Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η πιο ηλίθια διαφήμιση ever, τηs fanta...

Τι σχέση έχει το αποδημιτικό πουλί με την πορτοκαλάδα???

 

Έχω την εντύπωση ότι δεν είναι της Fanta,αλλά της Ήβη!

Link to comment
Share on other sites

Ε τότε έχεις δίκιο, δεν έχει καμία σχέση με το αναψυκτικό. Όχι όπως με τον τάρανδο και τη γάτα που ήταν άμεσα και άρρηκτα συνδεδεμένα με την πορτοκαλάδα :lol::lol::lol:

 

ΕΙΔΙΚΑ ΑΥΤΑ ΤΑ 2:p

 

Έχω την εντύπωση ότι δεν είναι της Fanta,αλλά της Ήβη!

 

Ναι, τελικά της Ηβη είναι :p

Link to comment
Share on other sites

Ναι, τελικά της Ηβη είναι :p

 

http://www.youtube.com/watch?v=3n3xQFy9jrw

 

Αυτό θα πει ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΗ διαφήμιση. Όχι μόνο δε θυμάσαι το προϊόν, αλλά σου μένει ο ανταγωνιστής στο μυαλό. Και το πτηνό εκτός από αποδημητικό είναι και ωδικό, σαν το Ελενάκι μας. Έφυγε από τη Σουηδία για να τραγουδήσει στην Ελλάδα :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=3n3xQFy9jrw

 

Αυτό θα πει ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΗ διαφήμιση. Όχι μόνο δε θυμάσαι το προϊόν, αλλά σου μένει ο ανταγωνιστής στο μυαλό. Και το πτηνό εκτός από αποδημητικό είναι και ωδικό, σαν το Ελενάκι μας. Έφυγε από τη Σουηδία για να τραγουδήσει στην Ελλάδα :p

 

Niceeeeee, και περιμένουν να καταλάβει ο άλλος όλο αυτό.

Μωρέ θέλουν ένα ξύλο...!!!!

Πάλι καλά που 'σαι εσύ κ μας τα εξηγείς:p

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ηλιθια η καινουρια του Swiffer με την γυναικα που μιλαει στην σκονη η οποια ειναι μια τεραστια χνουδωτη μπαλα.Θα εμπνευστηκαν απο το Head & Shoulders.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα γιατι μαρεσει αυτη με τις φρυγανιες...εψαχνα να βρω κ το τραγουδακι..πολυ ανεβαστικο...(λεμε τωρα)
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Εμενα γιατι μαρεσει αυτη με τις φρυγανιες...εψαχνα να βρω κ το τραγουδακι..πολυ ανεβαστικο...(λεμε τωρα)

 

Μπλιαχχχ!Κάποτε μου είχε κολλήσει και το τραγουδάκι (ξου ξου ξου,μακριά από μας).:D

Link to comment
Share on other sites

Στις διαφημίσεις της ήβη που γράφετε στην προηγούμενη σελίδα, ποιό είναι τελικά το νόημα; Γιατί ούτε την διαφήμιση καταλαβαίνω φυσικά, ούτε και την εξήγηση που δώσατε...
:blink:
Link to comment
Share on other sites

Στις διαφημίσεις της ήβη που γράφετε στην προηγούμενη σελίδα, ποιό είναι τελικά το νόημα; Γιατί ούτε την διαφήμιση καταλαβαίνω φυσικά, ούτε και την εξήγηση που δώσατε...

 

Πρέπει να έχεις χαμηλό IQ για να το καταλάβεις... Κι εμείς ακόμα την εξήγηση ψάχνουμε :p :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω οτι ειναι ελεεινη διαφημιση.Η εξηγηση ομως ειναι πολυ απλη(και οχι δεν εχω χαμηλο IQ:lol: ).Παρομοιαζει το αηδονι με την ******ζου αν καταλαβα καλα(ελεος!).Σκοπος της βεβαια ειναι να δειξει λιγο μπουτι, αλλα τεσπα.Επισης χθες, δυστυχως, πετυχα ξανα τη διαφημιση με το Μπου-τυ-ρο:cold:.Μα ποιος τη σκεφτηκε;
Link to comment
Share on other sites

εγω νομιζω πως η ΗΒΗ θελησε να ειναι χορηγος της πα παριζου.

