Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το concept της διαφημισης ηταν οτι με το που πηρε ο τυπος το κερμα απο το συντριβανι, "εξαφανισε" την ευχη του αλλου (το γιωτ) και μολις εκανε την δικη του ευχη (το golf) εμφανιστηκε στη θεση της παλιας.

Οτι δηλαδη προτιμα golf απο γιωτ. Εξυπνη αμα την "πιασεις" απο την πρωτη φορα.

 

μα ο δευτερος δεν ηξερε οτι ειχε γιωτ ο πρωτος..απλα επειδη εκανε με το δικο του κερμα την ευχη γι αυτο εμφανιστηκε το golf στη θαλασσα και οχι μπροστα του ας πουμε.

Link to comment
Share on other sites

Οι Ράδιο Αρβύλα, θα μπορούσαν να είχαν κάνει τη διαφήμιση στην Τσιμισκή ή στην πλατεία Αριστοτέλους και δε θα είχα κανένα πρόβλημα.

 

+ 1000

 

Τώρα είναι σαν να σου λένε "Άμα βλέπεις Αρβύλα (που σημαίνει "αν δε μασάς κουτόχορτο και μάχεσαι για τα κοινά") τότε πρέπει να έχεις Wind".

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η πιο εκνευρίστηκή διαφήμιση που εχω δει είναι αυτή με τον γελοίο που λέει ένα μάτσο βλακείες που δεν στέκουν και τελειώνει λέγοντας τυχαίο? Δεν νομίζω! Γκρρρ... :-[

 

 

Sent from my X10i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η 2η διαφημιση του ΟΤΕ με το ιδιο τυπο που μιλαγε για τον λυκο στην 1η.Εκει που λεει κατι http http, πατα μου το url και αλλες ασυναρτησιες.Πολυ ακυρο concept.Κι η 1η με τον λυκο δεν παει πισω αλλα η 2η ειναι χειροτερη.
Link to comment
Share on other sites

αρχιζαν να ξαναβαζουν τη διαφημιση με τη στριγκλα που μολις βγηκε απ τα ΙΚΕΑ και ουρλιαζει..ειδικα στο τελος το 'γιαχουυυυ' ειναι αδεκαστο:mad:
Link to comment
Share on other sites

Αδέκαστο;:confused:

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

σιχαινομαι τη διαφημηση του παριζακι υφαντης. αληθεια, ακομη παιζει στην tv?

Ω, ναι! Δεχόμαστε νέα επιθεση με καλοκαιρινό θέμα... :cold:

 

 

Αδέκαστο;:confused:

Ναι..ανεκδιηγητο,απαραδεκτο..

 

αδέκαστος:

1. αυτός που δεν είναι δυνατόν να δωροδοκηθεί, να επηρεαστεί

2. (κατ'επέκταση) αμερόληπτος και δίκαιος

[από το λεξικό του Μπαμπινιώτη]

Link to comment
Share on other sites

αρχιζαν να ξαναβαζουν τη διαφημιση με τη στριγκλα που μολις βγηκε απ τα ΙΚΕΑ και ουρλιαζει..ειδικα στο τελος το 'γιαχουυυυ' ειναι αδεκαστο:mad:

:angry:Ελεος.Την αθλια διαφημιση που περσι κραζαμε εδω στο forum την ξαναβγαλανε.Δηλαδη τοση επιτυχια ειχε περσι και την βαζουν παλι φετος η μηπως στερεψανε απο ιδεες?Οντως αυτο το γιαχχχχοοοουυυυυυ στο τελος ειναι σπαστικοτατο.

Link to comment
Share on other sites

:angry:Ελεος.Την αθλια διαφημιση που περσι κραζαμε εδω στο forum την ξαναβγαλανε.Δηλαδη τοση επιτυχια ειχε περσι και την βαζουν παλι φετος η μηπως στερεψανε απο ιδεες?Οντως αυτο το γιαχχχχοοοουυυυυυ στο τελος ειναι σπαστικοτατο.

 

Εμένα πάντως μου αρέσει πολύ! :D

 

Αυτή που με εκνευρίζει αφαντάστα είναι η διαφήμιση του head & shoulders, στην οποία ακούγεται το τραγουδάκι:

 

''Τέτοια χαρά ψάχνουν να βρουν τα μαλλιά,

το άρωμα του σαμπουάν σε φτιάχνει τρελά,

super μυρωδιά και λαμπερά μαλλιά,

πυτιρίδα γεια χαρά!''

