Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν το πιστεύω...

Δεν το πιστεύω.

ΔΕΝ-ΤΟ-ΠΙΣΤΕΥΩ!

- Το πιστεύεις;

- Όχι, δεν το πιστεύω.

Δεν το πιστεύω ότι η Vodafone έβγαλε τόσο απαράδεκτη διαφήμιση......!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Olo to ksexnousa alla twra tha ta rixw!

H diafimiseis tis Fanta einai kati parapanw apo ahdiastikes!Stay bambacha k alla tetoia ahdiastika!

Episis h diafimisi me to "thelw bonus" einai athlia!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Μου τη σπάει πάρα πολύ η διαφήμιση του Fredoccino στο ραδιόφωνο. Αυτή με μια τσιγγάνα που λέει το ποτήρι :wacko: και βλέπει κοκκινομάλλα. :cold: :angry: Δηλαδή σε τι κοινό απευθύνεται αυτή η διαφήμιση, πόσο τραγικά χαμηλού επιπέδου; Μέχρι και οι φωνές είναι ενοχλητικές, το concept, τα πάντα.

Με εκνευρίζει τόσο που κάθε φορά που την ακούω (δυστυχώς ο Best τη βάζει αρκετά) αλλάζω σταθμό κατευθείαν. Χθες κοίταγα τις μνήμες εκνευρισμένος και λίγο έλειψε να πέσω πάνω στον μπροστινό ταξιτζή, ξέρετε από τους κλασσικούς ψαράδες που βάζουν αλαρμ και ένα χιλιοστό του δευτερολέπτου αργότερα κοκαλώνουν μπροστά σου. Άμα τρακάρω θα κάνω μήνυση στην εταιρεία που φτιάχνει αυτή την αηδία, στη διαφημιστική, ίσως και στον Best :p

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Όντως :rotfl:

Κι εμένα μου τη σπάει, αλλά ομολογουμένως είναι έξυπνο το slogan:lol:

 

ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ, το σλόγκαν δεν είναι έξυπνο, είναι απαίσιο και διαφημίζει απαίσια πράγματα με απαίσιο τρόπο. Και κατ' αρχήν η βλαμμένη μαζώχτρα που προαναφέρατε, γιατί στην αρχή φωνάζει "κυρ Φάνη" και μετά απο λίγο το γυρίζει σε "Κυρ φάν'"; Διαφήμιση είναι αυτή;

Όσο για το Avanti ή το Tivo, πρόσεξα οτι η χορωδία στα (απαίσια) τραγούδια τους είναι η ίδια. Περίεργο και μυστήριο.

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ, το σλόγκαν δεν είναι έξυπνο, είναι απαίσιο και διαφημίζει απαίσια πράγματα με απαίσιο τρόπο. Και κατ' αρχήν η βλαμμένη μαζώχτρα που προαναφέρατε, γιατί στην αρχή φωνάζει "κυρ Φάνη" και μετά απο λίγο το γυρίζει σε "Κυρ φάν'"; Διαφήμιση είναι αυτή;

Όσο για το Avanti ή το Tivo, πρόσεξα οτι η χορωδία στα (απαίσια) τραγούδια τους είναι η ίδια. Περίεργο και μυστήριο.

 

Πέτυχε η Q με το χιούμορ Σεφερλή και το κολλήσανε όλοι... :wacko: :mad:

KCB
Link to comment
Share on other sites

Πολύ αίσχος θεωρώ τις διαφημίσεις του γιαουρτακίου Silouete (κλεμμένο από την διαφήμιση της DOLBY DIGITAL) και του γιαουρτακίου Yotopia (κλεμμένο από το Παρά Πέντε "Ντάλια")

Can't get enough

Can't give it up

When you're telling me those white lies

Champagne

It's getting rough and I wanna know if I'm addicted to your white lies in vain...

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πιστεύω...

Δεν το πιστεύω.

ΔΕΝ-ΤΟ-ΠΙΣΤΕΥΩ!

- Το πιστεύεις;

- Όχι, δεν το πιστεύω.

Δεν το πιστεύω ότι η Vodafone έβγαλε τόσο απαράδεκτη διαφήμιση......!

Εμ έτσι λέω κι εγώ ότι μπορώ να βγάλω κι εγώ πετυχημένες διαφημίσεις. Τέτοιες στιχομυθίες είναι αξιοζήλευτες και θεωρούνται ως οι must ατάκες.

Κι εγώ πραγματικά αυτή τη διαφήμιση την έχω για να σκουπίζομαι.

Can't get enough

Can't give it up

When you're telling me those white lies

Champagne

It's getting rough and I wanna know if I'm addicted to your white lies in vain...

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πιστεύω...

Δεν το πιστεύω.

ΔΕΝ-ΤΟ-ΠΙΣΤΕΥΩ!

- Το πιστεύεις;

- Όχι, δεν το πιστεύω.

Δεν το πιστεύω ότι η Vodafone έβγαλε τόσο απαράδεκτη διαφήμιση......!

Γιατί οι ίδιοι οι πρωταγωνιστές το πιστεύουν; "Δεν το πιστεύουν".

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Κάπως έπρεπε να χτυπήσουν το "Είναι δωρε-α-α-αν" της Cosmote και το "να μου τρυπήσεις τη μύτη" της ΤΙΜ...... :lol:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάπως έπρεπε να χτυπήσουν το "Είναι δωρε-α-α-αν" της Cosmote και το "να μου τρυπήσεις τη μύτη" της ΤΙΜ...... :lol:

Και τελικά χτύπησαν οι ίδιοι τα κεφάλια τους.:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Can't get enough

Can't give it up

When you're telling me those white lies

Champagne

It's getting rough and I wanna know if I'm addicted to your white lies in vain...

