Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γενικα πιστευω οτι οι διαφημισεις του ραδιοφωνου ειναι κατα πολυ πιο εκνευριστικες,σπαστικες αλλα και πιο προχειροφτιαγμενες σε σχεση με τις τηλεοπτικες.παντως απο διαφημισεις της τηλεορασης αυτη που μου τη σπαει πιο πολυ ειναι εκεινη των LIDL με αυτον που φωναζει για τα προιοντα και τις τιμες.

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

i kainourgia tou germanou me ton skilo.Mou tin dinei sta neyra auto to BOLTA

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

ΑΘΛΙΑ είναι εκείνη με ένα ποτό.

Που εμφανίζονται 3 οι ίδιοι.

Και λέει ο ένας

"No No Fräulein" :ninja:

Και κάτι λέει "Ζινγκσέν"

Και απαντάει αυτή: "Υοu family?" :X

Παρακμή στο μεγαλείο της..

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

ΑΘΛΙΑ είναι εκείνη με ένα ποτό.

Που εμφανίζονται 3 οι ίδιοι.

Και λέει ο ένας

"No No Fräulein" :ninja:

Και κάτι λέει "Ζινγκσέν"

Και απαντάει αυτή: "Υοu family?" :X

Παρακμή στο μεγαλείο της..

Ακυρη διαφημιση...

The greatest thing you 'll ever learn,is just to love and be loved in return... MOULIN ROUGE
Link to comment
Share on other sites

`trapped δεν την εχω δει. Είδες εσύ αυτη με τους γιαλαντζί-ρεμπέτες και το 118κάτι? Χε χε τζάμπα πάνε οι μάπα διαφημισεις σε μενα. Ουτε της γιαγιάς θυμαμαι το νουμερο που διαφημιζε, ουτε των διαδόχων της!
Link to comment
Share on other sites

H πιο εκνευριστική του ραδιοφώνου. Την άκουσα σημερα (δε σηκώθηκα στα καλά μου ή όντως ειναι "έλα αγάπη μου να σου κανω τα νεύρα τσατάλια πρωινιάτικα?") πριν τον καφέ μάλιστα.

Μία κυρια θέλει να επιστρεψει τον σκύλο που αγόρασε, γιατι δεν της προστάτεψε το σπιτι. Κι όταν ο πωλητης της λεει πως ειναι ο καλυτερος φύλακας, αυτή απαντά "μα δε μου προστάτεψε τους τοιχους απο το ξεφλούδισμα και την υγρασία!" :dizzy: Η αηδία συνέχίζεται ως εξής "Μα κυρια μου εσείς δε θέλετε σκυλο. Θελετε το ταδε προιον".:wacko:

 

Μου θυμίζει σκηνικά με την παρέα που όταν βαριόμαστε αραδιάζουμε βλακείες διαρκώς... Και κάποια στιγμή λέμε και κάτι που μας κάνει να γελάμε μέχρι δακρύων αλλά φυσικά την άλλη μέρα που το διηγούμαστε σε τρίτα πρόσωπα, για κάποιον ΕΝΤΕΛΩΣ ανεξήγητο λόγο δεν γελάνε καν! :X

Ε αυτοί το πήγαν ένα βήμα παραπέρα....το έκαναν διαφήμιση!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου θυμίζει σκηνικά με την παρέα που όταν βαριόμαστε αραδιάζουμε βλακείες διαρκώς... Και κάποια στιγμή λέμε και κάτι που μας κάνει να γελάμε μέχρι δακρύων αλλά φυσικά την άλλη μέρα που το διηγούμαστε σε τρίτα πρόσωπα, για κάποιον ΕΝΤΕΛΩΣ ανεξήγητο λόγο δεν γελάνε καν! :X

Ε αυτοί το πήγαν ένα βήμα παραπέρα....το έκαναν διαφήμιση!

Σωστή! Μου θύμισες διακοπές πολυυ παλιές, που και στη δικη μας παρέα, αυτο καναμε, λόγω μεγάαλης βαρεμαρας.:D

Link to comment
Share on other sites

ΑΘΛΙΑ είναι εκείνη με ένα ποτό.

Που εμφανίζονται 3 οι ίδιοι.

Και λέει ο ένας

"No No Fräulein" :ninja:

Και κάτι λέει "Ζινγκσέν"

Και απαντάει αυτή: "Υοu family?" :X

Παρακμή στο μεγαλείο της..

Πως έβαλες τα Umlaut στο a;΄Όσο για τη διαφήμιση... Χειρότερα δε γίνεται.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Άλλη πραγματικά τραγική διαφήμιση είναι εκείνη με τα παξιμάδια:

θυμήθηκε να διαβάσει τη λίστα όταν είχε φτάσει στο ταμείο και ο άντρας της αντί να της πει "καλά να πάθεις ανοργάνωτη" τρέχει να της τα φέρει, αλλά σαν άντρας που είναι δεν ξέρει το σωστό και της φέρνει άκουσον-άκουσον λάθος μάρκα!!!!!!!!!!!!! Και όλος ο κόσμος κινείται σαν σε slow motion περιμένοντας το κράξιμο από τη σύζυγο "μα καλά δεν ξέρεις ότι τα καλά παξιμάδια είναι τα..." κι εκεί σαν χορωδία φωνάζει ΟΛΟ το Super Market τη σωστή μάρκα!

