Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ελπίζω να μην παρεξήγησες, το "αυστηρά κριτήρια" το είπα για πλάκα. :D

 

Ίσως η διαφήμιση να είχε περισσότερο στόχο τις γυναίκες (μιας και αυτές θα διαλέξουν το γάλα των παιδιών) και γι' αυτό να το έκαναν τόσο τρυφερούλι και γλυκούλι, για να τσιμπήσουμε. Πάντως εγώ επιμένω, μου αρέσει.

 

Αυτή όμως που μου σπάει τα νεύρα (και μόλις την είδα και ξαναφούντωσα) είναι της Νεοσέτ. Ήταν που ήταν ηλίθια η ιδέα του καναπε-δάκι ήρθε κι απόγινε με το -σετ, αλλά... χούφτωσέτ;;;; Είμαστε σοβαροί;;;;

 

 

Α εντάξει! Αφού ήταν για πλάκα οκ.

Γιατί ήμουν σε μια κατάσταση κλαψ, κλαψ, κλαψ, κλαψ, λυγμ, λυγμ μπουουουουουουαααααααααααααααααααααα!!!!!

Με είχες στενοχωρήσει τα μάλα!

(Να κάνω κι εγώ λίγη πλάκα με την σειρά μου. Οχι δεν σε παρεξήγησα, δεν είπες και τίποτα προσβλητικό για να θιχθώ, άλλωστε).

 

Αυτή της ΝΕΟΣΕΤ, μου θυμίζει την γνωστή ατάκα του Κώστα Βουτσά (αν θυμάμαι καλά και δεν με απατά η μνήμη μου) "χούφτωστη, χούφτωστη", από μια τανία του παλιού κινηματογράφου, αν τη θυμάσαι......

Ατυχής, Κακή, Κάκιστη επιλογή......

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν θες να κάνεις κάποιον φίλο σου

άκου με προσοχή τους καημούς του

και δίνε του ελπίδες...

Link to comment
Share on other sites

Αυτή της ΝΕΟΣΕΤ, μου θυμίζει την γνωστή ατάκα του Κώστα Βουτσά (αν θυμάμαι καλά και δεν με απατά η μνήμη μου) "χούφτωστη, χούφτωστη", από μια τανία του παλιού κινηματογράφου, αν τη θυμάσαι......

Ατυχής, Κακή, Κάκιστη επιλογή......

 

Διονύσης Παπαγιαννόπουλος "Κάτι κουρασμένα παλληκάρια"

http://www.youtube.com/watch?v=0mVbjcTH20Y

 

Με τη μόνη διαφορά ότι στην ταινία είχε μια υπόθεση και το "χούφτωσε" αν και πολύ προχωρημένο για την εποχή του, ταίριαζε γάντι στο σενάριο.

Ενώ το ξάπλωσέτ, αγκαλιασέτ, χούφτωσέτ πλησιάζει περισσότερο το χυδαίο παρά το αστείο.:X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Διονύσης Παπαγιαννόπουλος "Κάτι κουρασμένα παλληκάρια"

http://www.youtube.com/watch?v=0mVbjcTH20Y

 

Με τη μόνη διαφορά ότι στην ταινία είχε μια υπόθεση και το "χούφτωσε" αν και πολύ προχωρημένο για την εποχή του, ταίριαζε γάντι στο σενάριο.

Ενώ το ξάπλωσέτ, αγκαλιασέτ, χούφτωσέτ πλησιάζει περισσότερο το χυδαίο παρά το αστείο.:X

 

Να 'σαι καλά!

Τώρα το θυμήθηκα, όντως ο αείμνηστος ο Παπαγιαννόπουλος την έλεγε αυτή την ατάκα και πολλές φορές έχω λυθεί στα γέλια!

Δυστυχώς όμως στην διαφήμιση της νεο(χουφτω)σετ.....μόνο γέλιο δεν έχω ρίξει, όλες τις άλλες συναισθηματικές μεταπτώσεις μπορεί να τις έχω περάσει.

Και γκαντεμιά, άνοιξα σήμερα το μεσημέρι την ώρα του φαγητού τηλεόραση, και έπεσα πάνω και στις 2 αυτές διαφημίσεις, το χαζο-γάλα και την ανιαρο-σετ......

