Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H διαφημιση της ΙΟΝ αμυγδαλου οπου ειναι ενας τυπος στο αεροδρομιο και ετοιμαζεται να πεταξει.

Του λεει η κοπελα του: -Στελνε και κανενα μυνημα,μην με ξεχασεις.

Και λεει αυτος: -Να σε ξεχασω?Αποκλειεται.Αφου ΕΙΣΑΙ ΙΟΝ ΑΜΥΓΔΑΛΟΥ:wacko::confused::eek: Ελεοςςςςςςςςςς......Απορω ποιος εγκεφαλος σκεφτηκε αυτην την ακυρη απαντηση.

 

Μάλλον η αδερφή του είναι, εξ' ου και το ...αδερφικό φιλί στο μάγουλο. ;)

Πολύ γλυκούλα πάντως... :love:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν μου αρεσει αυτη της lacta με το που αγοραζει ο τυπος την σοκολατα αλλαζουν ολα μεσα του και μετα ξαναερωτευται την κοπελα σε ενα λεπτο

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου τη σπαει στο STAR οταν δειχνει πχ μια ταινια ξαφνικα εμφανιζεται ο γοριλας και το αλλο ειναι οτι το βαζουν δυνατα και μας τρομαζουν :mad:.

Κατι offtopic και πολυ ασχετο, στις διαφημισεις δειχνουν δημητριακα και η απορια μου ειναι εκεινο το ποτηρι που εχει ενα κιτρινο πραγμα τι ειναι ?

http://img535.imageshack.us/img535/5033/kitrinopragma.jpg

Edited by KnightRider1
Link to comment
Share on other sites

Και η κακόγουστη διαφήμιση της Wind για το Wind2all συνεχίζεται. Όταν βλέπω αυτόν τον τραγουδιστή να αντικαθιστά το "όλοι" με το "κάποιοι", μου έρχεται να μπω στην τηλεόραση να τον καθαρίσω... :knife: :chair:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Οι νεες του 11880 που ακουγεται μια σπαστικη φωνη που λεει "για πλοια νοσοκομεια,ξενοδοχεια,πανδοχεια ,ανθοπολεια,μπουζουκια,κουτουκιa,μαστορια, βαπορια"και αλλα παρομοια ασχετα.Το λεει τοσο γρηγορα και εκνευριστικα που μου 'ρχεται να πυροβολησω το ηχειο της τηλεορασης. Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

Οι νεες του 11880 που ακουγεται μια σπαστικη φωνη που λεει "για πλοια νοσοκομεια,ξενοδοχεια,πανδοχεια ,ανθοπολεια,μπουζουκια,κουτουκιa,μαστορια, βαπορια"και αλλα παρομοια ασχετα.Το λεει τοσο γρηγορα και εκνευριστικα που μου 'ρχεται να πυροβολησω το ηχειο της τηλεορασης.

 

 

Γενικά, όλα αυτά τα 11 8 κάτι

γιατί έχουν τόσο ηλίθιες και σπαστικές διαφημίσεις;;;;

Ειλικρινά έχω πάψει να παίρνω τηλέφωνο για πληροφορίες σ' αυτούς τους πενταψήφιους αριθμούς, διότι έχω απαυδίσει με τις ηλίθιες διαφημίσεις τύπου "τυχαίο; δεν νομίζω" ή τον σταύρακα από το καφέ της Χαράς που κάνει τον Ξανθόπουλο σε παλιά κακή Ελληνική ταινία κινηματογράφου ή το άλλο με τον "αριθμό επανάσταση" ή το άλλο πάλι με ους δύο τύπους με τα γένια που σκοντάφτουν σε στύλο/κολώνα που έχει μια αφίσα της τσούλιας......

ΈΛΕΟΣ!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν θες να κάνεις κάποιον φίλο σου

άκου με προσοχή τους καημούς του

και δίνε του ελπίδες...

