Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω την εντυπωση οτι η UK/Ireland παιρνει πρωτη τις αναβαθμισεις των Edge και η γαλλικη των απλων S6.

Σιγουρα δεν εχουν μεγαλη διαφορά στις ημερομηνιες διαθεσης των νεων ROMs...

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ερχομενος απο iphone 6 (το πουλησα πριν 3 μερες) υποτιθεται οτι περιμενω το 6s αλλα μου μπηκε αρκετα στο κεφαλι το πρασινο/χρυσο s6 edge.Για πειτε εντυπωσεις ρε παιδια αξιζει να προβω στην αγορα??
Βασιλης
Link to comment
Share on other sites

Ερχομενος απο iphone 6 (το πουλησα πριν 3 μερες) υποτιθεται οτι περιμενω το 6s αλλα μου μπηκε αρκετα στο κεφαλι το πρασινο/χρυσο s6 edge.Για πειτε εντυπωσεις ρε παιδια αξιζει να προβω στην αγορα??

Επειδή και εγώ είχα iphone 6 πριν και μάλιστα jelybreak,θα σου πω την γνώμη μου,κάμερα,ομορφιά,αντοχή στις γραντζουνιες μεγάλη διαφορά υπερ του s6 edge,μπαταρία καλύτερη στο s6 edge,μεταπωλητικη αξία σταθερότητα(λόγο καλογραμμενων εφαρμογών)iphone 6,multitasking ανώτερο το edge,αυτά από μένα αν και έχω το white s6 edge το οποίο δεν το αλλάζω με κανένα άλλο χρώμα.

Link to comment
Share on other sites

Με χαλασαν καποια πραγματακια στο iphone .Ειδα απο κοντα το s6 edge και ειπα το θελω ειτε σε πρασινο ειτε σε χρυσο. Edited by stam911
Βασιλης
Link to comment
Share on other sites

Με χαλασαν καποια πραγματακια στο iphone .Ειδα απο κοντα το s6 edge και ειπα το θελω ειτε σε πρασινο ειτε σε χρυσο.

 

Σε σκούρο πράσινο ειναι καταπληκτικό που το εχω.

Μονο το μαύρο θα έπαιρνα εναλλακτική.

Ουτε το λευκό ουτε το χρυσό (να ήταν στην απόχρωση του m8 η του z5 πιθανός να το επέλεγα)

Κατα τα αλλα η 5.1 ίντσες ειναι πιο ιδανικές διοτι το 4.7 πέφτει μικρό και το 5.5 πέφτει πολυ μεγάλο ειδικά με τα τεράστια bezel των μήλων που ειναι ένας απο τους λόγους που ουδέποτε και διαχρονικά μου άρεσαν τα iPhone,περα απο αλλα αρνητικά.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε σκούρο πράσινο ειναι καταπληκτικό που το εχω.

Μονο το μαύρο θα έπαιρνα εναλλακτική.

Ουτε το λευκό ουτε το χρυσό (να ήταν στην απόχρωση του m8 η του z5 πιθανός να το επέλεγα)

Κατα τα αλλα η 5.1 ίντσες ειναι πιο ιδανικές διοτι το 4.7 πέφτει μικρό και το 5.5 πέφτει πολυ μεγάλο ειδικά με τα τεράστια bezel των μήλων που ειναι ένας απο τους λόγους που ουδέποτε και διαχρονικά μου άρεσαν τα iPhone,περα απο αλλα αρνητικά.

 

Το μαυρο ειναι το καλυτερο γιατι μπλεδιζει ωραια στο φως! Το πρασινο εκτος απο το οτι μου θυμιζει το βαζελο, ειναι και σαν χρυσομυγα! :lol:

Αστειευομαι, μη με φατε ! :D:p

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Το μαυρο ειναι το καλυτερο γιατι μπλεδιζει ωραια στο φως! Το πρασινο εκτος απο το οτι μου θυμιζει το βαζελο, ειναι και σαν χρυσομυγα! :lol:

Αστειευομαι, μη με φατε ! :D:p

Από την άλλη το πράσινακι είμαι ταμάμ αν είσαι παναθηναϊκός :p

Προσωπικά πράσινο θα το έπαιρνα & εναλλακτικά το κλασσικό μαύρο.