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν θες να κάνεις κάποιον φίλο σου

άκου με προσοχή τους καημούς του

και δίνε του ελπίδες...

Link to comment
Share on other sites

Δύο τινά μπορεί να συμβαίνουν:

ή

όντως δεν σκέφτονται καθόλου το σενάριο της διαφήμισης

ή

από τις διάφορες ιδέες που τους δίνουν οι διαφημιστές, τις πετάνε όλες μαζί χύμα στο μπλέντερ και ό.τι μείγμα βγει από εκεί μέσα, το ενώνουν και παρουσιάζουν αυτό που μας προβάλουν ως διαφήμιση.....

 

 

συμφωνω φιλε και αυτοι που παιζουν στις διαφημισεις ειναι τυχαιοι;)

αρα δεν περιμενουμε καλο αποτελεσμα...εγω το μονο που ξερω ειναι οτι στο θεμα αυτο υπαρχουν τοσες απαντησεις και κατι να γινει με τις διαφημισεις να γινουν πιο χιουμοριστικες και οχι πιο χαλια...εγω ξαναειδα χτες την καινουρια της wind με την αναβαθμηση και εκλεισα την τηλεοραση με χιλια... μου εσπασε τα νευρα αυτος

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω φιλε και αυτοι που παιζουν στις διαφημισεις ειναι τυχαιοι;)

αρα δεν περιμενουμε καλο αποτελεσμα...εγω το μονο που ξερω ειναι οτι στο θεμα αυτο υπαρχουν τοσες απαντησεις και κατι να γινει με τις διαφημισεις να γινουν πιο χιουμοριστικες και οχι πιο χαλια...εγω ξαναειδα χτες την καινουρια της wind με την αναβαθμηση και εκλεισα την τηλεοραση με χιλια... μου εσπασε τα νευρα αυτος

 

Πραγματικά για την καινούργια τηα Wind έχεις όλα τα δίκαια.......αφού δεν ανατινάχθηκε από ντροπή ακόμα καμιά τηλεόραση, πάλι καλά να λέμε!

Και μου δημιουργήθηκε μια απορία, με αφορμή τη συζήτηση γι αυτή την "διαφήμιση" (πιο πολύ δυσφήμηση για την εταιρεία είναι):

άμα έλθουν τα Χριστούγεννα, θα βάζει το κρεοπώλη να στέλνει μέσω παραγιού στην συμπαθητική, κατά τα λοιπά, νοικοκυρά μια γαλοπούλα και εκείνη θα του απαντάει "δεν είναι γαλοπούλα, είναι φραγκόκοτα";;;;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν θες να κάνεις κάποιον φίλο σου

άκου με προσοχή τους καημούς του

και δίνε του ελπίδες...

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά για την καινούργια τηα Wind έχεις όλα τα δίκαια.......αφού δεν ανατινάχθηκε από ντροπή ακόμα καμιά τηλεόραση, πάλι καλά να λέμε!

Και μου δημιουργήθηκε μια απορία, με αφορμή τη συζήτηση γι αυτή την "διαφήμιση" (πιο πολύ δυσφήμηση για την εταιρεία είναι):

άμα έλθουν τα Χριστούγεννα, θα βάζει το κρεοπώλη να στέλνει μέσω παραγιού στην συμπαθητική, κατά τα λοιπά, νοικοκυρά μια γαλοπούλα και εκείνη θα του απαντάει "δεν είναι γαλοπούλα, είναι φραγκόκοτα";;;;;;

 

Μην τρομοκρατείς τον κόσμο άνθρωπέ μου! Ακούς εκεί μέχρι τα Χριστούγεννα (άλλοι 8 μήνες) θα βλέπουμε αυτή την καταπληκτική ιδέα της Wind! :cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δύο τινά μπορεί να συμβαίνουν:

ή

όντως δεν σκέφτονται καθόλου το σενάριο της διαφήμισης

ή

από τις διάφορες ιδέες που τους δίνουν οι διαφημιστές, τις πετάνε όλες μαζί χύμα στο μπλέντερ και ό.τι μείγμα βγει από εκεί μέσα, το ενώνουν και παρουσιάζουν αυτό που μας προβάλουν ως διαφήμιση.....

