Jump to content

KingZone N3 Plus


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 477
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η παραγγελία έγινε στο GEARBEST (http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_141054.html).

Με κουπόνι τη λέξη "clearance", και Flat Rate Shipping, βγαίνει στα 127.29€.

 

Πρίν το τελευταίο βήμα, στο κάτω μέρος έχει πλαίσιο για οδηγίες προς το πωλητή (έχει και όταν νωρίτερα επιλέγεις paypal, αλλά μέχρι 500 χαρακτήρες και δεν επαρκεί). Εκεί τους έγραψα:

 

- I would be VERY appreciated if you install “Google Play Store”. I suppose that is very easy for you (actually I am not skilled to android smartphones).

- Check for any damage, Screen problems (pixels or scratches), and cellphone poor workmanship.

- Send me the correct charger for my country (Greece). EU adapter.

- Mark as a “gift" and declare it at low value (less than 15€ EURO), to avoid customs taxes in Greece.

- Send me the tracking number.

 

Πληρωμή PAYPAL φυσικά. Έχουμε δικαίωμα "Dispute" της παραγγελίας σε 45 ημέρες απο την ημέρα συνναλαγής !!!

Link to comment
Share on other sites

Πληρωμή PAYPAL φυσικά. Έχουμε δικαίωμα "Dispute" της παραγγελίας σε 45 ημέρες απο την ημέρα συνναλαγής !!!

 

Απο 29/1 εχουμε 180 μερες προστασιας.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ειδα την μνημη την εχει "κομμενη" στα 4gb περιπου για εφαρμογες

και το υπολοιπο 8gb περιπου ως αποθηκευτικο χωρο

τα υπολοιπα καταλαμβανουν rom κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια υποθετική ερώτηση για αγορά απο το επίσημο site της Kingzone, για το N3 Plus.

Αυτή είναι η απάντηση που πήρα.

http://i.imgur.com/UcGgFdS.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει ή όχι NFC; Αλλού το βρίσκω να έχει κι αλλού όχι. Το "αδελφάκι" Ζ1 θα έχει αλλά το Ν3 plus φαίνεται να μην έχει παρά το γεγονός πως η εργοστασιακή θήκη δείχνει πως θα μπορέσει να πάρει NFC ασύρματο φορτιστή (Qi).
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις γκαντεμιά περίμενα να το παραλάβω μέχρι το τέλος αυτής της εβδομάδας αλλά δυστυχώς κόλλησε στην Αθήνα & σήμερα έφτασε Ηράκλειο πάει τώρα από Δευτέρα.

Άρα αν όλα πάνε καλά (μου στείλανε το Ν3 plus & όχι τίποτα άλλο) για συμπεράσματα αν θέλετε από Τετάρτη με Πέμπτη.

 

2015-03-06 08:28

IRAKLEIO K D, ITEM ARR IRAKLEIO K D

2015-03-05 08:27

KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM IN CONTA KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2015-03-03 16:13

K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2015-03-02 11:03

GREECE - ATHINA (KAT), RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2015-02-18 12:13

SINGAPORE, ITEMS IN PACKING

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις γκαντεμιά περίμενα να το παραλάβω μέχρι το τέλος αυτής της εβδομάδας αλλά δυστυχώς κόλλησε στην Αθήνα & σήμερα έφτασε Ηράκλειο πάει τώρα από Δευτέρα.

Άρα αν όλα πάνε καλά (μου στείλανε το Ν3 plus & όχι τίποτα άλλο) για συμπεράσματα αν θέλετε από Τετάρτη με Πέμπτη.

 

2015-03-06 08:28

IRAKLEIO K D, ITEM ARR IRAKLEIO K D

2015-03-05 08:27

KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM IN CONTA KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2015-03-03 16:13

K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2015-03-02 11:03

GREECE - ATHINA (KAT), RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2015-02-18 12:13

SINGAPORE, ITEMS IN PACKING

 

Αντε να μας πεις τι γινεται....απο πρωτο χερι....

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Φαινεται να ειναι αρκετα ενδιαφερον smartphone και μάλιστα με Gorilla Glass 3 σύμφωνα με την εταιρεια, ανέβασα καινούργιες φωτογραφίες, κουπόνι αλλά και antutu benchmark!

Επίσης περιμένω και γω την γνώμη του φίλου, ειδικά για την αυτονομία και το ηχείο που είναι Yamaha. :)

Link to comment
Share on other sites

φιλε μ απο ποιο σιτε το πηρες??

 

παιδια πειτε μου ενα αξιόπιστο σιτε για αυτο το κινιτο σας παρακαλω εγω σκευτομαι το Gearbest...