Link to comment
Share on other sites

Το μαυρο ειναι το καλυτερο γιατι μπλεδιζει ωραια στο φως! Το πρασινο εκτος απο το οτι μου θυμιζει το βαζελο, ειναι και σαν χρυσομυγα! :lol:

Αστειευομαι, μη με φατε ! :D:p

Εγω άσπρα-μαύρα τα εχω στην black list:lol:

Θέλω χρώματα,εξού copper/silver green στο z3,cyan στο m8,green emerald εδω και η επόμενη συσκευή σταντα σε χρωμα εκτός των κλασικών θα ειναι.:)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , κάτοχος συσκευών iOS για πολλα χρονια , αποφάσισα να δοκιμάσω το S6 edge, οποτε κ αλλάζω λειτουργικό . υπάρχει κατι που πρέπει να προσέξω ή να κάνω asap;; Διαβάζω για τη rom αλλα λέω να μην τα πολύ μπλέξω. κάθε βοήθεια δεκτή . ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Τις νεες λειτουργιες που εχει το plus τις εχει και το απλο?Εννοω το ανοιγμα των εφαρμογων απο τα πλαγια εκει που εχει τις επαφες.Γενικα τα νεα features τα εχει παρει η θα τα παρει?
Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν τα έχει πάρει όλα.

Απλά λέω σχεδόν διότι αν και ίδιο hardware στην κάμερα λείπουν κάποιες επιλογές. Αλλά την έχει την μάλxxxα αυτή η Samsung από ανέκαθεν.

Link to comment
Share on other sites

Τις νεες λειτουργιες που εχει το plus τις εχει και το απλο?Εννοω το ανοιγμα των εφαρμογων απο τα πλαγια εκει που εχει τις επαφες.Γενικα τα νεα features τα εχει παρει η θα τα παρει?

Ναι το έχει. Το μόνο που δεν έχει είναι raw στη κάμερα νομίζω.

ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Ομαδα καλησπερα, γνωριζετε αν ολες οι μεμβρανες προστασιας καλυπτουν και τις καπλυλες ????

 

Οχι... της spiegen που παιρνω εγω πλεον καλυπτουν και τις καμπυλες... Προσεξε πολυ μην την πατησεις!

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχω στην κατοχή μου εδώ και 3 μήνες το S6 edge. Το τηλέφωνο είναι εταιρικό και μου το παραχώρησε η εταιρεία για την οποία εργάζομαι.

Το κινητό δυστυχώς έπεσε και ράγισε η οθόνη πάνω αριστερά. Δουλεύει κανονικά αλλά όπως και να το κάνουμε είναι πολύ ενοχλητικό. Πήρα λοιπόν την απόφαση να το επισκευάσω με δικά μου έξοδα.

 

Το ερώτημα είναι το εξής:

Η συσκευή είναι λευκή και θα ήθελα μιας και θα αλλάξω την οθόνη να αλλάξω και χρώμα. Είδα το Gold Platinum και μου άρεσε πολύ. Σκέφτηκα λοιπόν "επειδή δεν είχα την δυνατότητα εξ αρχής να επιλέξω χρώμα γιατί να μην το κάνω τώρα"; Στην ανάγκη θα αλλάξω και καπάκι μπαταρίας. Ρώτησα στην Arvato και μου είπαν ότι από την στιγμή που είναι λευκό, μόνο λευκή οθόνη μπορώ να βάλω. Ισχύει κάτι τέτοιο; Αφού θα πληρώσω την αλλαγή οθόνης γιατί με υποχρεώνουν να βάλω το ίδιο χρώμα;

Γνωρίζετε κάτι;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχω στην κατοχή μου εδώ και 3 μήνες το S6 edge. Το τηλέφωνο είναι εταιρικό και μου το παραχώρησε η εταιρεία για την οποία εργάζομαι.

Το κινητό δυστυχώς έπεσε και ράγισε η οθόνη πάνω αριστερά. Δουλεύει κανονικά αλλά όπως και να το κάνουμε είναι πολύ ενοχλητικό. Πήρα λοιπόν την απόφαση να το επισκευάσω με δικά μου έξοδα.