λεφτα για χωριστο διαφημιστικο δεν εδιναν,εθεσαν ενδεχομενως και καποιο ορο να προβληθει αποσπασμα του βιντεο κλιπ για προωθηση,οποτε βουαλα η αρλουμποδιαφημιση...και ασε τους αλλους να αναρωτιουνται τι θελει να πει ο ποιητης.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

εγω νομιζω πως η ΗΒΗ θελησε να ειναι χορηγος της πα παριζου.

λεφτα για χωριστο διαφημιστικο δεν εδιναν,εθεσαν ενδεχομενως και καποιο ορο να προβληθει αποσπασμα του βιντεο κλιπ για προωθηση,οποτε βουαλα η αρλουμποδιαφημιση...και ασε τους αλλους να αναρωτιουνται τι θελει να πει ο ποιητης.

εγω τωρα την ειδα απο περιεργεια μια κ τη συζητάτε...όντως πολύ άκυρη! αλλά νταξει έχουμε δει κ χειρότερες - εγώ το καταλαβαίνω ότι όπως η Πα*παρίζου έχει συνδέσει το όνομά της με το αηδόνι έτσι κ η Ηβη έχει συνδέσει τ όνομά της με την πορτοκαλάδα, όπου και το αηδόνι κ η πορτοκαλάδα είναι κομμάτια της φύσης (γι'αυτο το σλογκαν λέει "φέρσου φυσικά")...πραγματικά εκτός από άκυρη είναι κ αποτυχημένη πάντως...για να χρειάζεται ολόκληρη συζήτηση...:blink:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω οτι ειναι ελεεινη διαφημιση.Η εξηγηση ομως ειναι πολυ απλη(και οχι δεν εχω χαμηλο IQ:lol: ).Παρομοιαζει το αηδονι με την ******ζου αν καταλαβα καλα(ελεος!).Σκοπος της βεβαια ειναι να δειξει λιγο μπουτι, αλλα τεσπα.Επισης χθες, δυστυχως, πετυχα ξανα τη διαφημιση με το Μπου-τυ-ρο:cold:.Μα ποιος τη σκεφτηκε;

 

Αυτή τη σύνδεση (που την είπατε και πιο πάνω) την κατάλαβα. Τι σχέση έχει όμως η Πα παρίζου και το αηδόνι της με την πορτοκαλάδα;; Επίσης, έχει βγει και μια παρόμοια της ήβη με τάρανδο. Αυτή που κολλάει;;

Δεν μπορεί, κάποια σχέση θα έχουν τα ζώα με τις πορτοκαλάδες και εμείς δεν μπορούμε να την βρούμε...

:blink:
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη σύνδεση (που την είπατε και πιο πάνω) την κατάλαβα. Τι σχέση έχει όμως η Πα παρίζου και το αηδόνι της με την πορτοκαλάδα;; Επίσης, έχει βγει και μια παρόμοια της ήβη με τάρανδο. Αυτή που κολλάει;;

Δεν μπορεί, κάποια σχέση θα έχουν τα ζώα με τις πορτοκαλάδες και εμείς δεν μπορούμε να την βρούμε...

 

Με τον ταρανδο ενταξει ειχε μια καποια λογικη (χωρις να παυει να ναι αθλια διαφημιση). Αυτος μπηκε μεσα ειδε 2 κουτια ηβη και νομιζε οτι ειχε μεσα τον γκομενο και αρχισε να ψαχνει.

 

Οσο για την Παπα ριζου καμια λογικη....:dizzy:

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη σύνδεση (που την είπατε και πιο πάνω) την κατάλαβα. Τι σχέση έχει όμως η Πα παρίζου και το αηδόνι της με την πορτοκαλάδα;; Επίσης, έχει βγει και μια παρόμοια της ήβη με τάρανδο. Αυτή που κολλάει;;

Δεν μπορεί, κάποια σχέση θα έχουν τα ζώα με τις πορτοκαλάδες και εμείς δεν μπορούμε να την βρούμε...

 

Η Ηβη ειναι χορηγος της Πα παριζου.Αρα να η πρωτη συνδεση.Το αηδονι το εβαλαν επειδη μαλλον θελουν να συνδιασουν την καινουργια του καμπανια με ζωα(:wacko:) αλλα προφανως με το χειροτερο τροπο.