 

Και εγώ απο εκεί το παρήγγειλα και περιμένω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φαινεται να ειναι αρκετα ενδιαφερον smartphone και μάλιστα με Gorilla Glass 3 σύμφωνα με την εταιρεια, ανέβασα καινούργιες φωτογραφίες, κουπόνι αλλά και antutu benchmark!

Επίσης περιμένω και γω την γνώμη του φίλου, ειδικά για την αυτονομία και το ηχείο που είναι Yamaha. :)

 

Για κουπόνι, βάλε "clearance" και όχι αυτό που λένε αυτοί. Βγαίνει πιο φτηνά.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε εχθές μόλις παρέλαβα το κινητό και από το λίγο χρόνο που το έχω και το επεξεργάζομαι μπορώ με σιγουριά να σας πω ότι είναι value for money. Πάρα πολύ κάλο!!!

Και από πλευράς λειτουργικότητας αλλά και από πλευρά εμφάνισης(άσπρο) αν και πιστεύω το μαύρο θα του πηγαίνει πιο πολύ γιατί το home button είναι κόκκινο αλλά γούστα του καθενός είναι αυτά.

Έχει notification led και μάλιστα μπορείς να διαλέξεις χρώμα για τις αναπάντητες, μηνύματα και τις άλλες λειτουργίες.

Το fingerprint scanner λειτουργεί μία χαρά και σαν ασφάλεια αλλά και στην περιήγηση του browser.

Η κάμερα είναι πολύ καλή βγάζει αξιόλογες φωτογραφίες/βίντεο αλλά έχω βάλει πάντως την super lenovo camera και από το playstore το open camera για καλύτερα αποτελέσματα.

Το wi fi πάρα πολύ δυνατό σε σύγκριση με τα προηγούμενα κινητά που είχα.

Η μπαταρία πέφτει λίγο γρήγορα αλλά δεν το κατηγορώ γιατί δεν το αφήνω σε ησυχία άρα όταν περάσει λίγο ο καιρός θα δείξει.

Δεν ήρθε rooted όπως τους είπα και προσπάθησα να το ρουτάρω αλλά μέχρι στιγμής δεν έχω βρει πρόγραμμα που να το μπορεί αν και δεν είχε τίποτα κινεζιές μέσα ώστε να πιάνουνε χώρο.

Πιστεύω πάντως κατά την δική μου άποψη ότι είναι από τα καλύτερα κινητά που έχω πάρει από Κίνα και δεν το περίμενα για τα λεφτά του να είναι τόσο καλό

Αυτά εν ολίγοις και αν θέλετε για οτιδήποτε άλλο και μπορώ να σας βοηθήσω πείτε μου.

Link to comment
Share on other sites

Τα γνωστά αν μπορείς....φωτό με πλήρες σκοτάδι για να δούμε το φλας του και κάποιες εσωτερικές - εξωτερικές στο auto. Επίσης τσεκ στο GPS του.

Τα κουμπάκια είναι φωτιζόμενα ?

 

Καλορίζικο

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε εχθές μόλις παρέλαβα το κινητό και από το λίγο χρόνο που το έχω και το επεξεργάζομαι μπορώ με σιγουριά να σας πω ότι είναι value for money. Πάρα πολύ κάλο!!!

Και από πλευράς λειτουργικότητας αλλά και από πλευρά εμφάνισης(άσπρο) αν και πιστεύω το μαύρο θα του πηγαίνει πιο πολύ γιατί το home button είναι κόκκινο αλλά γούστα του καθενός είναι αυτά.

Έχει notification led και μάλιστα μπορείς να διαλέξεις χρώμα για τις αναπάντητες, μηνύματα και τις άλλες λειτουργίες.

Το fingerprint scanner λειτουργεί μία χαρά και σαν ασφάλεια αλλά και στην περιήγηση του browser.

Η κάμερα είναι πολύ καλή βγάζει αξιόλογες φωτογραφίες/βίντεο αλλά έχω βάλει πάντως την super lenovo camera και από το playstore το open camera για καλύτερα αποτελέσματα.

Το wi fi πάρα πολύ δυνατό σε σύγκριση με τα προηγούμενα κινητά που είχα.

Η μπαταρία πέφτει λίγο γρήγορα αλλά δεν το κατηγορώ γιατί δεν το αφήνω σε ησυχία άρα όταν περάσει λίγο ο καιρός θα δείξει.

Δεν ήρθε rooted όπως τους είπα και προσπάθησα να το ρουτάρω αλλά μέχρι στιγμής δεν έχω βρει πρόγραμμα που να το μπορεί αν και δεν είχε τίποτα κινεζιές μέσα ώστε να πιάνουνε χώρο.