Link to comment
Share on other sites

Η νέα διαφήμιση του Γερμανού με την επιστροφή κινητού....με τον μάπα που φωνάζει στην γυναίκα του επειδή του έφτιαξε μπάμιες για φαγητό και αυτός την επιστρέφει και καλά στην μάνα της...άθλια και εμετική...

 

μπορώ να πώ με άνεση η πιο ηλίθια εριστική και αηδιαστική διαφήμιση...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Και η κακόγουστη διαφήμιση της Wind για το Wind2all συνεχίζεται. Όταν βλέπω αυτόν τον τραγουδιστή να αντικαθιστά το "όλοι" με το "κάποιοι", μου έρχεται να μπω στην τηλεόραση να τον καθαρίσω... :knife: :chair:

 

και μενα με τρελαίνει η συγκεκριμενη

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Η καινουρια διαφημιση των παστελιων jannis που δειχνει κατι βλακες σε ενα στουντιο ηχογραφησης και τραγουδανε "Εισαι σαν παστελι".Παιρνει ευκολα το βραβειο της πιο γελοιας διαφημισης της περιοδου της σαρακοστης.
Link to comment
Share on other sites

Η καινουρια διαφημιση των παστελιων jannis που δειχνει κατι βλακες σε ενα στουντιο ηχογραφησης και τραγουδανε "Εισαι σαν παστελι".Παιρνει ευκολα το βραβειο της πιο γελοιας διαφημισης της περιοδου της σαρακοστης.

 

Δυστυχώς πριν λίγο είχα την τραυματική ε μπειρία να δω αυτή την "απείρου κάλλους" διαφήμιση.....όρεξη να έχεις για παστέλι και να μην θέλεις να το δεις ούτε ζωγραφιστό άμα δεις αυτή την διαφήμιση, είναι......

Έλεος!

Δεν μας είχαν συνηθίσει σε τέτοια τα παστέλια του Janni.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν θες να κάνεις κάποιον φίλο σου

άκου με προσοχή τους καημούς του

και δίνε του ελπίδες...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά εγώ δε συμφωνώ με τη διαφήμιση της Wind.. Ναι μεν είναι κακή στην οθόνη, αλλά η αντίστοιχη μεταφορά του "Κάποιοι" στο ραδιόφωνο, που ο πιλότος του αεροσκάφους συνιστά σε κάποιους να δέσουν τις ζώνες τους, και λοιπά, καθώς και το ύφος του κατά τη διάρκεια του μονολόγου του, είναι ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ.
Link to comment
Share on other sites

Και στο ραδιόφωνο τα ίδια χάλια είναι...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Ότι να ναι η διαφήμιση του star για έναν διαγωνισμό που κερδίζεις το galaxy tab και από πίσω δείχνουν έναν να παίζει με το ipad:blink:

Ας τους ενημερώσει κάποιος ότι είναι δύο διαφορετικά:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ολες της coca cola zero...ελεος....

 

συμφωνω απολυτα ! τι αηδιαστικες διαφημισεις ειναι αυτες ??? :wacko:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ακομη παιζονται αυτες οι διαφημησεις που η μεταγλωτιση ειναι 5+sec μπροστα?

που ξεκιναν ετσι: αν θελεις...

 

αυτες λετε?

Link to comment
Share on other sites

ακομη παιζονται αυτες οι διαφημησεις που η μεταγλωτιση ειναι 5+sec μπροστα?

που ξεκιναν ετσι: αν θελεις...

 

αυτες λετε?

 

COCA COLA ZERO, ΤΟ ΑΔΥΝΑΤΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ! :wacko:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

COCA COLA ZERO, ΤΟ ΑΔΥΝΑΤΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ! :wacko:

 

 

Όντως, αυτή είναι από τις πιο μπιαχ, απαίσιες διαφημίσεις........όπως και η άλλη, λίγο παλιά βεβαίως-βεβαίως, με την τύπισσα που κοιμάται με τον γκόμενό της και της χτυπάει πρωινιάτικα το κουδούνι ο "μπαμπάκας" της, αυτή κάνει ντουζ και ο γκόμενος σε χρόνο dt συγυρίζει όλο το σπίτι και το σκάει από το παράθυρο.....Έλεος!