Που άμα το έκανα αυτό ΕΓΩ στον άντρα μου θα γύριζα με τα πόδια στο σπίτι και θα κουβαλούσα και όλες τις σακούλες στη διαδρομή...........

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Άλλη πραγματικά τραγική διαφήμιση είναι εκείνη με τα παξιμάδια:

θυμήθηκε να διαβάσει τη λίστα όταν είχε φτάσει στο ταμείο και ο άντρας της αντί να της πει "καλά να πάθεις ανοργάνωτη" τρέχει να της τα φέρει, αλλά σαν άντρας που είναι δεν ξέρει το σωστό και της φέρνει άκουσον-άκουσον λάθος μάρκα!!!!!!!!!!!!! Και όλος ο κόσμος κινείται σαν σε slow motion περιμένοντας το κράξιμο από τη σύζυγο "μα καλά δεν ξέρεις ότι τα καλά παξιμάδια είναι τα..." κι εκεί σαν χορωδία φωνάζει ΟΛΟ το Super Market τη σωστή μάρκα!

Που άμα το έκανα αυτό ΕΓΩ στον άντρα μου θα γύριζα με τα πόδια στο σπίτι και θα κουβαλούσα και όλες τις σακούλες στη διαδρομή...........

Πες το ψέματα... Όντως γελοιοδέστατη διαφήμιση. Υποτίθεται ότι είναι και εφευρετικοί. Κάτι πιο βλακώδες δεν έχουν να κάνουν; Γιατί πές ότι το κάνει κάποια αυτό, μη γνωρίζοντας τις συνέπειες από τον άνδρα της, τι θα κάνει μετά; Θα ξεμεσιαστεί και θα 'χει και δίκιο ο άνδρας της.Ας παραδειγματιστούν από άλλες διαφημίσεις(π.χ. Vodafone και κα(ρ)τα, Λόττο και Σούζυ, Magnum και φανταστικός τροχονόμος) μπάς και δούμε μια άσπρη μέρα.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

H πιο εκνευριστική του ραδιοφώνου. Την άκουσα σημερα (δε σηκώθηκα στα καλά μου ή όντως ειναι "έλα αγάπη μου να σου κανω τα νεύρα τσατάλια πρωινιάτικα?") πριν τον καφέ μάλιστα.

Μία κυρια θέλει να επιστρεψει τον σκύλο που αγόρασε, γιατι δεν της προστάτεψε το σπιτι. Κι όταν ο πωλητης της λεει πως ειναι ο καλυτερος φύλακας, αυτή απαντά "μα δε μου προστάτεψε τους τοιχους απο το ξεφλούδισμα και την υγρασία!" :dizzy: Η αηδία συνέχίζεται ως εξής "Μα κυρια μου εσείς δε θέλετε σκυλο. Θελετε το ταδε προιον".:wacko:

Έτυχε να την ακούσω σήμερα το πρωί και πραγματικά είναι, όχι μόνο εκνευριστική, αλλά και γελοία. Λειτουργεί συνειρμικά αλλά καταντά ηλίθια. Ειδικά αν την ακούσεις πρωί πρωί χωρίς καφέ...

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

ΜΙΣΩ τη διαφημιση(που στους περισσοτερους αρεσει) με τον βλακα "Οχι εκει ,εδω υπογραψτε,στο μπλουζακι μου.Θα κανετε φρρρρ να σας ακουσω?Ε,φανταστικε τροχονομε?"

Κλασικη περιπτωση ΚΑΛΗΣ διαφημισης(η πρωτη με τον φανταστικο πατερα) που μολις ειδαν οτι ειχε απηχηση την τραβηξαν απο τα μαλλια.

ΟΥΣΤ!!!

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Δε λες ευτυχώς που πέρασε το Πάσχα και δεν ακουμε τις πασχαλινες του Τζάμπο!

 

Εγώ χαίρομαι που δεν άκουσα και εκείνη την άλλη πανέξυπνη διαφήμιση...

"Βαφές αυγών (τάδε)...Θα φορεθούν πολύ το Πάσχα...Αυγα-γαβ-γαβ-γαβ-γαβ-γαβ!!"