Πιστεύω πάντως κατά την δική μου άποψη ότι είναι από τα καλύτερα κινητά που έχω πάρει από Κίνα και δεν το περίμενα για τα λεφτά του να είναι τόσο καλό

Αυτά εν ολίγοις και αν θέλετε για οτιδήποτε άλλο και μπορώ να σας βοηθήσω πείτε μου.

 

PLAY STORE έχει ?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε αν έχεις τη καλοσύνη μπορείς να μου απαντήσεις σε 2-3 ερωτήσεις, γιατί μάλλον θα το πάρω και εγώ: 1)Καταρχήν ξέρει κανείς αν υπάρχει εγγύηση; Αν χτύπα ξύλο πάθει κάτι, μπορώ να είμαι καλυμμένος; 2)Από ποιο σαιτ το έκανες παραγγελία; Έχει καθόλου μεταφορικά; 3) Και αν έχει μέσα ελληνική γλώσσα, και φορτιστή κατάλληλο για την Ευρώπη!

 

Συγγνώμη αν σε πρήζω, αλλά μιας και είσαι ο πρώτος που το έχει πάρει θα σε ξεζουμίσουμε :p :D

Link to comment
Share on other sites

Κατι επισεις σημαντικό (που απ'οτι ειδα το αναφερεις) πιστευω ειναι και η διαρκεια της μπαταριας,οποτε μετα τις δοκιμες σου

αν θελεις πες μας για τη διαρκεια της

Ευχαριστω!

Edited by voliotisgr
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν θα προσπαθήσω να απαντήσω σε όλους.

Το GPS κλειδώνει απευθείας όσο για το χρώμα στο notification led έχεις επιλογές αλλά το Home button screen είναι κόκκινο.

Playstore έχει κανονικά και έρχεται με ΕU φορτιστή & καλώδιο OTG (είναι) . Όσο για την εγγύηση από ότι γνωρίζω έχει ένα χρόνο αλλά μπορείς να κάνεις και ερώτηση από εκεί που θα το αγοράσεις. Εγώ το αγόρασα από 1949deal.com (ούτε κρύο ούτε ζέστη) με δωρεάν μεταφορικά. Άμα θες μπες

http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-kingzone-n3-plus

έχει διάφορα μαγαζιά με discount voucher και σου λέει για τα μεταφορικά.

Ελληνικά εννοείται ότι έχει . Απλώς έρχεται στα Αγγλικά και μετά εσύ πας και το αλλάζεις.

Ξέχασα να αναφέρω με το που συνδέθηκα στο internet έγινε αυτόματα ενημέρωση του λογισμικού .

To μόνο που με προβληματίζει είναι η ένταση στις εισερχόμενες κλήσεις εγώ θα το ήθελα λίγο παραπάνω. Τώρα ψάχνω να βρω κάνα Hidden menu και τη ανεβάσω λίγο.

Όσο για Φωτογραφίες θα ανεβάσω σε κάποιο άλλο post.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν θα προσπαθήσω να απαντήσω σε όλους.

Το GPS κλειδώνει απευθείας όσο για το χρώμα στο notification led έχεις επιλογές αλλά το Home button screen είναι κόκκινο.

Playstore έχει κανονικά και έρχεται με ΕU φορτιστή & καλώδιο OTG (είναι) . Όσο για την εγγύηση από ότι γνωρίζω έχει ένα χρόνο αλλά μπορείς να κάνεις και ερώτηση από εκεί που θα το αγοράσεις. Εγώ το αγόρασα από 1949deal.com (ούτε κρύο ούτε ζέστη) με δωρεάν μεταφορικά. Άμα θες μπες

http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-kingzone-n3-plus

έχει διάφορα μαγαζιά με discount voucher και σου λέει για τα μεταφορικά.

Ελληνικά εννοείται ότι έχει . Απλώς έρχεται στα Αγγλικά και μετά εσύ πας και το αλλάζεις.

Ξέχασα να αναφέρω με το που συνδέθηκα στο internet έγινε αυτόματα ενημέρωση του λογισμικού .

To μόνο που με προβληματίζει είναι η ένταση στις εισερχόμενες κλήσεις εγώ θα το ήθελα λίγο παραπάνω. Τώρα ψάχνω να βρω κάνα Hidden menu και τη ανεβάσω λίγο.

Όσο για Φωτογραφίες θα ανεβάσω σε κάποιο άλλο post.

 

δες εδώ για το θέμα της έντασης ........ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374049

 

σχετικά με τις φωτό, εγώ προσωπικά θα σε παρακαλούσα να τις ανέβαζες το συντομότερο που μπορείς γιατί είμαι ένα κλικ πριν το αγοράσω και μου μένει αυτό για να το προχωρήσω

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...