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν θες να κάνεις κάποιον φίλο σου

άκου με προσοχή τους καημούς του

και δίνε του ελπίδες...

Link to comment
Share on other sites

Η μια αθλια ειναι του τυριου dirollo (ετσι γραφεται?) που ρωταει η οικογενεια τη νοικυκυρα-μαμα, τι φαι εχουμε? Κι αυτη χορευοντας με το ταψι τραγουδαει diroooollo dirollooo diroooollo κλπ κλπ.

 

Η δευτερη αθλιοτερη της αθλιας, με το τυρι leer damer (αυτο παλι πως γραφεται?) που λεει η ψυχανωμαλη, εχω εμμονη με το leer damer! Δε μπορω ν αντισταθω στην πλουσια γευση του μπλα μπλα.. Γνωστη ιστορια λεει το αλλο το σουργελο, κι οταν υποκυπτει και τρωει κι αυτος, μου ερχεται... Ελεοοοος!

 

Παρεμπιπτοντως, λατρευω παντως τυπου τυρι.. Δεν ειμαι εμπαθης με τα προιοντα!

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Η μια αθλια ειναι του τυριου dirollo (ετσι γραφεται?) που ρωταει η οικογενεια τη νοικυκυρα-μαμα, τι φαι εχουμε? Κι αυτη χορευοντας με το ταψι τραγουδαει diroooollo dirollooo diroooollo κλπ κλπ.

 

Η δευτερη αθλιοτερη της αθλιας, με το τυρι leer damer (αυτο παλι πως γραφεται?) που λεει η ψυχανωμαλη, εχω εμμονη με το leer damer! Δε μπορω ν αντισταθω στην πλουσια γευση του μπλα μπλα.. Γνωστη ιστορια λεει το αλλο το σουργελο, κι οταν υποκυπτει και τρωει κι αυτος, μου ερχεται... Ελεοοοος!

 

Παρεμπιπτοντως, λατρευω παντως τυπου τυρι.. Δεν ειμαι εμπαθης με τα προιοντα!

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

ειδικα του dirollo... :ninja: και μια αλλη που σιχαινομαι ειναι αυτη της crema mia η πως λεγεται... και νομιζω μια με μια κρεμα γαλακτος που ειναι η οικογενεια και ειναι η "μαμα" και τραγουδα με σπαστικη φωνη :mad:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπαίζουν όλες οι διαφημίσεις που μας έσπαγαν τα νεύρα;

Εδώ και 2-3 μέρες πέφτω συνέχεια πάνω στην απαράδεκτη της Εμπορικής Τράπεζας (ουί... Ου-ΙΙΙΙ). :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να πω για αυτη τη σπαστικη πρασινη αηδια !

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να πω για αυτη τη σπαστικη πρασινη αηδια !

Ο "gummy bear" ε? Με σπάει τα νεύρα.. Άντε στην αρχή είχε πλάκα και ήταν πρωτότυπο.. Αλλά τώρα.. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΤΕ δεν ειχε πλακα η πρασινη γλιτσα:mad:

και δε μπορω να καταλαβω τι κολλημα εχουν φαει τα μικρα με αυτο. τοσο πολυ τους αρεσει? ελεος:worry:

Link to comment
Share on other sites

μου την σπαει φοβερα αυτη του 11880 αν δεν κανω λεει που λεει την μανα σας την φουκαριαρα την μανα σας εβγαλε και αλλο αυτη..δεν μπορω να την ακουω και αυτην με το Nova hd ειναι σπαστικια εχεις νοβα:p??

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...