 

 

 

Αυτό που συμβαίνει είναι όπως και στην μουσική μας ,στις τηλεοπτικές μας σειρές ,στις ταινίες μας ...η παντελής έλλειψη έμπνευσης και πρωτοτυπίας.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά για την καινούργια τηα Wind έχεις όλα τα δίκαια.......αφού δεν ανατινάχθηκε από ντροπή ακόμα καμιά τηλεόραση, πάλι καλά να λέμε!

Και μου δημιουργήθηκε μια απορία, με αφορμή τη συζήτηση γι αυτή την "διαφήμιση" (πιο πολύ δυσφήμηση για την εταιρεία είναι):

άμα έλθουν τα Χριστούγεννα, θα βάζει το κρεοπώλη να στέλνει μέσω παραγιού στην συμπαθητική, κατά τα λοιπά, νοικοκυρά μια γαλοπούλα και εκείνη θα του απαντάει "δεν είναι γαλοπούλα, είναι φραγκόκοτα";;;;;;

 

αυτο που ξερω ειναι οτι στην ελληνικη τηλεοραση εχω να δω καλη διαφημηση απο χρονια 2008 και κατω..μου αρεσε η nova με τον αστυνομικο...για να μην βγαινω εκτος αυτη η καινουρια της wind με εκανε να θυμωσω πολυ για την φημη της εταιριας που δεν εχει καν σχεση με κινητα...δεν ξερω να πω κατι...και το τελευταιο ειναι οτι θα αργισουμε να δουμε καλη διαφημηση γιατι δινουν οσο πιο λιγα λεφτα για διαφημηση...και ετσι υπαρχουν γελοια project

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Μην τρομοκρατείς τον κόσμο άνθρωπέ μου! Ακούς εκεί μέχρι τα Χριστούγεννα (άλλοι 8 μήνες) θα βλέπουμε αυτή την καταπληκτική ιδέα της Wind! :cry:

 

 

Χαχαχαχαχαχα!!!

+10000!!!

 

 

 

giothesuper

εννοείς εκείνη με τον αστυνομικό που έλεγε "Put the kot down slowly";;;;;

Edited by Eprahat

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν θες να κάνεις κάποιον φίλο σου

άκου με προσοχή τους καημούς του

και δίνε του ελπίδες...

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχαχα!!!

+10000!!!

 

 

 

giothesuper

εννοείς εκείνη με τον αστυνομικό που έλεγε "Put the kot down slowly";;;;;

 

ναι φοβερη:lol::lol:...και επιτελους ειδα μια ωραια στην τηλεοραση...αυτη του get it now...με το χρηστοοοοο:lol::lol:

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η διαφήμιση με τις φρυγανιές παπαδοπούλου που λέει... "Παπαδοπούλου είναι του κόσμου οι φρυγανιές ..." την πετυχαίνω καθημερινά στο ραδιόφωνο...

Τι ανυπόφορη που είναι :rolleyes:..ειδικά όταν ακούω αυτό το σημείο μου έρχεται να βγάλω την λέξη "κόσμου" και να βάλω μία άλλη καλύτερη... :p :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Aυτη με τα caprice Παπαδοπουλου που ακουγεται ενα σφυριγμα συνεχεια.

 

eww

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

αυτο που ξερω ειναι οτι στην ελληνικη τηλεοραση εχω να δω καλη διαφημηση απο χρονια 2008 και κατω..μου αρεσε η nova με τον αστυνομικο

 