Link to comment
Share on other sites

Με την Παπαρίζου το καταλαβαίνω. Το αηδόνι έχει ωραία φωνή, είναι μελωδικό κλπ, όπως και η Πα παρίζου. Αλλά για τον τάρανδο συμφωνώ οτι είναι ηλήθιο. Πάντως είναι πολύ έξυπνο που συνδίασαν το video clip της με την διαφήμιση
Link to comment
Share on other sites

Με την Πα παρίζου το καταλαβαίνω. Το αηδόνι έχει ωραία φωνή, είναι μελωδικό κλπ, όπως και η Πα παρίζου. Αλλά για τον τάρανδο συμφωνώ οτι είναι ηλήθιο. Πάντως είναι πολύ έξυπνο που συνδίασαν το video clip της με την διαφήμιση

 

Μην φανταστεις οτι το σκεφτηκαν ετσι.Οικονομια ηθελαν να κανουν και ετσι τους βγηκε πιο φθηνα.Με τον ταρνανδο θεωρω οτι ξεπερασαν τους εαυτους τους απο αποψη βλακειας.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να το έκαναν για λόγους οικονομίας, αλλά εγώ όταν βλέπω το video clip της μου έρχεται η ΗΒΗ στο μυαλό. Αυτός δεν είναι και ο σκοπός κάθε διαφήμισης; Οπότε κατα την γνώμη μου αυτη με την Παπαρίζου είναι πολύ πετυχημένη διαφήμιση.
Link to comment
Share on other sites

off-topic:Εγώ,πάντως, στην αρχή δεν κατάλαβα ότι ήταν η Παπαρίζου.:p:O

 

on-topic:Εμένα, μου τη "σπάει" η διαφημίση με ένα αυτοκίνητο (δεν έχω ιδέα από αυτοκίνητα :p:O) που ο πιτσιρικάς που κάθεται πίσω νομίζει πως το αυτοκίνητο είναι μαγικό και μετά το σπίτι λέει διάφορα.Δεν μας έφτανε το σπαστικό:"Φως άναψε",έχουμε και νέο:"Βάζο,άνοιξε".Έλεος!!!:rotfl::chair:

Link to comment
Share on other sites

off-topic:Εγώ,πάντως, στην αρχή δεν κατάλαβα ότι ήταν η Παπαρίζου.:p:O

 

on-topic:Εμένα, μου τη "σπάει" η διαφημίση με ένα αυτοκίνητο (δεν έχω ιδέα από αυτοκίνητα :p:O) που ο πιτσιρικάς που κάθεται πίσω νομίζει πως το αυτοκίνητο είναι μαγικό και μετά το σπίτι λέει διάφορα.Δεν μας έφτανε το σπαστικό:"Φως άναψε",έχουμε και νέο:"Βάζο,άνοιξε".Έλεος!!!:rotfl::chair:

 

 

Είναι η διαφήμιση του Passat.

 

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Φτάνει η κυρία στο ταμείο του super market. Με εντελώς άτονο ύφος (αυτό που λέμε ατάλαντη ηθοποιός) ρωτάει την ταμία "Μπορείτε να μου μετρήσετε τα ευρώ που έχω επιστροφή;". Η πάντα πρόθυμη κι εξυπηρετική ταμίας (γιατί δεν πέφτω εγώ ποτέ σε τέτοιες; ) σηκώνεται και μετράει τα κίτρινα ανθρωπάκια που σέρνει πίσω της όπως κάθε κάτοχος της συγκεκριμένης κάρτας. Της λέει πόσα είναι και μετά η κυριούλα παίρνει εκείνο το ένοχο, ντροπαλό ύφος που παίρναμε στο δημοτικό όταν μαθαίναμε ότι ο Γιάννης μας αγαπάει.

 

ΕΛΕΟΣ!

Ποιος το σκέφτηκε; Τόσα δευτερόλεπτα πανάκριβου τηλεοπτικού χρόνου για να μας πουν ότι μπορούμε να εξαργυρώσουμε επιτόπου τους πόντους της κάρτας;;; Δε βρέθηκε καλύτερος τρόπος;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η διαφήμιση με το Audi που κυκλοφορεί στο "Village of Ferrari" (ή κάτι τέτοιο) μου φαίνεται εντελώς ηλίθια...

 

Η διαφήμιση λαμβάνει χώρα στο Maranello, το χωριό της Ferrari. Εκεί βλέπεις όλοι είναι ...πάμπλουτοι και έχουν μόνο Ferrari. Έτσι τους κακοφάνηκε που είδαν το A8... Εντελώς ηλίθιο concept. :down:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...