Jump to content

South Park (Comedy Central)


Bayern7
 Κοινοποίηση

Ποιος ειναι ο αγαπημένος σας χαρακτήρας;  

125 members have voted

  1. 1. Ποιος ειναι ο αγαπημένος σας χαρακτήρας;

    • Cartman
      54
    • Stan
      8
    • Kyle
      5
    • Kenny
      24
    • Chef
      9
    • Timmy
      8
    • Mr. Garrison
      5
    • Officer Barbrady
      3
    • Mr. Mackey
      4
    • Άλλος
      5


Recommended Posts

α καλα το τελευταιο ειναι ταμαμ για την τρεχουσα ελληνικη τηλεοπτικη πραγματικότητα ;)

:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 488
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το γράφω εδώ σαν απάντηση σ'αυτά που λέγαμε στο thread του Family Guy για να μη θεωρηθει εκεί off topic...

 

Aυτό που με τρελαίνει στο SP, δεν είναι τόσο οτι πεθαινω στα γέλια - που πολλες φορές συμβαίνει κι αυτό - αλλά ότι στα καλα του επεισόδια, φτάνει στο τέλος (εκεί που συνηθως ένας απο τους ήρωες λέει "You know, I learned something today...") και λέω "τι ειπες τώρα!" - όχι φυσικά για το δηθεν ηθικό δίδαγμα, στο οποίο πέφτουν πολλαπλά επίπεδα ειρωνείας, αλλά για το πώς εξελίχθηκε το επεισόδιο, με πόση φαντασία συνέδεσε τα στοιχεία της πλοκής και πως, μέσα απο την επιφανειακή καφρίλα, άγγιξε θέματα ταμπου, ή κοινωνικά/πολιτικά/θρησκευτικά, με μια τόσο καθαρή ματιά που φωτίζει όλες τις πλευρές τους, ακομα και καποιες που μπορει να μην ειχα ξανασκεφτει.

 

Και έχει και ένα άλλο φοβερό, που το συνειδητοποιώ τώρα τελευταια και το εχω εκτιμησει ακόμα περισσότερο: εχει καταφέρει σε 14 σεζόν να έχει κρατήσει μια αξιοθαύμαστη συνοχή στο "canon" της ιστορίας, όπου παρά τα τρελά που συμβαίνουν σε κάθε επεισόδιο, αυτά δεν ξεχνιουνται σα να μην εγιναν, αλλα γινονται μερος της ιστοριας του κάθε χαρακτήρα.

 

Κι επισης, όσο κι αν ντρεπομαι που το λεω :O , υπάρχουν και στιγμές τόσο καλές που με συγκινούν: πχ το επεισόδιο που θελουν να ελευθερωσουν τη φαλαινα και καταληγουν να τη στελνουν στο φεγγάρι (κι απο τοτε, οποτε δειχνουν το φεγγάρι ειναι κι η φάλαινα πανω!) ή τότε που φτιαχνουν τη σκάλα για να βρουν τον Κενι στον παράδεισο...

Link to comment
Share on other sites

Έλιωσα στα γέλια με το "Creme Fraiche" (Shake Weight κλπ).

 

just_a_comment, συμφωνώ με αυτά που γράφεις.

 

Οι παραληλλισμοί που κάνει για να θίξει σοβαρά θέματα είναι πολύ ενδιαφέροντες, και ταυτόχρονα με τέτοιον τρόπο που να μην παίρνουν τόσο σοβαρά τον εαυτό τους ή να προσπαθούν να γίνουν διδακτικοί στα επεισόδια. Απλά αν θέλεις το βλέπεις απλώς σαν επιφανειακή σάτιρα, ή αν θες εμβαθύνεις και λίγο παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Νέο επεισόδιο! The Human cent-ipad! Τρελό γέλιο....Let the flame war begin! :)

 

Το είδα και εγώ πριν κανά 2ωρο. Πολύ καλό!

Link to comment
Share on other sites

η ταινια στην οποια "βασιζεται" ειναι η πιο αηδιαστικη που χω δει ποτε μου :lol:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

η ταινια στην οποια "βασιζεται" ειναι η πιο αηδιαστικη που χω δει ποτε μου :lol:

 

προσπαθω να τη διαγραψω απο τη ζωη μου:X:lol:

παω να δω το νεο επεισοδιο!!

