Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για την οθόνη διαφωνώ, θεωρώ ότι καλύτερο έχει μπεί σε κινητό. Για το μέγεθος σε σχέση με ποια συσκευη είναι μεγάλη; Όλες οι ναυρχιδες των εταιρειών σε αυτό το μέγεθος και πιο μεγάλες. Όσο για το λογισμικό αυτών των συσκευών να μην ξεχνάμε ότι είναι promo

 

Συμφωνώ για το promo λογισμικό και εκεί δεν μπορεί κανεις να δει την πραγματική λειτουργία του κινητού. Επειδή δεν το ήξερα ότι σήμερα θα το είχαν δεν πήγα να το δω. Αν κάποιος πάει αργότερα θα ήθελα να δει ένα βασικό πρόβλημα της εταιρίας και αυτό θα πει πολλά αν άλλαξε κάτι. Τραβάτε μια φωτογραφία και αμέσως άνοιξε τε την από την κάμερα στο εικονίδιο με τις φωτό. Αυτό πραγματικά είναι ότι χειρότερο στα κινητά της. Εμένα το νότε εκεί πεθαίνει πραγματικά. Μέχρι επανεκκίνηση μου εχει κάνει. Αν δεν το έφτιαξε στα s6 τότε δεν άλλαξε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ για το promo λογισμικό και εκεί δεν μπορεί κανεις να δει την πραγματική λειτουργία του κινητού. Επειδή δεν το ήξερα ότι σήμερα θα το είχαν δεν πήγα να το δω. Αν κάποιος πάει αργότερα θα ήθελα να δει ένα βασικό πρόβλημα της εταιρίας και αυτό θα πει πολλά αν άλλαξε κάτι. Τραβάτε μια φωτογραφία και αμέσως άνοιξε τε την από την κάμερα στο εικονίδιο με τις φωτό. Αυτό πραγματικά είναι ότι χειρότερο στα κινητά της. Εμένα το νότε εκεί πεθαίνει πραγματικά. Μέχρι επανεκκίνηση μου εχει κάνει. Αν δεν το έφτιαξε στα s6 τότε δεν άλλαξε κάτι.

 

δεν ξέρω σε ποιο νοτε αναφέρεσαι αλλά στο δικό μου galaxy alpha ανοίγει άμεσα και χωρίς κάποιο άλλο πρόβλημα,τώρα να έχει πρόβλημα στα 2 κορυφαία μοντέλα λίγο δύσκολο

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω σε ποιο νοτε αναφέρεσαι αλλά στο δικό μου galaxy alpha ανοίγει άμεσα και χωρίς κάποιο άλλο πρόβλημα,τώρα να έχει πρόβλημα στα 2 κορυφαία μοντέλα λίγο δύσκολο

 

Note 4 για αυτό μιλώ. Άλφα δεν έχω και δεν ξέρω αν άλλαξε κατι.

Link to comment
Share on other sites

Note 4 για αυτό μιλώ. Άλφα δεν έχω και δεν ξέρω αν άλλαξε κατι.

 

περίεργο,το alpha έχει χειρότερο επεξεργαστή απο το νοτε,είσαι σίγουρος οτι δεν φταίει κάτι άλλο

Link to comment
Share on other sites

περίεργο,το alpha έχει χειρότερο επεξεργαστή απο το νοτε,είσαι σίγουρος οτι δεν φταίει κάτι άλλο

 

Τι άλλο να είναι; 150 φωτό έχω στο φάκελο δεν είναι πολλές να φταίει αυτό

Link to comment
Share on other sites

περίεργο,το alpha έχει χειρότερο επεξεργαστή απο το νοτε,είσαι σίγουρος οτι δεν φταίει κάτι άλλο

 

Μην το ψάνετε η εφαρμογή φταίει, βάλτε το quick pic από το playstore να σωθείτε. (11gb φωτό από την sd & τα φορτώνει σχεδόν ακαριαία)

Link to comment
Share on other sites

Οσοι πήγατε πλαίσιο είχαν βάλει και τιμή? ή μόνο τις συσκευές?

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Μολις αφησα το S6 edge στα χερια του επομενου για να το επεξεργαστει. Πραγματικα κανει τι διαφορα απο τα υπολοιπα. Εντυπωσιακη οθονη οπως ηταν αναμενομενο αλλωστε και η καμπυλοτητα στα πλαγια βοηθαει ακομα περισσοτερο στο να αλλαζεις τις σελιδες-φωτογραφιες. Υπαρχει γενικα η αισθηση του ανεμποδιστου και της ομαλης κινησης του χεριου ενω στο κρατημα δεν παρουσιαζει φαινομενα τυχαιου πατηματος. Η ορατητα ειναι ακομη καλυτερη σε υπο γωνια θεαση. Παρολα αυτα το μεταλο του απλου μου αρεσε περισσοτερο οταν το κρατουσα στο χερι.