Αυτη ηταν του 2005 που την θυμηθηκες:lol:?Σιγουρα εχουν βγει κι αλες καλες διαφημισεις μετα απο τοτε(π.χ.χριστουγεννιατικες coca-cola και jumbo)αλλα οι κακες ειναι πολυ περισσοτερες.Παντως πλακα-πλακα απ'τα Χριστουγεννα εχω να δω πραγματικα ωραια διαφημιση.Εχει πεσει κριση,μειωθηκε η διαφημιστικη δαπανη και πλεον οτι βλακεια κατεβει στου καθενος το κεφαλι το κανουν διαφημιση.Η κριση στην διαφημιση φαινεται και απο το forum μας.Το thread των ασχημων διαφημισεων εχει παρει φωτια ενω στο αντιστοιχο των καλων επικρατει ερημια.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ηταν του 2005 που την θυμηθηκες:lol:?Σιγουρα εχουν βγει κι αλες καλες διαφημισεις μετα απο τοτε(π.χ.χριστουγεννιατικες coca-cola και jumbo)αλλα οι κακες ειναι πολυ περισσοτερες.Παντως πλακα-πλακα απ'τα Χριστουγεννα εχω να δω πραγματικα ωραια διαφημιση.Εχει πεσει κριση,μειωθηκε η διαφημιστικη δαπανη και πλεον οτι βλακεια κατεβει στου καθενος το κεφαλι το κανουν διαφημιση.Η κριση στην διαφημιση φαινεται και απο το forum μας.Το thread των ασχημων διαφημισεων εχει παρει φωτια ενω στο αντιστοιχο των καλων επικρατει ερημια.

 

συμφωνω καποιοι μονο να παιρνουν λεφτα ξερουν:(

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ηταν του 2005 που την θυμηθηκες:lol:?Σιγουρα εχουν βγει κι αλες καλες διαφημισεις μετα απο τοτε(π.χ.χριστουγεννιατικες coca-cola και jumbo)αλλα οι κακες ειναι πολυ περισσοτερες.Παντως πλακα-πλακα απ'τα Χριστουγεννα εχω να δω πραγματικα ωραια διαφημιση.Εχει πεσει κριση,μειωθηκε η διαφημιστικη δαπανη και πλεον οτι βλακεια κατεβει στου καθενος το κεφαλι το κανουν διαφημιση.Η κριση στην διαφημιση φαινεται και απο το forum μας.Το thread των ασχημων διαφημισεων εχει παρει φωτια ενω στο αντιστοιχο των καλων επικρατει ερημια.

 

 

+100000!!!!!

 

 

Όσο για την άλλη με τον Αμέρικο Βεσπούτσι που έγραψε ένας φίλος, αυτή νομίζω ότι είναι κάτι ούτε κρύο ούτε ζέστη......λόγω του σεξουαλικού υπονοουμένου, ίσως, που αξίζει!

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν θες να κάνεις κάποιον φίλο σου

άκου με προσοχή τους καημούς του

και δίνε του ελπίδες...

Link to comment
Share on other sites

Δυο τελίτσες αγκαλιάζονται και ανταλλάσσουν φιλάκια. Μετά η μία τελίτσα πάει πίσω από την άλλη κι αρχίζουν και οι δύο να αγκομαχούν.

Νομίζετε ότι περιγράφω κάποιο χαζό βιντεάκι στο youtube; Όοοοοοοοοοοχι, είναι η νέα διαφήμιση της Χρυσής Ευκαιρίας. Έτσι, για να μάθουμε εμείς που βρήκαμε το "χούφτωσέτ" κακόγουστο. Πάρ'τε τώρα ένα παρά φύσην τελειοσέξ να μάθετε! :X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυο τελίτσες ... να μάθετε! :X

 

αμα το βρεις σε κανα βιντεακι να το ανεβασεις... ηδη ακουγεται τραγικη :lol:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά και αυτοί οι διαφημιστές της VODAFONE από πιο πλανήτη είναι;;;!!!

Είδα τη διαφήμιση σε μια παραλία που παίζουν κάτι τύποι ρακέτες και είναι κάποιες ανοργασμικές που για να τους αποφύγουν διαφημίζουν το internet με ένα ευρώ.

Δηλαδή να πηγαίνουμε παραλίες να μην απολαμβάνουμε θάλασσα, ρακέτα, τάβλι, μπάλα αλλά να είμαστε στο internet

 

Πάτε καλά;;; Εμείς πάμε σε παραλίες και πετάμε επίτηδες το μπαλάκι για να πιάσουμε κουβέντα με κανά νέο μωρό και δεν μιλάμε όλοι στο fb

E, δεν πάει άλλο... Η θα δείχνουν την νεολαία 10 χρόνια πίσω με "ατάκες" ληγμένες ή θα μας παρουσιάζουν geeks

Link to comment
Share on other sites

Καλά και αυτοί οι διαφημιστές της VODAFONE από πιο πλανήτη είναι;;;!!!

