρω. Περα απο τις επαφες στα πλαγια και το φως που αναβει στις κλησεις οταν ειναι αναποδα εχει καμια αλλη αξια η κυρτη οθονη;

 

Γραφω απλα γιατι δεν εχω και αρκετο χρονο, καθως αυριο το πρωι πρεπει να το παρω :D

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το παιρνω με επιδοτηση δωρεαν. Για να δουμε... Ελπιζω μεχρι τελος της εβδομαδας να το εχω. :D

 

Πως καταλαβαινω εαν εχω αισθητηρα sony ή samsung;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ήρθε σε κανένα το νεο update που πριν καμια εβδομάδα..έχει αλλαγες?φτιάχνει τίποτα?
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ήρθε σε κανένα το νεο update που πριν καμια εβδομάδα..έχει αλλαγες?φτιάχνει τίποτα?

Βασικά εμένα δεν μου έχει έρθει ακόμα η 5.1.1 Ελληνικό της cosmote.

Αυτό είναι που μου την σπάει με την Sammy. Την Ελλάδα την έχει πάντα τελευταία στις αναβαθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά εμένα δεν μου έχει έρθει ακόμα η 5.1.1 Ελληνικό της cosmote.

Αυτό είναι που μου την σπάει με την Sammy. Την Ελλάδα την έχει πάντα τελευταία στις αναβαθμίσεις.

Γράψε εντυπώσεις σε σχέση με το g4;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...