 

Διπλα υπηρχε και το απλο S6 το οποιο παραδοξως ηταν λιγο πιο αργο σε οτιδηποτε ανοιγα μαλλον θα ειχε να κανει με τις οποιες ειχαν ανοιξει και στα 2.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Για την οθόνη διαφωνώ, θεωρώ ότι καλύτερο έχει μπεί σε κινητό. Για το μέγεθος σε σχέση με ποια συσκευη είναι μεγάλη; Όλες οι ναυρχιδες των εταιρειών σε αυτό το μέγεθος και πιο μεγάλες. Όσο για το λογισμικό αυτών των συσκευών να μην ξεχνάμε ότι είναι promo

Διαφωνείς πως είναι πολύ φωτεινή;

 

Εμένα μου φάνηκε πάντως εξαιρετική.

 

οι ναυαρχίδες πάνε σε μεγάλα μεγέθη αλλά προσωπικά με βρίσκει αντίθετο και δεν με βολεύει. Απλά να αναφέρω πως είναι εμφανώς μεγαλύτερο από το S4

Promo το λογισμικό; δεν καταλαβαίνω πως με τόσο υψηλά specs θα έχει lag...

 

Όλα αυτά είναι υποκειμενικα βέβαια και προσωπικά δεν μου έκανε κάτι ιδιαίτερο

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις επέστρεψα κι εγώ απο Πλαίσιο Πάτρας όπου είδα live το S6 Edge Black ή Μπλέ Σκούρο, όπως θέλετε πείτε το...

Πραγματικά είναι απίστευτο! Είναι πολύ λεπτό και με την κυρτή οθόνη σου δίνει την αίσθηση οτι είναι ακόμα πιο λεπτό...

Η οθόνη του όλα τα λεφτά. Ήταν κλειδωμένο και λειτουργούσε σε demo μόνο οπότε δεν μπορούσα να μπω να δω μενού και λειπές εφαρμογές. Κανείς απο το κατάστημα δεν γνώριζε τίποτα για το κινητό... Ούτε τιμή, ούτε ημερομηνία κυκλοφορίας (αν και απο οσο γνωρίζω πιθανη ειναι η 17/04), ούτε και αν θα έρθουν σε όλες τις εκδόσεις (32GB - 64GB - 128GB)

Link to comment
Share on other sites

να και ενα review για το κινητο...

 

https://recombu.com/mobile/article/samsung-galaxy-s6-edge-review

 

 

θα παω αυριο απο το πλαισιο καλλιθεας να το δω απο κοντα...η πρωτη επαφη θα παιξει σημαντικο ρολο γιατι αν μαρεσει θα το παρω...:p

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές στο Πλαίσιο είναι 699 για το s6 και 849 για το edge

 

Ανακοίνωσαν σήμερα τιμές; εχθές πάντως που ρώτησα από κοντά δεν γνώριζαν να μου πουν.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνείς πως είναι πολύ φωτεινή;

 

Εμένα μου φάνηκε πάντως εξαιρετική.

 

οι ναυαρχίδες πάνε σε μεγάλα μεγέθη αλλά προσωπικά με βρίσκει αντίθετο και δεν με βολεύει. Απλά να αναφέρω πως είναι εμφανώς μεγαλύτερο από το S4

Promo το λογισμικό; δεν καταλαβαίνω πως με τόσο υψηλά specs θα έχει lag...

 

Όλα αυτά είναι υποκειμενικα βέβαια και προσωπικά δεν μου έκανε κάτι ιδιαίτερο

 

Νόμιζα έτσι όπως το διάβασα ότι σε ενοχλούσε που είναι πολύ φωτεινή, συμφωνούμε λοιπόν για την οθόνη

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ανακοίνωσαν σήμερα τιμές; εχθές πάντως που ρώτησα από κοντά δεν γνώριζαν να μου πουν.

 

Όχι δεν ανακοίνωσαν απλά το έμαθα, φυσικά με κάθε επιφύλαξη μέχρι να ανακοινωθούν επίσημα..

Link to comment
Share on other sites

Προπαραγγελίες και τιμές ανοίγουν στο UK την Παρασκευη. Διάθεση από 9 Απριλίου σε όσους παραγγείλουν online και από 10 Απριλίου στα καταστήματα.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επισημα το S6 θα εχει 749€ για την εκδοση 32 GB και το S6 Edge θα εχει 899€ για τα 32 GB.
Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επισημα το S6 θα εχει 749€ για την εκδοση 32 GB και το S6 Edge θα εχει 899€ για τα 32 GB.

 

150 ευρω πάνω omg

Link to comment
Share on other sites

και 50 ευρώ πάνω (καπέλο:mad:) από την υπόλοιπη Ευρώπη!

Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα πέρασμα από το Πλαίσιο Πάτρας έπεσα εντελώς τυχαία μούρη με μούρη με το κακάσχημο ανοστο και γεμάτο δυσλειτουργιες τηλεφωνο...:p

Το έπιασα στο χέρι και αμέσως κατάλαβα με τι είχα να κάνω...με άλλο ένα turbo x που ο πωλητής προσπαθούσε να με πείσει ότι είναι Πύραυλος...:p

σας παραθέτω μερικές φώτο από την εν λόγω υπερτιμημενη Μπαχατέλα.....:lol:

Καθώς και ένα μικρό βίντεο για να δείτε το Χάλι της εν λογω υλοποιησης.....:lol:

(Τα σχόλια στο video είναι άλλο ένα trollarisma του συμφορουμιτη tarif16 ):p:p:p:cool:

 

 

[ATTACH]58330[/ATTACH]

[ATTACH]58331[/ATTACH]

[ATTACH]58332[/ATTACH]

[ATTACH]58333[/ATTACH]

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Για τη Samsung που χω αναθεματισει πολλες φορες για ποιοτητα κατασκευης, ενα μεγαλο μπραβο.

Το ειδα απο κοντα στο Πλαισιο σημερα, ειναι απλα ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ. Καθαρο γυαλι, σκληρο μεταλλο με καλες γωνιες περιμετρικα, κατω απο το γυαλι ενα αψογο οπτικα υλικο, η οθονη αριστουργημα με γωνια καθαρης θεασης 179,9 μοιρες. Εξαιρετικη δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Δηλώνω και εγώ τρομερά εντυπωσιασμένος! Το είχα για κάμποση ώρα στα χέρια μου, στο Πλαίσιο Αργυρούπολης, και πραγματικά δεν σταμάτησα να το θαυμάζω. Ακόμα και αν το wow factor υποχωρήσει μετά από κάποιον καιρό για κάποιον που θα το έχει στην κατοχή του, δεν παύει η Edge οθόνη να είναι απίστευτα χρηστική. Και δεν εννοώ χαρακτηριστικά του στυλ χρώμα επαφών, μόνο και μόνο η πλοήγηση στο UI Που γίνεται πολύ πιο φυσιολογικά μετράει πάρα πολύ.

Το TouchWiz είναι κλασσικό TouchWiz σε όψη, με κάποιες μικρές επιρροές από Meterial Design σε dialer, μηνύματα και στο recent apps. Προσωπικά δεν μου αρέσει, αλλά δεν με χαλάει κιόλας. Lag δεν φαίνεται να έχει αλλά σε λίγες ώρες δεν μπορώ να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα.

Το μαύρο χρώμα είναι fingerprint magnet κυριολεκτικά, στο άσπρο πάλι (που δοκίμασα το απλό S6) οι δαχτυλιές δεν φαίνονται.

Η κάμερα σκοτώνει σε ταχύτητα, και έχει πάρει και κάποια στοιχεία από Sense Camera από ότι φαίνεται αφού τα modes εμφανίζονται με τον ίδιο τρόπο με το sense. Το μόνο περίεργο είναι που όταν πατάς τις ρυθμίσεις σε πάει σε νέο "παράθυρο" σαν να μη είσαι εντός της εφαρμογής της κάμερας. Απλά το αναφέρω ως κάτι κάπως ασυνήθιστο όχι τίποτα κακό βέβαια.

Η κατασκευή του φαίνεται επίσης εξαιρετική.

Αν έπρεπε να κάνω μία παρατήρηση, θα ήταν πως θα ήθελα τις edge άκρες να είναι σαν το Note Edge όπου ήταν ουσιαστικά σαν δεύτερη οθόνη στην άκρη. Τώρα έχουμε όλη την οθόνη μαζί με τα edges στις 5,1'' οπότε δεν βολεύει και πολύ σε βίντεο πχ. Ενώ στο Note Edge είχαν πάει και κάποια στοιχεία του UI στα άκρα, όπως στην κάμερα πχ που είχε τις επιλογές στην edge και είχες όλη την οθόνη σαν σκόπευτρο, αυτό δεν συμβαίνει στο S6 Edge. Αλλά και πάλι λέω πως η Edge οθόνη προσφέρει πραγματική χρησιμότητα και ήταν μία πολύ έξυπνη ιδέα από πλευράς Samsung.

 

Αυτά τα ολίγα, αν θέλετε να δείτε και το βίντεο που ετοιμάσαμε μπορείτε να το κάνετε εδώ

Edited by paris_89

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι σε άλλο επίπεδο. Ειδικά η IMX240 ήταν όλα τα λεφτά, αν και έχω ξαναδοκιμάσει την εν λόγο κάμερα της sony σε άλλο smartphone μπορώ να πω ότι η samsung άνετα την έχει φτάσει σε άλλο επίπεδο με τη βοήθεια των αισθητήρων αλλά και του software, πολύ καλύτερη από του Flex 2. Όπως προείπε και ο Πάρης από πάνω δείτε το Hands-On, η Edge οθόνη είναι πολύ εντυπωσιακή αλλά όχι και χρήσιμη κατά τη γνώμη μου.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...