Link to comment
Share on other sites

Ελεεινό! :lol:

 

Και δεν ξαναπατάω "Agree to terms and conditions" στα τυφλά :p

 

Εδιτ: Ο χριστός κι η παναγία! υπάρχει τέτοια ταινία?? Τώρα το πήρα χαμπάρι! δεν είναι καλά ο κόσμος!

Edited by just_a_comment
Link to comment
Share on other sites

Η ταινία αυτή ήταν τόσο γελοία που της άξιζε 100% η διακωμώδηση. Χίλια μπράβο στους Parker και Stone και ελπίζω να συνεχίσουν και με άλλες τέτοιες.
I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

Ελεεινό! :lol:

 

Και δεν ξαναπατάω "Agree to terms and conditions" στα τυφλά :p

 

Εδιτ: Ο χριστός κι η παναγία! υπάρχει τέτοια ταινία?? Τώρα το πήρα χαμπάρι! δεν είναι καλά ο κόσμος!

 

πρεπει να προσεχουμε απο δω και περα !!! :lol::lol::lol:

 

και ομως υπαρχει... ειναι οτι χειροτερο εχω δει ποτε μου πραγματικα... η αηδια στο μεγαλειο της ! :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

15x02: Funnybot

 

metacomedy (κωμωδία με θέμα την κωμωδία)+Doctor Who tribute (AWKWAAAAARD!:lol:) = μου φτιαξε τη μέρα εντελώς :lol::lol: South Park στα καλύτερά του!

 

 

Edit: ω! αυτό είναι το χιλιοστό μου μήνυμα! και να σκεφτείτε ότι γράφτηκα στο φόρουμ για να κάνω αυτό που λέει το ηλίθιο ψευδώνυμό μου χεχε

Edited by just_a_comment
Link to comment
Share on other sites

Η ταινία αυτή ήταν τόσο γελοία που της άξιζε 100% η διακωμώδηση. Χίλια μπράβο στους Parker και Stone και ελπίζω να συνεχίσουν και με άλλες τέτοιες.

 

μα ποιά ταινία?

:X
Link to comment
Share on other sites

μα ποιά ταινία?

 

humancecipade η καπως ετσι... ανθρωπινη σαρανταποδαρουσα στα ελληνικα

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν άσχημο το σημερινό. Πως θα μπορούσε να είναι άσχημο το επεισόδιο που έχει ένα Dalek να κάνει stand up; :p

Αλλά ενώ είχε αρκετές αστείες στιγμές (Token!!!), συνολικά δεν ήταν από τα πολύ καλά τους.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Επεισόδιο 15x3: Royal Pudding

Σίγουρα το καλύτερο από τα τρία μέχρι στιγμής. Όλα τα λεφτά ο Καναδός σχολιαστής :D Δε λέω περισσότερα, δείτε το οπωσδήποτε. Έχει καιρό να με κάνουν να γελάσω τόσο :lol:

When the sun is cold and black, when you wanna scream and shout, and the record plays the dark side of the moon...
Link to comment
Share on other sites

Είχε πλάκα το νέο επεισόδιο!

Ψάχνω το τραγουδάκι που λέγανε τα νήπια στη θεατρική παράσταση (οδοντίατρος) θέλω να το βάλω για ήχο sms

Link to comment
Share on other sites

Επεισόδιο 15x3: Royal Pudding

Σίγουρα το καλύτερο από τα τρία μέχρι στιγμής. Όλα τα λεφτά ο Καναδός σχολιαστής :D Δε λέω περισσότερα, δείτε το οπωσδήποτε. Έχει καιρό να με κάνουν να γελάσω τόσο :lol:

Θεϊκό ήταν! κι επειδή τη μέρα του γάμου υπέπεσα στην αμαρτία να δω λίγο BBC (αφού είχαμε αργία γι' αυτή τη δουλειά, τι να κανα :O ) η όλη αναπαράσταση ήταν ακριβέστατη :lol::lol: Mε τέτοια θέματα φαίνεται το μεγαλείο του South Park.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, οι τύποι έχουν παρανοήσει εντελώς :D

Ο Cartman δίνει ρεσιτάλ, όλο το 15x5 είναι ξεκαρδιστικό!

 

 

I don't make the rules mam, I just think them up and write them down (!)

What do you want me to do Kyle? Find a stepladder of some kind, and risk MY safety to get up there and change the rules?

Student A-thl-etes, ho ho that is brilliant sir!

:lol::lol::lol:

When the sun is cold and black, when you wanna scream and shout, and the record plays the dark side of the moon...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...