 

(στο τραγούδι ακούγεται η Μπέτυ Μαγγίρα)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου αρέσει πολύ! :D

 

Αυτή που με εκνευρίζει αφαντάστα είναι η διαφήμιση του head & shoulders, στην οποία ακούγεται το τραγουδάκι:

 

''Τέτοια χαρά ψάχνουν να βρουν τα μαλλιά,

το άρωμα του σαμπουάν σε φτιάχνει τρελά,

super μυρωδιά και λαμπερά μαλλιά,

πυτιρίδα γεια χαρά!''

 

(στο τραγούδι ακούγεται η Μπέτυ Μαγγίρα)

 

Αηδιαστική... κουταμαρα

Καθόλου εμπνευση πια στις διαφημίσεις?!!?!

 

Sent from my X10i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απορω που κανεις δεν το ανεφερε, αλλα αυτη με τις μπυρες οπου ξεναγει η χαζοκοτα τις αλλες χαζοκοτες στο καινουριο σπιτι, ανοιγει την ντουλαπα-δωμάτιο και "ουαααααα!!" φωναζουν ολες μαζι μολις βλεπουν το μεγεθος της ντουλαπας. Μου ερχεται να σπασω την τηλεοραση καθε φορα.

 

Πρέπει που πρέπει να ανεχομαστε τις χαζοκοτες στην πραγματικη ζωη που ουρλιαζουν για το παραμικρο, ακομα και οταν χαιρονται (καθε φορα τους κανω δωρο για γενεθλια, ονομαστικες κλπ το μετανοιωνω, ακριβως λογω αυτης της τσιριδας), τωρα πρέπει να τις ανεχομαστε και στην tv!

 

Και την παιζουν και συνεχεια, εχει budget η εταιρια με τις μπυρες βλεπετε. Παρακαλειται ο αντρικος πληθυσμος να κυρηξει μποϊγκοταζ στην συγκεκριμενη εταιρια, ως μυνημα διαμαρτυριας οτι δεν μας αρεσουν οι τσιρηδες. Χωρια του οτι δεν θα εχουν μετα λεφτα για διαφημισεις.

Edited by kurkosdr
Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Απορω που κανεις δεν το ανεφερε, αλλα αυτη με τις μπυρες οπου ξεναγει η χαζοκοτα τις αλλες χαζοκοτες στο καινουριο σπιτι, ανοιγει την ντουλαπα-δωμάτιο και "ουαααααα!!" φωναζουν ολες μαζι μολις βλεπουν το μεγεθος της ντουλαπας. Μου ερχεται να σπασω την τηλεοραση καθε φορα.

 

Πρέπει που πρέπει να ανεχομαστε τις χαζοκοτες στην πραγματικη ζωη που ουρλιαζουν για το παραμικρο, ακομα και οταν χαιρονται (καθε φορα τους κανω δωρο για γενεθλια, ονομαστικες κλπ το μετανοιωνω, ακριβως λογω αυτη της τσιριδας), τωρα πρέπει να τις ανεχομαστε και στην tv!

 

Και την παιζουν και συνεχεια, εχει budget η εταιρια με τις μπυρες βλεπετε. Παρακαλειται ο αντρικος πληθυσμος να κυρηξει μποϊγκοταζ στην συγκεκριμενη εταιρια, ως μυνημα διαμαρτυριας οτι δεν μας αρεσουν οι τσιρηδες. Χωρια του οτι δεν θα εχουν μετα λεφτα για διαφημισεις.

 

Μα γιατί είναι τόσο έξυπνη διαφήμιση...

είναι πραγματικά αυτό με το οποίο θα τρελαινόταν η κάθε γυναίκα : μια τεράστια ντούλαπα με πολλά πολλά ρούχα κ παπούτσια.

Διαφωνώ μαζί σου μπορεί η τσιρηδδα να είναι εκνευρίστηκή (που δεν το πιστεύω ) αλλά είναι μια πραγματικά εμπνευσμένη διαφήμιση!

 

Sent from my X10i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατί είναι τόσο έξυπνη διαφήμιση...

είναι πραγματικά αυτό με το οποίο θα τρελαινόταν η κάθε γυναίκα : μια τεράστια ντούλαπα με πολλά πολλά ρούχα κ παπούτσια.

Διαφωνώ μαζί σου μπορεί η τσιρηδδα να είναι εκνευρίστηκή (που δεν το πιστεύω ) αλλά είναι μια πραγματικά εμπνευσμένη διαφήμιση!