Link to comment
Share on other sites

Οι διαφημίσεις του Γερμανού με το σκυλί που λέει συνεχώς «Βόλτα» συνεχίζουν να είναι πληκτικές.

Μου σπάνε τα νεύρα κάθε φορά που τις παρακολουθώ.

Link to comment
Share on other sites

Και τελικά χτύπησαν οι ίδιοι τα κεφάλια τους.:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Πες το ψέματα.:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

με πρωτες εκεινες τις mabacha πως διαολο το λενε που δεν καταλαβαινω τι θελει να πει το ποιητη... και με δευτερα τα ελλεεινα ματακια του ΚριΚρι (εφαγα παγωτο κρικρι με επικαλυψη σοκολατας γαλακτος ΙΟΝ και παραμιλαγα παντως) ευτυχως που δε βλεπω τηλεοραση! (Αν και τις διαφημισεις τις κυνηγαω λογω δουλειας). Το σκυλακι του Γερμανου το βρισκω εξυπνο καθαρα γιατι αδιαφορωντας για τη διαφημιση χαζευεις αυτο και την τελεια μεταγλωτισση του Φιλιπιδη (η κανω λαθος;)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Οι πιο απαισιες διαφημισεις κατ'εμε κατα φθεινουσα σειρα ειναι:

 

4)Το ζευγαρι που εχασε 8000e και τελικα ηταν το τηλεφωνο...

 

3)"Θελω παγωτο Θελω παγωτο"

 

2)Περιοδικο Avanti

 

1)"Και το μπικινι? Τελειο κοριτσια!!":knife::chair::shoot::rocket:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Διαφημήστρια ε;

υπαλληλος μεγαλης αλυσιδας τροφιμων που καθημερινα ερχεται αντιμετωπη με ορδες καταναλωτων που ζητανε "αυτο που εδειξε στη διαφημιση οτι κανει αυτο, ειναι ετσι, ειναι γιουβετσι, αλλα δυστυχως δε θυμομαστε πως το λεγανε!" :lol:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Η πιο άθλεια,η πιο εκνευριστική,η πιο χάλια,η πιο ανυπόφορη διαφήμηση στην ιστοριά της Ελληνικής τηλεόρασης είναι αυτή με το ΝΟΥΝΟΥ ΓΙΟΤΟΠΙΑ.Ξέρετε εκείνη που είναι μία πλούσια(φρικτή και κακή απομίμηση της Ντάλιας εγώ πιστέύω)και ένας μπάτλερ που κάνει καραγκιοζιλίκια και πάει να της αγοράσει το ψυγείο με τα γιαουρτάκια:mad: :mad:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κουραστεί με τα ραδιοφωνικά spotάκια των Jumbo! Δεν τα μπορώ άλλοοοοο!!!:mad:

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Η πιο άθλεια,η πιο εκνευριστική,η πιο χάλια,η πιο ανυπόφορη διαφήμηση στην ιστοριά της Ελληνικής τηλεόρασης είναι αυτή με το ΝΟΥΝΟΥ ΓΙΟΤΟΠΙΑ.Ξέρετε εκείνη που είναι μία πλούσια(φρικτή και κακή απομίμηση της Ντάλιας εγώ πιστέύω)και ένας μπάτλερ που κάνει καραγκιοζιλίκια και πάει να της αγοράσει το ψυγείο με τα γιαουρτάκια:mad: :mad:

 

+1!Symfwnw apoluta...

Link to comment
Share on other sites

Η πιο άθλεια,η πιο εκνευριστική,η πιο χάλια,η πιο ανυπόφορη διαφήμηση στην ιστοριά της Ελληνικής τηλεόρασης είναι αυτή με το ΝΟΥΝΟΥ ΓΙΟΤΟΠΙΑ.Ξέρετε εκείνη που είναι μία πλούσια(φρικτή και κακή απομίμηση της Ντάλιας εγώ πιστέύω)και ένας μπάτλερ που κάνει καραγκιοζιλίκια και πάει να της αγοράσει το ψυγείο με τα γιαουρτάκια:mad: :mad:
+1:up: :yahoo: . Ε, μα την είδες τη χαζή; Ό,τι της λένε κάνει. Το ΕΣΡ επενεύη στη διαφήμιση της παρατεταμένης διάρκειας. Εκεί δεν μπορεί να επέμβει; Που είναι το ΕΣΡ; Οεο;

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Το ΕΣΡ επενεύη στη διαφήμιση της παρατεταμένης διάρκειας.

 

Και έλεγα τι λείπει, τι λείπει?..... Από ό,τι κατάλαβα έκοψαν το "και τώρα ...πάρε με" που λέει το έτερον ήμισυ στο "χαλβά"??? :lol: :lol: :lol:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Όλες τις TIM (πλην αυτής του Παρα 5)...

 

Mα ποιός τις σκέφτεται;;; Όποιος και αν είναι, έχει σκεφτεί να αλλάξει επάγγελμα;; Μήπως θα 'πρεπε; :)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

to pisteueis?

oxi den to pisteuw!

to pisteueis?!

oxi!den to pisteuw to pisteuei!?!

 

PISTEPSE to giati tha fas koutoulia!

Mou exei spasei ta NEURA!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

+1:up: :yahoo: . Ε, μα την είδες τη χαζή; Ό,τι της λένε κάνει. Το ΕΣΡ επενεύη στη διαφήμιση της παρατεταμένης διάρκειας.

Πώς ακριβώς επενέβη στη συγκεκριμένη διαφήμιση το ΕΣΡ ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...