Είδα τη διαφήμιση σε μια παραλία που παίζουν κάτι τύποι ρακέτες και είναι κάποιες ανοργασμικές που για να τους αποφύγουν διαφημίζουν το internet με ένα ευρώ.

Δηλαδή να πηγαίνουμε παραλίες να μην απολαμβάνουμε θάλασσα, ρακέτα, τάβλι, μπάλα αλλά να είμαστε στο internet

 

Πάτε καλά;;; Εμείς πάμε σε παραλίες και πετάμε επίτηδες το μπαλάκι για να πιάσουμε κουβέντα με κανά νέο μωρό και δεν μιλάμε όλοι στο fb

E, δεν πάει άλλο... Η θα δείχνουν την νεολαία 10 χρόνια πίσω με "ατάκες" ληγμένες ή θα μας παρουσιάζουν geeks

 

η πλακα ειναι οτι αυτη τη διαφημιση την παιζαν και περσι.ηθελα να ξερα πιο τσακαλι την βρηκε πετυχημενη και μας την πασαρουν και φετος το καλοκαιρι.

Link to comment
Share on other sites

αμα το βρεις σε κανα βιντεακι να το ανεβασεις... ηδη ακουγεται τραγικη :lol:

 

Δυστυχώς υπάρχει ανεβασμένη. Και δυστυχώς έχει και σλόγκαν το οποίο είχα ξεχάσει. Τι σου είναι ο ανθρώπινος εγκέφαλος, διαγράφει ό,τι μπορεί να του κάνει κακό...

 

http://www.youtube.com/watch?v=dGrcgZfWd6s

 

Δείτε το με δική σας ευθύνη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πιστεύω πως θα την δείχνουν αρκετά αργά να μην βλέπουν τουλάχιστον και πολύ μικρά παιδιά

 

Έχουν βρει το νόημα! Με υπερβολές, καλές διαφημίσεις ή χάλια θέλουν η διαφήμιση να συζητιέται σε forum και λοιπά! Έχουν δει πως δεν πιάνει η πλύση εγκεφάλου 11 8 80 80 κτλ

Αυτό είναι το μέλλον της διαφήμισης! Η υπερβολή

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς υπάρχει ανεβασμένη. Και δυστυχώς έχει και σλόγκαν το οποίο είχα ξεχάσει. Τι σου είναι ο ανθρώπινος εγκέφαλος, διαγράφει ό,τι μπορεί να του κάνει κακό...

 

http://www.youtube.com/watch?v=dGrcgZfWd6s

 

Δείτε το με δική σας ευθύνη.

 

wtf ? :confused:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς υπάρχει ανεβασμένη. Και δυστυχώς έχει και σλόγκαν το οποίο είχα ξεχάσει. Τι σου είναι ο ανθρώπινος εγκέφαλος, διαγράφει ό,τι μπορεί να του κάνει κακό...

 

http://www.youtube.com/watch?v=dGrcgZfWd6s

 

Δείτε το με δική σας ευθύνη.

 

Έλεος!!!!!!!!

Απλώς δεν μπορώ να διανοηθώ πως υπάρχει αυτή η "διαφήμηση".

Απαισιοτάτη!

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν θες να κάνεις κάποιον φίλο σου

άκου με προσοχή τους καημούς του

και δίνε του ελπίδες...

Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρεσεις οτι σαν διαφημιση, ειναι αδιαφορη... δεν νομιζω πως προσβαλει ή ειναι χυδαια!! :rolleyes: Ασε που ειναι τελειως μεσα στο θεμα, η ΧE εχει και αυτα και πολυς κοσμος ψαχνει!!

 

Δηλαδη και εμεις που μεγαλωσαμε με τις διαφημισεις του Lux δεν παθαμε και τιποτα!! Ισα ισα στηνομασταν μπροστα απο την τηλεοραση να παρουμε ματι!! :lol:

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...