Εξυπνη ειναι, αλλα αυτο με τις τσιρηδες και τους λοιπους εκνευριστικους ηχους στην τηλεοραση πρέπει να σταματησει. Ειδικα για την τσιριδα, μπορει να μην το καταλαβαινουν οι γυναικες, αλλα η φυση εχει ρυθμισει τον αντρα να τιναζεται επανω μολις ακουει γυναικεια τσιριδα σαν αυτη της διαφημισης, επειδη οταν ημασταν στην ζουγκλα επρεπε να τρεξει να προστατευσει αυτην και το παιδι, και αρα να διαιωνιστει το ειδος. Ετσι, κυριολεκτικα μας τιναζουν το νευρικο συστημα τετοιες κραυγες. Οποια γυναικα το κανει για να τραβηξει την προσοχη επρεπε να τρωε μια ροπαλια μαζι με συσταση να μην το ξανακανει, γιατι αλλιως θα την δωσουμε στους λυκους (οπως τοτε στη ζουκλα :rolleyes:)

Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η διαφήμιση έχει παραπρόβληθεί και "κουράστηκε", πιστεύω. Το σκεφτόμουν κι εγώ χτες που την ξαναξαναξανά κλπ είδα και είπα "πάάάάλι!", κοτζάμ εταιριάκλα δεν μπορεί να γυρίσει κανένα καινούργιο σποτάκι;

 

Μου κάνει εντύπωση πάντως που σας ενοχλούν μόνο οι τσιρίδες των χαζογκομενών και όχι και τα βογγητά και οι κραυγές των χλεμπουρέων που πανηγυρίζουν επειδή είδαν... ένα ψυγείο με μπύρες... :pig:

Εμένα με ενοχλούν εξίσου...

Μάλλον φταίνε τα διαφορετικά ΧΧ και XY γονίδιά μας και τροφοσυλλεκτικό απώτερο παρελθόν μας :p.

Link to comment
Share on other sites

Για εμενα τις χειρότερες διαφημίσεις τις κάνει, με διαφορά, ο Hondos Center στο ραδιόφωνο του Σκάι.

 

Στεγνό αραδιασμα μαρκών και συνεχής υπενθύμιση για το πόσα πράγματα χρειαζόμαστε - η τελευταία θέλει να πείσει τις γυναίκες ότι χρειάζονται πολλά και διαφορετικα (!) μαγιώ...

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Η καινουρια της Pizza Hut που ειναι ενας τυπος που λεει"Δεν μπορω να ερθω σημερα.Εχουν μπει τερμιτες και μου εχουν φαει τα επιπλα" και τελικα μενει μεσα μονο και μονο για να φαει pizza hut.Πολυ ηλιθια διαφημιση.Λες και δεν μπορει να φαει εξω πιτσα.
Link to comment
Share on other sites

αρχιζαν να ξαναβαζουν τη διαφημιση με τη στριγκλα που μολις βγηκε απ τα ΙΚΕΑ και ουρλιαζει..ειδικα στο τελος το 'γιαχουυυυ' ειναι αδεκαστο:mad:

 

Το σπαστικο είναι ότι υποτίθεται όταν ο Ελληνας χαίρεται κάνει:

γιαχουυυ! Λες και είναι ο Bugs Bunny,έλεος...

Επίσης αυτός ο "τυχαίο δε νομίζω" είναι άκυρος και δεν νομίζω,είμαι σίγουρος...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Την διαφημιση απο το στοιχημα νομιζω με τον Paul το χταποδι την εχετε δει? :worry:

 

Μπιχ φρικτή....

 

Sent from my X10i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπιχ φρικτή....

 

Sent from my X10i using Tapatalk

 

αμαν πια με αυτο το χταποδι..το μουντιαλ εχει τοσο καιρο που τελειωσε και αυτοι διαφημιζουν ακομα το μαλακιο..παλιομοδιτες:p

Link to comment
Share on other sites

Η καινουρια της Pizza Hut που ειναι ενας τυπος που λεει"Δεν μπορω να ερθω σημερα.Εχουν μπει τερμιτες και μου εχουν φαει τα επιπλα" και τελικα μενει μεσα μονο και μονο για να φαει pizza hut.Πολυ ηλιθια διαφημιση.Λες και δεν μπορει να φαει εξω πιτσα.
μα η προσφορα που διαφημιζει ισχυει μονο αν περασεις απο το καταστημα να παραλαβεις.

μετα που θα την φαει?στους δρομους?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Μπιχ φρικτή....

 

Sent from my X10i using Tapatalk

 

+1.

τελικα υπαρχουν πολυ αθλιες διαφημισεις.

επισης εχω σιχαθει να βλεπω το "τυχαιο? δε νομιζω":mad:

Link to comment
Share on other sites

+1.

τελικα υπαρχουν πολυ αθλιες διαφημισεις.

επισης εχω σιχαθει να βλεπω το "τυχαιο? δε νομιζω":mad:

http://bit.ly/aM835w :p

 

Εκεινή που διαφημίζει ένα ringtone, στο οποίο ένα αρκουδάκι μας ενημερώνει τραγουδιστά πως... τα έκανε πάνω του, την έχει πάρει κανείς πρέφα; :down:

Edited by gkr41
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...