 

Το ερώτημα είναι το εξής:

Η συσκευή είναι λευκή και θα ήθελα μιας και θα αλλάξω την οθόνη να αλλάξω και χρώμα. Είδα το Gold Platinum και μου άρεσε πολύ. Σκέφτηκα λοιπόν "επειδή δεν είχα την δυνατότητα εξ αρχής να επιλέξω χρώμα γιατί να μην το κάνω τώρα"; Στην ανάγκη θα αλλάξω και καπάκι μπαταρίας. Ρώτησα στην Arvato και μου είπαν ότι από την στιγμή που είναι λευκό, μόνο λευκή οθόνη μπορώ να βάλω. Ισχύει κάτι τέτοιο; Αφού θα πληρώσω την αλλαγή οθόνης γιατί με υποχρεώνουν να βάλω το ίδιο χρώμα;

Γνωρίζετε κάτι;

Ευχαριστώ

Γιατί μόνο με άσπρη οθόνη θα έχει εγγύηση η συσκευή,αν δεις το ime I της συσκευής είναι δηλωμένο για λευκή συσκευή.Μπορείς να βάλεις tempered glass σε χρυσό χρώμα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μόνο με άσπρη οθόνη θα έχει εγγύηση η συσκευή,αν δεις το ime I της συσκευής είναι δηλωμένο για λευκή συσκευή.Μπορείς να βάλεις tempered glass σε χρυσό χρώμα.

 

Σωστή η σκέψη σου! Παρόλα αυτά αφού η αλλαγή της οθόνης θα γίνει σε εξουσιοδοτημένο service της samsung άρα συνεχίζεται η εγγύηση κανονικά για ποιό λόγο σου λέει ότι δεν ισχύει η εγγύηση αν ο εξουσιοδοτημένος επισκευαστής αντί για άσπρη βάλει μαύρη; επειδή είναι δηλωμένο άσπρο; Δηλαδή αποποιείται οποιασδήποτε ευθύνης επειδή άλλαξε χρώμα; Αλλάζει η εγγύηση καλής λειτουργίας επειδή άλλαξε χρώμα;

 

Σκέψεις παραθέτω, δεν σου κάνω κριτική!

Link to comment
Share on other sites

Σωστή η σκέψη σου! Παρόλα αυτά αφού η αλλαγή της οθόνης θα γίνει σε εξουσιοδοτημένο service της samsung άρα συνεχίζεται η εγγύηση κανονικά για ποιό λόγο σου λέει ότι δεν ισχύει η εγγύηση αν ο εξουσιοδοτημένος επισκευαστής αντί για άσπρη βάλει μαύρη; επειδή είναι δηλωμένο άσπρο; Δηλαδή αποποιείται οποιασδήποτε ευθύνης επειδή άλλαξε χρώμα; Αλλάζει η εγγύηση καλής λειτουργίας επειδή άλλαξε χρώμα;

 

Σκέψεις παραθέτω, δεν σου κάνω κριτική!

Υποθέτω ότι το πρόβλημα είναι κυρίως με το imei όπως είπεκαι ο προηγουμενος συνforumιτης.Διότι το imei είναι μοναδικό νούμερο και αντιστοιχει φαντάζομαι σε λευκό 32 προελευσης ταδε κτλ κτλ.Ειναι θεωρω η "ταυτότητα"του τηλεφωνου (πχ σε περιπτωση κλοπης ισως)Ισως δηλαδή είναι κάποιο τετοιο θέμα και όχι θέμα εγγυησης καλης λειτουργίας.

Edited by T.R.S.
ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Οχι... της spiegen που παιρνω εγω πλεον καλυπτουν και τις καμπυλες... Προσεξε πολυ μην την πατησεις!

 

παλι καλα φιλος που απαντησες παραλιγο να παραγγειλω

Βασιλης
Link to comment
Share on other sites

....γεια σας παιδια....ειμαι κατοχος ενς S6 edge... και βλεπω οτι μετα την αναβαθμισει η μπαταρια τελειωνει πιο γρηγορα...ισχυει η εχω ανοιχτες εφαρμογες και δεν το ξερω....:rolleyes::rolleyes:

 

Κανε reset και wipe cache απο το recovery!

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...