 

Τι βλακεία!!!:wacko: :wacko:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Απο ραδιοφωνικές διαφημίσεις σχεδόν το σύνολο των τοπικών (και δη πατρινων) διαφημίσεων δεν είναι κατι παραπάνω απο ένα εκνευριστικό θόρυβο. (πχ διαφημίσεις για τοπική ξυλοβιοτεχνία, τοπικά μαγαζια και supermarker :eleos: )

Eπίσης κάποια "σποτάκια" σταθμών είναι για τα μπάζα και το κακό είναι ότι παίζουν με πολύ μεγάλη συχνοτητα και σε ανύποπτη στιγμή (που δε προφταίνεις καν να κλεισεις το ραδιόφωνο ή να αλλάξεις σταθμό)

 

Απο τηλεοπτικές αυτή την περίοδο βρίσκω άθλια τη διαφήμιση που ένας μαλ*κ*ς παίζει με τον ήχο που κάνει το detector στην είσοδο ενός μαγαζιου. Γιατί δεν τον πυροβολέι κάποιος securit-ας απο το μαγαζι άραγε;

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Eπίσης κάποια "σποτάκια" σταθμών είναι για τα μπάζα και το κακό είναι ότι παίζουν με πολύ μεγάλη συχνοτητα και σε ανύποπτη στιγμή (που δε προφταίνεις καν να κλεισεις το ραδιόφωνο ή να αλλάξεις σταθμό)

 

Ναι ναι ναι!

"Star FM - Χωρίς απόκρυψη!" για όνομα του Θεού δηλαδή, οι άλλοι σταθμοί έχουν απόκρυψη? Και πώς βάζεις απόκρυψη στο ράδιο????

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο τηλεοπτικές αυτή την περίοδο βρίσκω άθλια τη διαφήμιση που ένας μαλ*κ*ς παίζει με τον ήχο που κάνει το detector στην είσοδο ενός μαγαζιου. Γιατί δεν τον πυροβολέι κάποιος securit-ας απο το μαγαζι άραγε;

 

Γιατι μεχρι και ο securitas εμεινε μαμακας! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την άκουσα στο ράδιο και ξαναφούντωσε η ωτίτιδα μου...... :blink:

"Μακαρώνω μακαρώνεις μακαρώνει μακαρόνι!"

Και σα να μην έφτανε η ευφυέστατη ιδέα τους έπρεπε να βάλουν να την εκφωνεί και εκείνη η Ιταλίδα που μας κουβάλησε ο Μαστοράκης........

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις την άκουσα στο ράδιο και ξαναφούντωσε η ωτίτιδα μου...... :blink:

"Μακαρώνω μακαρώνεις μακαρώνει μακαρόνι!"

Και σα να μην έφτανε η ευφυέστατη ιδέα τους έπρεπε να βάλουν να την εκφωνεί και εκείνη η Ιταλίδα που μας κουβάλησε ο Μαστοράκης........

Μα γιατι,ειναι πολυ ωραια η Γουλιελμινο!Δεν τη κουβαλησε ο Μαστορακης,απο το 99 ειναι στην ελλαδα κ ειχε πρωτοπαιξει,αν θυμαμαι καλα,'Στα φτερα του ερωτα' στη ΕΡΤ.Παντως η διαφημιση πρεπει να ειναι αθλια,οπως ολες οι ραδιοφωνικες!

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο καιρό είχε παιχτεί μια επίσης άθλια διαφήμιση με τον Ότο Ρεχάγκελ να παραγγέλνει ζαμπόν και όλο το supermarket να τον κυνηγάει φωνάζοντας συνθηματικά το όνομα του ζαμπόν..... Μπλιαχ!!! :knife:
:love:
Link to comment
Share on other sites

Μόλις την είδα :hypno: :dizzy:

Αυτή ξάπλα στο κρεβάτι με τα σκ@τουλ@κι@ που δεν ξέρω πώς τα λένε στα δάχτυλα των ποδιών αλλά τα νύχια άβαφα, φτιάχνει μέσα στο νάζι και την ευτυχία τη λίστα για το SuperMarket:"ένα αποσμητικό ντουλάπας και ένα σκωροκτόνο μας κάνουν........" οπότε και γυρνά όλο χάρη ανάσκελα, ξεχνώντας εντελώς τα και-καλά-βαμμένα νύχια μήπως και καταφέρει να υπολογίσει πόσο κάνει 1+1....... ΜΠΛΙΑΧ??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καθόλου δε μπορώ ουτε τη γελοία της βόνταφον με τον τυπο που δινει το κινητο του σαν ηλιθιος 53 φορές ενω ο υπαλληλος του ζητά το σταθερό, ουτε την ηλιθια της τιμ με τους ανεγκεφαλους με τις τρυπημενες μύτες, ουτε και δε θυμαμαι ποιας ειναι με τον τυπο που παει να ζητησει προφυλακτικο απο τον ψιλικατζή και αυτος του δινει καρτα :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Αυτη η τελευταια με το προφυλακτικο ειναι πολυ ωραια.Εχει γελιο ο τροπος και η φατσα του πελατη οταν ζηταει την κ..τα(κοτα? :p ) και το υφος του οταν του λεει "Τι ειναι αυτο κυρ'Διονυση"??

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...